PDA

View Full Version : Феминизъм...............?



commando1
08-15-2011, 09:20
Категоричен привърженик съм на консервативния светоглед. Предлагам на читателите откъс от книгата "Фашизъмъ. Българското обяснение на фашисткото националистическо учение" - 1929 г., издадено от Съюза на българските фашисти, посветено на еманципацията и феминизма, пропагандирани от левите движения по онова време - комунисти и демократи. Темата е изключително актуална и днес.

http://i1211.photobucket.com/albums/cc436/crazy_redy_barret/DSC00209.jpg

http://i1211.photobucket.com/albums/cc436/crazy_redy_barret/DSC00208.jpg


"При еднакви права, при еднакви длъжности, нееднакви сили, нееднакви свойства - вместо според Христа, мъжът и жената да съставляват - от два плата и две лица - едно оформено същество - една цялостна плът - демолибералните социалкомунистични движения и учения, ги развратиха и разединиха в отделни неооформени личности, в крайно капризни, суетни и декласирани типове, с вечно незадоволени материални и плътски склоности и желания......

Християнството и фашизма основават брака изключително върху съпружеската вярност и любов. Чрез брака двойката получава благодатта от Бога, благословението от черквата и покровителството от държавата....Апостол Павел казва на жената: покорявай се на мъжа. Покорявай се съзнателно на мъжа, който е глава на семейството, също тъй, както църквата се покорява на Христа. А на мъжът той казва: обичай жена си.
Питаме се ний: защо ап. Павел не е посъветвал - взаимност? - защо той като изисква от жената да се покорява на мъжа, не изисква същото и от мъжа - да се покорява на жената, не изисква и от жената да обича мъжът. Обяснението на това се съдържа в не еднаквата природа, в нееднаквите духовни и физически свойства и сили, в нееднаквите социални и икономични условия, при които съществуват двата пола.

Българският фашизъм - българизъм - в духа на ап. Павловата максима - обяснява:

Мъжът да бъде мъжествен и мощен.
Жената - женствена и смирена.
А двамата заедно - трудолюбиви, честни и добродетелни...

Равенството в брака е фалшива предпоставка в полза на по-силния - мъжа. Историята на човечеството ни учи, че мъжката природа е склонна в увлечение в полово разнообразие, води към разврат. И нации, които са се увличали по пътя на свободната любов и равноправие са отивали бързо към изчезване. Българският фашизъм стои здраво на консервативното начало и догма - че жената е по-слаба. И за да не бъде играчка на мъжа трябва да се откаже от привидното равноправие. Да се застъпи в нея моралното чувство, което е по-силно и да победи, а нейната победа е победа на основната клетка на нацията, семейството. Без семейство - няма нация - няма държава....
Мъжът във фабриката, в кантората, а жената у дома при децата, при домашните животни, цветята и пр.
Докато феминизма се стреми да откъсне жената от домакинството и я хвърли на улицата, сред водовъртежа на политическите и икономически борби, фашизма я задържа в домакинството, като и създава възможно най-големи удобства."

Хората попитаха: - О, Пратенико на Всемогъщият Господ, каква е причината за това? – а Той (с.а.с.) отговори: - Заради тяхната неблагодарност. И казаха: - Нима не повярваха в Бога (Нима не са благодарни на Господ). Той (с.а.с.) отговори: - Те не са благодарни на техните съпрузи и са неблагодарни за направените им услуги. Даже и да и правите хубаво цял живот, когато една жена види грубост, тя ще каже: ”Никога не съм видяла нещо хубаво от теб." (Ап. Матей 4:464)

gandalfepi4
08-15-2011, 09:24
ееехххх, ако знаеш колко позиции има за равенство между половете в стар, нов и оригинален завет ш'ти падне пишоната

ScarlettS
08-15-2011, 09:59
командо, що не я покажеш тази тема на приятелката си (ако изобщо имаш такава), да видим дали ще и хареса :D

commando1
08-15-2011, 16:11
Феминизмът е от Сатаната и води до морално и битово разложение а от там и до физическа смърт.

Anja
08-15-2011, 19:25
Жената е достатъчно свободомислещо същество, което може да се справи с всичко, с което може да се справи един мъж. Що си мислиш, че си в нещо по-добър, а ние ставаме само за готвене, гладене, пране и гледане на децата... :-x

gandalfepi4
08-16-2011, 06:25
Феминизмът е от Сатаната и води до морално и битово разложение а от там и до физическа смърт.

кой иска да изкарам цитати от йешуа който твърди обратното доказвайки че командото е лъжлив служител на дявола и тед хагарт?

commando1
08-16-2011, 08:16
Феминизмът е от Сатаната и води до морално и битово разложение а от там и до физическа смърт.

