PDA

View Full Version : Вярвате ли в Бог ?



MilanowPz
08-16-2011, 16:05
Аз лично не вярвам в Бог.
1.Той от къде се е създал , за да създаде нас хората и животните
2.Къде е ?? Като има такива технологии и хората ходат на луната , но там на "небето " никъде няма бог
3. Има сила но тя не е Божия , това е вярата ни в нас и психиката ни !!



Айде религиозните да ме разубедят , ако могат !

SunsetGirl
08-16-2011, 17:04
Вярвам в Бог,вярвам в доброто,вярвам в справедливостта ,вярвам,че времето поставя всеки на мястото му,вярвам в съдбата,и в това,което е писано да се случи.
Вярвам,че няма нищо случайно на този свят,и когато се случи нещо лошо на човек това не е случайност,и че има защо да му се случи,човек си плаща за миналите си грехове рано или късно,вярвам също така и в прошката,няма по-велико чувство от това да простиш.
Вярвам,че колкото и да е тежко положението на човек,има достоен начин да продължи живота си напред ,а не да се превърне в чудовище .
Вярвам,че има задгробен живот,и че починалите отиват на по-добро място,вярвам,че човек умира само физически ;)

dark_angel3
08-16-2011, 17:07
Вярвам в Бог,вярвам в доброто,вярвам в справедливостта ,вярвам,че времето поставя всеки на мястото му,вярвам в съдбата,и в това,което е писано да се случи.
Вярвам,че няма нищо случайно на този свят,и когато се случи нещо лошо на човек това не е случайност,и че има защо да му се случи,човек си плаща за миналите си грехове рано или късно,вярвам също така и в прошката,няма по-велико чувство от това да простиш.
Вярвам,че колкото и да е тежко положението на човек,има достоен начин да продължи живота си напред ,а не да се превърне в чудовище .
Вярвам,че има задгробен живот,и че починалите отиват на по-добро място,вярвам,че човек умира само физически ;) И как се породи тази вяра ?

MilanowPz
08-16-2011, 17:13
вярваш ,,, не , говориш колкото да не заспиш !!!

И по горе те попитаха как се е породила , на какво основание ?

commando1
08-16-2011, 17:22
Вярвам в Бог,вярвам в доброто,вярвам в справедливостта ,вярвам,че времето поставя всеки на мястото му,вярвам в съдбата,и в това,което е писано да се случи.
Вярвам,че няма нищо случайно на този свят,и когато се случи нещо лошо на човек това не е случайност,и че има защо да му се случи,човек си плаща за миналите си грехове рано или късно,вярвам също така и в прошката,няма по-велико чувство от това да простиш.
Вярвам,че колкото и да е тежко положението на човек,има достоен начин да продължи живота си напред ,а не да се превърне в чудовище .
Вярвам,че има задгробен живот,и че починалите отиват на по-добро място,вярвам,че човек умира само физически ;)

Браво! Много хубаво мнение. Радвам се че надеждата не е умряла. Не знаеш колко си благословен човече. Ти имаш вяра,значи имаш всичко. Другите които нямат вяра са бедни духом и слаби психически.

SunsetGirl
08-16-2011, 17:42
Не се поражда ,просто вярваш,и не говоря,колкото да заспя,това си го казвам съвсем искрено с ръка на сърцето.
Животът ти не е минал така,както искаш,ако погледнеш през очите на Бог ще разбереш,че така е трябвало да се случи,така е било писано да стане,и тогава ще простиш,това те прави по-силен ,по-мъдър.
В крайна сметка никой не иска да се разболее от рак,спин,никой не иска да загуби сестра си,брат си,майка си,или баща си в ранна възраст,никой не иска да преживее тежка катастрофа,никой не иска да му разбият сърцето,като го предадат или му изневерят,никой родител не иска детето му да се роди с дефекти,всеки иска детето му да е здраво,никой родител не иска детето му да бъде отвлечено за подкуп и прочие.
Вярвам,че всяко ЗЛО Е ЗА ДОБРО,това ме крепи,когато съм в тежки моменти,и че когато една врата се затвори се отваря друга.
Вярвам също така,че проблемите на повечето хора идват от самите нас,истина е,че животът е такъв,какъвто си го направиш,но има една подробност изисква се да имаш и късмет поне 30 % късмет,а останалите 70 % са това,което сам си посееш. ;)
Умните разрешават проблемите си,а мъдрите ги предвиждат ;)

dark_angel3
08-16-2011, 17:43
Вярвам в Бог,вярвам в доброто,вярвам в справедливостта ,вярвам,че времето поставя всеки на мястото му,вярвам в съдбата,и в това,което е писано да се случи.
Вярвам,че няма нищо случайно на този свят,и когато се случи нещо лошо на човек това не е случайност,и че има защо да му се случи,човек си плаща за миналите си грехове рано или късно,вярвам също така и в прошката,няма по-велико чувство от това да простиш.
Вярвам,че колкото и да е тежко положението на човек,има достоен начин да продължи живота си напред ,а не да се превърне в чудовище .
Вярвам,че има задгробен живот,и че починалите отиват на по-добро място,вярвам,че човек умира само физически ;)

Браво! Много хубаво мнение. Радвам се че надеждата не е умряла. Не знаеш колко си благословен човече. Ти имаш вяра,значи имаш всичко. Другите които нямат вяра са бедни духом и слаби психически. Ето един акт на невежество, дами и господа. Вярата не е фактор, затова какъв си духом или колко слаба ти е психиката. Не познаваш мен или когото и да е друг от този форум, за да твърдиш подобно нещо.

commando1
08-16-2011, 17:44
Не се поражда ,просто вярваш,и не говоря,колкото да заспя,това си го казвам съвсем искрено с ръка на сърцето.
Животът ти не е минал така,както искаш,ако погледнеш през очите на Бог ще разбереш,че така е трябвало да се случи,така е било писано да стане,и тогава ще простиш,това те прави по-силен ,по-мъдър.
В крайна сметка никой не иска да се разболее от рак,спин,никой не иска да загуби сестра си,брат си,майка си,или баща си в ранна възраст,никой не иска да преживее тежка катастрофа,никой не иска да му разбият сърцето,като го предадат или му изневерят,никой родител не иска детето му да се роди с дефекти,всеки иска детето му да е здраво,никой родител не иска детето му да бъде отвлечено за подкуп и прочие.
Вярвам,че всяко ЗЛО Е ЗА ДОБРО,това ме крепи,когато съм в тежки моменти,и че когато една врата се затвори се отваря друга.
Вярвам също така,че проблемите на повечето хора идват от самите нас,истина е,че животът е такъв,какъвто си го направиш,но има една подробност изисква се да имаш и късмет поне 30 % късмет,а останалите 70 % са това,което сам си посееш. ;)
Умните разрешават проблемите си,а мъдрите ги предвиждат ;)

Най-накрая един умен и свестен човек да се появи във форума. Браво за умният ти и смислен коментар. Дано повече умни и добри хора се появят тук.

dark_angel3
08-16-2011, 17:50
:razz: Е, съжалявам, че не виждам през очите на човек, който не съществува. Хората ( някои ) имат собствено мнение, не се водят от няколко реда написани в книга. И Сънсет, толкова банално мислиш, чувам едно и също.
Командо, смешен си, значи, всеки, който не е на мнение с вас, е глупав, така ли ?

MilanowPz
08-16-2011, 17:53
LANGWEILIGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG GGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG



Толкова сте заблудени с тая вяра в Бог че не е истина ..
Хем ми е смешно колко сте убедени в това ,,
хем ме хваща жал за вас..

Слезте на земята ,, и повярвайте че няма бог ,,, и живота е такуф какуто си го направиш , няма поглед през очите на бог ,,,

прошка ... ти от къде си сигурен че ако ти простиш ще ти отв юрнат със сухтото при грешка ...

свалете тези очила ,,, и се осъзнайте.. !!

playy
08-16-2011, 18:59
Вярвам в Бог,определено има висш разум и няма случайности в тоя живот,но представата за Рай и Ад не ми е като повечето хора,смисъл че Ада е място където де боцкат някви демони во веки веков и Рая е домът на Бог,където пееш и славиш Него во веки веков.Аз предполагам,че това е състоянието на душата,вследствие на живота,който води човек тук на Земята,но и аз съм човек и не съм застрахован от грешки. 8)

NomNomNom
08-16-2011, 19:16
Къде е бог , когато умират негърчетата от глад ? Те какво са виновни ?
8-)

SunsetGirl
08-16-2011, 19:40
MilanowPz ,не е нужно да нападаш,и да се остриш затова,че има хора с различно мнение от твоето,бъди малко толерантен .
Ами,аз прощавам да,защото времето лекува раните,и е жалко човек цял живот да живее в омраза,вина,и упреци към някого или нещо,така наказваш единствено себе си.
Е,например да вземем една Софи Маринова,която не си знае парите обаче не може да си напише и името,да не мислиш,че,когато е била 10 годишна е знаела,че ще и се случи това,не,нали,съдбата я е избрала да стане такава,просто е имала късмет ,сравнение с баща ми,който е работохолик не знае събота,не знае неделя за почивни дни,бачка от сутрин до вечер за някаква мизерна заплата,мисълта ми е ,че надали тя е положила толкова труд ,за да стане такава,както баща ми се бори,тя едва ли е виждала толкова работа,колкото баща ми,например.
Друг,пример човек се разболява налага се да му направят операция,той няма пари да плати,и се самоубива.
Друго,една моя колежка беше бременна и на 4-ия месец пометна,а се грижеше за себе си,и гледаше всичко да и е точно,знаеш ли каква травма и остана?
NomNomNom,най-често за смъртта на децата си плащат родителите,хайде да не напомням случката на Черния Великден тази година.
MilanowPz,ами мога да ти кажа,че повечето хора вярват в Бог,както и това,че вярват,че всичко се връща ;)
commando1,благодаря за хубавите думи,така е,но не искам и да убеждавам някого,който не вярва,не мога да го съдя затова,просто изказвам мнението си. :)

