PDA

View Full Version : Помогнете!



dibabu
08-15-2011, 19:23
Здравейте в последно време много ми се иска да запаля цигара до сега съм си дръпвал веднъж (преди 8 месеца).Страх ме е да запаля шото после може да не спра кажете ми как да си го избия от главата?
btw на 14 години съм :?

Rikity
08-15-2011, 19:27
не ти трябва да пушиш, да се тровиш и да умреш млад :-#

radeberger
08-15-2011, 19:31
Запали. От една цигара нищо няма да ти стане. Просто не го прави редовно ако не искаш да ставаш пушач.

dibabu
08-15-2011, 19:32
Знам и въпреки това ми се иска гледах бял дроб на не пушач и пушач видях на пушача тумора и тъпата ми глава пак иска....Не знам какво ми става цигари искам понякога искам да изпия студена бира...макар, че от една бира на седмица няма да ми вреди според мен

thegreenzombie
08-15-2011, 19:32
омг :? запалил веднъж по случайност босилек и си мисли че било цигара :D я се стегни и си изплюй биберона, а пък после мисли за цигари 8-)

Chacho
08-15-2011, 19:34
Абе бирата пак ок, но не пали цигара. Почти всеки пропушва с идеята "абе то с една нищо няма да стане", в това число и аз. В един момент вече се усещаш, че си станал пушач.

Не се занимавай с глупости, рано или късно ще съжаляваш.

Rikity
08-15-2011, 19:35
разсейвай се филм, музика каквото и да е, но не мисли за пушене след време трябва да ти мине :)

dibabu
08-15-2011, 19:36
Когато пробвах не ми достави удоволствие пък защо го искам вътрешно не знам...ще стискам и така защото ще си направя живота кратък и тежък

Rikity
08-15-2011, 19:38
не прави тази грешка :(

dibabu
08-15-2011, 19:40
разсейвай се филм, музика каквото и да е, но не мисли за пушене след време трябва да ти мине :) Като каза филм може ли дам икажеш некоя комедия..Иначе се опитвам да се разсейвам слушам музика играя си със малката ми сестричка (на 5г) карам колело правим походи с приятли поне 1 път в седмицата разхождам кучетата ми.. но пак малко или много това е в главата

Rikity
08-15-2011, 19:47
разсейвай се филм, музика каквото и да е, но не мисли за пушене след време трябва да ти мине :) Като каза филм може ли дам икажеш некоя комедия..Иначе се опитвам да се разсейвам слушам музика играя си със малката ми сестричка (на 5г) карам колело правим походи с приятли поне 1 път в седмицата разхождам кучетата ми.. но пак малко или много това е в главата
ами сега не се сещам, но може тук да намериш нещо: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=416865&highlight=%EA%EE%EC%E5%E4%E8%FF :)

dibabu
08-15-2011, 19:49
Rikity благодаря :-)

Chacho
08-15-2011, 19:51
Е как ще се разсейваш с филми и музика, като те въобще не са заместител на пушенето? Мога да ги правя тези неща докато си пуша цигарата.

Замисли се хубаво защо искаш да пушиш. Ако ще ти придаде важност или нещо подобно - няма да стане с цигари. Ако си мислиш, че ще си по-готин(а)/секси, пак не опира до тях. Ако ще се чувстваш по-самостоятелен/на, по-добре поемай повече отговорности.

Да пиеш нещо, да говориш, да смучеш близалка също е вариант.

И най-важното нещо е воля. Ако насила си го забраняваш известно време, ще изчезне и физическата нужда.

Rikity
08-15-2011, 19:51
Rikity благодаря :-)
няма проблем, ако пак започнеш да мислиш за тия гадории, ако искаш пиши да се разсейваш :)

dibabu
08-15-2011, 20:07
Ще пиша :grin: Rikity какъв стил музика слушаш :?:

slunchoobs
08-15-2011, 20:18
недей аз немога да ги спра !!!

SomeRandomDude
08-15-2011, 20:19
Аз мога да ти кажа и нещо друго, което по някаква причина останалите пропускат.

Една кутия цигари (прилично качество) струва около 5 лева.
Един нормален пушач пуши по около кутия на ден. ВСЕКИ ДЕН!

Това означава че ако станеш пушач ще даваш по 150 лева от заплатата си всеки месец за цигари.
1800 ЛЕВА НА ГОДИНА!
С парите за цигарите можеш спокойно да си купуваш по една прилична кола на всеки 2 години.
Помисли за това.
Още си малък, и надали си работил, но знай че тези пари не падат от небето. Ако сега пропушиш, до края на живота си ще даваш по 1800 лева на година за да си купуваш отровен дим.
Средната продължителност на живота е около 70-80 години. Това значи че ако сега се поддадеш на този навик и доживееш 70, ти ще платиш общо 100 800 ЛЕВА!!!

Това са парите които ще дадеш за 56 години пушене.
Помисли си как могат да променят живота ти.
Това са 100 000 лева, които си на път да дадеш за отровен дим.
Не мислиш ли че има далеч по-хубави неща които можеш да си купиш с тях?

dibabu
08-15-2011, 20:22
Аз мога да ти кажа и нещо друго, което по някаква причина останалите пропускат.

Една кутия цигари (прилично качество) струва около 5 лева.
Един нормален пушач пуши по около кутия на ден. ВСЕКИ ДЕН!

Това означава че ако станеш пушач ще даваш по 150 лева от заплатата си всеки месец за цигари.
1800 ЛЕВА НА ГОДИНА!
С парите за цигарите можеш спокойно да си купуваш по една прилична кола на всеки 2 години.
Помисли за това.
Още си малък, и надали си работил, но знай че тези пари не падат от небето. Ако сега пропушиш, до края на живота си ще даваш по 1800 лева на година за да си купуваш отровен дим.
Средната продължителност на живота е около 70-80 години. Това значи че ако сега се поддадеш на този навик и доживееш 70, ти ще платиш общо 100 800 ЛЕВА!!!

Това са парите които ще дадеш за 56 години пушене.
Помисли си как могат да променят живота ти.
Това са 100 000 лева, които си на път да дадеш за отровен дим.
Не мислиш ли че има далеч по-хубави неща които можеш да си купиш с тях? Няма да пробвам квото ше да става... ще търпя.

Rikity
08-15-2011, 22:06
Ще пиша :grin: Rikity какъв стил музика слушаш :?:
ами от всичко по-малко, но най-вече песни, който може да видиш по CITY TV :D

Chacho
08-15-2011, 22:29
Ползвайте личните съобщения бе хора...

Naik1
08-15-2011, 22:41
От време на време и на мене ми се допушва.. въпреки че съм против пушенето. Палил съм и съм пушил по 2 кутии на вечер (в дискотека или на някво събиране) ама съм мат пият ... на другия ден.. адски болки в белите дробове, псуване на всичко, което съм видял, и за което съм се сетил.. ама не съм активен пушач, малко воля се иска и май имам колкото ми трябва. Моят съвет е, да пробваш, щом искаш, лошо няма. Само не се увличай. Даже и да ти хареса, сети се че трябва да даваш поне по 5 лева на ден, за да си тровиш живота ;) Смисъл от цигарите няма, много пушачи, на които не им стига волята обаче твърдят че има ...