кой иска да изкарам цитати от йешуа който твърди обратното доказвайки че командото е лъжлив служител на дявола и тед хагарт?

Искам,ама защо ли си мисля че няма да намериш............! :D И кой е този Йешуа? Някой твой приятел ли е?

ScarlettS
08-16-2011, 08:23
Да, той е и мой приятел..мога да ви запозная?

commando1
08-16-2011, 08:30
Оспорването личността на Христос е от Сатаната и води до морално и битово разложение а от там и до физическа смърт. Който оспорва силата на Иисус е от обладан от сатанински бесове.

NomNomNom
08-16-2011, 09:40
Командо, не стига че нямаш акъл за да изкарваш сам пари, какво остава да се грижиш за жена и деца.
То християнството не е за комплексари като теб , а за хора, които имат нещо в живота .
Нали знаеш, че самият ти си плод на грях, защото баща ти го е сложил на майка ти .

Patriot
08-16-2011, 11:48
Нали знаеш, че самият ти си плод на грях, защото баща ти го е сложил на майка ти .
Това не е задължително да е така, защото в интимните отношения няма нищо греховно ако се осъществяват след брака. Между другото ми е много странно, че едно момиче използва подобни изразни средства.

Иначе по темата - аз смятам, че жените в никакъв случай не трябва да стоят по-долу от мъжете в обществото, а просто трябва да правят различни неща. Не мисля, че е отживелица, така наречените мъжка и женска работа. Също така не мисля, че има нещо обидно за една жена във факта, че има някои неща които може да прави само тя и други които не може. В днешно време от феминистки организации няма нужда, защото във всички демократични държави правата им са гарантирани.

NomNomNom
08-16-2011, 15:32
Между другото ми е много странно, че едно момиче използва подобни изразни средства.

ОМГ , аз не съм момиче :shock:
АХаахуауа, ти ме помисли за момиче :lol:

Patriot
08-16-2011, 15:58
Между другото ми е много странно, че едно момиче използва подобни изразни средства.

ОМГ , аз не съм момиче :shock:
АХаахуауа, ти ме помисли за момиче :lol:
Ами имаш на аватара снимка на момиче, помислих че си ти, какво толкова странно има в това.

NomNomNom
08-16-2011, 16:07
Между другото ми е много странно, че едно момиче използва подобни изразни средства.

ОМГ , аз не съм момиче :shock:
АХаахуауа, ти ме помисли за момиче :lol:
Ами имаш на аватара снимка на момиче, помислих че си ти, какво толкова странно има в това.
Това е приятелката ми , боцкам я по цял ден.

RipTheChain
08-16-2011, 21:07
Нали знаеш, че самият ти си плод на грях, защото баща ти го е сложил на майка ти .
Това не е задължително да е така, защото в интимните отношения няма нищо греховно ако се осъществяват след брака. Между другото ми е много странно, че едно момиче използва подобни изразни средства.

Иначе по темата - аз смятам, че жените в никакъв случай не трябва да стоят по-долу от мъжете в обществото, а просто трябва да правят различни неща. Не мисля, че е отживелица, така наречените мъжка и женска работа. Също така не мисля, че има нещо обидно за една жена във факта, че има някои неща които може да прави само тя и други които не може. В днешно време от феминистки организации няма нужда, защото във всички демократични държави правата им са гарантирани.

Първо за НомНом-сигурна ли си,че сексът и мастурбацията са грях,защото аз не мисля така?!Ако беше така,то значи Библията е на практика геноцидно оръжие...

Второ-някой каза,че християнството е за хора,които имат нещо повече,какво:
1.Интелигентност-твърдо не.Иди питай Стивън Хокинг дали вярва,че Иисус е пророк (пророк-тъй като съществуването на Иисус,като личност почти категорично).
2.Собствено мнения-отново не.За всички хора,които твърдят,че са религиозни имам един въпрос-защо сте християни,защото искате или защото родителите ви са решили да ви кръстят?Не мислите ли,че ако бяхте родени в Китай сега щяхте да твърдите,че сте будисти,въпреки че ще сте нясно с християнските учения чисто фундаментално,базисно.
3.Доброта-не мисля.Ако беше така защо всеки път не оставите например 50 стотинки на просяка пред блока,както ви е учил Иисус,дори да бързате каква е разликата между това дали ще пристигнете в 8:00 и 8:01...
Не ме разбирайте погрешно,аз съм вярващ,просто не съм съгласен със Божиите заповеди.

