PDA

View Full Version : За или против ..



stefinkaa7
08-15-2011, 10:25
Какво мислите за противозачатъчните ?! :)

kyon
08-15-2011, 10:27
Полезно нещо :lol:

norain
08-15-2011, 10:27
Вредни!
Има толкова теми за тях!

Cassidy
08-15-2011, 10:28
..

norain
08-15-2011, 10:28
Полезно нещо :lol:

Имаше една дето ги ядяла като бонибон :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

donomar2
08-15-2011, 10:29
братовчедката на една фр беше на противозачатъчните и нещо беше се отказала вече от тях и ги смени с презервативи и забременя ... те си решаваш

elysunny
08-15-2011, 10:32
вкусни и полезни

NomNomNom
08-15-2011, 10:39
За.
Изобщо не си пазя здравето така или иначе.
За сметка на нервите вече.

kalpazanka
08-15-2011, 10:46
Против.
Едно зло по-малко.

NomNomNom
08-15-2011, 10:47
Полезно нещо :lol:

Имаше една дето ги ядяла като бонибон :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Да не става въпрос деето в две теми ви ебавах, че пия ескапел всеки месец и е супер яко 8-) 8-) 8-)

Т'ва е много добър трол явно.

flyingmonkey
08-15-2011, 11:05
Полезно нещо :lol:

Имаше една дето ги ядяла като бонибон :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Да не става въпрос деето в две теми ви ебавах, че пия ескапел всеки месец и е супер яко 8-) 8-) 8-)

Т'ва е много добър трол явно.

Явно страдаш от липса на внимание както гледам.

edDinstVenNa
08-15-2011, 11:07
За естествено :)

DarkTemplar
08-15-2011, 11:10
ЗА

MojoJojo88
08-15-2011, 11:19
По принцип да питаш друг човек за мнението му за противозачатъчни не е лошо, но в никакъв случа не оформяй своето мнение на база чуждото.
Сега, за да започнеш прием на ОК първо е хубаво да се обърнеш към специалист (какво ти хубаво-наложително е). Нека той да прецени кои са най-добри за теб и организма ти, да ти каже какви биха били страничните ефекти и по какво да се ориентираш, че това не са твоите хапчета. Ако се стигне до последното, отиваш пак на преглед, обясняваш какво е станало, за да ти бъдат сменени. Има редки случаи, в които се появява непоносимост към орални контрацептиви-тогава щеш-не щеш, минаваш на кондоми. Всеки човек трябва сам да си прецени за себе си, дали трябва да взима ОК, дали му понасят и прочие. Но преди това трябва да е запознат на 100% със вида ОК, който му е изписан и приема.
За това има листовки, за това в аптеките има фармацевти-ако не ти е ясно нещо-питаш. Те не хапят, а обясняват. Има и гинеколози-и тях като ги попиташ и те обясняват. Вредни могат да бъдат единствено неподходящите ОК. Във всеки друг случай те по никакъв начин не вредят. Писнало ми е да чета мъжки мнения от сорта на "аз съм против мацката ми да взима ОК, защото са вредни (що са вредни и аз не знам, ма ей на-чувал съм го точка....), обаче не искам и кондоми да ползвам, защото не ми е удобно"....какво значи, че ТИ не искаш приятелката ти да взима ОК, защото са вредни?После ти ли ще правиш аборт/ще раждаш вместо нея? Момичета, моля ви-не слушайте приятелите си мъже (тези, които са с понижен брой гънки и мозъчни клетки)-отидете на лекар, преди да почнете да взимате ОК, но се пазете...не се оставяйте на едното голо доверие да ви пази от забременяване. А ако сте и по-интелигентни-използвайте и презервативи с новите си гаджета, защото освен бебе, може да си прихванете и много неприятни работи....

marilyn
08-15-2011, 11:25
Като се сетя, че наскоро сестрата на моята приятелка забременя, докато пиеше противозачатъчни сериозно се замислих дали съм ЗА или Против. За мен най-добрият контрацептивен метод са си презервативите, защото предпазват и от болести. :)

LambOfGod
08-15-2011, 11:28
Аз бих обсъдила това с гинекологът си, а не с банда лапета.

anonymous708973
08-15-2011, 11:29
MojoJojo88, не е като да са полезни.
Доколкото съм запозната, водят до спад в либидото и повишаване на апетита. Доста вредно по мое мнение.

