PDA

View Full Version : Лятното изтощение на косата



brutaLxxbunny
08-15-2011, 12:48
От няколко дена забелязах,че доста ми "опадва" косата,както всяка година.Нали знаете - море,слънце,хлор,изтощават доста косата.Мисълта ми е какво правите,за да я върнете "към нормалното" :) ?

katii
08-15-2011, 13:29
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=421740 Заповядай, тук момичетата ще ти отговорят ;)

SmilezZz
08-15-2011, 16:10
Явно е сезонен косопад,просто. Много хора тези дни се оплакват от косопад,аз също. Макар,че все още не съм ходила на море. :lol:

babity
08-15-2011, 19:25
Подхранващи продукти за косата. Нищо повече от съответните шампоан и балсам/маска, според личните предпочитания на твоята коса. Ако ти се занимава, може да си правиш и домашни маски от стандартните - к'вото видиш насреща в хладилника се смесва, маца се по косата и после седиш да се вмирисваш час-два. :D Не я товари с излишни химии и ограничи до минимум топлинната обработка и лакове/пяни/фискатори/други лайна.

anonymous708973
08-15-2011, 19:29
Ами, като за начало, гледам да връзвам косата си така, че възможно най-малка част от нея да е на слънцето - четох за това в Космополитън. Рошавият кок е добра идея, но нека ластикът да не е прекалено стегнат, че уврежда косъма. Използвам слънчев протектор, ама колко действа е друга тема.

През лятото си мия косата със серия за суха и изтощена коса (Орзен или Елсев с червения кант), нищо, че моята се брои за нормална към мазна. Това е.

iiordanova
08-15-2011, 20:20
Като бях на море бях постоянно вързана на плажа.. на плитка или кокче.
И гледах да я излагам възможно най-малко на слънцето. Преси,маши и тем подобни не съм използвала! Е,като се върнах от морето веднага отидох да ми подстрижат връхчетата,защото бяха в кофти състояние.
И сега си правя два пъти в седмицата домашни маски. И имам нов шампоан и балсам за много суха и много увредена коса. Пресата я използвам възможно най-рядко. А пък като я използвам преди това използвам спрей за защита.

anonymous708973
08-16-2011, 12:40
Е, аз използвах преса или маша всяка вечер за дискотеките, но първо, моята коса попринцип си е здрава, и второ, веднага след морето си офъках половината коса 8-)

BrokenInnocence
08-16-2011, 15:32
Всъщност доколкото знам постоянното държене на косата вързана още повече увеличава косопада. Иначе и аз в момента страдам от тоя пуст косопад, но обикновено в тези периоди, когато косата пада повечко (края на лятото/есента) си вземам някакви подсилващи витамини, защото обичайното маска/балсам не е достатъчно. Сега съм на Ревалид; преди също го бях ползвала и бях много доволна.

brutaLxxbunny
08-16-2011, 15:33
Аз се опитах максимално да огранича ползването на преса.Нааай-много 2-3 пъти на седмица.Но аз съм и с мазна коса,за това шампоаните за суха коса ми действат зле.