По темата:
В днешно време жената преуспява по-лесно от мъжа.Не е честно спрямо нас,мъжете!Когато вие си сложите силикон и отидете на бар с провокативни си хващате богаташа и ви е уреден живота.Ние мъжете не можем така...Повечето ни е гнус от това да чукаме стара чанта-мачкан лак,макар и богата...

commando1
08-16-2011, 21:14
Християнството е най-близо до живият Бог,за разлика от други религии. Защото при другите религии ТИ самият като личност търсиш общата връзка с Бог, докато при Християнството Бог търси връзка с теб. Още нещо различава другите религии от Християнството,при други религии човешката душа се опитва да достигне до своето духовно извисяване,
до извисяването на духа и чак след като душата се извиси духовно тогава може да получи връзка с Бог. Докато при Християнството-човекът общува активно с Бог посредством обреди и ритуали,чрез силна вяра и изпълняване на християнските традиции. Има голяма разлика между това да търсиш духовно извисяване посредством Бог и това да търсиш духовно извисяване без неговата помощ. Това отличава нашата религия от другите псевдо-религии.

Patriot
08-16-2011, 21:20
По темата:
В днешно време жената преуспява по-лесно от мъжа.Не е честно спрямо нас,мъжете!Когато вие си сложите силикон и отидете на бар с провокативни си хващате богаташа и ви е уреден живота.Ние мъжете не можем така...Повечето ни е гнус от това да чукаме стара чанта-мачкан лак,макар и богата...
Е не генерализирай по този начин. Има много момичета, за които да си продаваш тялото е неприемливо и гадно нещо.

commando1
08-16-2011, 21:26
По темата:
В днешно време жената преуспява по-лесно от мъжа.Не е честно спрямо нас,мъжете!Когато вие си сложите силикон и отидете на бар с провокативни си хващате богаташа и ви е уреден живота.Ние мъжете не можем така...Повечето ни е гнус от това да чукаме стара чанта-мачкан лак,макар и богата...
Е не генерализирай по този начин. Има много момичета, за които да си продаваш тялото е неприемливо и гадно нещо.

Християнският и консервативен мироглед категорично изключват фалшивите "равенства" между мъжете и жените и преди исега разни политически организации и доктрини-комунизъм,либерализъм,демо крация и др. са се опитвал ида наложат светският модел за "равенство" между половете. И досега не се е получило нищо,защото феминистките искат повече права,макар че вече ги имат а мъжете са недоволни от големите права на жените. Получава се един вид полова война която няма край и то само защото комунистите и левите са решили че жените ще могат да играят мъжка роля в живота.

gandalfepi4
08-17-2011, 10:42
^ ти не се ли кефиш на феминизма или това че си без паца не ти пречи да се мислиш за мъж?

RipTheChain
08-17-2011, 21:33
По темата:
В днешно време жената преуспява по-лесно от мъжа.Не е честно спрямо нас,мъжете!Когато вие си сложите силикон и отидете на бар с провокативни си хващате богаташа и ви е уреден живота.Ние мъжете не можем така...Повечето ни е гнус от това да чукаме стара чанта-мачкан лак,макар и богата...
Е не генерализирай по този начин. Има много момичета, за които да си продаваш тялото е неприемливо и гадно нещо.

Аз не казвам,че всяка го прави.Говоря,че чисто теоретично е така,а дали ще поемат по този път е тяхно решение.

ZipFail
08-17-2011, 21:39
По същата логика и на мъжете им е лесно, щото могат да станат мутри :lol:

RipTheChain
08-17-2011, 22:00
По същата логика и на мъжете им е лесно, щото могат да станат мутри :lol:

Да станеш мутра пак изисква труд.Освен това има риск за живота ти.Дори на теория е по много по трудно...

ScarlettS
08-17-2011, 22:14
между другото има доста такива случаи, когато като се разхождаш напред назад с провокативни дрехи също има риск за живота ти.. и тези момичета и мутрите спадат към една и съща категория

NomNomNom
08-17-2011, 22:20
По същата логика и на мъжете им е лесно, щото могат да станат мутри :lol:

Да станеш мутра пак изисква труд.Освен това има риск за живота ти.Дори на теория е по много по трудно...
Но да станеш нарко дилър е лесно.
И пак опасно.

RipTheChain
08-17-2011, 22:22
между другото има доста такива случаи, когато като се разхождаш напред назад с провокативни дрехи също има риск за живота ти.. и тези момичета и мутрите спадат към една и съща категория

Има риск от оскверняване,доста остаряла дума.Използва се при случай на изнасилване.Пример: "Изнасилвачът оскверни жертвата си.".Буквално-отнемане на достойнство.В случая не може да се говори за убийство,освен при проява на върховна глупост,която редица жени са проявявали...

