PDA

View Full Version : Apple ipod или Sony Walkman



leviatan96
08-16-2011, 09:18
След като "без да исках" потопих старата си mp3ка в морето и сега ми трябва нова .Двоумя се между Ipod Shuffle и Sony Walkman 153FB. Преди клонях към сонито ама разгледах http://www.apple.com/ipodshuffle/#design и си промених мнението.Все пак си остава проблема с паметта (Shuffle-2 GB/153FB-4GB) а и не знам дали тая закачалка няма да се излузи отнякъде.Кажете кое мислите е по добре и ако знаете кое качество е по-добро(чувал съм че на Shuffle-а е по-добро ама ми го каза продавач от I Center :-D ).Хайде хора вие решавате. :wink:

skuck
08-18-2011, 17:39
Човек, Sony имат супер много години опит зад гърба си във аудио/видео техниката. Японската компания вече е с традиции които се старае да спазва. Един пресен пример: Имам един колега с Iphone 3gs дето си е по принцип Apple фен и постоянно хвали айфона как се чувал, бил много доволен, до сега толкова кристален звук не е чувал и т.н. Викам, дай да го сравним тоя айфон с моето PSP GO. Двете устройства ги тествахме без включени еквалайзери, с едни слушалки (защото по принцип качеството на звука зависи около 80% от слушалките и искахме да елиминираме това различие) и на едни и същи песни ... искам да кажа буквално едни и същи - т.е. песента на айфона е копие от файла на ПСП-то. Човека вече не твърди, че Ябълката му вади най-хубавия звук който е чувал...

Сони си е Сони...

musicinmyveins
08-18-2011, 18:31
Аз съм за ipoda.Имам и мп3-ка на сони имам и ipod тъч имам и iphone 4 и ябълките за мене са на светлинни години като цяло.Но за шъфъла има минус,че се оправлява от слушалките.Демек не можеш да слушаш с други освен с оригиналните.Прецени си минусите и +совете .Погледни си приоритетите.Мисля,че сонито беше по-евтино (поне мойто) от ipoda затова може да имаш и друго в предвит-Цената.Както и да е.От мене + за ipoda

straus
08-18-2011, 18:53
Имам едно sony walkman 16gb, много здрава батерия и качествен звук, но много тих. Пробвах с какви ли не слушалки, старото псп имаше същия проблем...

Requisition
08-18-2011, 19:55
Зависи за кой iPod говорим. Ако са шъфълите, според мен не струват(Apple fanboy съм). Но за класик и тъч имам друго мнение. Ако успееш да си намериш старо поколение нано или запазен класик, това си е оферта като за теб. Аз имам тъч и съм много доволен, със същите слушалки звука на iPod-а е в пъти по кристален и с по-дълбок бас от колкото всеки друг плеър или комп без отделна звукова карта.