PDA

View Full Version : Фитнес и хранителен режим



eli4ka971
08-14-2011, 20:12
здравейте!Да започнем с това че съм на 14год.,висока съм 1,63 и тежа 50кг. Знам, че ще ме помислите на поредната лигла,но моля тези които няма какво да кажат да не пишат.Преди няколко дена татко ми каза че трябва да почна да спортувам защото тялото ми било отпуснато.Мисълта ми е да ми кажете някакъв хранителен режим и упражнения за стягане.Благодаря предварително. :) :)

gergana7373
08-14-2011, 20:21
яж овесени ядки за закуска,повече плодове изобщо лека храна ,в момента е ляго и не мисля ,че е проблем.Ходи сутрин да тичаш после прави клякания,коремни,но умерено не от раз :)

deHiTo0
08-14-2011, 20:22
На първо място, за съжаление, трябва да се ограничаваш от СЛАДКО, ТЕСТЕНО, ГАЗИРАНО, ПЪРЖЕНО.... въобще вредната храна я забрави!
Яж повече плодове, зеленчуци, месо и млечни продукти, пий много вода.
За упражненията: предлагам ти Pump it up (мен много ме кефи), може и Tae bo. А кои области по-точно искаш да стягаш?

gabri3lla
08-14-2011, 20:46
Щом не се харесваш твое е правото да направиш нещо по въпроса, ние няма как да те спрем. Започни фитнес, ако имаш възможност, а ако не, в замунда има много упражнения, които биха ти помогнали да се постегнеш. За хранителен режим, както казаха преди мен, забрави за вредни храни - сладко, газирано, тестено и пържено най-вече. Хапвай пилешко месо и гледай да ядеш плодове до към 2-3 часа най-късно, след това наблягай на зеленчуците.

eli4ka971
08-15-2011, 06:48
Предполагам че, като отида е хубаво да си взема тениор защото до сега не съм ходила и си нямам на идея с кои уред кои музкули натоварвам.Искам да наблегна на корема и бедрата.

Josefinne
08-15-2011, 07:09
Здравословна храна и тичане или още по-добре - плуване. Това, че си отпусната не значи, че си дебела, така че моля те, не се хващай отсега с диети.

eti725
08-18-2011, 20:03
Ооо, така се започва, мила... Преди време и моят баща ми каза,че задникът ми бил порастнал - така се изрази, и аз се хванах с една "хубава" диета. Веднъж щях да падна по стълбите, беше ми замаяно от глад. Пробвай 90-дневната, сваляло се доста, стегни се с тае-бо, тичане или каквото там ти доставя удоволствие. Успех! ;-)

HolyShit
08-18-2011, 20:10
1,63 на 50 кг и си отпусната ? Вероятно си карала по някоя диета,която наподобява гладна стачка или просто баща ти е втълпил глупости.. Недейте се връзва който к'вото ви каже..Ако ти кажа докато си тежко болна,че трябва да одиш да цепиш дърва,за да се оправиш ще идеш ли ? Имате си очи и глава , преценяйте сами..

Кажи какви храни ядеш и ще ти се помогне повече , имам впредвид много тук не ядат месо/яйца/мляко/някои мразят доста плодове и тн..

annonimnna
08-18-2011, 20:30
Това, че баща ти те е насърчил не е лошо...
Аз съм на 15, бях 50кг и не спортувах... Почнах фитнес (преди около 2 месеца), тичане и упражнения вкъщи. Абе с две думи-нямам спиране :D Сега съм 45кг и наистина съм се стегнала... На теб ти предлагам да наблегнеш на упражненията, а не на гладуването... Ходи да тичаш, това освен, че стяга е и супер здравословно. Хапвай по-здравословна храна иии най-вече насърчавай се психически. :) Успех!

HolyShit
08-18-2011, 20:54
Без диета или поне хранителни навици/с които е доказано,че постигаш целите си/ забрави :)

anonymous708973
08-19-2011, 06:38
Това, че баща ти те е насърчил не е лошо...
Аз съм на 15, бях 50кг и не спортувах... Почнах фитнес (преди около 2 месеца), тичане и упражнения вкъщи. Абе с две думи-нямам спиране :D Сега съм 45кг и наистина съм се стегнала... На теб ти предлагам да наблегнеш на упражненията, а не на гладуването... Ходи да тичаш, това освен, че стяга е и супер здравословно. Хапвай по-здравословна храна иии най-вече насърчавай се психически. :) Успех!

Ходила си на фитнес и си свалила килограми? Само за кардио ли ходиш?

Jaune
08-19-2011, 10:52
Това, че баща ти те е насърчил не е лошо...
Аз съм на 15, бях 50кг и не спортувах... Почнах фитнес (преди около 2 месеца), тичане и упражнения вкъщи. Абе с две думи-нямам спиране :D Сега съм 45кг и наистина съм се стегнала... На теб ти предлагам да наблегнеш на упражненията, а не на гладуването... Ходи да тичаш, това освен, че стяга е и супер здравословно. Хапвай по-здравословна храна иии най-вече насърчавай се психически. :) Успех!

Ходила си на фитнес и си свалила килограми? Само за кардио ли ходиш?

кардиото гори мазнини, обаче принципно силовите горят още повече:) + изграждаш мускул, което допринася за цялостно забързване на метаболизма

HolyShit
08-19-2011, 10:56
Охоо,силови тренировки за момичета ? :D :D якоооо

anonymous708973
08-19-2011, 10:58
Знам, и аз правя силови, да не кажа, че те са ми по-голямата част от тренировките и затова се учудвам, че сваляш. Мускулите тежат повече от мазнините, затова би трябвало да качваш килограми. Аз съм на +1.

HolyShit
08-19-2011, 11:00
А бе нека да трупаш повече мускул,и тогаз ще гледаш повече огледалото :D Представи си жена на 1.80 85 kg със здрав мускул(не културистка) , тип фитнес,а защо не и бикини :D

Jaune
08-19-2011, 11:10
според мен тоя килограм не е реален. сигурно задържаш