PDA

View Full Version : Пф... пичове много ми е кофти :(



prosto_edin_chovechec
08-13-2011, 21:35
Попринцип нямам много приятели.. имам двама - трима от училище и това е ... просто така се стекоха нещата в моя живот, че не успях да изградя кой знае какви приятелства, дори и така наречените "колкото за излизането" .. Цяла ваканция прекарах затворен вкъщи между тези сини и вече задушаващи ме стени (хах... малко лирика) и тук-таме навън и то не за да изляза с някой, ами да се разкарам просто ей така.. Знам, кофти е .. ще помислите, че съм лузър и аутсайдер, но не е точно така.. Просто явно не ми е излязъл късмета или не знам.. Комуникативно, добре изглеждащо момче съм, а дори и приятелка си нямам още.. стоя си вкъщи.. живота си минава и аз не мога да изпитам удоволствията, които ми предлага... Е, може би като стана студент.. Евентуално.. но знае ли човек? ... А иначе знам, че хората харесват да излизат с мен, добър слушател съм попринцип, не винаги толкова забавен (по-скоро на настроения), на моменти скучен, но всеки си има недостатъци нали? Но проблема е там, че дори и да знам, че хората ме харесват като човек и характер, не знам къде да ги търся тези приятели.. Иска ми се.. Винаги си казвам.. "ЕЙ айде утре ще се запиша на този спорт, онзи спорт" .. и си оставам с това "утре". Винаги се намира някакво оправдание или причина да не се осъществи плануваното от мене действие: Както сега например парите са проблем.. нямам възможност да започна такива тренировки.., но е имало време, когато това не е било проблем.. Какъв е бил тогава? Може би това, че нямам желание, а го правя само за да намеря нови познати, евентуални приятели .. както и да е..

Та разбрахте горе-долу за социалняи ми живот.. пълен шит ..
Ей сега вчера си дойде един пич от моя клас (много добри приятели сме и много се уважаваме един друг) от село и се обади
днес излязохме, беше ни много весело, лафихме си, абе супер ден..
Ще ми се всички да бяха такива, но уви.. Та прибирам се днес и се замислям, колко малко му трябва на човек да е щаслив, а понякога и това малко го няма :) ..

И да, като започна училище, всичко ще е ок.. все ще намирам тук-таме с някой да изляза, но през останалото време, всичко е супер сиво и черно.. гадно ми е .. мъчно ми е едно такова и просто исках да си го напиша пък и да си го споделя с хора.. анонимно е все пак :)

П.П

На 17 съм. Не ми гледайте аватара... Слагах го някъде преди 2 години, а сега не ми се сменя.. Много е зле, знам :D

insane7
08-13-2011, 22:15
;-)

prosto_edin_chovechec
08-13-2011, 22:17
;-)

Здравей :D :D

insane7
08-13-2011, 22:20
:smt006

deni979
08-14-2011, 07:05
По-добре сам, отколкото в лоша компания...С времето ще си намериш още приятели.И при мен често се случва така, но като знам, че алтернативата на това да остана сама е да изляза с хора, които не мога да трая за повече от 10 мин, предпочитам да си бъда самодостатъчна. :)

ggb
08-14-2011, 08:59
Да ти имам проблема ;д Моите приятели всеки ден ме викат,хайде да излезем на центара,хайде на боилинг и така и трябва да излизам за да не ми се разсърдят.Гледам да се реванширам като излизам с хората от училище, защото не ми остава време за тях.Все рано или късно ще си намериш приятели с общи интереси.

slicky
08-14-2011, 09:04
Не знам дали ще сметнеш това,което ще напиша за правилно,но все пак....та не го казвам за 1-ви път,но според мен сега истински приятели е супер трудно да намериш през училищния период.Повечето са такива лицемери и така бързо те забравят.Учи сега,стани студент и там 100 процента ще си намериш дружки на нивото си.

