PDA

View Full Version : кофи и лицеви



Neota
08-13-2011, 22:44
ако трябва да избирате срещу кофи и лицеви какво ще изберете какво е по ефективно :П кое да правя и кое да не правя !!!1

ZipFail
08-13-2011, 22:53
И двете.

pencilwarrior
08-14-2011, 07:13
И двете.

+1

Въпросът е безсмислен... Двете упражнения са различни, но в зависимост от това как ги правиш могат да се припокриват, примерно кофички за гърди или лицеви с тесен хват за акцент върху трицепсите. Няма смисъл обаче да избираш само едно от двете, едва ли ще ти дойде много в повече, ако ги правиш и двете :D

Greennight
08-14-2011, 09:52
И двете...Иначе на мен лицева трицепсът не може да ми натовари като хората.Кофите са си друго вече.

Chacho
08-14-2011, 12:39
Напоследък започнах да правя едни лицеви, които са малко по-различни. Не знам дали някой друг прави такива, хрумна ми докато ставах от леглото :D Натоварват гърди, предно рамо, малко бицепс.

Лягаш по корем и слагаш дланите до хълбоците си (колкото по-към краката, толкова по-трудно). Краката да са на пръсти (колкото се може по-"на пръсти"). Сега се вдигаш с ръцете и спускаш, като за нормална лицева опора.

Нещо такова, но с краката на земята:

http://beastskills.com/NoHandedPlanche.jpg

klimatronik
08-14-2011, 14:08
Напоследък започнах да правя едни лицеви, които са малко по-различни. Не знам дали някой друг прави такива, хрумна ми докато ставах от леглото :D Натоварват гърди, предно рамо, малко бицепс.

Лягаш по корем и слагаш дланите до хълбоците си (колкото по-към краката, толкова по-трудно). Краката да са на пръсти (колкото се може по-"на пръсти"). Сега се вдигаш с ръцете и спускаш, като за нормална лицева опора.

Нещо такова, но с краката на земята:

http://beastskills.com/NoHandedPlanche.jpg
Тези лицеви ще ти помогнат за да научиш другите лицеви дето не докосваш с краката си земята .

musicinmyveins
08-14-2011, 17:53
Преди извесно време и аз ги правех.Основно ми товареха рамото и са доста ефективни ако учиш planchе.В момента гоня бройка на нормалните и спрях с тия,но от другия месец задължително ги връщам в програмката

Uncontrollable
08-14-2011, 18:54
Еми попринцип смятам, че кофите са отлична тренировка за гърди и трицепс :)

firstdiesel
08-14-2011, 20:20
най-хубавото упражнение за "долни" гърди са кофичките (в момента всички лостаджии ликуват :D)
лицевите опори също са супер, само че ги прави бавно и в пълен ход!