PDA

View Full Version : Припадане..



pinkDolphin
08-16-2011, 12:27
Здравейте! Имам следната пречка.. след няколко дена ще ходя на ваксини (ще са две наведнъж).. но проблемът е, че при мисълта за кръв и игли, ми става лошо и ми прималява. Дори ми се е случвало да припадна като ми взимаха кръв. Припадането трае 10 секунди. НЕ мога да го контролирам. Моля ви, помогнете ми.. много се притеснявам за ваксините, ами ако ми се завие свят отново? Какво да правя.. ужасно е.. дори всяка сутрин ми се случва като стана от леглото и да ми се завива свят за малко.. ниско кръвно ли имам? Ами ако пак припадна на ваксините? Моля Ви за помощ в най - скоро време! :(

kalpazanka
08-16-2011, 12:33
Следи кръвното налягане. При ставане от леглото се изправяй бавно, не рязко. Причернява ли ти при ставане?
Сърцебиене имаш ли? Бледа ли си? Разсеяна? Сънлива?
Споделила ли си за проблема с общопрактикуващия?

arsenalllbaby
08-16-2011, 12:36
И аз имам доста ниско кръвно. Всеки ден пия кафета, а от време на време малко шоколад или Coca-Cola. Може да ти причернява и да ти се завива свят не само сутрин като станеш от леглото, а и като седиш на компютъра примерно половин час, а после станеш рязко. Случвало ми се е и да треперя. Припадала съм само 1-2 пъти.. Много е гадно всичко, но свикнах вече 2 години така. Става по-лошо като си подложена на стрес. А за иглите - и мене ме е страх и никога не гледам, просто не понасям гледката игла да ми влиза под кожата и ми става лошо. Не знам дали има общо с кръвното обаче... :(

pinkDolphin
08-16-2011, 12:49
Следи кръвното налягане. При ставане от леглото се изправяй бавно, не рязко. Причернява ли ти при ставане?
Сърцебиене имаш ли? Бледа ли си? Разсеяна? Сънлива?
Споделила ли си за проблема с общопрактикуващия?

Да, когато стана от леглото ми причернява, сърцебиене нямам, мисля, че не съм бледа и разсеяна, става за малко.. споделих проблема с майка ми, тя знае за това. Дори ми се случи 1 път когато се къпах за малко да припадна, явно защото е било задушно в банята..

pinkDolphin
08-16-2011, 12:52
И аз имам доста ниско кръвно. Всеки ден пия кафета, а от време на време малко шоколад или Coca-Cola. Може да ти причернява и да ти се завива свят не само сутрин като станеш от леглото, а и като седиш на компютъра примерно половин час, а после станеш рязко. Случвало ми се е и да треперя. Припадала съм само 1-2 пъти.. Много е гадно всичко, но свикнах вече 2 години така. Става по-лошо като си подложена на стрес. А за иглите - и мене ме е страх и никога не гледам, просто не понасям гледката игла да ми влиза под кожата и ми става лошо. Не знам дали има общо с кръвното обаче... :(

Да, дори и да не гледам, не мога да понеса мисълта. Проблема е, че после като стоя малко да ми отмине страха, като държа памука и се сещам и.. започва да ми се вие свят.. последния път когато ходих на манту като излязохме от кабинета започна сериозно да ми се вие свят, блъсках се в стените, накрая паднах на земята, и започнах да си затварям очите и да се отпускам, но не знам как, този път се овладях, лекарите веднага се разтичаха към мен и ме сложиха на леглото. Притеснявам се и този път да не стане така :(

pinkDolphin
08-16-2011, 13:00
Забравих да спомена, че съм на 12 години

blueberryyy
08-16-2011, 19:47
Явно имаш низко кръвно, и аз съм така...
А относно това с иглите и кръвта, съвсем друго нещо е, просто имаш някаква фобия. Баща ми има приятел, който като види кръв припада :-o
Не се притеснявай, просто кажи на сестрата за проблема си, ще те сложат да легнеш ;)

