PDA

View Full Version : Охлаждане и кирилизиране на win7



Claymore
08-15-2011, 12:00
Имам 2 проблема. Първия е, че съм с тази машина - http://izone.bg/laptop/HP-G62-a20SQ-Core-i3-3GB-500GB--Biscotti-Prism.html
Ако го сложа на права повърхност и не го затормозявам по никакъв начин той прегрява и се изключва за около час. Ако го държа на коленете си не прегрява, но яко после го поставя някъде му трябват 10 мин, за да се изключи. Ако реша да пусна пък някоя онлайн игра с клиент умира. Не го правя често, понякога ми идват гости и се налага някои да се занимават с нещо. Какво да направя? Да си взема ново охлаждане и ако да какво? Искам ефекта да е такъв, че да е на права повърхност и да мога да пусна клиент игра без да прегрее.

Второ
Имам още един компютър, който не мога да кирилизирам. Значи, пускам филм със субтитри, които не са вградени и ми излизат на шльоркавица. Пак имаше някаква игра и понеже беше за малки дечица беше с български интерфейс и самата икона, чието име трябваше да е на кирилица беше отново със странни знаци, които подозирам, че не принадлежат на нечии език. Какво да правя и тук?

ThEKiNgG
08-15-2011, 12:05
За първото си купи охлаждаща подложка
За второто си изтегли това http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=89 проблема трябва да се оправи.

Crazyfool
08-15-2011, 12:06
проблем №1:
link (http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/199543-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BC-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D 1%83%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0-%D0%B8-%D1%83%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B8%D0%BC-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D 0%B0-%D0%BC%D1%83?daysprune=60)
+ 1 пад с вентилаторчета от долу ~10-50лв.
+ чистене на охлаждането
или ново охлаждане.

проблем №2
Windows XP/Vista/7?
Movie player?

Claymore
08-15-2011, 12:19
проблем №2
Windows XP/Vista/7?
Movie player?

Написала съм в заглавието winodws7
то не е само с плеъра, а всичко в уиндолса е така
даже да запазя един текстов файл с 3 букви на кирилица излиза тая шльоркавица, иначе...bs player

Claymore
08-15-2011, 12:25
А нещо от самото охлаждане зависи ли? Втория проблем се отнася за друг компютър както казах и е просто смешка. Никога не съм го чула да се охлажда или нещо подобно, а дори да го оставиш на възглавница няма да се затопли.
Не разбирам нищо и просто си мисля това...ако има охлаждания дето са по-добри от другите за по-тежки машини мога ли да си взема такова...?

DarkAngelOfHope
08-15-2011, 13:08
за кирилицата Start->Control Panel->Clock, Language and Region -> Region and Language. В табовете Formats и Location избери Bulgarian (Bulgaria) и потвърди промените :)

по въпроса с охлаждането - не би трябвало да ти прави подобни проблеми. На колко време е лаптопа ? Може да има нужда от почистване ... иначе най - простия начин за охлаждане е да надигнеш задния край на лаптопа с нещо (аз на работа слагам портфейла иначе вкъщи позлам една проста подложка) ако ти се дават пари може да си вземеш и някоя охлаждаща подложка, но ако лаптопа има нужда от почистване, няма да има голям ефект :)

Claymore
08-15-2011, 13:34
за кирилицата Start->Control Panel->Clock, Language and Region -> Region and Language. В табовете Formats и Location избери Bulgarian (Bulgaria) и потвърди промените :)

по въпроса с охлаждането - не би трябвало да ти прави подобни проблеми. На колко време е лаптопа ? Може да има нужда от почистване ... иначе най - простия начин за охлаждане е да надигнеш задния край на лаптопа с нещо (аз на работа слагам портфейла иначе вкъщи позлам една проста подложка) ако ти се дават пари може да си вземеш и някоя охлаждаща подложка, но ако лаптопа има нужда от почистване, няма да има голям ефект :)

От Коледа е. :( Пък не знам как да го почистя, изобщо не знам как да го отворя.

DarkAngelOfHope
08-15-2011, 14:28
щом е от коледа не е толкова много време (зависи как се ползва де) по принцип е хубаво 1 път на година да му се прави профилактика. Аз не съм казвал ти да го отваряш, най - малкото защото ще му развалиш гаранцията, а и HP не са от най - леснисте лаптопи за почистване :D

straus
08-15-2011, 15:35
Еби ги смотаните подложки, едно хубаво чистене и е пушка ;)

DarkAngelOfHope
08-15-2011, 20:09
всъщност лятото са полезни тия подложки особено ако се понатоварва лаптопа, колкото и да е чист ако в помещението няма климатик ... си е жега и дори пасивна подложка има полза :)

Sigrina
08-15-2011, 23:03
щом лаптопа е от Коледа, трябва да има гаранция. занеси го в сервиз :)

Claymore
08-17-2011, 11:55
щом лаптопа е от Коледа, трябва да има гаранция. занеси го в сервиз :)

И какво точно да им кажа...лаптопа прегрява...те ще ми кажат, че проблема е у мен. Значи когато го взехме нямаше никакъв проблем. Зареждах доста работи и работеше перфектно [не съм го претоварвала много], но сега...15 мин са му нужни да изпуши при същото натоварване.

DarkAngelOfHope
08-17-2011, 11:59
щом лаптопа е от Коледа, трябва да има гаранция. занеси го в сервиз :)

И какво точно да им кажа...лаптопа прегрява...те ще ми кажат, че проблема е у мен. Значи когато го взехме нямаше никакъв проблем. Зареждах доста работи и работеше перфектно [не съм го претоварвала много], но сега...15 мин са му нужни да изпуши при същото натоварване.

ами тя по принцип профилактиката не влиза в гаранцията, но ако ти я направи някой друг ще ти развали гаранцията, ако пък не направиш профилактика това може да доведе до изгаряне (или отлепяне на чип) което също може да не ти се покрие от гаранцията, но тогава ще трябва да си платиш доста повече ...

профилактиката на тоя лаптоп може би ще е около 40-50 лв ... зависи от къде си го купила и на какви цени работят ... :)