SunsetGirl
08-16-2011, 20:07
Слезте на земята ,, и повярвайте че няма бог ,,, и живота е такуф какуто си го направиш , няма поглед през очите на бог ,,,

Ти толкова си се втренчил само в твоето си мнение,че чак не виждаш какво съм написала,така си се заинатил да е на твоето,че чак не четеш докрай какво са ти написали другите.
Аз казвам,вярвам в късмета,вярвам,че е от значение,и споменавам това,че е истина,че животът е такъв,какъвто си го направиш,но в голям процент 70 % е такъв,какъвто си го направиш и 30 % зависи от съдбата съответно от късмета ти.
Защото,колкото и да се бориш за мечтите си,или колкото и труд да полагаш за нещо,което искаш да постигнеш,ако нямаш късмет,няма да ти се получи точно,както ти го мислиш и искаш ;)

Patriot
08-16-2011, 20:16
Абе много са ми интересни атеистите, струва им се че е невероятно че може да има Бог който така перфектно да устрои света..., но в същото време не виждат нищо странно в това, че света се е създал сам (това е според тяхната теза).

Това е все едно да смяташ че е по-вероятно да се създаде сграда, ако хвърлиш на земята купчина с тухли, отколкото ако някой човек започне целенасочено да изгражда сградата с тези тухли с план, инструменти и всичко необходимо.

Другият изключително разпространен малоумен аргумент е "Къде е Бог когато умират хора".
Ами то основата на християнството е, че всеки се стреми към небесното царство, което се постига в задгробния живот.

commando1
08-16-2011, 20:17
Слезте на земята ,, и повярвайте че няма бог ,,, и живота е такуф какуто си го направиш , няма поглед през очите на бог ,,,

Ти толкова си се втренчил само в твоето си мнение,че чак не виждаш какво съм написала,така си се заинатил да е на твоето,че чак не четеш докрай какво са ти написали другите.
Аз казвам,вярвам в късмета,вярвам,че е от значение,и споменавам това,че е истина,че животът е такъв,какъвто си го направиш,но в голям процент 70 % е такъв,какъвто си го направиш и 30 % зависи от съдбата съответно от късмета ти.
Защото,колкото и да се бориш за мечтите си,или колкото и труд да полагаш за нещо,което искаш да постигнеш,ако нямаш късмет,няма да ти се получи точно,както ти го мислиш и искаш ;)

Точно така! Но и късметът е от Бог. Ако вярваш в Бог,рано или късно ТОЙ ще ти се отплати за труда които си положил. Късметът идва с вярата а вярата идва с труда които си положил.

dark_angel3
08-16-2011, 20:40
Мрете, чеда мои, мрете, срещнете Всевишния :Д. Патриот, да ти кажа, не знаеш нищо за атеистите и техните тези. Пляскате си наизуст, най-вече кондом, аа командо, извинявай. Прочели нещо и готови да наливат акъл на другите. Когато ми покажете налични доказателства, не само суха материя, за всичките глупости, които се изписаха, тогава ще повярвам.

commando1
08-16-2011, 20:48
Въобще не искам да слушам и ли участвам по някакъв начин в диалози с атеистите,те са хора които не се интересуват от гледната точка на събеседника си. Освен това обиждат и се подиграват на по-умните и по-знаещите от тях. Няма как да водя полезен разговор с човек които отрича Бог и се подиграва на християните. Но всъщност това си е напълно нормално държание за вас атеистите,нервният ви и избухлив на места характер ви издава. Затова и не искаме да ви слушаме глупостите и безумията,задръжте си ги за вас,на нас атеистични теории и недомлъвки не ни трябват.

Patriot
08-16-2011, 20:55
Патриот, да ти кажа, не знаеш нищо за атеистите и техните тези.
О, знам, знам :)

Oton48
08-16-2011, 20:59
Абе много са ми интересни атеистите, струва им се че е невероятно че може да има Бог който така перфектно да устрои света..., но в същото време не виждат нищо странно в това, че света се е създал сам (това е според тяхната теза).

Това е все едно да смяташ че е по-вероятно да се създаде сграда, ако хвърлиш на земята купчина с тухли, отколкото ако някой човек започне целенасочено да изгражда сградата с тези тухли с план, инструменти и всичко необходимо.

Другият изключително разпространен малоумен аргумент е "Къде е Бог когато умират хора".
Ами то основата на християнството е, че всеки се стреми към небесното царство, което се постига в задгробния живот.
Е, не тъкмо мислех да те допълня споменавайки за абсурдните аргументи "кой е създал Бог?" и любимият на комунистите с, който промиваха дълги години детските мозъци - "защо след, като Гагарин излетя в космоса не видя Бог?" и видях, че авторът на темата вече ги е написал :razz: :razz: :razz:

commando1
08-16-2011, 21:10
Абе много са ми интересни атеистите, струва им се че е невероятно че може да има Бог който така перфектно да устрои света..., но в същото време не виждат нищо странно в това, че света се е създал сам (това е според тяхната теза).

Това е все едно да смяташ че е по-вероятно да се създаде сграда, ако хвърлиш на земята купчина с тухли, отколкото ако някой човек започне целенасочено да изгражда сградата с тези тухли с план, инструменти и всичко необходимо.

Другият изключително разпространен малоумен аргумент е "Къде е Бог когато умират хора".
Ами то основата на християнството е, че всеки се стреми към небесното царство, което се постига в задгробния живот.
Е, не тъкмо мислех да те допълня споменавайки за абсурдните аргументи "кой е създал Бог?" и любимият на комунистите с, който промиваха дълги години детските мозъци - "защо след, като Гагарин излетя в космоса не видя Бог?" и видях, че авторът на темата вече ги е написал :razz: :razz: :razz:

Така е! Комунистите са виновни за това че сега няма истинска вяра. Между другото не знам дали знаеш но комунизма е покровител и създател на атеизма и материализма. Още от времето на първите комунисти-Маркс,Енгелс и Дарвин та до днешните,почти всички отричат Бог. Но както знаем комунизма загуби в битката срещу Християнството. Това показва още че Дяволът не е непобедим и винаги можем да го надвием. Атеизмът и комунизмът са доктрини създадени от Сатана.

dark_angel3
08-16-2011, 21:12
Въобще не искам да слушам и ли участвам по някакъв начин в диалози с атеистите,те са хора които не се интересуват от гледната точка на събеседника си. Освен това обиждат и се подиграват на по-умните и по-знаещите от тях. Няма как да водя полезен разговор с човек които отрича Бог и се подиграва на християните. Но всъщност това си е напълно нормално държание за вас атеистите,нервният ви и избухлив на места характер ви издава. Затова и не искаме да ви слушаме глупостите и безумията,задръжте си ги за вас,на нас атеистични теории и недомлъвки не ни трябват.Каква завидна толерантност към по-низшите твари.На това ли ви учи Бог? Пак опряхме до характера, много повърхностно си обяснявате нещата, чак такива примати не сме.

commando1
08-16-2011, 21:19
Въобще не искам да слушам и ли участвам по някакъв начин в диалози с атеистите,те са хора които не се интересуват от гледната точка на събеседника си. Освен това обиждат и се подиграват на по-умните и по-знаещите от тях. Няма как да водя полезен разговор с човек които отрича Бог и се подиграва на християните. Но всъщност това си е напълно нормално държание за вас атеистите,нервният ви и избухлив на места характер ви издава. Затова и не искаме да ви слушаме глупостите и безумията,задръжте си ги за вас,на нас атеистични теории и недомлъвки не ни трябват.Каква завидна толерантност към по-низшите твари.На това ли ви учи Бог? Пак опряхме до характера, много повърхностно си обяснявате нещата, чак такива примати не сме.

Е,обяснете ги вие по-подробно да ги видиме. Искаме аргументите ви. И кой обиждат ние или вие? Аз лично не съм видял досега някой християнин да използва обиди за разлика от многото атеисти които се скъсват да ни кълнат и обиждат и ругаят-това ли ви е нормалният начин за говорене? Това ли са ви аргументите за диалог с нас-псувни и обиди? Така да никъде няма да стигнете.

MilanowPz
08-16-2011, 21:25
Мрете, чеда мои, мрете, срещнете Всевишния :Д. Патриот, да ти кажа, не знаеш нищо за атеистите и техните тези. Пляскате си наизуст, най-вече кондом, аа командо, извинявай. Прочели нещо и готови да наливат акъл на другите. Когато ми покажете налични доказателства, не само суха материя, за всичките глупости, които се изписаха, тогава ще повярвам.

+1


Толерантен съм .. разбирам хората с друго мнение и ги уважавам ... но ми е супер странното хора да живея в някаква заблуда ... също както се лъжат децата че има дядо Коледа .. не е ли така ???