NomNomNom
08-15-2011, 11:29
Полезно нещо :lol:

Имаше една дето ги ядяла като бонибон :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Да не става въпрос деето в две теми ви ебавах, че пия ескапел всеки месец и е супер яко 8-) 8-) 8-)

Т'ва е много добър трол явно.

Явно страдаш от липса на внимание както гледам.
Да бе , през Август принципно не съм на работа и на училище , и ми е някакво тъпо, защото приятеля ми се прибира чак в 6 ;д
Ама през останалото време не се притеснявай за мен , работата ми е да говоря и да ме слушат десетина човека 8-)


Инак, противозачатъчните си имат своите вредни ефекти , но от друга страна винаги имаш едно наум, че освен с гума, си защитен и с още нещо.
И човек сам си преценява кое от двете повече си струва - със или без.

Hilary_
08-15-2011, 11:53
Много е относително и индивидуално. Ако реша да се предпазвам по този начин бих го обсъдила с гинеколожката си .. (:
.. но все пак са си хапчета .. :-o

MojoJojo88
08-15-2011, 11:59
MojoJojo88, не е като да са полезни.
Доколкото съм запозната, водят до спад в либидото и повишаване на апетита. Доста вредно по мое мнение.
Относително е, както казах. Все пак ОК съдържат хормони. И в зависимост от дозировката на хормоните се променят либидото или повишаването на апетита.
Аз, когато приемах ОК, не съм мръднала и с грам, нито на горе-нито на долу, а либидото си ми бешеее :oops:
Но това, след като ми смениха ОК....първо пиех едни, от които ми ставаше лошо, качих 4 кг за 2 месеца, сменях си постоянно настроенията.
За това, неслучайно натъртих на факта, че трябва добре да се обсъдят с гинеколога евентуални странични ефекти, за да може навреме да бъдат сменени с други...

Anja
08-15-2011, 12:02
ПРОТИВ! Да се трови той...

icetoo0
08-15-2011, 12:04
братовчедката на една фр беше на противозачатъчните и нещо беше се отказала вече от тях и ги смени с презервативи и забременя ... те си решаваш

Ти какво искаш да кажеш, че презарвативите са по опасни от противозачатъчните ли ? :D :D :D :D :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: хохоохх е такова нещо не бях чувал ... 80% от хората по света ползват презарвативи... ти си прави изводи ;]

Evterpa
08-15-2011, 13:36
По-скоро против. Презервативите според мен са по-добър вариант, защото предпазват и от болести.

SisiStrange
08-15-2011, 13:52
ЗА.
В сериозна връзка съм, тъй че нямам страх от болести.
Пия противозачатъчни от около 2 месеца и нещо.
Нито имам по-голям апетит, нито съм надебеляла.
Либидото си ми е същото.
Малко ми се поизчисти кожата от тях и започна да ми идва съвсем редовно и точно като по часовник.

Засега нямам оплаквания.

kalpazanka
08-15-2011, 14:23
MojoJojo88, не е като да са полезни.
Доколкото съм запозната, водят до спад в либидото и повишаване на апетита. Доста вредно по мое мнение.
Те това да ти е проблемът, мацко. :)

Считайте за допълнение:
http://jnci.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/87/11/827
http://aje.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/kwn360v1
http://www.bmj.com/cgi/content/abstract/323/7305/131

malka_sladkka
08-15-2011, 14:37
Против

donomar2
08-15-2011, 14:46
братовчедката на една фр беше на противозачатъчните и нещо беше се отказала вече от тях и ги смени с презервативи и забременя ... те си решаваш

Ти какво искаш да кажеш, че презарвативите са по опасни от противозачатъчните ли ? :D :D :D :D :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: хохоохх е такова нещо не бях чувал ... 80% от хората по света ползват презарвативи... ти си прави изводи ;]

имах предвид ,че има шанс ако първо е била на хапчета и после реши да ги смени с презервативи точно при смяната да се получи гаф !