ZipFail
08-17-2011, 22:33
По същата логика и на мъжете им е лесно, щото могат да станат мутри :lol:

Да станеш мутра пак изисква труд.Освен това има риск за живота ти.Дори на теория е по много по трудно...

Ти да не мислиш, че да си кифла е лесно ? Знаеш ли колко са скъпи пластичните операции ? А марковите дрехи ? Всяка седмица по 5 часа за козметик, всеки ден по 2 часа за грим, по още 5 часа седмично за фитнес, сауна, ала-бала.

Да си наркодилър е доста по-лесно.

RipTheChain
08-17-2011, 22:37
По същата логика и на мъжете им е лесно, щото могат да станат мутри :lol:

Да станеш мутра пак изисква труд.Освен това има риск за живота ти.Дори на теория е по много по трудно...

Ти да не мислиш, че да си кифла е лесно ? Знаеш ли колко са скъпи пластичните операции ? А марковите дрехи ? Всяка седмица по 5 часа за козметик, всеки ден по 2 часа за грим, по още 5 часа седмично за фитнес, сауна, ала-бала.

Да си наркодилър е доста по-лесно.

:D :D А стоката?Тя да не е евтина?! :D :D

ZipFail
08-17-2011, 23:32
Да не би пък да е скъпа ?

Недей да се измъкваш от въпроса, като пишеш глупости си отстоявай тезата..

RipTheChain
08-18-2011, 10:20
Да не би пък да е скъпа ?

Недей да се измъкваш от въпроса, като пишеш глупости си отстоявай тезата..ю

Откъде се измъкам?! :D Давам ти контра-аргумент!Фалшиви дрешки може да си купиш от пазара,ама ако искаш да държиш добра клиентела няма да купуваш фалшиви дрешки.И отново има тази опасност за живота.По-тежко е да си мъж.

ZipFail
08-18-2011, 10:58
Жените получават с 25% по-ниски заплати от мъжете, сига си се излагал.

Да си малоумник е тежко, на умни, кадърни хора винаги ще им е лесно, независимо имат ли пишка или не.

RipTheChain
08-18-2011, 11:06
Жените получават с 25% по-ниски заплати от мъжете, сига си се излагал.

Да си малоумник е тежко, на умни, кадърни хора винаги ще им е лесно, независимо имат ли пишка или не.

Тук не става въпрос за заплата.А иначе на кадърните хора не винаги им е лесно,поне в нашата държава.Не мисля,че трябва да ти изброявам безбройните висшисти,едвам свързващи двата края.А жените взимат с 25% по-ниски заплати на една и съща длъжност или по принцип?Ако взимат с 25% по-ниски заплати на една и съща длъжност съм склонен да се съглася с теб.Иначе много готин спор стана. :razz:

ScarlettS
08-18-2011, 12:37
На една и съща длъжност. Пък и това, че някой е висшист не значи задължително, че е умен и кадърен. :D

commando1
08-18-2011, 13:04
Мъжете са най-добри във всичко,жените не са добри в почти нищо. Практиката го доказва. Фактически жените не са способни.

dark_angel3
08-18-2011, 13:14
Мъжете са най-добри във всичко,жените не са добри в почти нищо. Практиката го доказва. Фактически жените не са способни. Мда, мъжете са и най-добри в това да дрънкат пълни глупости. Кой ти пере гащите и ти приготвя обяд? Изтерзаната ти майка, ще попиташ защо е изтерзана, защото е родилa трол като теб.

commando1
08-18-2011, 13:17
Мъжете са най-добри във всичко,жените не са добри в почти нищо. Практиката го доказва. Фактически жените не са способни. Мда, мъжете са и най-добри в това да дрънкат пълни глупости. Кой ти пере гащите и ти приготвя обяд? Изтерзаната ти майка, ще попиташ защо е изтерзана, защото е родилa трол като теб.

Жените дори в прането и готвенето не стават. Всичките. :D :D :P :wink:

RipTheChain
08-18-2011, 13:34
На една и съща длъжност. Пък и това, че някой е висшист не значи задължително, че е умен и кадърен. :D

И това е така...Но при всеки случай са по-кадърни от тези,които дори не са опитали да си вземат някакво висше,пък ако ще да е по суахилска филология. :D Аз имах предвид,ако може да ми покаже откъде ги е взел тези данни...Ако наистина е така съм съгласен с вас...

dark_angel3
08-18-2011, 13:55
Мъжете са най-добри във всичко,жените не са добри в почти нищо. Практиката го доказва. Фактически жените не са способни. Мда, мъжете са и най-добри в това да дрънкат пълни глупости. Кой ти пере гащите и ти приготвя обяд? Изтерзаната ти майка, ще попиташ защо е изтерзана, защото е родилa трол като теб.