сунсет girl ... права си за някои неща ,,, където казваш за Софи ,,, ти да не мислиш че се е издигнала с късмет ... жена да тръгне от нищото и да стане толкова извесна ... не е чиста работата... убеден съм че се е продавала за да стигне до тук .. поне според мен не е късмет ... и където казваш че баща ти работи много за малко пари .. Ама тези пари са ти по ценни .. смисъл по сладки ... отколкото ако имаше твърде много , както повечето извесни хора се чудат къде да си ги зарвът...

вярвам в това че всичко се връща.. но това не е бог .. това може да се каже че е Карма ... или някак сила неразбираема за нас ... но не е БОГ ... поне аз така го разбирам




Добре бе Партиоте... айде кажи ми е къде е Бог.. явно е някъде .. нали казват там на небето ... ???? КЪДЕ ЕЕЕ ????

commando1
08-16-2011, 21:28
Мрете, чеда мои, мрете, срещнете Всевишния :Д. Патриот, да ти кажа, не знаеш нищо за атеистите и техните тези. Пляскате си наизуст, най-вече кондом, аа командо, извинявай. Прочели нещо и готови да наливат акъл на другите. Когато ми покажете налични доказателства, не само суха материя, за всичките глупости, които се изписаха, тогава ще повярвам.

+1


Толерантен съм .. разбирам хората с друго мнение и ги уважавам ... но ми е супер странното хора да живея в някаква заблуда ... също както се лъжат децата че има дядо Коледа .. не е ли така ???


сунсет girl ... права си за някои неща ,,, където казваш за Софи ,,, ти да не мислиш че се е издигнала с късмет ... жена да тръгне от нищото и да стане толкова извесна ... не е чиста работата... убеден съм че се е продавала за да стигне до тук .. поне според мен не е късмет ... и където казваш че баща ти работи много за малко пари .. Ама тези пари са ти по ценни .. смисъл по сладки ... отколкото ако имаше твърде много , както повечето извесни хора се чудат къде да си ги зарвът...

вярвам в това че всичко се връща.. но това не е бог .. това може да се каже че е Карма ... или някак сила неразбираема за нас ... но не е БОГ ... поне аз така го разбирам




Добре бе Партиоте... айде кажи ми е къде е Бог.. явно е някъде .. нали казват там на небето ... ???? КЪДЕ ЕЕЕ ????

Всичко идва от Бог няма никаква карма. Бог е навсякъде достатъчно е да търсиш Истината. Кармата е от Сатана и няма нищо общо с Бог.
Господ е този които ни е нужен в момента.

MilanowPz
08-16-2011, 21:32
А той къде е ... Сатаната явно е в Огъня ??? или в земята или под нея ??? ама и там няма да го намериш ... няма Сатана няма и БОГ !!!!!!! Когато ми се достави доказателство ... не някак писания имам предвид библията... дошъл си там някуф луд и се вживял че е тук заради греховете на другите и айде разпнали го на кръста.... ДА БЕ ... Учил съм 4 години религия в училище .. тогава вярвах ... но преди няколко години бях на крачка от смърта и си викам къде е господ когато ми трябва... страдах ... 2 месеца в болница ... и щях да умра .. и накрая оживях не заради Господа... а заради лекарите !!!!

comando1 ... zwuchish mi zubur... nazubril neshto i go mlqmpa kato radio :)

commando1
08-16-2011, 21:38
А кога някой ще ми представи доказателства за съществуването на карма,извънземни,духове и вампири? Кога някой ще ми покаже убедителни аргументи в полза на атеистите и отричащите Бога? Кога ще се намери някой от атеистите да даде смиселн отговор след като няма Бог,как се е формирал Света? Как така без Бог сме създадени ние хората? Каква е нашата цел тук на земята? Как е създадена Вселената? След като отричате съществуването на Бог,как се е появило всичко?
И не искам да ви развивате гледните си точки за произхода на човека и света. Искам убедителни доказателства и факти за гореизброените запитвания. Искам основателни доводи за вашите тези иначе в противен случай няма смисъл да говорите безумия и лъжи. Айде чакам да ми кажете вие атеистите и невярващите,как се е зародил целият свят и цялата Вселена???????

ScarlettS
08-16-2011, 21:56
Ако не знаех, че си трол, сигурно щях да реша, че си малоумен :D хората колко неща изписаха, ти най-гордо заяви, че не ги четеш, защото са писани от атеисти, но дори без да четеш ти установи, че вярваме във вампири, карма, духове и тн :D

commando1
08-16-2011, 22:09
Ако не знаех, че си трол, сигурно щях да реша, че си малоумен :D хората колко неща изписаха, ти най-гордо заяви, че не ги четеш, защото са писани от атеисти, но дори без да четеш ти установи, че вярваме във вампири, карма, духове и тн :D

В най-общи линии вярвате във всичко стига то да не е свързано с Бога.
Хората (атеистите) изписаха един куп простотии и лъжи,нямам желание да чета нещо което е написано от неграмотници със селски маниери.
Всъщност атеистите не могат да представят никакви аргументи за теориите си а просто си изливат комплексите.

SunsetGirl
08-16-2011, 22:20
ЗАМИСЛИХ СЕ,ЧЕ ИЗРАЗЪТ „да си простим“ Е МНОГО БЛИЗЪК „да се простим“, КОЙТО ИЗРИЧАМЕ ПРИ РАЗДЯЛАТА С МЪРТВИЯ ПРИ ПРОЩАЛЕН ЧАС.
ВЕРОЯТНО НЕ Е СЛУЧАЙНО ТОВА СХОДСТВОтова , ЗАЩОТО ПРОЩАВАНЕТО Е СБОГУВАНЕ С НЯКОГО, а прошката – сбогуване с всичко лошо от миналото.
------------------------------------------------------------------
Айнщайн е казал,е казал,че Бог крие анонимността си чрез съвпаденията.

"Аз съм вярващ и просто знам, че Бог ще е с мен. Оттам нататък сме аз и моите юмруци." Кубрат Пулев
Както казах,не желая да се повтарям повечето хора по света вярват в Бог,както и,че всичко се връща.


Айде,не Софи понеже е жена,и всички си мислят,че жените успяват чрез секс,ами да речем успелите актьори и спортисти,които са били бедни,и са нямали пари за хляб,и изведнъж стават известни не само заради таланта си,но и заради късмета,съдба така им е било писано .
Не вярвам в дядо Коледа :)

MilanowPz
08-16-2011, 22:21
Ако не знаех, че си трол, сигурно щях да реша, че си малоумен :D хората колко неща изписаха, ти най-гордо заяви, че не ги четеш, защото са писани от атеисти, но дори без да четеш ти установи, че вярваме във вампири, карма, духове и тн :D

В най-общи линии вярвате във всичко стига то да не е свързано с Бога.
Хората (атеистите) изписаха един куп простотии и лъжи,нямам желание да чета нещо което е написано от неграмотници със селски маниери.
Всъщност атеистите не могат да представят никакви аргументи за теориите си а просто си изливат комплексите.



nedei da govorish bez da znaesh .. ne e samo che ne wqrwame w gospod .. ami i w dqwola ne wqrwame .. ne wqrwame w takiwa neshta ... vampir .. ima tolkowa sekti .... i kakwi li ne prisajdaniq na zubi .. piqn jivotinska kruw i kakwo li ne .. tfa sa IZGUZICI ....


kak se e suzdal sweta li ... da si chuwal za fizicheski i himicheski haos .. ??? qwno ne si .. emi procheti malko !!!!!!

commando1
08-16-2011, 22:26
Айнщайн е казал,е казал,че Бог крие анонимността си чрез съвпаденията.

"Аз съм вярващ и просто знам, че Бог ще е с мен. Оттам нататък сме аз и моите юмруци." Кубрат Пулев
Както казах,не желая да се повтарям повечето хора по света вярват в Бог,както и,че всичко се връща.




Много добър коментар Sunsetgirl хареса ми цитата на Айнщайн,както и цитата на Кубрат Пулев за вярата и Бог. Мнозина хора вече се замислят за бъдещето си и за това колко ни е нужен Бог в този жесток и демоничен свят. Похвално и оптимистично е това че светът преминава към Християнството и към Господ-единственото спасение за този покварен свят. Бог е с нас. АМИН!

Auriss
08-16-2011, 22:30
Sunsetgirl ,сладур ,Айнщайн не е бил религиозен ,колкото и да се опитват всячески християните да го впишат в редиците си.

http://www.godandscience.org/apologetics/einstein.html

MilanowPz
08-16-2011, 22:32
Znachi .. shtom wqrwate w bog .. wqrwate i w dqdo koleda ,, towa e luja e roditelite za dqdo koleda.... no puk bog e luja ot predi tolkowa godini ... za da ima s kakwo da se zapulwa wremeto i da se wqrwa w neshto koeto da dawa sili na xorata... no puk chowek ima oshte po golqma sila , kogato razbere che e sam sreshtu sweta !!!!!!!!!!!! :-P

commando1
08-16-2011, 22:32
Не,но дори и нерелигиозните знаят че има Бог,пример Айнщайн. :wink:

commando1
08-16-2011, 22:33
Не разбрах какво си написал,неграмотността е приоритет на атеистите.
:wink:

MilanowPz
08-16-2011, 22:35
Значи .. щом вярвате в бог .. вярвате и в дядо коледа ,, това е лъжа е родителите за дядо коледа.... но пък бог е лъжа от преди толкова години ... за да има с какво да се запълва времето и да се вярва в нещо което да дава сили на хората... но пък човек има още по голяма сила , когато разбере че е сам срещу света !!!!!!!!!!!!



