PDA

View Full Version : Сцепена уста в краищата



info123
08-16-2011, 06:54
Здравейте,
Преди няколко дни се върнах от море на което бях 11 дни, през които не съм си пазила здравето въобще (лично мой проблем, разбира се), и сега си търпя последствията. Имунната система ми е отслабнала и от няколко дни, като капак към афти и грип, ми се появи раничка в края на устата. Принципно знам че се появява при проблеми със стомаха, но такива нямам, може би да е от липса на някакъв вид витамини, незнам.. Тази сутрин даже ми се е подула леко бузата откъм страната на раната, изглежда доста гадно, мазах я с мед.
Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно бих била много благодарна да ми каже как се е оправил. :)

kitty02
08-16-2011, 08:12
Най-вероятно е афта..И на мен много пъти ми се е получавало така,но мисля че я мажех с някакъв крем.. :-o Питай в аптеките.

kalpazanka
08-16-2011, 08:22
За афтите си вземи Елудрил.
Относно рагадите по устните ъгли си вземи витамини Б или хапвай коричките на филиите хляб.

blueberryyy
08-16-2011, 20:03
Не разбрах дали е от външната страна... Ако да - може да е сцепване или херпес. Ако е сцепване - мажи с Бочко, много помага, ако е херпес-имаше някакви лепенки, не се сещам за име, като питаш в аптека ще ти кажат.
А ако е от вътрешната страна-сигурно е афта...

Ashenvale
08-17-2011, 00:18
Мда и аз съм така .. Не знам от къде е не е нито херпес нито афта.
Мяза на изпръхнало, имам от двете страни, леко червено.
Горе пишеше при проблеми с корема, стана вече 1 седмица ме наболява корема през 1 час и като изям нещо минава и след час, два пак .. 8-)
Не обясних като хората, ама дано разберете ..

SonataArctica
08-17-2011, 07:24
Като бях малък ми се напукваха устните. Като се мазнех с Кловейт Маз 2-3 пъти ми минаваше като по чудо. :)

info123
08-17-2011, 07:46
Не, не е афта нито херпес ами явно наистина е било липса на витамини, вече поминава, като че ли
още не съм си взела кремче и искрено се надявам да не ми се наложи. Едната мацка каза витамин Б, попрочетох за него и почнах да го приемам ии май наистина помага:)
Благодаря ви много :)

П.С. Ashenvale - На мен майка ми ми е казвала, че се получава при раздразнен стомах, от киселини и такива неща, може и от това да ти се е получило, за жалост незнам как да ти помогна ..

Ashenvale
08-17-2011, 09:52
Ще мине някой ден :)