nolovexxx
08-14-2011, 13:15
Все си мисля, че много подобни теми се раждат точно през лятото - във времето, когато всеки нанякъде заминава, кой при баба на село, кой на вилата, кой в чужбина на езиково училище, кой на море или планина. И тогава останалият сам в града, без съученици наоколо , почва да се чувства затворен, изолиран и самотен и да прекарва деня си вкъщи.И да си мисли, че е странен. А не е такъв. Излиза си нормално през учебната година с хора, има си контакти, не е някакъв аутсайдер.И в никакъв случай не мисля, че всеки, с когото по принцип излиза, му е приятел, от отсъствието на който да му става чак кофти.
Затова не мисля, че авторът има нужда от кой знае какъв съвет.Има нужда да почне учебната година, да се върнат хората и да почне пак да си излиза с тях. Пък истинските приятели сред тях ще си проличат.
Като го написах това, осъзнах че в момента и аз съм в подобна позиция. Познати имам много, излизам с тях, забавляваме се.Приятели не мога да нарека всички тях, но определено в компанията им ми е добре.Но сега наоколо няма никой.И също се оказвам вкъщи сама, залепена за компа.Но това не ме плаши особено,нито ме кара да се чувствам самотна, а само отегчена. Знам, че ще се приберат скоро и пак ще стане по-забавно. :)
+1
Така е.. мен много ме дразни някой път като ме вика една приятелка от балета и друга от училище.. чудя се с коя да изляза, защото не искам да излезем 3-те. А друг ден и двете ги няма. :? :? :?

iiordanova
08-14-2011, 14:49
Дам,определно ти е скучно. :-|

Beer
08-14-2011, 18:03
Пич няя се плашиш не се панирай и не го приемай навътре. Най-важното е да не приемаш нещата навътре! Като почнеш да се питаш самия ти кой си защо си и откъде си почва да става лошо. Ти си ТИ и никой ама никой няма право да те променя и съди за това което си. Липсва ти его. Обясняваш, че имаш недостатъци и прочие, по важния въпрос според мен е кой по дяволите няма такива? Всички имаме, ти не си по различен с нищо от останалите. Просто в момента си в такъв период, който е по-скучен от останалото време. Колкото до приятелката недей да се чудиш защо и какво лошо има в теб, тя ще си дойде, може да е и когато най-малко го очакваш!

Така че отиди до чешмата пий една студена вода вадиш си кура и смело напред. А щом нямаш толкова много приятели или познати това означава, че просто не си струва да се занимаваш с хората около теб!

SweetLuna7
08-14-2011, 20:19
Предлагам, ако си добър в някой спорт да отидеш просто ей така на някое игрище, на което си забелязал, че се събират хора и да се запознаеш с тях.
Ако пък имаш някви други интереси, пробвай да разбереш дали няма клубове за тях - има доста такива, в които не трябва д се плаща, за да влезеш и се запознаваш с доста хора. :-o

Междувременно си пребоядисай стените.

prosto_edin_chovechec
08-14-2011, 20:45
Предлагам, ако си добър в някой спорт да отидеш просто ей така на някое игрище, на което си забелязал, че се събират хора и да се запознаеш с тях. Ако пък имаш някви други интереси, пробвай да разбереш дали няма клубове за тях - има доста такива, в които не трябва д се плаща, за да влезеш и се запознаваш с доста хора.

Междувременно си пребоядисай стените.

Хах, те са със тапети.. сини със едно жълто такова.. както и да е де..
Спорт... по скоро не.. нищо по-професионално, ако ще спортувам, то ще е за кеф или защото ми е щракнало нещо.

П.П .. мерси за коментарите иначе.. някак си не ме успокояват, но благодаря все пак.. И да.. aras е права, може би е защото сме лято, може би е заради друго, но ми е едно такова супер самотно и се чувствам супер гадно.. :д ...

Който каквото иска да ми казва, но аз лично предпочитам да имам мн.познати с които мога да излизам, дори и да не са никак по моя вкус, отколкото да съм на тоя хал.. И това ще мине ясно ми е.. Връщал съм се във времето, виждам съм си старите проблеми и ми е ставало смешно.. е, смешно е сигурно, но то това си е въпрос до възраст може би :д

SweetLuna7
08-14-2011, 20:49
Абе, може да ти е забавно и без приятели - прави неща, за които винаги си мислел, че ще направиш, но "не си намирал време". Сега може и да не се сещаш за такива, но като се замислиш, може и да ти хрумне нещо.
Една идея - направи си филмов маратон. Или си изтегли всички серии на Приятели или някой друг по-забавен сериал. Ако не друго, поне настроението ще ти се оправ ;)

prosto_edin_chovechec
08-14-2011, 21:00
Абе, може да ти е забавно и без приятели - прави неща, за които винаги си мислел, че ще направиш, но "не си намирал време". Сега може и да не се сещаш за такива, но като се замислиш, може и да ти хрумне нещо.
Една идея - направи си филмов маратон. Или си изтегли всички серии на Приятели или някой друг по-забавен сериал. Ако не друго, поне настроението ще ти се оправ ;)

Това за филмите е добра идея, но вече съм го минал..
едва ли има добър сериал, който не съм гледал.. :д
Рекорда ми е 3 сезона за един ден .. хаха :D

deni979
08-14-2011, 21:08
Наистина ли предпочиташ да излизаш с хора, които никак не са по твой вкус, отколкото да си сам?Това ме учуди,но все пак твой избор. :)

prosto_edin_chovechec
08-14-2011, 21:18
Наистина ли предпочиташ да излизаш с хора, които никак не са по твой вкус, отколкото да си сам?Това ме учуди,но все пак твой избор. :)

Абе сигурно.. то на думи е едно, на действия друго..
чак никак, както ми го удебели, сега като се замисля, НЕ.. но..
попринцип .. С колкото хора съм се изпокарал заради различни интереси .. хах.. имам странния навик и недостатък да се опитвам да променя хората, понякога даже несъзнателно и повечето пъти за по-добро (според мен уж) хаха.. та тъй де... По-скоро просто искам да имам какво да правя и да ми е готино .. а не няк'во гадно . . 8)

aks13v
08-14-2011, 22:28
Пич толкова ми напомняш на мене, че чак се плаша. Даже и тапетите ми са сини. Але да не ти пука. Имам много познати, малко приятели и може би 1-2 истински приятели. Тва е. Може да казват някои, че са приятели с мене и т.н. щото ме познават, но аз с тях съм нищо повече от познат. Стигнах до извода, че наистина е по-добре сам от колкото в лоша компания. Напълно нормално, но много кофти е да не става лаф с хора, които са много под твойто ниво (прозвуча кифленско), но пък те да си мислят, че са нещо повече от теб. Такива просто се правя, че ги слушам и от време на време ги излагам чрез затапяне.

blueberryyy
08-15-2011, 23:10
Ако търсиш истински приятели, които ще са до теб независимо от всичко - не мисля, че училището е мястото, на което ще ги намериш. Да, може би има и такива случаи, но... Погледни нещата така - ако не беше училището да те събере с даден човек, щеше ли изобщо да общуваш с него?
За сметка на това, ако търсиш приятели за излизане и забавление - съучениците ти са тези хора. Не чакай те да те потърсят, да те извикат, направи го ти. Недей да се затваряш у вас и да се отчайваш. Все ще намериш някой познат, който не е заминал никъде и с който можеш да излезеш.
И недей да си мислиш, че твоят социален живот е шит, просто лятото всички се омитат на някъде и е съвсем нормално да ти доскучае :-)

FantaMen
08-16-2011, 00:39
Попринцип имаш 3 шанса да си намериш приятели...(каквито и да са ... добри и верни или само за компанията... или такива за маса и купони) Това са когато се преместиш в новото училите от 5 до 7 клас .. в друго ново от 8 до 12 клас и в университет...Първото и второто явно си ги пропуснал.. затова съсредоточи се над третото защото изпуснеш ли го искаш не искаш живота е само работа...(е зависи как си го направиш )

Anja
08-16-2011, 06:46
Не се разочаровай. Сигурна съм, че е въпрос на време да си намериш истински приятели и хора, с които да излизаш и да не ти е скучно. Проблемът не е в теб, бъди уверен в това. Знам, че ще ти бъде трудно да ми повярваш, но много ще се радвам ако го направиш. И лятото наистина е време, в което може да ти стане скучно. А колкото до приятелката, сигурна съм, че и нея ще си намериш скоро! Пожелавам ти усмивки и не се сдухвай!