Просто не съм в българия и нямам кирилица.. трябва да влизам в преводач ... за това пиша така ...



добре бе .. някои те нападне на улицата и кфо правиш .. седиш си мирно и викаш бог е с мен той ще ме спаси .. и чак .. на тоя му се чупи ножа или засича пистолета нали така ? фхаууххахух

SunsetGirl
08-16-2011, 22:43
Ох,абе хаха :lol: 8-)

commando1
08-16-2011, 22:44
Значи .. щом вярвате в бог .. вярвате и в дядо коледа ,, това е лъжа е родителите за дядо коледа.... но пък бог е лъжа от преди толкова години ... за да има с какво да се запълва времето и да се вярва в нещо което да дава сили на хората... но пък човек има още по голяма сила , когато разбере че е сам срещу света !!!!!!!!!!!!



Просто не съм в българия и нямам кирилица.. трябва да влизам в преводач ... за това пиша така ...



добре бе .. някои те нападне на улицата и кфо правиш .. седиш си мирно и викаш бог е с мен той ще ме спаси .. и чак .. на тоя му се чупи ножа или засича пистолета нали така ? фхаууххахух

За такива като теб има написани много книги. Вместо да седиш тук и да плямпаш глупости спокойно може да идеш в някоя библиотека и да прочетеш някоя книжка за да добиеш малко знания за света.

1. Не вярвам в дядо Коледа,както и никой християнин не вярва в дядо Коледа,снежанка и седемте джиджета и пр. писал съм за това около 100 пъти но вие атеистите сте много глупави и обикновено не влагате умисъл в това което ви се казва,затова сме и свикнали да ви търпим глупостите.

2. От години чакам някакъв смислен аргумент,някакво разумно доказателство за несъществуването на Бог,нещо за което да се хвана.
Досега не се е намерил атеисти или нихилист да опровергае или обори факта че има Бог. Никой досега от многознайковците не е доказал че няма Бог.

3. Обикновено човек няма сила когато е сам срещу света. Това се знае и от малките деца,просто човечеството така е устроено от Бог че не можем един без друг.

MilanowPz
08-16-2011, 22:53
Az puk ti kazwam che gledam po mene si .... SAM CHOWEK e mnogo po silen ... !!!!! ti puk si wqrwai po ubejdeniqta...na drugite ,,, moje da sme ustronieto kato obshtestwo ,, zawisi edin ot drug ,, ama ne ot bog moi chowek ;)


aide nekoi drug da pishe , che ne mi se spori s laterna

dark_angel3
08-17-2011, 06:43
Да ти кажа няма смисъл да спориш, загубена кауза :Д накрая ще останат сами да си спорят. Значи кондом, ние сме били тези, които се заяждат и не могат да вържат 2 изречения на кръст, а ти какво правиш ? Същото, не си по-различен, нито по-умен, по-смешен си. Хората се скъсаха да те усмиват, други да ти налеят акъл и ти пак си знаеш своето, на това се вика глупав човек.

Patriot
08-17-2011, 07:17
Значи .. щом вярвате в бог .. вярвате и в дядо коледа ,, това е лъжа е родителите за дядо коледа.... но пък бог е лъжа от преди толкова години ... за да има с какво да се запълва времето и да се вярва в нещо което да дава сили на хората... но пък човек има още по голяма сила , когато разбере че е сам срещу света !!!!!!!!!!!!

ХАХАХАХАХХАХАХА

Е това се вика аргумент, просто ме разби и нямам какво да кажа :razz:

По тая антилогика, ти щом не вярваш в Бог, не вярваш и в майка си

commando1
08-17-2011, 07:48
Значи .. щом вярвате в бог .. вярвате и в дядо коледа ,, това е лъжа е родителите за дядо коледа.... но пък бог е лъжа от преди толкова години ... за да има с какво да се запълва времето и да се вярва в нещо което да дава сили на хората... но пък човек има още по голяма сила , когато разбере че е сам срещу света !!!!!!!!!!!!

ХАХАХАХАХХАХАХА

Е това се вика аргумент, просто ме разби и нямам какво да кажа :razz:

По тая антилогика, ти щом не вярваш в Бог, не вярваш и в майка си

Той е нихилист и не вярва в нищо! Нихилистите са друга бира но са много близко до атеистите и материалистите. Пълни психопати. :D

SunsetGirl
08-17-2011, 09:13
commando1, грозно е да се заяждаш с хората затова,че не са на твоето мнение освен това само глупакът обижда и се заяжда при даден спор.
Това,че хората имат различно мнение,не значи ,че трябва да ги нареждаш,за да наложиш мнението си,колкото и да се опитваш да им обясниш,няма да ти повярват,разбираш ли?!
Всеки от всеки е различен,всеки вярва в различно ,а между другото,ако обширим темата за доверие и вярване,аз например съм поласкана,че гаджето ми проявява доверие към мен,защото аз трудно се доверявам и по принцип имам доверие само на себе си,и то не винаги :)
Сега щом не вярвате в написаното от съдбата,я ми кажете тогава,ако на вас даден човек ви е неприятен,не искате да го виждате,защо се засичате на улицата,в кафето,в дискотеката,в автобуса,та дори и в друг град,колкото и да искате да предотвратите дадените срещи с този човек щом е писано да се видите значи ще се видите,колкото и да се криеш от него все някога ще се видите щом е писано така да стане.
Друго,предполагам на всеки човек му се е случвало да падне на обществено място,върви си спокойно,стабилно ,изведнъж си изкривява нещо крака и пада,това е същото ,ако ти е писано да паднеш на обществено място ще се съпнеш,колкото и да искаш да го предотвратиш.

ScarlettS
08-17-2011, 09:33
^
тази теория много удобна - ''случват се неща, които не искаме, следователно ни е било писано да се случат и има съдба'' :D

SunsetGirl
08-17-2011, 12:19
Против съм някой да убеждава в тезата си само чрез инат и твърдоглавие. Не знам защо хората са толкова заблудени ,и си мислят,че инатът е положително качество,инатът не е качество,а лоша черта.
ЗА МЕН ИНАТЪТ Е ГРОЗНА ЧЕРТА.
Инатът е особено вреден в личните отношения,инатът е безсмислена глупост дори в големи количества ,без да искам да обиждам някого е вид психично отклонение. Мисля,че търпението е качество,а не инатът ,инатът е недостатък само силните притежават търпение ;) Скарлет,значи само ме караш да се повтарям :)



Ти толкова си се втренчил само в твоето си мнение,че чак не виждаш какво съм написала,така си се заинатил да е на твоето,че чак не четеш докрай какво са ти написали другите.Аз казвам,вярвам в късмета,вярвам,че е от значение,и споменавам това,че е истина,че животът е такъв,какъвто си го направиш,но в голям процент 70 % е такъв,какъвто си го направиш и 30 % зависи от съдбата съответно от късмета ти.Защото,колкото и да се бориш за мечтите си,или колкото и труд да полагаш за нещо,което искаш да постигнеш,ако нямаш късмет,няма да ти се получи точно,както ти го мислиш и искаш

commando1
08-17-2011, 12:53
Против съм някой да убеждава в тезата си само чрез инат и твърдоглавие. Не знам защо хората са толкова заблудени ,и си мислят,че инатът е положително качество,инатът не е качество,а лоша черта.
ЗА МЕН ИНАТЪТ Е ГРОЗНА ЧЕРТА.
Инатът е особено вреден в личните отношения,инатът е безсмислена глупост дори в големи количества ,без да искам да обиждам някого е вид психично отклонение. Мисля,че търпението е качество,а не инатът ,инатът е недостатък само силните притежават търпение ;) Скарлет,значи само ме караш да се повтарям :)



Ти толкова си се втренчил само в твоето си мнение,че чак не виждаш какво съм написала,така си се заинатил да е на твоето,че чак не четеш докрай какво са ти написали другите.Аз казвам,вярвам в късмета,вярвам,че е от значение,и споменавам това,че е истина,че животът е такъв,какъвто си го направиш,но в голям процент 70 % е такъв,какъвто си го направиш и 30 % зависи от съдбата съответно от късмета ти.Защото,колкото и да се бориш за мечтите си,или колкото и труд да полагаш за нещо,което искаш да постигнеш,ако нямаш късмет,няма да ти се получи точно,както ти го мислиш и искаш

Е, добре аз не обиждам,но виждаме какво правят атеистите с каква омраза и настървеност обиждат и ругаят а пък после се сърдят когато някой им каже че не е хубаво да се обижда. Как може да водим нормален разговор с хора които се държат като животни-псуват,кълнат,обиждат,не приемат чуждите гледни точки и не се вслушват в тях,постоянно търсят конфронтация,пишат глупости и накрая ни изкарват нас виновни заради техните грешки и глупости!

Тоест ние сме виновни заради това че те са тъпи и неуки. Така ли!
И не си ли чувала поговорката че когато фактите говорят другите мълчат. Тук е обратното не виждам как ще отворим очите на слепци които дори и да им покажеш фактите пак няма да повярват че дори и ще започнат с още по голяма скотска злоба да обиждат и кълнат всеки които не споделя безумните им мнения.