Жените дори в прането и готвенето не стават. Всичките. :D :D :P :wink: Адски ограничен си, не се учудвам.

ZipFail
08-18-2011, 14:01
СТИГА СТЕ ХРАНИЛИ ТРОЛА Е, ТЪПИ ЛИ СТЕ, ИМА ЛИ ВИ НЕЩО ?

npp
08-23-2011, 19:50
някога патриархалната система на човешката религия е ограничавала и подтискала жените до огромна степен, дотолкова че Господ Исус не веднъж е правил забележки на фарисеите и книжниците, сиреч тогавашното духовенство, защото в онези времена мъжете са злоупотребявали с жените масово, тъй като, много често жените са били изоставяни от мъжете и захвърляни от религиозно-основаната система, при което те или е трябвало да проституират, или да станат част от нечий харем, или сексулни робини, или да просят/да станат просекини, и не са имали никакъв друг избор. Но от около 2000 години насам, истинският Бог въведе чрез Своят Син Господ Исус Христос Нов Завет, който позволява жените да бъдат зачитани като човеци наравно с мъжете.

"Тогава дойдоха при Него фарисеи, които, изпитвайки Го, казаха: Позволено ли е на човека да напусне жена си по всякаква причина? А той в отговор рече: Не сте ли чели, че Онзи, Който ги е направил, направил ги е от начало мъжко и женско, и е казал: "Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се привърже към жена си; и двамата ще бъдат една плът?" Така щото не са вече двама, а една плът. И тъй, онова, което Бог е съчетал, човек да го не разлъчва. Казват му: Тогава Моисей защо заповяда, мъжът й да й даде разводно писмо и да я напусне? Каза им: Поради вашето коравосърдечие Моисей ви е оставил да си напущате жените; но отначало не е било така. И казвам ви: Който напусне жена си, освен за прелюбодейство, и се ожени за друга, той прелюбодействува; и който се ожени за нея, когато бъде напусната, прелюбодействува." Матей 19:3-9,

"Или не знаете, братя, (защото говоря на човеци, които знаят що е закон), че законът владее над човека само, докогато той е жив? Защото омъжена жена е вързана чрез закона за мъжа, до когато той е жив; но когато мъжът умре тя се освобождава от мъжевия закон. И тъй, ако при живота на мъжа си тя се омъжи за друг мъж, става блудница; но ако умре мъжът й, свободна е от тоя закон, и не става блудница, ако се омъжи за друг мъж. И тъй, братя мои, и вие умряхте спрямо закона чрез Христовото тяло, за да се свържете с друг, сиреч, с възкресения от мъртвите, за да принасяме плод на Бога. Защото, когато бяхме плътски, греховните страсти, които се възбуждаха чрез закона, действуваха във вашите телесни части, за да принасяме плод който докарва смърт; но сега, като умряхме към това, което ни държеше, освободихме се от закона; тъй щото ние служим по нов дух, а не по старата буква." Римляни 7:1-6,

"Няма вече юдеин, нито грък, няма роб, нито свободен, няма мъжки пол, ни женски; защото вие всички сте едно в Христа Исуса." Галатяни 3:28

TheMightyNadenica
08-26-2011, 02:00
Не разбирам защо трябва да се изкара единия пол по-добър от другия? Вярно, и аз искам мъжката част да спечели...но и в 2та пола си има предимства и недостатъци! Има неща които жената не може да прави, за разлика от мъжа! И обратното - жената може да направи неща, които мъжа не е способен!
Но има и друго! Жените искат да са равни с мъжете! Ок! Но при положение, че не могат да го покрият? Ще дам прост пример - по физкултура...момчетата трябва да тичат 600 метра, а момичетата 300...е нали равенство...е каде е? Момчетата трябва да избягат 50 метра за 6-7 секунди макс за отличен, а момичетата 8-9 за отличен...е къде е равенството? За отскок - момчетата трябва над 2.40, а момичетата 1м и нещо...е къде е равенството? И така нататък? Като искат равенство трябва поне да го покриват!

