PDA

View Full Version : Депресия



coolgirl556
08-13-2011, 22:08
Здравейте :)
Пиша ви тъй като вече незнам какво става с мен ....
От около година и половина след като скъсах с бившото ми гадже мисля че имам депресия ..
След него имах още двама приятели , но за да го превъзмогна ми трябваше много време около 8 месеца и сега отново съм сама и имам чуството че не съм аз .. Нямам желание за нищо , не съм щастлива ,плача постоянно и даже и аз незнам защо и съм мислила и за самоубиство. Когато съм вкъщи сама се чувствам ужасно самотна и слушам постоянно тъжна музика .
Смятам да отида на психолог но просто не искам да притеснявам родителите ми , защото те се стараят толкова много да получавам всичко а на мен нещо ми липсва ..... и аз незнам какво , обичат ме ужасно много но не мога да им кажа че съм за психолог.
Дали мога да отида там без направление и колко струва посещението при един психолог и точно какво ще ме кара да правя , много ме е срам :)

Благодаря много

barbii
08-13-2011, 22:38
Мога да предположа как се чувстваш .. ужасно е .. и аз се чувствам долу горе по същия начин, само дето при мен става въпрос за малко по различна ситуация.. но така де, както и да е .. ако нямаш 18 надали ще можеш да отидеш без родител .. за направление не съм сигурна дали е задължително, но мисля че трябва да си с предружител, а колкото до психолога предполагам, че ще започне да те разпитва, защо се чувстваш така.. следователно ще трябва да му обясниш и навярно ще ти даде някакви съвети какво да направиш .. :)

kyon
08-14-2011, 08:36
Намери си хоби.. 8-)

08-14-2011, 10:33
Намери си хоби.. 8-)
+
Като почнеш да се занимаваш с нещо полезно ще забравиш бързо... Може и работа да почнеш...

spooky24071986
08-14-2011, 11:27
Здравей ! Незнам на колко години си , но ако ходиш на училище , предполагам , че там има психолог. Поне в моето училище имаше и беше безплатно.
Относно депресията - според мен трябва да си разнообразиш ежедневието , за да не мислиш за това постоянно. Излизай повече с приятели или се запиши на някакви тренировки - плуване , танци и т.н.
Спри да слушаш тъжна музика , вместо това си изтегли някоя готина комедия :) Успех !!!

coolgirl556
08-15-2011, 21:12
Благодаря много за съветите
На 16 години съм , но срам ме да ида при училищният психолог :(
Излизам , но не мога постоянно да съм на вън , нашите започвват да ме гледат гадно :D
Искам да си намеря приятел и мисля че така ще съм по добре :) така че ми стискайте палци