SunsetGirl
08-17-2011, 13:06
Еми,като виждаш,че някой почва да те обижда и нарежда,просто и/му даваш пълен ИГНОР,и това е,не и/му обръщаш внимание пък той или тя да си пишат там,те ще пишат,пишат,ама като не им обърнеш внимание ще спрат да пишат.
Ти просто си оставяш мнението,не трябва да спориш с предубедените и да се обиждате,давай по-ведро ;)

MilanowPz
08-17-2011, 13:07
Тоест ние сме виновни заради това че те са тъпи и неуки. Така ли!
И не си ли чувала поговорката че когато фактите говорят другите мълчат. Тук е обратното не виждам как ще отворим очите на слепци които дори и да им покажеш фактите пак няма да повярват че дори и ще започнат с още по голяма скотска злоба да обиждат и кълнат всеки които не споделя безумните им мнения.




aide dawai gi faktite za bog ... da gi widim .. dai mi fakti i shh powqrwam ;pp ;) :)


Против съм някой да убеждава в тезата си само чрез инат и твърдоглавие. Не знам защо хората са толкова заблудени ,и си мислят,че инатът е положително качество,инатът не е качество,а лоша черта.
ЗА МЕН ИНАТЪТ Е ГРОЗНА ЧЕРТА.
Инатът е особено вреден в личните отношения,инатът е безсмислена глупост дори в големи количества ,без да искам да обиждам някого е вид психично отклонение. Мисля,че търпението е качество,а не инатът ,инатът е недостатък само силните притежават търпение


inatut moje da bud ei grozna cherta ,,, no e i hubawa... i si mnogo zabludena kato si mislish che samo silnite pritejawat turpenie.. wseki go priteja oswen tezi koito isa wsichko da se sluchi na momenta .. no towa sa izklucheniq ;)

commando1
08-17-2011, 13:09
Еми,като виждаш,че някой почва да те обижда и нарежда,просто и/му даваш пълен ИГНОР,и това е,не и/му обръщаш внимание пък той или тя да си пишат там,те ще пишат,пишат,ама като не им обърнеш внимание ще спрат да пишат.
Ти просто си оставяш мнението,не трябва да спориш с предубедените и да се обиждате,давай по-ведро ;)

Така е! Права си,май трябва да смекча малко тона. Благодаря за съвета които ми даде и ти не им обръщай внимание,те са хейтъри и мразя твсичко дето има душа. Обичат да мразят това е,мразят всички християни и всички които не споделят мненията им,затова гледай и ти да ги игнорираш. Смятам да послушам съвета ти. Явно че няма да можем да се разберем с атеистите. По-добре е изобщо да не им обръщаме внимание и те самите сами ще изпаднат в яростен гняв. В този форум не един или два пъти съм ги изкарвал извън релси горките. Случвало се е да изпадат в див гняв и постоянна злоба когато не им отговоря на безсмислените въпроси. Явно доста ги дразня и ги изкарвам извън контрол. :D :D :D :D :D

SunsetGirl
08-17-2011, 13:23
Еми,да не е приятно ,като влезнеш в нета,и да почнат да те натоварват,да те дразнят,хаби се излишна енергия.
Ама,какво да кажа Интернет,всеки в нета е много силен,като видиш,че някой се заяжда още на първата минута няма какво след това да му отговаряш на коментарите ,и да му обръщаш внимание.
Разтоварвай,слушай музика,говори си с приятели и така :)
Приеми,че просто има хора с различни мнения,и това ще си остане така :)

ZipFail
08-17-2011, 13:25
По-добре е изобщо да не им обръщаме внимание и те самите сами ще изпаднат в яростен гняв.

ДАНО !

Гледай да си спазиш думата.

commando1
08-17-2011, 13:27
Еми,да не е приятно ,като влезнеш в нета,и да почнат да те натоварват,да те дразнят,хаби се излишна енергия.
Ама,какво да кажа Интернет,всеки в нета е много силен,като видиш,че някой се заяжда още на първата минута няма какво след това да му отговаряш на коментарите ,и да му обръщаш внимание.
Разтоварвай,слушай музика,говори си с приятели и така :)
Приеми,че просто има хора с различни мнения,и това ще си остане така :) Права си,наистина интернет е пълен с всякакви отрепки и дебили които се правят на много важни и много знаещи но в реалният живот са пълни дегенерати като атеистите например които не могат и две думи да свържат на кръст но инак знаят цялата религиозна тематика което лично за мен си остава загадка как някакъв сополив келеш не можещ да си напише името ще седне да ми обяснява на мен просветеният в християнството за нещата от живота. (?!?)
Наистина се хаби излишна енергия и човек се натоварва след като води спорове с глупави хора. Затова мисля и повече да не се натоварвам с чужди проблеми и да си гледам интереса. Благодаря за съвета ти,ще ми е от полза,има какво ново да се научи от теб. :)

MilanowPz
08-17-2011, 14:31
Wie tuka go oburnahte na chat :D :D

SunsetGirl
08-17-2011, 14:36
:lol: :lol:

RipTheChain
08-17-2011, 20:05
Вярвам в Бог,вярвам в доброто,вярвам в справедливостта ,вярвам,че времето поставя всеки на мястото му,вярвам в съдбата,и в това,което е писано да се случи.
Вярвам,че няма нищо случайно на този свят,и когато се случи нещо лошо на човек това не е случайност,и че има защо да му се случи,човек си плаща за миналите си грехове рано или късно,вярвам също така и в прошката,няма по-велико чувство от това да простиш.
Вярвам,че колкото и да е тежко положението на човек,има достоен начин да продължи живота си напред ,а не да се превърне в чудовище .
Вярвам,че има задгробен живот,и че починалите отиват на по-добро място,вярвам,че човек умира само физически ;)

Можеш да добавиш,че любовта ще спаси света и да заприличаш на идиот,който използва всички пацифистки клишета в едно изречение...
По темата:
Не.Вижте темата "Няколко въпросчета към атеистите" където отговарям на въпросите на Командо1.

NomNomNom
08-17-2011, 20:17
Радваме се , че командото е просто трол.
Наистина, много го бива.
Докато SunsetGirl е просто тъпа :lol:

SunsetGirl
08-17-2011, 21:08
RipTheChain нима за теб любовта не е нещо особено,защото за мен любовта е смисълът на живота ;)
Пък ти,като не вярваш,че нищо не се връща,че няма справедливост прави лошо на хората ,има два пътя ,по които избираш да живееш ,единият е достоен,а другият е жалък ;)

RipTheChain
08-17-2011, 21:34
RipTheChain нима за теб любовта не е нещо особено,защото за мен любовта е смисълът на живота ;)
Пък ти,като не вярваш,че нищо не се връща,че няма справедливост прави лошо на хората ,има два пътя ,по които избираш да живееш ,единият е достоен,а другият е жалък ;)

Отново пред аудиторията показа глупост и наивност,породени от гняв. :lol: Аз не правя лошо на хората и не искам.Това,че критикувам идиотичния,пацифистки клиширан,пълен с хипарските глупости,с които ни тъпчат главите от телевизията и лишен от твоето лично мнение коментар не значи,че съм лош човек,просто не съм наивен като теб.А това да делиш хората на добри и лоши е повече от тъпо-тъпо на ниво 5 годишна фенка на оная Селена от Дрисни ченъл...А кой е лошият път-този на мафиота например?!Да ти дам пример за достойни мафиоти-Вито Дженовезе,Карло Гамбино и най-вече Джон Готи...Убивали са,но са умряли с достойнство (първите двама,Готи е жив в затвор)...Нима ти не би убила,ако майка ти е заплашена с убийство,въпреки че твоя Бог го забранява...Вместо да ни забранява можеше да ни създаде роботи-без лично мнение като теб,може би си била експеримента му,но е видял колко по-лошо е...[/u]

SunsetGirl
08-17-2011, 21:57
RipTheChain нима за теб любовта не е нещо особено,защото за мен любовта е смисълът на живота ;)
Пък ти,като не вярваш,че нищо не се връща,че няма справедливост прави лошо на хората ,има два пътя ,по които избираш да живееш ,единият е достоен,а другият е жалък ;)

Отново пред аудиторията показа глупост и наивност,породени от гняв. :lol: Аз не правя лошо на хората и не искам.Това,че критикувам идиотичния,пацифистки клиширан,пълен с хипарските глупости,с които ни тъпчат главите от телевизията и лишен от твоето лично мнение коментар не значи,че съм лош човек,просто не съм наивен като теб.А това да делиш хората на добри и лоши е повече от тъпо-тъпо на ниво 5 годишна фенка на оная Селена от Дрисни ченъл...А кой е лошият път-този на мафиота например?!Да ти дам пример за достойни мафиоти-Вито Дженовезе,Карло Гамбино и най-вече Джон Готи...Убивали са,но са умряли с достойнство (първите двама,Готи е жив в затвор)...Нима ти не би убила,ако майка ти е заплашена с убийство,въпреки че твоя Бог го забранява...Вместо да ни забранява можеше да ни създаде роботи-без лично мнение като теб,може би си била експеримента му,но е видял колко по-лошо е...[/u]

RipTheChain,мислиш ли,че ако бях разгневена щях да говоря толкова спокойно,или въобще,ако бях ядосана да обръщам внимание на коментарите май ти си се ядосал.
Дори да не съм съгласна с мнението ти,аз не казвам,че написаното от теб са глупости,и че се излагаш,не виждам да съм ти отговорила заядливо или остро? :?

UNITED2
08-17-2011, 22:49
Никой не се излага,истината е,че "едни му викат така,други иначе... " 8-)
Спрете да спорите,като гледам вярващите с нищо не са по различни от невярващите в Бог,всеки живее живота,който сам си е устроил това,че единия го е направил с вяра в Бог и си мисли,че Бог е източника на неговото щастие а другия е разчитал само на себе си и пак се чувства щастлив е показателно !

SunsetGirl
08-17-2011, 22:59
Никой не се излага,истината е,че "едни му викат така,други иначе... " 8-)
Спрете да спорите,като гледам вярващите с нищо не са по различни от невярващите в Бог,всеки живее живота,който сам си е устроил това,че единия го е направил с вяра в Бог и си мисли,че Бог е източника на неговото щастие а другия е разчитал само на себе си и пак се чувства щастлив е показателно !
Точно ''+'' и аз това казвам,че тези спорове са излишни всеки си има различно мнение,и няма да убеди другия с инат или обиди :)

RipTheChain
08-18-2011, 09:07
RipTheChain нима за теб любовта не е нещо особено,защото за мен любовта е смисълът на живота ;)
Пък ти,като не вярваш,че нищо не се връща,че няма справедливост прави лошо на хората ,има два пътя ,по които избираш да живееш ,единият е достоен,а другият е жалък ;)

Отново пред аудиторията показа глупост и наивност,породени от гняв. :lol: Аз не правя лошо на хората и не искам.Това,че критикувам идиотичния,пацифистки клиширан,пълен с хипарските глупости,с които ни тъпчат главите от телевизията и лишен от твоето лично мнение коментар не значи,че съм лош човек,просто не съм наивен като теб.А това да делиш хората на добри и лоши е повече от тъпо-тъпо на ниво 5 годишна фенка на оная Селена от Дрисни ченъл...А кой е лошият път-този на мафиота например?!Да ти дам пример за достойни мафиоти-Вито Дженовезе,Карло Гамбино и най-вече Джон Готи...Убивали са,но са умряли с достойнство (първите двама,Готи е жив в затвор)...Нима ти не би убила,ако майка ти е заплашена с убийство,въпреки че твоя Бог го забранява...Вместо да ни забранява можеше да ни създаде роботи-без лично мнение като теб,може би си била експеримента му,но е видял колко по-лошо е...[/u]

RipTheChain,мислиш ли,че ако бях разгневена щях да говоря толкова спокойно,или въобще,ако бях ядосана да обръщам внимание на коментарите май ти си се ядосал.
Дори да не съм съгласна с мнението ти,аз не казвам,че написаното от теб са глупости,и че се излагаш,не виждам да съм ти отговорила заядливо или остро? :?

Намекът ти е ясен-поел съм по "лошия" път...Освен това аз не мога да знам дали ми "говориш" спокойно.А аз не съм ядосан.По природа езикът ми е по-остър и не пестя истинита стига да си струва,тоест не отправям критики от типа "съжалявам,че трябва да ти го кажа,но си грозен",а подобни на "това,което си написала е глупаво и безлично.Критикувам това,което може да се промени...

cigarettekisses
08-18-2011, 09:16
И аз не вярвам.

commando1
08-18-2011, 15:40
Бог е истински и 7 милиарда хора знаят и вярват в него. АМИН!

RipTheChain
08-18-2011, 16:34
Бог е истински и 7 милиарда хора знаят и вярват в него. АМИН!

По-голямата част от хората по света са будисти.Тоест не вярват в божество,а в принц-философ!Има и много хора,които вярват в много божества-иди в нецивилозована Африка и ги питай (ако можеш) в какво вярват???На всичкото отгоре има и атеисти!Хората по Земята са 6 млрд.,не 7.При над 3 млрд. будисти определено тези,които вярват в Бог (Иисус,Йехова,Аллах) не са 7 млрд...

SunsetGirl
08-18-2011, 16:38
RipTheChain,коя съм аз да те съдя,че си тръгнал по лош път или да ти намеквам,че не трябва да си живееш живота,както ти решиш,нещо не си ме разбрал,аз не те съдя затова,че не вярваш в Бог,съдбата,късметА,съвпад нията или там,в каквото и да е.
Просто си изразих личното си мнение по въпроса,баща ми също не вярва в Бог,е какво от това той не е тръгнал да ме критикува затова,че аз вярвам,на теб може да ти се вижда наивно,смешно,глупаво и банално,че вярвам,но каквото и да ми казваш не би ме убедил в обратното затова хората сме различни :)

RipTheChain
08-18-2011, 16:58
RipTheChain,коя съм аз да те съдя,че си тръгнал по лош път или да ти намеквам,че не трябва да си живееш живота,както ти решиш,нещо не си ме разбрал,аз не те съдя затова,че не вярваш в Бог,съдбата,късметА,съвпад нията или там,в каквото и да е.
Просто си изразих личното си мнение по въпроса,баща ми също не вярва в Бог,е какво от това той не е тръгнал да ме критикува затова,че аз вярвам,на теб може да ти се вижда наивно,смешно,глупаво и банално,че вярвам,но каквото и да ми казваш не би ме убедил в обратното затова хората сме различни :)

Не съм поел по лош път,защото не ме познаваш.Отново се държиш като 5 годишна,не само с това,че разделяш хората на добри и лоши,но и с факта,че не разбираш наивността си.
А за атеистите-ние сме различни,колкото и да им се иска на кондома и айрънклад да ни изкарат роботи,които имат едни и същи интереси,характери и вкусове.Има както много тъпи,така и много умни атеисти.
С цялото ми уважение към създателя на тази тема-когато тръгнеш да пишеш тема трябва да имаш някакви познания по темата.Освен това е хубаво да имаш богат подбор от думи.Имам един въпрос-защо си атеист,защото мислиш,че е интересно?Надявам се не.Идеята ми е-информирай се!

SunsetGirl
08-18-2011, 17:27
RipTheChain,коя съм аз да те съдя,че си тръгнал по лош път или да ти намеквам,че не трябва да си живееш живота,както ти решиш,нещо не си ме разбрал,аз не те съдя затова,че не вярваш в Бог,съдбата,късметА,съвпад нията или там,в каквото и да е.
Просто си изразих личното си мнение по въпроса,баща ми също не вярва в Бог,е какво от това той не е тръгнал да ме критикува затова,че аз вярвам,на теб може да ти се вижда наивно,смешно,глупаво и банално,че вярвам,но каквото и да ми казваш не би ме убедил в обратното затова хората сме различни :)

Не съм поел по лош път,защото не ме познаваш.Отново се държиш като 5 годишна,не само с това,че разделяш хората на добри и лоши,но и с факта,че не разбираш наивността си.
А за атеистите-ние сме различни,колкото и да им се иска на кондома и айрънклад да ни изкарат роботи,които имат едни и същи интереси,характери и вкусове.Има както много тъпи,така и много умни атеисти.
С цялото ми уважение към създателя на тази тема-когато тръгнеш да пишеш тема трябва да имаш някакви познания по темата.Освен това е хубаво да имаш богат подбор от думи.Имам един въпрос-защо си атеист,защото мислиш,че е интересно?Надявам се не.Идеята ми е-информирай се!

Ох,100 пъти ти казах,че не те съдя,и другото,което не разбирам защо имаш толкова негативно отношение към мен,та във всеки твой коментар да обясняваш и да ме съдиш затова колко наивна ,глупава и смешна съм,затова,че не съм на твоето мнение,не съдя аз,съдиш ти.
Досега не съм казала нито една обидна дума за теб,а ти във всеки коментар ме нареждаш затова,че не съм на твоето мнение.
Хората били добри и лоши ,ами какви да са?
Моля ,следващия коментар,който оставяш за мен да отсъстват обидните думи,благодаря

Evterpa
08-18-2011, 17:28
Не. Религията е пъъъълна с парадокси.

RipTheChain
08-18-2011, 17:51
RipTheChain,коя съм аз да те съдя,че си тръгнал по лош път или да ти намеквам,че не трябва да си живееш живота,както ти решиш,нещо не си ме разбрал,аз не те съдя затова,че не вярваш в Бог,съдбата,късметА,съвпад нията или там,в каквото и да е.
Просто си изразих личното си мнение по въпроса,баща ми също не вярва в Бог,е какво от това той не е тръгнал да ме критикува затова,че аз вярвам,на теб може да ти се вижда наивно,смешно,глупаво и банално,че вярвам,но каквото и да ми казваш не би ме убедил в обратното затова хората сме различни :)

Не съм поел по лош път,защото не ме познаваш.Отново се държиш като 5 годишна,не само с това,че разделяш хората на добри и лоши,но и с факта,че не разбираш наивността си.
А за атеистите-ние сме различни,колкото и да им се иска на кондома и айрънклад да ни изкарат роботи,които имат едни и същи интереси,характери и вкусове.Има както много тъпи,така и много умни атеисти.
С цялото ми уважение към създателя на тази тема-когато тръгнеш да пишеш тема трябва да имаш някакви познания по темата.Освен това е хубаво да имаш богат подбор от думи.Имам един въпрос-защо си атеист,защото мислиш,че е интересно?Надявам се не.Идеята ми е-информирай се!