Patriot
08-26-2011, 20:40
Ще дам прост пример - по физкултура...момчетата трябва да тичат 600 метра, а момичетата 300...е нали равенство...е каде е? Момчетата трябва да избягат 50 метра за 6-7 секунди макс за отличен, а момичетата 8-9 за отличен...е къде е равенството? За отскок - момчетата трябва над 2.40, а момичетата 1м и нещо...е къде е равенството? И така нататък? Като искат равенство трябва поне да го покриват!
Хахахха, ти да не би да си трети клас, как може да те интересува това и въобще да правиш на въпрос, колко секунди били за 6 на 50 метра :razz:

Това, че момичетата бягат по-бавно, значи ли че трябва да имат по-малко права. То по тая логика Юсеин Болт трябва да има правото да те третира като роб, защото бяга по-бързо от тебе.

TheMightyNadenica
08-26-2011, 23:00
Ще дам прост пример - по физкултура...момчетата трябва да тичат 600 метра, а момичетата 300...е нали равенство...е каде е? Момчетата трябва да избягат 50 метра за 6-7 секунди макс за отличен, а момичетата 8-9 за отличен...е къде е равенството? За отскок - момчетата трябва над 2.40, а момичетата 1м и нещо...е къде е равенството? И така нататък? Като искат равенство трябва поне да го покриват!
Хахахха, ти да не би да си трети клас, как може да те интересува това и въобще да правиш на въпрос, колко секунди били за 6 на 50 метра :razz:

Това, че момичетата бягат по-бавно, значи ли че трябва да имат по-малко права. То по тая логика Юсеин Болт трябва да има правото да те третира като роб, защото бяга по-бързо от тебе.

Ти си бот! Дадох ти пример! Ето друг - на доста места в армията не приемат жени! А жените недоволни, че не могат да влязат! Искат да са равни! Е ама като не може да бяга на равно с един мъж...за къде са й претенциите?
И друго - ти си леко глуповат!

ZipFail
08-26-2011, 23:19
Социално равенство не значи физическо равенство.

TheMightyNadenica
08-26-2011, 23:56
Социално равенство не значи физическо равенство.

Ти си бот! Прочети! Отново, ако си го направил въобще....

ZipFail
08-27-2011, 00:02
Пак ще го кажа, нито една феминистка организация не иска физическо равенство. Тая глупост "ама като не могат да тичат не заслужават да са равни" я е имало само в средновековието.

TheMightyNadenica
08-27-2011, 00:06
Пак ще го кажа, нито една феминистка организация не иска физическо равенство. Тая глупост "ама като не могат да тичат не заслужават да са равни" я е имало само в средновековието.

Офффф, ботеее....Виж ся...една жена иска равенство, част от това равенство е да може да постъпи в армията ( в конктретния пример)...Иска да има правото, защото равенство между половете...да, ама като не може да покрие минималните изисквания за влизане там...? Нали утре ще иде на бойното поле, и ще я разфасоват, защото тя е физически по-слабия индивид! И пак да речем ще има проблеми...?!?

ZipFail
08-27-2011, 00:23
Научи разликата между социално и физическо равноправие, моля ти се. (3ти път)

TheMightyNadenica
08-27-2011, 00:24
Научи разликата между социално и физическо равноправие, моля ти се. (3ти път)

Ама ти си бил уникално глупав...

ZipFail
08-27-2011, 00:33
И само за справка. В някои армии не приемат жени по съвсем други прични от тези, които ти си мислиш. Първата е факта, че присъствието на жена променя баланса на хоромоните при мъжа и пречи на конценрацията. Втората е факта, че жените са с по-податлива психика и са склонни да взимат по-емоцонални решения.
Физическите нормативи в армията отдавна са сведени до минимум и с малко тренировки и жена ще ги покрие. Преди да говориш наизуст, информирай се.

TheMightyNadenica
08-27-2011, 01:10
И само за справка. В някои армии не приемат жени по съвсем други прични от тези, които ти си мислиш. Първата е факта, че присъствието на жена променя баланса на хоромоните при мъжа и пречи на конценрацията. Втората е факта, че жените са с по-податлива психика и са склонни да взимат по-емоцонални решения.
Физическите нормативи в армията отдавна са сведени до минимум и с малко тренировки и жена ще ги покрие. Преди да говориш наизуст, информирай се.

Не знам...ти ли си уникално прост, аз ли съм на някаква трева....?!? Ти сам се затапваш! Ето ти първия пример...

В някои армии.

Patriot
08-27-2011, 09:21
Ще дам прост пример - по физкултура...момчетата трябва да тичат 600 метра, а момичетата 300...е нали равенство...е каде е? Момчетата трябва да избягат 50 метра за 6-7 секунди макс за отличен, а момичетата 8-9 за отличен...е къде е равенството? За отскок - момчетата трябва над 2.40, а момичетата 1м и нещо...е къде е равенството? И така нататък? Като искат равенство трябва поне да го покриват!
Хахахха, ти да не би да си трети клас, как може да те интересува това и въобще да правиш на въпрос, колко секунди били за 6 на 50 метра :razz:

Това, че момичетата бягат по-бавно, значи ли че трябва да имат по-малко права. То по тая логика Юсеин Болт трябва да има правото да те третира като роб, защото бяга по-бързо от тебе.

