PDA

View Full Version : Остатъчни петна от пъпки



nickelbackk
08-16-2011, 10:27
Здравейте! Наскоро имах пъпки и след прилагането на специално и много стриктно лечение ги излекувах. Можете ли обаче да ми кажете как да отстраня петната, които останаха. Мисля, че кремовете не са най - алтернативното решение, но все пак.. Чух също, че пилингът помага, но не съм запозната с процедурата. А днес дори прочетох, че излагайки се на слънце, повърхностният слой на кожата пада/умира или нещо такова и ако имаш такива петна, то при слънчево нагаряне, те изчезват. След една седмица заминавам на море, така че 100 процента ще го изпробвам, но ако вие знаете нещо па въпроса, моля да го споделите с мен. Тези петна ми лазя по нервите. Вчера си закупих лосиона ACNE OUT CLEANSER. Той обаче по скоро е, за да почисти и регулира кожата. А може би ще ми помогне в борбата с петната?

nymphetaminegirl9
08-16-2011, 10:31
Чувала съм, че Контратубекса помага. :)

nickelbackk
08-16-2011, 10:52
А някой наясно ли е с идеята за печенето на слънце?

kalpazanka
08-16-2011, 11:15
Не е добра идея акнеична кожа да я изпичаш, особено без фотопротекция- могат да останат хиперпигментирани петна. Поне фактор 20 слагай.
Пилингът също не е добра идея през летния сезон.
Лечението на акнето в какво се изразява? Сега с какво действаш?

nickelbackk
08-16-2011, 11:26
Пъпките ми се появяваха на челото - то беше възпалено. Най напред се посъветвах с дерматолог и ми изписа антибиотик "Зенрид". После продължих лечението с паста "скинорен". При последното посещение при кожен лекар ми изписа "акне аут клийнсър", кайто е за почистване на лицето като цяло, но не знам дали премахва петна от пъпки. В момента само те ми останаха на лицето.

kalpazanka
08-16-2011, 11:33
На колко години си?
Не прибягвай до пилинг- сега не му е сезона. По начало кератолитични кремове /в случая скинорен/ и процедури не се правят през лятото заради риска от увреда на делящите се кожни клетки.
Антибиотичният лосион е бил Зинерит, нали?
Относно изпичането на морето- вземи си продукт, специално пригоден за акнеична кожа.
Имах тестер Юсърин 35-ти фактор, но уви, тониран. Адски хубаво стоеше, правеше кожата сияйна, обаче разликата с шията, раменете и деколтето беше убийствена. На теб би ти послужил доста добре, обаче. Ако не смееш да инвестираш толкова пари, си вземи тестер и виж как ще ти стои.
Авен имат серия за акнеична кожа SPF 30. Не е оцветен. Бонусът е, че е и водоустойчив. ;) И мирише много хубаво. :)

nickelbackk
08-16-2011, 11:43
На 15 години съм . Благодаря за помощта, но можете ли да ми дадете - ако имате такава- информация за лосиона, който споменах към края . И изобщо ще ми минат ли някога и по някакъв начин тези петна?

kalpazanka
08-16-2011, 11:50
Ами от опит мога да ти кажа, че ми помагаше акне аут активен лосион. Не знам какъв е твоят в момента. Ето този ползвах- http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/103630798/Acne_out_Active_lotion_100_ml.jpg
Сега съм с този- http://img2.wantitall.co.za/images/ShowImage.aspx?ImageId=Acne-Out-Active-Lotion-Special-Care-Against-Black-Heads-and-Pimples|31XoOl35G0L.jpg
Постни снимка на твоя лосион.
Понеже пиша в две теми за акне едновременно- с риск да се повторя, какъв препарат за миене на лице ползваш?

nickelbackk
08-16-2011, 11:52
Моят е акне аут почистващ лосион. - http://biotrade-bg.com/index.php?p=8&c=1&id=2&l=1 - ето това.

kalpazanka
08-16-2011, 11:54
Тъй, моят лосион е абсолютно същия. И да те светна- може да се прилага и след епилация за предотвратяване на феномена врастнали косъмчета. :D
Айде сега ми отговори и на другия въпрос от предния пост. :D

nickelbackk
08-16-2011, 12:12
Ами точно лосиона - дерматалогът ми каза, че е за почистване, но освен него използвам и специален антибактериален сапун - то е единственото, което ми е позволено на този етап от лечението. :D А ти от колко време използваш лосиона? Какъв ефект има върху теб? :)

kalpazanka
08-16-2011, 12:15
За три дни кожата ми се изсуши и започна да се лющи. Несъвършенствата изчезнаха. Даже и преди М вече не пъпчасвам. Обаче, ползвам вечер http://apteka.framar.bg/30017860/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%B8%D1%83%D0%BC-pore-refiner-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D 0%B0%D1%82-30-%D0%BC%D0%BB
Не разчитам само на лосиона. Ползвах го за пръв път в 6-ти/7-ми клас някъде, но може и да ме лъже паметта и да съм била и по-голяма.
Отново го започнах преди 2-3 седмици.

perfectlolitka
08-16-2011, 15:18
при мен белезите минаха с Контрактубекс :)

BrokenInnocence
08-16-2011, 15:27
Моя личен опит показва, че белезите минават само с времето. Иначе аз профилактично използвам и "Витасин", на който един от ефектите му е да маха белези, но според мен не очаквай някакви чудотворни резултати от кремове, особено ако белезите са по-сериозни. Иначе от слънцето не мисля, че изчезват, даже както казаха по-нагоре, слънцето може сериозно да ти навреди на лицето, не го излагай на слънце без продукт с достатъчно висок слънцезащитен фактор. Това, което слънцето прави е, че когато лицето ти хване тен несъвършенствата (съответно и белезите) не се забелязват толкова колкото преди, но това е временен и "лъжлив" ефект.

