PDA

View Full Version : Прическа за морето



rebeccaa
08-15-2011, 16:52
Здравейте !

Понеже ще ходя на море сега в края на месеца и косата доста ще ми се поизтощи от морската вода, слънцето и.т.н искам да ви помоля, ако може да ми дадете някакви идеи за прически вечер, защото няма начин вечер да не излизам и питам вас, понеже не мога да се сетя прическа която да не гори косата и за оформяне за г/д 2 - 3 часа. Надявам се сте ме разбрали какво искам да кажа :)

leadyflame
08-15-2011, 16:59
Начупване с плитки, конска опашка, странична плитка и т.н.

Hilary_
08-15-2011, 17:08
Всевъзможни плитки .. има много клипчета в youtube как се правят .. ;)

Иначе .. пак можеш да си целия ден на две плитки примерно и вечерта да ги пуснеш .. ще имаш къдрава косица ..

.. кок? .. messy bun? .. опашки?


за сега това ми идва на ум .. :-o

anonymous708973
08-15-2011, 17:54
Здравейте !

Понеже ще ходя на море сега в края на месеца и косата доста ще ми се поизтощи от морската вода, слънцето и.т.н искам да ви помоля, ако може да ми дадете някакви идеи за прически вечер, защото няма начин вечер да не излизам и питам вас, понеже не мога да се сетя прическа която да не гори косата и за оформяне за г/д 2 - 3 часа. Надявам се сте ме разбрали какво искам да кажа :)

2-3 часа ще си правиш косата? Ти имаш ли реална представа колко са 2-3 часа?

kittenella
08-15-2011, 18:00
Здравейте !

Понеже ще ходя на море сега в края на месеца и косата доста ще ми се поизтощи от морската вода, слънцето и.т.н искам да ви помоля, ако може да ми дадете някакви идеи за прически вечер, защото няма начин вечер да не излизам и питам вас, понеже не мога да се сетя прическа която да не гори косата и за оформяне за г/д 2 - 3 часа. Надявам се сте ме разбрали какво искам да кажа :)

2-3 часа ще си правиш косата? Ти имаш ли реална представа колко са 2-3 часа?

Мисля, че тя имаше предвид да издържи 2-3 часа, а не да я прави толкова време

rebeccaa
08-15-2011, 19:01
Мерси на всички :) !

association
08-15-2011, 22:05
Плитки, кок, опашка.
Приятно изкарване на морето. :) За 1 седмица няма да ти се изтощи косата. Аз ходя всяка божа седмица на море през уикенда, че даже понякога и през седмицата и чак края на август започва да се забелязва изтощаване.

zlatit0o
08-16-2011, 04:40
Също ако естествената ти е леко начупена може някой път със сешоар да я изправиш, мисълта ми е не всеки ден да си с вързана коса ;-)

Josefinne
08-16-2011, 08:55
Аз много се бях накефила на една супер лесна и ефектна прическа. Изглежда леко официална.
Първо: отделяш целия горен пласт коса, т.е. разделяш си косата на две хоризонтално.
Второ: долната част от косата връзваш на опашка на височината на конска опашка или малко по-надолу, тупираш яко и подпъхваш края в ластичето, така че да стане едно пухкаво топче.
Трето: тупираш леко горният пласт в корените и с него прикриваш кокчето. Имаше клипче в youtube. Става доста готино, но не знам дали успях да го обясня.

Втора прическа
Първо: Тупираш в корените;
Второ: правиш си две плитчици от двете страни и ги замяташ на отсрещната страна и прикрепяш с фибички, така че се получава нещо като диадемка.
Трето връзваш на кокче или конска опашка.
Доста ефектна прическа, особено ако имаш бритон.

Както и всякакви други прически с плитки. Аз много се кефя на тези waterfall плитки. Можеш да видиш клипчета в yоutube как се правят.

Almond
08-16-2011, 10:33
http://images.btv.bg/2011/07/21/243413/system_original.png
http://images.btv.bg/2011/07/21/243414/system_original.png
Ако има кой да ти я направи... :)

Nadunda
08-16-2011, 11:18
аз примерно си разделям косата на две или четири и си правя "двойно сплитане" и след като развържа се получават много сладки къдрици

kalpazanka
08-16-2011, 11:20
Ако ще ми пишете постове, състоящи се само от цитати и плюсчета, спестете ми триенето.
Благодаря!

bloodyF
08-16-2011, 14:38
като ходя на море се въоръжавам с преси, маши и т.н. и накрая винаги остават в куфара
т.к. винаги е много топло, косата ми е вдигната или сплетена.
messy bun, french braid, french bun потърси клипчета в интернет и ще видиш как се правят..

FreshJuice
08-16-2011, 19:40
Ако е за плажа може плика или обикновен кок. И аз си бях донесла пресата, но така и не я използвах... все бях или на странична опашка или начупена с пяна... все пак плитките и начупеното винаги са на мода през лятото :)

rebeccaa
08-16-2011, 20:23
Мерси, Мерси на всички, много ми помогнахте :) !