Ти си бот! Дадох ти пример! Ето друг - на доста места в армията не приемат жени! А жените недоволни, че не могат да влязат! Искат да са равни! Е ама като не може да бяга на равно с един мъж...за къде са й претенциите?
И друго - ти си леко глуповат!
Незнам какво значи бот, такава дума не фигурира в моя речник.
За повечето жени, участието в армията не е мечта и не в това направление се характеризира тяхното желание за равенство. Аз пак казвам, не харесвам крайния феминизъм, мисля че мъжът и жената имат различни роли в обществото, но по отношение на правата (става дума за законите, не това дали могат да влизат в армията или колко им трябва да бягат 50 метра, защото това са отделни случаи, така например има някои работи които могат да се вършат само от стари или само от млади хора, но това не значи че това е дискриминация) трябва да са равни.

TheMightyNadenica
08-29-2011, 21:30
Ще дам прост пример - по физкултура...момчетата трябва да тичат 600 метра, а момичетата 300...е нали равенство...е каде е? Момчетата трябва да избягат 50 метра за 6-7 секунди макс за отличен, а момичетата 8-9 за отличен...е къде е равенството? За отскок - момчетата трябва над 2.40, а момичетата 1м и нещо...е къде е равенството? И така нататък? Като искат равенство трябва поне да го покриват!
Хахахха, ти да не би да си трети клас, как може да те интересува това и въобще да правиш на въпрос, колко секунди били за 6 на 50 метра :razz:

Това, че момичетата бягат по-бавно, значи ли че трябва да имат по-малко права. То по тая логика Юсеин Болт трябва да има правото да те третира като роб, защото бяга по-бързо от тебе.

Ти си бот! Дадох ти пример! Ето друг - на доста места в армията не приемат жени! А жените недоволни, че не могат да влязат! Искат да са равни! Е ама като не може да бяга на равно с един мъж...за къде са й претенциите?
И друго - ти си леко глуповат!
Незнам какво значи бот, такава дума не фигурира в моя речник.
За повечето жени, участието в армията не е мечта и не в това направление се характеризира тяхното желание за равенство. Аз пак казвам, не харесвам крайния феминизъм, мисля че мъжът и жената имат различни роли в обществото, но по отношение на правата (става дума за законите, не това дали могат да влизат в армията или колко им трябва да бягат 50 метра, защото това са отделни случаи, така например има някои работи които могат да се вършат само от стари или само от млади хора, но това не значи че това е дискриминация) трябва да са равни.

Щом ще е равенство - единия пол трябва да е равнопоставен на другия!

MakaronUduSHvaCH
08-31-2011, 15:14
Баси, какво ли не правят хората за Муцките ... :-) , е зависи на к'Фа ш попаднешЪ, в случая командо не е в изключително изоставена и помачкана позиция :D

Moderatorius
09-08-2011, 18:59
Доста глупости си изписал, човеко. Излез от миналото, в което си се заклещил и ела при нас, в настоящето. Искаш или не, животът си тече и всичко се променя. Ако толкова държиш на златното минало, тогава ще те светна, че преди само хора от богатите прослойки са имали право на образование. Дай сега, че Еди-Си-Кой казал, че селяндурите на село са тъпи и нема шанс за тях и айдеее... до ден днешен да сме имали около 10%, можещи да четат и пишат. Хохохо.

Жената, може и да се разреве, когато се окаже, че Доня Барбара е брат на Хулио и любовта им е невъзможна, но тва е тя. От друга страна тя ражда по 2-3 деца, а е доказано, че един мъж не би издържал такава болка. Той може да тича, да се поти, да е някаква грамада 2 метра, но тва не го прави по-силен. Сега иди поразпитай из семействата... да видим кой мъж ще се съгласи изцяло парите той да ги носи. Просто няма да стане работата, защото ще се наложи да се лиши семейството от храна. Хах.

Аз специално съм отгледана в семейство, в което има пълно равенство. Баща ми се отнася с уважение към мен и майка ми, към неговата майка също. Виновно ти е обкръжението, че мислиш толкова...мммм... затворено. След време всички ще станем равни - и жени и мъже, и бедни и богати. Защо сега се подпомагат бедните, а не богатите? Равенство.

