PDA

View Full Version : Проблем с пениса.



kristiqnnchou
08-14-2011, 15:21
Здравейте, имам проблем с пениса и незнам какъв е когато е в ерекция го забелвам без проблем до доло но главичката ми се навежда надолу някак и отдоло имам нещо като ципа която го дърпа и като го пусна кожичката се връща до гемчето. Та Въпроса ми е фимоза ли е това ? Защото като малък съм оперирван от фимоза но не с пъно обрязване. На 15 години съм.

icetoo0
08-14-2011, 15:35
Фимозата не значи обрязване това трябва да ти е ясно, а до колкото до забелването щом така ти се огъва надолу значи е фимоза.Ако правиш секс и не ти пречи значи нямаш проблем, но ако все още не си го правил по добре отиди за да не ти се скъса първия път, защото е супер неприятно там кръвта мн трудно се спира и става мазало на леглото :)

kristiqnnchou
08-14-2011, 15:53
Фимозата не се къса късото гемче се къса ;)

RRandoMM
08-14-2011, 16:59
По-добре отиди на лекар,после да не съжаляваш

reperw
08-15-2011, 17:47
КЪСО ГЕМЧЕ

kristiqnnchou
08-15-2011, 22:00
Леле брат обичам те, мерси че ми каза че е късо гемче защото четох за фимозата и така се наплаших че направо ми стана гадно на корема :Д защо всичките ми приятели които са правили секс казват че при първия полов контакт се къса нещо на всекой му се е късало от тях. Та аз си мисля че е това късо гемче ако се скъса, става ли някакъв проблем ?

reperw
08-16-2011, 09:09
Не се къса нито при 1вия нито при последния полов акт.Може да се махне от чичко доктор с месна упойка го клъцва и след 20 дена си готов за подвизи.И аз имам и вчера разбрах :? до сега не ми е пречило просто трябва винаги да е мазно там по време на секс щото иначе боли иначе нищо друго.Аз обислям варианта сам да отида, защото ме е малко срам да кажа на наще все пак става за 15 20 мин.Поне така разбрах.Потърси в нета има много информация за това на много хора е така 8-)

---------------------------------------------
"Късото гемче" е третата най-честа причина за полов дискомфорт и тревоги сред момчетата.
Гемчето се нарича още френулум или юздичка. Във форумите често се описва като "ципа", "жила", "кожичка"

ВСЯКО момче се ражда с гемче. Гемчето е нормална част от мъжкия полов орган и има своята роля във физиологията и сексуалната функция. Представлява гемчето, юздичката, ципата, жилата, кожичката свързаща долната част на пениса с главичката в мястото, където тя се разполовява на две полукълба.

Късото гемче изглежда http://www.male-initiation.net/frenulum/frenuloplasty/frenulum_breve.html

Късото гемче е вродено състояние, което може да бъде съвсем самостоятелно или да е съчетано с вродена фимоза (което не е задължително).
В детство затруднява оголването на главичката и (ако е) съчетано с фимоза способства развитието на баланопостит и последствията му.
В полово зряла възраст късото гемче предизвиква дърпане на главичката в ерекция и болка при мастурбация или полов акт.

Основният проблем е че рано или късно късото гемче при интензивна мастурбация или полов акт се разкъсва.
Това вероятно е източник на момчешкия фолклор, че при първи полов контакт И при момчето нещо "се къса".

Запомнете: при момчето нито при първия, нито при последния полов акт нещо "се къса"!

Когато това все пак се случи означва че принудително е било скъсано късо гемче.
Това е съпроводено с остра, много силна режеща болка която продължава много дълго и с обилно кръвотечение, което е трудно да бъде спряно с подръчни средства.
Това е така, понеже гемчето е много силно кръвоснабдено и през него минават важни нервни пътища.

Когато късото гемче бъде скъсано принудително - на мястото на разкъсването се образува фиброзна тъкан.
Тъканта ръбцува и в този ръбец се въвличат нервните кожни окончания, които формират един нов, патологичен център на дразнене при полов акт, чийто краен резултат е преждевремената еякулация (често след 3-4 фрикционни движения).

ЛЕЧЕНИЕ НА КЪСО ГЕМЧЕ

Лечението е само оперативно. Нарича се френулотомия или пластика на гемчето. Изглежда приблизително http://www.male-initiation.net/frenulum/frenuloplasty/frenuloplasty.html .Може да се извърши по различни способи и технологии.
Премахването ма късото гемче НЕ означава обрязване, ако не е съчетано с фимоза.
Когато проблема е само в късото гемче след френулотомия външния вид на пишока ви няма да се промени.

kristiqnnchou
08-16-2011, 22:57
Не ми е проблем просто ми е гадно как изглежда неко ден ще полудея и ще го клъцна сам.

Drako89
08-19-2011, 12:52
Ако сам направиш нещо такова е изключително опасно!

Там е страшно кръвоснабдено място, не можеш да спреш кръвта!

По-добре не си причинявай това, а отиди на лекар!


А самата процедура може да продължава 15-20 мин, ама след това въстановяването трае поне 2 седмици!

atractive
08-22-2011, 10:13
ми добре, всички са съгласни с това, но при тях проблема е как ще отидат, без да разберат родителите им ?! и как се нарича този ликуващ тези неща ? и колко пари да си отдели, каква болка е след операцията и т.н.

kristiqnnchou
08-22-2011, 14:38
Не ме е страх да ида дори не ме е срам да кажа на нащте просто понеже знам английски език и четох из такива форуми където са писали добри хирурзи и пишат че това и всяко нещо може без операция само трябва търпение. И там пишеше че чрез всекидневно опъване на патката до доло може да ти излекува фимоза ако имаш и късото гемче става по-голямо :)

batkodoki
08-22-2011, 15:12
Здравейте, имам проблем с пениса и незнам какъв е когато е в ерекция го забелвам без проблем до доло но главичката ми се навежда надолу някак и отдоло имам нещо като ципа която го дърпа и като го пусна кожичката се връща до гемчето. Та Въпроса ми е фимоза ли е това ? Защото като малък съм оперирван от фимоза но не с пъно обрязване. На 15 години съм.

не се тревожи, моето Момче, - със сигурност ти Фимоза - НЯМАШ!

казва ти го batkodoki, ако това има значение :)

пиши на ЛС да поправим проблема.

Yolomasta21
01-14-2015, 18:09
Не ме е страх да ида дори не ме е срам да кажа на нащте просто понеже знам английски език и четох из такива форуми където са писали добри хирурзи и пишат че това и всяко нещо може без операция само трябва търпение. И там пишеше че чрез всекидневно опъване на патката до доло може да ти излекува фимоза ако имаш и късото гемче става по-голямо :)биеш ли чекии е нямаш ядове... всеки ден най-добре .....yeah fap masta :D :D :D