Ох,100 пъти ти казах,че не те съдя,и другото,което не разбирам защо имаш толкова негативно отношение към мен,та във всеки твой коментар да обясняваш и да ме съдиш затова колко наивна ,глупава и смешна съм,затова,че не съм на твоето мнение,не съдя аз,съдиш ти.
Досега не съм казала нито една обидна дума за теб,а ти във всеки коментар ме нареждаш затова,че не съм на твоето мнение.
Хората били добри и лоши ,ами какви да са?
Моля ,следващия коментар,който оставяш за мен да отсъстват обидните думи,благодаря

ОК.Няма обиди.А сега отговори:
1.Съдиш ме.Каза,че съм поел по лош път.Това не е вярно.Не ме познаваш.
2.Негативното отношение е породено от пацифистките клишета-глупости от първия ти коментар...
3.Обидата може да е косвена.В случая не си ме обидила,просто пояснявам.
4.Ти твърдиш,че хората се делят на добри и лоши.Аз не съм съгласен.Следвайки твоят начин на мислене,крадецът е по-добър от убиеца,защото кражбата наистина е по-малко грях.В случая обаче нещата не бива да се разглеждат от позицията на кон с капаци.Ето защо:
а)Кражбата на крадеца може да коства живота на човек.Когато ограби пенсионерката с пенсия 170 лв.,той не я ли обрича на смърт,при това в мъки (глад).
б)Нима ако убиеца убие един на практика безполезен и дори вреден за обществото човек,той не прави услуга на всеки един от нас?!

Доста интересен спор се получи,не мислиш? :)

Auriss
08-18-2011, 18:15
Ох ,гномо скучни сте ми :-) Само си чешете езиците и няма какво да се научи :x Хайде поне кажете нещо интересно ,вместо да си претегляте мирогледа


Негативното отношение е породено от пацифистките клишета-глупости от първия ти коментар...
Знаеш ли какво е пацифизъм ? Какво нередно виждаш - крайно любопитен съм да поясниш ?
Наясно съм ,че си още малък ,но все пак ми е любопитно едно нещо - симпатизираш на Нацистка Германия ,нали ?


Ти твърдиш,че хората се делят на добри и лоши.Аз не съм съгласен.

А какво е становището ти в такъв случай ? Не се делят ... или може би ги демаркираш по някакви други признаци / качества ?

RipTheChain
08-18-2011, 18:50
Ох ,гномо скучни сте ми :-) Само си чешете езиците и няма какво да се научи :x Хайде поне кажете нещо интересно ,вместо да си претегляте мирогледа


Негативното отношение е породено от пацифистките клишета-глупости от първия ти коментар...
Знаеш ли какво е пацифизъм ? Какво нередно виждаш - крайно любопитен съм да поясниш ?
Наясно съм ,че си още малък ,но все пак ми е любопитно едно нещо - симпатизираш на Нацистка Германия ,нали ?


Ти твърдиш,че хората се делят на добри и лоши.Аз не съм съгласен.

А какво е становището ти в такъв случай ? Не се делят ... или може би ги демаркираш по някакви други признаци / качества ?

Да,знам какво е пацифизъм-антивоенно движение,хората членуващи в него са по-познати като хипари.Не симпатизирам нито на него,нито на нацизма,но и нямам нищо против пацифизма.Неприятни са ми изказванията й,които за изсмукани от пръстите.Говори ми клишета,които мога да чуя по всяка една телевизия-"важна е вярата в доброто и справедливостта","прошката е най-великото чувство","хубаво е да погледнем през очите на Бог".Мога да изреждам още много.
1.Не е важна вярата в доброто и справедливостта.Вярата не променя нищо.
2.Прошката не е чувство,но дори да е то не е най-великото.Най-великите чувства са страхът и гордостта.Като стана въпрос за нацизъм-може би Хитлер щеше да е още жив,ако не го бе дострашало да се изправи пред съд,или може би гордостта му не му е позволила такова унижение.
3.Командото гледа през очите на Бог и според коментарите му съдя,че се вживява като ангел...И аз съм "гледал през очите на Бог"-молитва сутрин и вечер,рядки разговори с момичета,за да не ме помисли Бог за блудник...
А относно "добрия" и "лошия"-да,мисля че хората не се делят на добри и лоши.Не ги демаркирам,защото това не е математика-убийство=5 лева на бедните и седмица пост,звучи смешно!Причината да не деля хората на добри и лоши е,че просто не знам кой какво прави докато не съм около него.Това да делиш хората на добри и лоши е ниво "Трите прасенца"-вълкът е лош,защото иска да изяде прасенцата,а прасенцата са добри,защото...накрая го убиват! :razz:

MilanowPz
08-18-2011, 20:34
MALE ... wie tuka ot temata za tfa dali ima ili nqma bog .. go oburnahte na rugatni edin kum drug , obqsneniq... pacifizmi , nacizmi ... aide po temata ako moje ??




Shtom nqma dokazatelstwa za neshto , znachi to ne sushtestwuwa !!! (wiziram gospod)

Auriss
08-18-2011, 20:48
Дано съзнаваш каква тежест носи това изречение

Не е важна вярата в доброто и справедливостта.Вярата не променя нищо.
и дано нещата ,които казваш ,не са само на хартия.


Причината да не деля хората на добри и лоши е,че просто не знам кой какво прави докато не съм около него.
Тук ме обърка ? Не делиш хората на добри и лоши ,но признаваш съществуването на такива категории ,така ли ?
Ако можеше да си напълно осведомен ,това би ли променило отношението ти към подобно разделение ?

RipTheChain
08-18-2011, 21:17
Да,наистина мисля,че вярата не променя нищо.И отново "да".Ако можех да бъда напълно осведомен щях да разделям хората на добри и лоши,защото ще имам основание за това.Разбира се,всичко това е чисто хипотетично.Мозъкът ми трябва да еволюира до неузнаваемост,за да побере количеството информация за 6 мнлрд. души.По практично ми се струва да го имам архивирано,и когато ми потрябва нещо просто прочитам досието. :D

Auriss
08-18-2011, 21:19
Не разбра въпроса ми. Нека го кажа по-ясно - Какво е добро и какво е лошо ? Дай ми определение за двете ?

RipTheChain
08-18-2011, 21:34
:D Тук ме хвана неподготвен.И все пак ще ти отговоря.
1.Добро-за да счета едно действие за добро то трябва да е извършено безкористно,без задни мисли.
2.Зло-зло извършено за лични облаги,тоест:
-Ще ограбя пенсионера,защото колкото и да му е малка пенсията,аз ще живея по-добре.
Един вид извършена от първичен егоизъм.

Auriss
08-18-2011, 21:50
Хм ,сигурно си се замислил ,не си стигнал до някакво подходящо заключение и си решил да отбиеш въпроса ми с клишета.
Жалко.

Нека те попитам тогава нещо друго - ако единствено безкористните цели са 'добри' ,то приятелството и любовта какво са ?
Нима хората не се обвързват едни с други единствено заради интерес - било то приятната компания ,това че си на разположение или сходните занимания ? Имаш приятели предполагам.

В допълнение - стремежът към власт и пари какво е ?

//
Каза че умееш да извеждаш тези на ниво студент. Бих искал да го видя.

ScarlettS
08-18-2011, 22:03
Тоест възприемаш ''първичните егоисти'' като зли хора? И че изобщо има добри и зли? Представи си един бездомник, който е раздал всичко, което има на бедните, и то без задни мисли, и без да иска нещо в замяна, той ли е идеалът за добър човек?
А щеше ли да има разлика, ако не беше ограбил обикновен пенсионер, а богаташ например?

Auriss
08-18-2011, 22:07
Стигаа деееееееееееее исках да се поровичкам в на детето главата. Любопитно ми е как мисли , недей спойлва сега. После целият е твой 8-)

ScarlettS
08-18-2011, 22:11
еми няма кво да правя и реших да се включа :D айде ровичкай се на спокойствие :(

RipTheChain
08-18-2011, 22:27
Хм ,сигурно си се замислил ,не си стигнал до някакво подходящо заключение и си решил да отбиеш въпроса ми с клишета.
Жалко.

Нека те попитам тогава нещо друго - ако единствено безкористните цели са 'добри' ,то приятелството и любовта какво са ?
Нима хората не се обвързват едни с други единствено заради интерес - било то приятната компания ,това че си на разположение или сходните занимания ? Имаш приятели предполагам.

В допълнение - стремежът към власт и пари какво е ?

//
Каза че умееш да извеждаш тези на ниво студент. Бих искал да го видя.

Не знам ти защо се обвързваш с хората.Не е и моя работа.Приятната компания не съдържа корист в себе си,стига да не експлоатираш събеседника си.
Не си спомням да съм се обвързвал с някой с цел материални облаги,поради късмета ми (добър или лош),който е предотвратил срещата ми с т.н. "тежка действителност".Но,по темата-ако се обвържа с някой за пари,на въпросът дали е правилно според моя мироглед,може да бъде отговорено със "Зависи."И пак стигаме до много възможни случаи.
А ти какво разбираш под власт-да си защитен,да имаш контрол над определена общност?Отново стигаме до "зависи".Отново зависи за какво е тази власт,тя дали ти се полага и каква е основната идея зад такова действие.

Последните два параграфа можем да си ги тъпчем много дълго време.И за да отклоня вниманието от мен ще ти задам въпрос:
Щом хората се делят на "добри" и "лоши",кой е добър и кой е лош според твоето виждане?

Относно тезите-дай ми някаква тема на скайп/имейл.Тип есе.Пиши лично,аз ще ти дам връзка,ама нека да е утре.