П.П.: От къде си? :oops:

norain
08-16-2011, 09:00
Попринцип нямам много приятели.. имам двама - трима от училище и това е ... просто така се стекоха нещата в моя живот, че не успях да изградя кой знае какви приятелства, дори и така наречените "колкото за излизането" .. Цяла ваканция прекарах затворен вкъщи между тези сини и вече задушаващи ме стени (хах... малко лирика) и тук-таме навън и то не за да изляза с някой, ами да се разкарам просто ей така.. Знам, кофти е .. ще помислите, че съм лузър и аутсайдер, но не е точно така.. Просто явно не ми е излязъл късмета или не знам.. Комуникативно, добре изглеждащо момче съм, а дори и приятелка си нямам още.. стоя си вкъщи.. живота си минава и аз не мога да изпитам удоволствията, които ми предлага... Е, може би като стана студент.. Евентуално.. но знае ли човек? ... А иначе знам, че хората харесват да излизат с мен, добър слушател съм попринцип, не винаги толкова забавен (по-скоро на настроения), на моменти скучен, но всеки си има недостатъци нали? Но проблема е там, че дори и да знам, че хората ме харесват като човек и характер, не знам къде да ги търся тези приятели.. Иска ми се.. Винаги си казвам.. "ЕЙ айде утре ще се запиша на този спорт, онзи спорт" .. и си оставам с това "утре". Винаги се намира някакво оправдание или причина да не се осъществи плануваното от мене действие: Както сега например парите са проблем.. нямам възможност да започна такива тренировки.., но е имало време, когато това не е било проблем.. Какъв е бил тогава? Може би това, че нямам желание, а го правя само за да намеря нови познати, евентуални приятели .. както и да е..

Та разбрахте горе-долу за социалняи ми живот.. пълен шит ..
Ей сега вчера си дойде един пич от моя клас (много добри приятели сме и много се уважаваме един друг) от село и се обади
днес излязохме, беше ни много весело, лафихме си, абе супер ден..
Ще ми се всички да бяха такива, но уви.. Та прибирам се днес и се замислям, колко малко му трябва на човек да е щаслив, а понякога и това малко го няма :) ..

И да, като започна училище, всичко ще е ок.. все ще намирам тук-таме с някой да изляза, но през останалото време, всичко е супер сиво и черно.. гадно ми е .. мъчно ми е едно такова и просто исках да си го напиша пък и да си го споделя с хора.. анонимно е все пак :)

П.П

На 17 съм. Не ми гледайте аватара... Слагах го някъде преди 2 години, а сега не ми се сменя.. Много е зле, знам :D


Честно казано и аз съм така. Даскалото е яко, докато си там има хора наоколо. Свърши то и си викам, ся ще направя това, това , това ама нищо не стана. Хваща ме мързел.
И сега почти по цял ден дрема в нас, даже няма с кой да си чатя.
За филми нямам настроение, за музика.. Слушам 2-3 песни по 100 пъти на ден.
Някак си ми е писнало.Нямам настроение за почти нищо.Преди 10 дена ме заряза приятелката и сега ми е някво кофти, шибано, гадно, смотано, саднато 8-)

Иначе за излизане не съм отказал на никой. И аз все си мисля, че е заради мен.Че ми има нещо. Това, че съм с дълга коса, и съм по различен, не ме прави извънземен....
Незнам вече и аз от какво е.. дали е късмет, или нещо друго...май е от късмета...

Audiophile
08-16-2011, 10:46
Не знам от кой град си, но ще се опитам да ти препоръчам неща, които можеш да правиш

Като си на компютъра

- търси си готини филми (според жанра, който харесваш)
- ако те кефят някви компютърни игри, също можеш да играеш
- чети някаква информация в интернет (примерно, ако те вълнуват коли)
- 100% слушаш някаква музика, теглиш си парчета и се зарибяваш

Като цяло щом си у дома:

- чети някаква книга/енциклопедия, със сигурност нещо ще ти грабне вниманието и ще ти е интересно четиво.
- помогни нещо на вашите в някаква работа


Излизай по-често навън

- Дори да не се записваш на спорт, отиди в някой парк и бягай
- Сега са модерни и лостовете, можеш и на тях да тренираш
- Някой беше казал да видиш къде се събират да играят мач, баскет. Отиваш при тези хора и се запознавате


Така да седиш вкъщи и да се самосъжеляваш: НЯМА да стане, НЯМА да падне никой приятел от небето. Кефи се на почивката си и си прекарвай готино времето, успех :)

mog1
08-16-2011, 11:40
Спокойно, всички си минава с времето- от годините е. В твоят период до 2-3 седмици ще си се запознал с някой нов човек.