MojoJojo88
08-15-2011, 14:58
братовчедката на една фр беше на противозачатъчните и нещо беше се отказала вече от тях и ги смени с презервативи и забременя ... те си решаваш

Ти какво искаш да кажеш, че презарвативите са по опасни от противозачатъчните ли ? :D :D :D :D :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: хохоохх е такова нещо не бях чувал ... 80% от хората по света ползват презарвативи... ти си прави изводи ;]

имах предвид ,че има шанс ако първо е била на хапчета и после реши да ги смени с презервативи точно при смяната да се получи гаф !
:shock: :D смееех :lol:

fenkaaa
08-15-2011, 15:02
Като се сетя, че наскоро сестрата на моята приятелка забременя, докато пиеше противозачатъчни сериозно се замислих дали съм ЗА или Против. За мен най-добрият контрацептивен метод са си презервативите, защото предпазват и от болести. :)

Всичко зависи от това,как се пият,да не се пропускат и т.н :) Аз съм на противозачатъчни от година кажи речи,имам си приятел,правя редовен секс,често свършва в мен.. но знам,че в определен вечерен час който съм си избрала трябва да си изпия хапчето ;)

anonymous708973
08-15-2011, 17:40
братовчедката на една фр беше на противозачатъчните и нещо беше се отказала вече от тях и ги смени с презервативи и забременя ... те си решаваш

Ти какво искаш да кажеш, че презарвативите са по опасни от противозачатъчните ли ? :D :D :D :D :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: хохоохх е такова нещо не бях чувал ... 80% от хората по света ползват презарвативи... ти си прави изводи ;]

имах предвид ,че има шанс ако първо е била на хапчета и после реши да ги смени с презервативи точно при смяната да се получи гаф !
:shock: :D смееех :lol:

Пълен.
Ама е и някак тъжно.

Inn0cenCe
08-15-2011, 19:34
Нещо незаменимо. Първо и най-важно те предпазват. Второ - аз лично не изпитвам същото удоволствие, когато е с презерватив, така че и това е плюс. И трето - това са хормони, които изчистват кожата и я правят сиайна и хубава :). Нищо вредно.

dami666
08-15-2011, 19:58
Ами мисля скоро да започна да ползвам..полезно нещо определено..

Audiophile
08-15-2011, 20:42
Против, не бих тровил половинката си с хапчета.

TheGenius
08-15-2011, 21:18
За: Полезни са против забременяване!
Против: Вредят, това е химия!
Ако е на гаджето ми зависи къде пуска писалката, ако е вътре ЗА, ако е някъде по тялото, дупе, цици, уста ПРОТИВ!

ThroughStruggle
08-15-2011, 21:51
Имам един много сериозен и значим въпрос към някои от потребителките на форума: ЗАЩО, по дяволите, при положение, че взимате противозачатъчни таблетки и ги приемате уж правилно, използвате и презервативи? Тровите си организма напразно или какво?

По темата: За употребата на противозачатъчни таблетки съм, когато те са правилно предписани, на базата на обстоен преглед на пациента и се приемат абсолютно правилно.
Против употребата им съм, когато става дума за започване на прием на препарата без елементарни основни знания за женската полова система, влиянието му върху организма и поглъщане на две таблетки през ден, защото мадамата "забравила, но то не е голяма работа, така пише в листовката".

08-15-2011, 21:56
ЗА!!! Ако са изписани от гинеколог, съвпадат с хормоните и няма странични ефекти - МНОГО ЗА! Премахват менструални болки, цикъла става редовен, притеснението "бременна ли съм не съм ли" изчезва.. ИСКАМ! :(

pamsityybee
08-15-2011, 21:58
ЗА! :)

icetoo0
08-16-2011, 08:04
братовчедката на една фр беше на противозачатъчните и нещо беше се отказала вече от тях и ги смени с презервативи и забременя ... те си решаваш

Ти какво искаш да кажеш, че презарвативите са по опасни от противозачатъчните ли ? :D :D :D :D :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: хохоохх е такова нещо не бях чувал ... 80% от хората по света ползват презарвативи... ти си прави изводи ;]

имах предвид ,че има шанс ако първо е била на хапчета и после реши да ги смени с презервативи точно при смяната да се получи гаф !
:shock: :D смееех :lol:
точно при смяната е станала работата егати ....
Пълен.
Ама е и някак тъжно.

