PDA

View Full Version : Здравейте моля за помощ !



WWEFan
08-13-2011, 23:26
Здравейте .. имам сериозен проблем и съм отчаян,не знам какво да правя.Аз съм момче на 17г. висок съм 1.84/6 и съм ужасните 130 килограма ( знам,че е ужасно именно за това съм отчаян ) може би това,че съм висок не показва истинските ми килограми ( не съм много обемист и да виси сланина от мен г/д съм якичък ) НО мисля,че трябва да отслабна за височината ми и по мое желание искам да стана 90/95кг.Моля дайте ми съвет какво освен диета и фитнес мога да направя,кажете ми възможно най-лесните съвети .. не съм много богат и не мога да си позволя да спортувам ( плуване,гребане и т.н ) кажете ми за колко време приблизително ще постигна желания ефект. 8-[

Chacho
08-14-2011, 00:14
При всеки става за различно време, наистина е много относително. Сигурен съм обаче, че когато постигнеш резултатите, ще се питаш кога е отлетяло времето.

Диета и кардио, това е най-важното.

Тичането е безплатно и изключително ефикасно. Ключът е в това да даваш винаги 110%. Когато си помислиш, че нямаш повече сили - потренирай още малко. В началото на тренировката все още не се топят мазнини, трябва да изчерпаш енергията от последното хранене и чак тогава бъркаш в резервите (резерви=мазнини).

Повече месо и мазнини, въглехидратите на минимум. Освен, че джънк фуъдът и сладкото не са за теб, избягвай салатите, тестените изделия (особено вечер). Повече чисти животински продукти. Разтърси се за ВМ-НВД диета. Гледай да се храниш често и на малки порции.


Ако имаш възможност, ходи и на фитнес. Няма да помага много в отслабването, но в края няма да съжаляваш, че си ходил.


Отначало се сваля бързо и може рано да се мотивираш от резултатите, така че не се чуди за времето. С воля ще станат нещата.

redbul2
08-14-2011, 08:15
Ако ходиш на фитнес,трябва да го посещаваш най-малко 4 пъти с тренировки поне 1 час и тогава се проявява топящия ефект. На това тегло не съм сигурен дали някои уреди в залата ще издържат :) Трябва да избереш зала с по-здрава,груба техника,издържаща на тежки натоварвания. :D

slicky
08-14-2011, 09:07
Аз съм на твоята височина и съм 80 кг...Доста си се поолял.По-добре отиди на доктор,да ти обясни за диетата и ще ти препоръча какво да правиш.

WWEFan
08-14-2011, 14:23
избягвай салатите

не знам защо,но някой ми беше казал че да набивам повече на салати .. вече 3-ти ден не съм ял нищо освен; салата състояща се от: 2 домата,1 кренвирш нарязан вътре,надробено сирене и малко кашкавал.. но щом казваш без салати оО аз със какво да се храня ? :-o

ZipFail
08-14-2011, 14:32
Точно пък по тоя начин не трябва да се отслабва ;)

firstdiesel
08-14-2011, 14:42
избягвай салатите

не знам защо,но някой ми беше казал че да набивам повече на салати .. вече 3-ти ден не съм ял нищо освен; салата състояща се от: 2 домата,1 кренвирш нарязан вътре,надробено сирене и малко кашкавал.. но щом казваш без салати оО аз със какво да се храня ? :-o

чуй ся ... ако ядеш по тоя начин ще изгориш предимно мускул, а мазнината ша си седи. По-добре го карай на храни богати на протеини .... тъпчеш месо, до прихващане на царска болест :D

давай яко зеленчуци, месо, млечни работи, яйца, масла и мазнини от животински произход .... ограничи въглехидратите (хляб, сладки работи, картофи, ориз, царевица ....), особено тези с висок гликемичен индекс!
http://zdravbadi.com/%D0%93%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%87%D 0%B5%D0%BD-%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5.html

за спорта се консултирай задължително с доктор ... че да не ти претупти помпата

иначе ти трябва кардио, отначало нискоинтензивно ... кат се раздвижим след 2-3 месеца и високоинтензивно може да правиш .... след година някъде може да правиш ХИИТ (тва е комбинация от двата вида кардио)

резултатите завсият само и единствено от теб! и малко от бюджета ти, щото правилното хранене за твоите килограми ша иска доста пачка

WWEFan
08-14-2011, 15:18
никога не съм мислил,че ще е толкова трудно .. но по-добре от рано да започна.. мерси момчета ще се постарая с това кардио и ще ям често,но по-малко и храна с по-малко мазнина.. ( пържено и т.н ще отбягвам ) .. като започне да има ефект ще драсна :oops: мерси пак :)

firstdiesel
08-14-2011, 20:02
никога не съм мислил,че ще е толкова трудно .. но по-добре от рано да започна.. мерси момчета ще се постарая с това кардио и ще ям често,но по-малко и храна с по-малко мазнина.. ( пържено и т.н ще отбягвам ) .. като започне да има ефект ще драсна :oops: мерси пак :)

мазнините не са проблем за свалянето ... както ти казах проблем са въглехидратите!!!!

пп: пърженото се усвоява трудно и не е добре за сърдечносъдовата система, но за другото не е проблем .....
но ако се пържи на зехтин проблеми - никви ;)

WWEFan
08-15-2011, 09:48
ще отбягвам пърженото .. ще наблягам на вареното