Радвам се, че не съм се родила в някакво арабско общество - пфу, мъжете им се имат за толкова голяма работа и затва са толкова груби и невъзпитани. Ама наистина, виждала съм, чела съм и доста по тая тема. Защо мислиш не се запазват такива бракове (арабин и европейка, например) Имах позната, в 9ти месец, мъжът й, арабин, било му кеф и хвърляше храна по стената, плодове и й казва: отивай да го земеш... с тоя голям корем просто е супер да се навеждаш. И кво стана накрая - той остана и без жена, и без дете. Избягаха от него... че кой ще го търпи? Казваш, че жените, като получавали много права и ставали такива и такива. А помисли ли мъжете кви стават? Затова си трябва равенство - поне ако ще сме смрадове, и двата пола да са такива.

Библията, ако толкова държиш на Християнството, има най-различни тълкувания. Тва не е учебник по Физика, с точни формули и правила. Не случайно, когато човек преживява лоши времена, взима Библията и започва да я тълкува за себе си. Свързва я със собственото си състояние. Ти си нещо ... не мога да ти определя състоянието, но си се настроил, че жената ТРЯБВА да ражда и да гледа деца и домакинство. По тая причина намираш някакви изказвания и пренебрегваш всички други гледни точки, които са ЗА достойнствата на жената.

Имам още много да пиша, но няма, защото ще стане много грубо.

TheMightyNadenica
09-08-2011, 22:22
Това не знам към кого се обръщаш, но сигурно към мен...
По-спокойно. моме! Това беше просто пример...разбира се, че ще го дам в полза на мъжа...все пак такава ми е природата - да се самосъхранявам! А ако не го правя - по-лошо! Но ако не си прочела казах, че има неща на които мъжа е по-слаб...за това равенство във всички насоки е малко нереално! Което си е женска работа - да си е предимно с жени, а мъжката - предимно с мъже! А и много мразя да се оправдавате и защитавате само с това раждане...изхвърлянето на камък при мъжа аз ще кажа...но това са глупави защитавания! Да, като идея за равенство няма нищо лошо...но е практически невъзможно!

Moderatorius
09-09-2011, 07:43
^ Ми не беше за теб, момко. :lol: За автора беше. :-) Но ми падна в очите. 8-)

TheMightyNadenica
09-09-2011, 15:37
^ Ми не беше за теб, момко. :lol: За автора беше. :-) Но ми падна в очите. 8-)

И защо? Дай някаква обосновка,моме? Да разбера защо...

Shturrrche88
09-09-2011, 16:26
Аз също съм с консервативни представи за моя личен свят.
Ако можех да се заточа в кухнята и само да си гледам децата, би било егати рахата, ама не става.
За да създадем семейство с мъжа ми, трябва да имаме доходи. Колкото и да бачка горкия, не може със заплатата си да си позволи да изхранва и издържа цяло семейство.
Така, че се налага в случая да съм равноправна с него в изкарването на финанси.

Това е моята лична преценка за нещата, не задължавам никого да мисли по този начин. В крайна сметка-всеки сам решава за себе си.

Moderatorius
09-09-2011, 16:28
^ Ми не беше за теб, момко. :lol: За автора беше. :-) Но ми падна в очите. 8-)

И защо? Дай някаква обосновка,моме? Да разбера защо...
За кое трябва да готвя "обосновки", че не разбрах, момЧО?

TheMightyNadenica
09-09-2011, 16:44
^ Ми не беше за теб, момко. :lol: За автора беше. :-) Но ми падна в очите. 8-)

И защо? Дай някаква обосновка,моме? Да разбера защо...
За кое трябва да готвя "обосновки", че не разбрах, момЧО?

Еми защо сам ти паднал в 'Очите, булка?

Moderatorius
09-09-2011, 17:14
^Щото ме обвини, а бях невинна, младежо. O:)

TheMightyNadenica
09-09-2011, 22:15
^Щото ме обвини, а бях невинна, младежо. O:)

В какво бИе, момИчИе?

ZipFail
09-09-2011, 22:22
Що не млъкнеш ?

Има ли ЛС ако искаш да си чатиш, ползвай го.

TheMightyNadenica
09-10-2011, 02:38
Що не млъкнеш ?

Има ли ЛС ако искаш да си чатиш, ползвай го.

Седя, и се чудА - прави ли се или наистина е фейл...но като гледам - фейл си си!

ZipFail
09-10-2011, 03:19
Ох, затапи ме.

Айде следващото лафче ми го прати на ЛС и се спри най-после ?

TheMightyNadenica
09-11-2011, 22:55
Ох, затапи ме.

Айде следващото лафче ми го прати на ЛС и се спри най-после ?

Какво...? Откраднах ти ролята?