който иска дете да ползва противозачатъчни и после да направи рязка смяна с презарватив и стават работите :D :D :D :D :D



:D :D :D :grin: :grin: :D

NomNomNom
08-16-2011, 08:12
Имам един много сериозен и значим въпрос към някои от потребителките на форума: ЗАЩО, по дяволите, при положение, че взимате противозачатъчни таблетки и ги приемате уж правилно, използвате и презервативи? Тровите си организма напразно или какво?


Ааа, ако не съм с постоянен партньор - болести - не мерси ?

MojoJojo88
08-16-2011, 10:46
който иска дете да ползва противозачатъчни и после да направи рязка смяна с презарватив и стават работите :D :D :D :D :D



:D :D :D :grin: :grin: :D
Стават да, ако си идиот ще станат :)

frozendeath
08-16-2011, 11:02
Имам един много сериозен и значим въпрос към някои от потребителките на форума: ЗАЩО, по дяволите, при положение, че взимате противозачатъчни таблетки и ги приемате уж правилно, използвате и презервативи? Тровите си организма напразно или какво?

Представи си, че презервативът се скъса (и те не забележат). Искат да са сигурно, че няма да стане гаф и не можеш да ги виниш. Или пък момичето си няма постоянен партньор.

BloodRunsCold
08-16-2011, 12:11
Против. Толкова неиздържали "мъжаги" има напоследък.

MojoJojo88
08-16-2011, 12:44
Против. Толкова неиздържали "мъжаги" има напоследък.
Може ли превод на това мнение?

ThroughStruggle
08-16-2011, 19:21
А при положение, че момичето няма постоянен партньор, защо приема противозачатъчни, които изрично са контрацептивен метод за ПОСТОЯННИ ПАРТНЬОРИ, с оглед на това, че не предпазват от ППБ?

Непостоянни партньори ---> презервативи ---> не натоварвате тялото си с допълнителни дози хормони.

08-16-2011, 20:21
А при положение, че момичето няма постоянен партньор, защо приема противозачатъчни, които изрично са контрацептивен метод за ПОСТОЯННИ ПАРТНЬОРИ, с оглед на това, че не предпазват от ППБ?

Непостоянни партньори ---> презервативи ---> не натоварвате тялото си с допълнителни дози хормони.
Мога да ти кажа аз защо ги пия. Дори сега да си нямах постоянен партньор пак щях да ги пия по здравословни причини. Все пак освен "натоврване на тялото с допълнителни дози хормони", те помагат и за развитието на тялото и на половата система.

ThroughStruggle
08-16-2011, 20:27
Не, не помагат за никакво развитие, а просто регулират процесите в организма. Има огромна и съществена разлика.
Комбинирането на правилно приемани орални контрацептиви с презервативи е абсолютно ненужно.

NomNomNom
08-16-2011, 20:29
А при положение, че момичето няма постоянен партньор, защо приема противозачатъчни, които изрично са контрацептивен метод за ПОСТОЯННИ ПАРТНЬОРИ, с оглед на това, че не предпазват от ППБ?

Непостоянни партньори ---> презервативи ---> не натоварвате тялото си с допълнителни дози хормони.
Аз ги приемах по здравословни причини.
Не обяснявай какво/що, нито си медицинско лице, нито си жена.
Нито някой ще те оцени, нито ще станеш модератор. Не се хаби.

ThroughStruggle
08-16-2011, 20:35
А при положение, че момичето няма постоянен партньор, защо приема противозачатъчни, които изрично са контрацептивен метод за ПОСТОЯННИ ПАРТНЬОРИ, с оглед на това, че не предпазват от ППБ?

Непостоянни партньори ---> презервативи ---> не натоварвате тялото си с допълнителни дози хормони.
Аз ги приемах по здравословни причини.
Не обяснявай какво/що, нито си медицинско лице, нито си жена.
Нито някой ще те оцени, нито ще станеш модератор. Не се хаби.

Хахахах, миличка, съжалявам, но съм стопроцентова жена, колкото и да ти е неприятно, освен това съм приемала орални контрацептиви. И се съмнявам да имаш някаква информация относно образованието ми.
Модератор никога не съм имала и минимално желание да ставам.