Nich
08-16-2011, 15:27
аз съм ползвала Мелабел и съм доволна

SladkaZagadka
08-17-2011, 11:51
Чувала съм, че Контратубекса помага. :)

Не помага, аз го ползвах ..

iiordanova
08-17-2011, 12:30
И аз съм заинтересована от крем за петна. Имам по челото от пъпки и не знам с какво да ги мажа пустите му петна. Не са големи,не са и много. Даже не се забелязват. Бях чела за крем на ''Кокона'',който май е избелващ. Не е скъп и май ще си го купя.

nymphetaminegirl9
08-17-2011, 12:54
И аз съм заинтересована от крем за петна. Имам по челото от пъпки и не знам с какво да ги мажа пустите му петна. Не са големи,не са и много. Даже не се забелязват. Бях чела за крем на ''Кокона'',който май е избелващ. Не е скъп и май ще си го купя.

Аз го ползвах за половин-един месец и нямаше никакъв ефект. :?

nickelbackk
08-17-2011, 13:00
И аз съм заинтересована от крем за петна. Имам по челото от пъпки и не знам с какво да ги мажа пустите му петна. Не са големи,не са и много. Даже не се забелязват. Бях чела за крем на ''Кокона'',който май е избелващ. Не е скъп и май ще си го купя. Аз съм в абсолютно същото положение като твоето... Не съм сигурна обаче, дали лосиона, който използвам ще ми помогне. Ден трети е, а кожата ми още не се е олющила... :( :(

buzzzz
08-17-2011, 13:27
Домашни маски от кисело мляко и хума помагат. Също така и избелващи кремове. А кожата си, тъй като е предразположена към акне, не бива да я излагаш на слънце, петната най-вероятно ще потъмнеят още повече.

titkos
08-17-2011, 14:26
Наскоро някой тук беше споменал, че сместа от мая и прясно мляко, положена върху местата на белезите, помага.

eti725
08-18-2011, 19:45
Без да се смеете, на мен най-обикновения и евтин крем Здраве ми помага - даже и пъпките ми лекува - щом усетя, че ще излиза гаднярката, я нападам с кремчето и тя скоро завяхва :D Не се излагай много на слънце - ще ти останат петната и може да станат по-видими. Не си влошавай положенито и слагай шапката на плажа.

kalpazanka
08-18-2011, 20:25
Ден трети е, а кожата ми още не се е олющила... :( :(
По колко пъти мажеш?


Момичета, лятото не е подходящ сезон за приложение на избелващи кремове.

nymphetaminegirl9
08-18-2011, 20:27
И аз съм заинтересована от крем за петна. Имам по челото от пъпки и не знам с какво да ги мажа пустите му петна. Не са големи,не са и много. Даже не се забелязват. Бях чела за крем на ''Кокона'',който май е избелващ. Не е скъп и май ще си го купя. Аз съм в абсолютно същото положение като твоето... Не съм сигурна обаче, дали лосиона, който използвам ще ми помогне. Ден трети е, а кожата ми още не се е олющила... :( :(

Не съм сигурна дали и трябва, все пак е избелващ лосион, не такъв за акне. :-o

SladkaZagadka
08-18-2011, 20:28
И все пак препоръчвам избелващ "Кокона", от него ми минаха белезите от едни пъпки, дето всеки ден ги човърках

kalpazanka
08-18-2011, 20:31
И аз съм заинтересована от крем за петна. Имам по челото от пъпки и не знам с какво да ги мажа пустите му петна. Не са големи,не са и много. Даже не се забелязват. Бях чела за крем на ''Кокона'',който май е избелващ. Не е скъп и май ще си го купя. Аз съм в абсолютно същото положение като твоето... Не съм сигурна обаче, дали лосиона, който използвам ще ми помогне. Ден трети е, а кожата ми още не се е олющила... :( :(

Не съм сигурна дали и трябва, все пак е избелващ лосион, не такъв за акне. :-o
Е добре де, нали акне аут е точно за лечение на акне? Не ме изкарвайте все едно не знам какво пиша, все пак и аз го полвам това лосионче. 8-)
http://biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=1&id=1

nymphetaminegirl9
08-18-2011, 20:35
И аз съм заинтересована от крем за петна. Имам по челото от пъпки и не знам с какво да ги мажа пустите му петна. Не са големи,не са и много. Даже не се забелязват. Бях чела за крем на ''Кокона'',който май е избелващ. Не е скъп и май ще си го купя. Аз съм в абсолютно същото положение като твоето... Не съм сигурна обаче, дали лосиона, който използвам ще ми помогне. Ден трети е, а кожата ми още не се е олющила... :( :(

Не съм сигурна дали и трябва, все пак е избелващ лосион, не такъв за акне. :-o
Е добре де, нали акне аут е точно за лечение на акне? Не ме изкарвайте все едно не знам какво пиша, все пак и аз го полвам това лосионче. 8-)
http://biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=1&id=1

Ох, аз си мисля за избелващия лосион на Кокона. :lol: