PDA

View Full Version : Да продължа ли напред или да се боря за него



CandyInViolet
08-16-2011, 16:20
Привет на всички. Не съм вярвала, че точно за такова нещо ще потърся съвет тук, но ето, че ми се налага.
Имах връзка от разстояние продължила 1 година и девет месеца. Всичко си беше като в приказките до преди няколко дни. Бях при приятелят за няколко дена. Прекарвахме си прекрасно до момента в който аз не отидох да се къпя, а той реши без позволение да ми рови в телефона. Прочел е смс-и на който съм писала на мой приятел ( с който вече дори не поддържаме връзка ) в който има думите обичам те и липсваш ми, разбира се само като приятел, но когато се опитах да му го обясня, че е само приятелски стана яко скандал. Каза ми, че ще го забрави, превъзмогне и тн. ще си продължим напред. Добре останалите дни си беше супер. Прибрах се аз по живо по здраво и вчера заранта той ми заяви, че до тук е всичко, така де сложи края ( и то точно на именният ми ден ... уж неволно забравил за него ... ), а уж нямало да го сложи ако съм му била признала сама, а не да отричам за смсите ( когато ме подпитваше за смси кви имам и че уж това момче ме търсило по тела - не ме е търсил наистина, ), но просто нямах избор, не отричах ли щеше да стане още по зле, аи не вярвам, че ако не съм отричала щяхме да сме още заедно, за мен това са просто празни думи с цял на мен да ми е по гадно. Опитах се да поговоря с него да оправя нещата да се пробва да продължим, при което отговора му беше, че е опитал, но не е успял. Любовта му към мен не е надделяла над горчилката от смсите. Каза ми и че вече не изпитвал любов към мен, а само приятелски чувства, което на мен не ми се вярва да е така, но това е друга тема.
Разбрахме се да сме само приятели, но няма да издържа дълго така. Просто няма да успея да издържа в момента в който той ще ми каже, че си има нова приятелка ( а този момент рано или късно ще дойде ). А аз все още не съм в състояние да потърся нов, така де ако го направя първо аз ще ме боли по малко когато той ми намери "заместничка".
Просто не знам какво да правя от тук нататък. Шанс да се сдобря с приятелят ми почти няма, а напред нямам сили да продължа, обичам го прекалено много и не мога да дишам без него. Моля ви за съвет защото настина не знам накъде да поема.
Мерси на всеки прочел дългата ми тема.

SisiStrange
08-16-2011, 16:24
Продължи напред. Човек, който е склонен да ти се рови из телефона, ти няма доверие, а доверието е едно от най-важните неща в една връзка.

CandyInViolet
08-16-2011, 16:26
И сестра ми това каза. Че не ми трябва боклук, които ми се рови в телефона зад гърба ми, но проблема е, че го обичам...

Silwiya
08-16-2011, 16:28
Да ти кажа сам си е виновен за чернилката от смс-ите! Ако беше мъж на място и те обичаше щеше да ти има доверие и нямаше да ти гледа телефона. А и като ги е видял, какво?Ти си му обеснила как стоят нещата... щом не ти вярва нямате бъдеще... :?

SisiStrange
08-16-2011, 16:30
И сестра ми това каза. Че не ми трябва боклук, които ми се рови в телефона зад гърба ми, но проблема е, че го обичам...
Ами никой не е казал, че ще е лесно. Но според мен е по-добре да го оставиш и да поплачеш сега един път, отколкото да продължиш с него и да те нервира постоянно. Такъв човек има някакви комплекси и ниска самоувереност. Затова ти няма доверие, рови ти в телефона и прави от мухата слон. Това, че го обичаш, не значи, че трябва да му ставаш стълбичката, по която да стъпва, мъчейки се да си вдигне собственото его. Много е важно да ти се уважава личното пространство.

leadyflame
08-16-2011, 16:30
Какво да ти кажа човека си е бил без доверив към теб от доста време и смс-ите са си черешката, просто се е отървал от притесненията си като сте се разделили. Не се бори за изгубена кауза вече, постоянно ще го има недоверието и мнителността.
Казваш, че не можеш да живееш без него... е айде сега, не се вкопчвай в хората това ще ти носи единствено нещастие, прекарвай си хубаво с хората но бъди с мисълта, че един ден няма да бъдете заедно и ти пак ще си цяла не позволявай да бъдеш зависима от някого.

CandyInViolet
08-16-2011, 16:43
Благодаря ви за съветите. Бих се радвала да чуя и още мнения :)

leadyflame
08-16-2011, 16:45
Но все пак това което ще направиш е да продължиш да го гониш.... мммхмм

CandyInViolet
08-16-2011, 16:47
Повече клоня към другата опция, понеже и аз съм наясно с това, че пак ще стигнем до следваща конфронтация с него, но от друга страна любовта ми ме дърпа назад и съм наистина доста объркана.

elizabethg
08-16-2011, 16:49
http://vbox7.com/play:84a04566


Не се занимавай с него!Мъже под път и над път. :)

MilanowPz
08-16-2011, 16:52
Продължи напред. Човек, който е склонен да ти се рови из телефона, ти няма доверие, а доверието е едно от най-важните неща в една връзка.

Luidgie
08-16-2011, 16:54
Ако си опитала всичко, ама абсолютно всичко на което си способна. И то няма ефект върху него, остави го. Ако те обича ще те потърси, може би просто му трябва малко време за да се съвземе. Да, не е било редно да ти рови в телефона, но и ти защо пазиш подобни смс-и? И то от човек с който нямаш връзка вече? Аз си трия смс-ите винаги. Все ще се намери някой, който да ги прочете и да стане някаква каша.

SmilezZz
08-16-2011, 17:24
Според мен пък това не е било истинската причина за раздялата. Просто не знам защо,но сякаш отдавна го искал и просто това му било оправданието. Но все пак не знам.
Та,не те заслужава. Доверието наистина е най-важното в една връзка - при вас я няма. А щом е така - връзката ви няма бъдеще.
Просто го приеми и си продължи напред.
Той не е нито първия,нито последния.

mrazqkindergarten
08-16-2011, 20:44
Няма смисъл да се бориш... Най-много да не го оцени и накрая като страхливец да ти тегли майната.

anonymous708973
08-16-2011, 21:19
И сестра ми това каза. Че не ми трябва боклук, които ми се рови в телефона зад гърба ми, но проблема е, че го обичам...

Не знам на колко е сестра ти, но определено не слушай нея за съвети.

Момчето е далеч от боклук. Може да не е прав, но едно прегрешение не го прави боклук.

CandyInViolet
08-16-2011, 21:33
На 21 е и по принцип си пада по по експресивната лексика, ако ме разбирате какво искам да кажа. Иначе си права, че е малко пресилено изказването и, но има и доза истина в думите и.

anonymous708973
08-16-2011, 21:43
Хах, добре го каза това с експресивната лексика 8-) Същата съм и аз, трябва малко да се науча да я затварям тая уста, че... мамата си трака.

Невър майнд. Пробвай да говориш с момчето. Честно казано, и мен ли ме жегнало да видя как пише "обичам те" на най-добрата си приятелка.

CandyInViolet
08-17-2011, 10:07
Още някой би ли ми дал съвет моля?

CandyInViolet
08-17-2011, 18:41
Up

FuckedUp
08-17-2011, 21:19
"Обичам те (по приятелски) " И баба ги знае тия.

CandyInViolet
08-17-2011, 21:40
Това, че при теб не е имало подобен случай ( на изключително близък приятел от противоположният пол ), не означава, не това което съм написала е невъзможно ;)

marin4itu
08-18-2011, 08:37
Ти не би ли се издразнила, ако някоя негова приятелка му напише "Обичам те! Липсваш ми!" на смс. Изобщо не се поставяте на мястото на другите. И защо за толкова време връзка не си запознала приятеля си с взаимоотношенията ти с даденото момче? Ей така да му кажеш, че ти е близък приятел, да ги запознаеш..

Наистина той не е трябвало да се осмелява да ти бърника в телефона, ама виж явно е имало за кво. И според мен не е трябвало да къса с теб по телефона. То хубаво разстояние, ама можеше лично да ти го каже.