Biskfitka
08-16-2011, 22:46
Да ,кажи на сестрата.И не гледай,докато ти правят ваксините. :)
И според мен имаш ниско кръвно,по-добре винаги около себе си да имаш шоколад,кола...особено сега като е толкова топло.Може да споделиш на личния лекар за това.А за банята и при мен става така-къпя се с много топла вода,става задушно и влажно,а аз имам алергия и ми прилошава...свиква се :D

pinkDolphin
08-17-2011, 09:10
Всъщност тази лекърка ми е личната лекърка, пред която бях припаднала първия път когато ми взимаха кръв .. тя знае. Добре, айде като ми взимат ваксините няма да гледам, ще издържа, но после.. като държа памука, не мога да сдържа да не погледна и дори и да не го направя, като се сетя, мисълта за кръв и така и :( ... все пак благодаря на всички за отговорите! :)

pinkDolphin
08-21-2011, 07:26
Ох.. утре ще ми ги бият :( Страха ми започна от тази нощ.. :( Имате ли някаква идея .. как да ги преодолея.. :(

gugenceto2
08-21-2011, 09:20
Ох.. утре ще ми ги бият :( Страха ми започна от тази нощ.. :( Имате ли някаква идея .. как да ги преодолея.. :(

Днес просто не го мисли.Ако искаш излез на вън с приятели или гледай някакъв филм.А за утре-кажи на сестрата че не ти е приятно да гледаш кръв и как ти бият ваксини,че ти се повръща само при мисълта за тях.Тя ще те сложи да легнеш.А за това с памука-представи си че те е ухапал комар и за да не те сърби си слагаш някакво лекаство.След като се прибереш бързо хващаш памука за двата края за да можеш да прикриеш долната част и бързо го мяташ в кофата за боклук.И най-важното-НЕ МИСЛИ ЗА ТОВА! :) :) Айде ще чакаме да кажеш утре как е минало :smt023

pinkDolphin
08-22-2011, 07:40
Ох.. утре ще ми ги бият :( Страха ми започна от тази нощ.. :( Имате ли някаква идея .. как да ги преодолея.. :(

Днес просто не го мисли.Ако искаш излез на вън с приятели или гледай някакъв филм.А за утре-кажи на сестрата че не ти е приятно да гледаш кръв и как ти бият ваксини,че ти се повръща само при мисълта за тях.Тя ще те сложи да легнеш.А за това с памука-представи си че те е ухапал комар и за да не те сърби си слагаш някакво лекаство.След като се прибереш бързо хващаш памука за двата края за да можеш да прикриеш долната част и бързо го мяташ в кофата за боклук.И най-важното-НЕ МИСЛИ ЗА ТОВА! :) :) Айде ще чакаме да кажеш утре как е минало :smt023

Ще направя така, благодаря :) За днес се отложиха, защото лекърката щяла да не бъде на работа заради някакви семейни проблеми.. сега не е сигурно за кога ще е, може би тази седмица.. благодаря на всички за съветите :)

Milly4
08-22-2011, 23:53
Същата работа като мен.И аз съм припадала, когато са ми взимали кръв :? От ниското кръвно налягане е.

Djenka
08-23-2011, 10:19
И мен ме беше страх от игли и досега като видя кръв не ми е много приятно, но чак да припадам.. :( Понякога като съм в цикъл ми се е случвало да треперя и да се потя със студена пот и да ми причернява.. Но мисля, че е защото кръвното ми пада... И на мен когато стана от леглото разко ми се вие за малко свят и понякога ми причернява.. Но надявам се не е нищо особено.

Успех с ваксините! Просто недей да мислиш за това, хвани ръката на мама/тате... На мен винаги ми помага 8-) :P

gugenceto2
08-23-2011, 10:35
Като ти мине ваксината кажи.Ще видиш че няма да припаднеш :) :)

pinkDolphin
08-23-2011, 17:59
Като ти мине ваксината кажи.Ще видиш че няма да припаднеш :) :)

Утре ще ми ги бият.. не знам, от сега ме хвана ужасен страх .. май пак ще припадна ;( :( ... ох, защо ми е толкова гадно, защо не съм като другите хора да не ме е страх .. ;( ;( :(

bebity92
08-23-2011, 19:39
Спокойно,всичко ще е наред.Преди мен са ти писали,да кажеш на лекарката,тя ще те разбере-настина.Също много помага както бяха написали и да държиш ръката на мама или татко.През това време си мисли за нещо,което те прави щастлива.Успех,няма нищо страшно :)

pinkDolphin
08-25-2011, 17:37
Здравейте, съжалявам, че не писах по - скоро. Ваксината мина чудесн0, не ми се зави свят .. и из0бщо не усетих нищо. :D Въобще не знам защо се притеснявах толкова :D Дори вече не ме е страх толкова! :) Благодаря на всички за съветите! :-)