NomNomNom
08-18-2011, 22:34
Това, че ти е приятно с приятелите ти , не означава ли , че пак имаш облага от излизанията ви/комуникацията ви - получаваш вътрешно удовлетворение? Защото ако не ти беше кеф с тях, нямаше да излизаш с тях, защото нямаше да имаш нужда от тях, защото нямаше да ти доставят удоволствие ?
И при т.нар. криза на едно приятелство ( за да не я споменеш с цел бягане ) не е ли пак същото - двамата усещат, че не си дават нужното , кофти им е , че е така, и се опитват/не се опитват да оправят нещата.
Не, интересно ми е колко ще отричаш , че има безкористни деяния.

NomNomNom
08-18-2011, 22:40
:D Тук ме хвана неподготвен.И все пак ще ти отговоря.
1.Добро-за да счета едно действие за добро то трябва да е извършено безкористно,без задни мисли.
2.Зло-зло извършено за лични облаги,тоест:
-Ще ограбя пенсионера,защото колкото и да му е малка пенсията,аз ще живея по-добре.
Един вид извършена от първичен егоизъм.
По случай това мнение .
Представи си , че родителите ти са много бедни. Дават ти някакви пари , обаче с уговорката , че ако не ги ползваш за да се нахраниш , ще ги върнеш . Обаче, срещаш мъртво гладен беден човек.

1.Най-доброто е да ги дадеш на него, да му купиш храна , или да ги делите, нещо от типа . Обаче, ти , като добър син, очаква се от теб , вместо да гладуваш напразно, да ги спестиш тези пари и да ги върнеш вкъши, защото родителите ти също изнемогват. И ще им е кофти , ако даваш пари наоред-назад , при положение , че нямате .
Т.е. , имаш вариант да помогнеш на бедния и да направиш кофти на родителите ти, или да ги излъжеш, което също е кофти.

2. Не храниш бедния, всички са щастливи , обаче той наистина е беден и си постъпил пак зле.

Значи, дай ми изход от тази ситуация, в която да си постъпил добре.


Защото, реално, каквото и да правиш, все на някой му е кофти накрая.

Да не си говорим за инстинктите , подсъзнание и т.н. , поне 9ти клас дано си минал, за да знаеш , че всичко се диктува от някакви задни мисли и желания, колкото и да не виждаш това.

UNITED2
08-18-2011, 22:48
Ами ако родителите му са добри хора ще разберат,че някой е имал още по голяма нужда от тези пари и всичко ще е окей :D
Има разлика от това да си ЛОШ за някой и ЗЪЛ за всички :D

ScarlettS
08-18-2011, 22:53
Ама защо изобщо възприемате хората като добри или зли?

NomNomNom
08-18-2011, 22:54
Ами ако родителите му са добри хора ще разберат,че някой е имал още по голяма нужда от тези пари и всичко ще е окей :D
Има разлика от това да си ЛОШ за някой и ЗЪЛ за всички :D
Ама нищо, че те са лоши, това означава ли , че трябва той да ги кара да се чувстват зле, а ? :D

П.С: Ти ме кефиш , закачаш се нещо ;д

NomNomNom
08-18-2011, 22:54
Ама защо изобщо възприемате хората като добри или зли?
аз ги нямам тези думи по принцип във възприятията ми , просто пробвам момчето и аз ;д

UNITED2
08-18-2011, 22:56
Ами злите хора ги възприемаме,като зли а добрите,като добри :-|
NomNomNom Ако родителите му са зли,той няма да даде парите на просяка защото ще го е страх да не го набият... :razz:
А и това,че те ще се чувстват зле от добрината,която е направил детето говори още повече за това,че те са зли.. :D

ScarlettS
08-18-2011, 22:59
Ама защо изобщо възприемате хората като добри или зли?
аз ги нямам тези думи по принцип във възприятията ми , просто пробвам момчето и аз ;д

и аз направих такъв опит, ама въпросите ми бяха тактично заобиколени :D

UNITED2
08-18-2011, 23:00
Питайте мен аз няма да заобикалям :D 8)
Освен ако просто не се объркам тотално,щото съм на крачка от объркването,честно.. :lol:

NomNomNom
08-19-2011, 01:09
Питайте мен аз няма да заобикалям :D 8)
Освен ако просто не се объркам тотално,щото съм на крачка от объркването,честно.. :lol:
човек, ти си достатъчно объркан , имаш айсиктир 4ка . :D (айфон)

UNITED2
08-19-2011, 01:33
Питайте мен аз няма да заобикалям :D 8)
Освен ако просто не се объркам тотално,щото съм на крачка от объркването,честно.. :lol:
човек, ти си достатъчно объркан , имаш айсиктир 4ка . :D (айфон)
Имах обаче си го продадох,и сега ме е яд повече от всякога.. :-|
Ако ше спорим за това дай да е на лични...

P.S - Ако силната вяра в Бог ще ми донесе iPhone 4 отново то съм готов на жертви :oops: Наречете ме зъл,лош,егоисти,материалис или както искате :lol:

RipTheChain
08-19-2011, 08:27
Ама защо изобщо възприемате хората като добри или зли?

Ами и аз това ги питам???А ще ви помоля един по един,'щото така изнемогвам.5 човека по 20 въпроса... :D
Аурис,кой въпрос точно заобиколих,дай го и ще ти отговоря.

RipTheChain
08-19-2011, 08:31
Това, че ти е приятно с приятелите ти , не означава ли , че пак имаш облага от излизанията ви/комуникацията ви - получаваш вътрешно удовлетворение? Защото ако не ти беше кеф с тях, нямаше да излизаш с тях, защото нямаше да имаш нужда от тях, защото нямаше да ти доставят удоволствие ?
И при т.нар. криза на едно приятелство ( за да не я споменеш с цел бягане ) не е ли пак същото - двамата усещат, че не си дават нужното , кофти им е , че е така, и се опитват/не се опитват да оправят нещата.
Не, интересно ми е колко ще отричаш , че има безкористни деяния.

Имам облага,но не отнемам нищо.Може да речеш времето-ами аз не го/я карам да идва...

RipTheChain
08-19-2011, 08:35
:D Тук ме хвана неподготвен.И все пак ще ти отговоря.
1.Добро-за да счета едно действие за добро то трябва да е извършено безкористно,без задни мисли.
2.Зло-зло извършено за лични облаги,тоест:
-Ще ограбя пенсионера,защото колкото и да му е малка пенсията,аз ще живея по-добре.
Един вид извършена от първичен егоизъм.
По случай това мнение .
Представи си , че родителите ти са много бедни. Дават ти някакви пари , обаче с уговорката , че ако не ги ползваш за да се нахраниш , ще ги върнеш . Обаче, срещаш мъртво гладен беден човек.

1.Най-доброто е да ги дадеш на него, да му купиш храна , или да ги делите, нещо от типа . Обаче, ти , като добър син, очаква се от теб , вместо да гладуваш напразно, да ги спестиш тези пари и да ги върнеш вкъши, защото родителите ти също изнемогват. И ще им е кофти , ако даваш пари наоред-назад , при положение , че нямате .
Т.е. , имаш вариант да помогнеш на бедния и да направиш кофти на родителите ти, или да ги излъжеш, което също е кофти.

2. Не храниш бедния, всички са щастливи , обаче той наистина е беден и си постъпил пак зле.

Значи, дай ми изход от тази ситуация, в която да си постъпил добре.


Защото, реално, каквото и да правиш, все на някой му е кофти накрая.

Да не си говорим за инстинктите , подсъзнание и т.н. , поне 9ти клас дано си минал, за да знаеш , че всичко се диктува от някакви задни мисли и желания, колкото и да не виждаш това.



Давам парите на бедния,родителите ми не разбират и оставам гладен.
А иначе,в момента съм 7-8 клас...А ако това се учи по психология-не благодаря,хората не са роботи,затова мисля,че няма добри и лоши хора.

NomNomNom
08-19-2011, 10:48
Добре, малък си , но те бива .

UNITED2
08-19-2011, 11:04
Ееей,не е честно мислих да дам абсолютно същия отговор но помислих,че пак няма да ви хареса.. :o :shock: :lol:

Auriss
08-20-2011, 03:51
Ами и аз това ги питам???А ще ви помоля един по един,'щото така изнемогвам.5 човека по 20 въпроса...
Аурис,кой въпрос точно заобиколих,дай го и ще ти отговоря.


Извини ме за отлагането - покрай въпросите ,които ти бяха зададени от останалите потребители ,разбрах отговора и изгубих желание да продължа.


не благодаря,хората не са роботи,затова мисля,че няма добри и лоши хора.

И това ти мнение на какви основи почива ?

NightGuardian
08-20-2011, 04:37
Бог не вярвам да има , но има някаква сила. Вярвам в съдбата и всеки има определена такава! Не знаеш , как ще те завърти живота... Личен пример с мен , бях много щастлив и на върха(за мен така се чувствах) , сега не мога да се похваля с това и не ми е никак лесно положението.

Религията , не само християнството , но и всички друго са една голяма конспирация. Тя създадена да вкара овцете в строя , защото ако всеки прави каквото си иска до къде ще стигнем?

Като я има всеки , ако тръгне да прави нещо лошо , ще се позамисли малко или много. Това е насаждано с години.

Ще вкарам малко хумор! Нали господ ни гледа отгоре , е как , нали земята е кръгла? Тези дето са отдолу , как ги вижда? :)

Хора сигурен съм , че сте си задавали въпроса , как някой хора чуват господ , че им говори , дали това не е истината й им говори? Дали те са просветлените , а ние да ги мислим за луди?

Ами да ви кажа те наистина не са психично стабилни! Защо ли ?
Ами като им дадеш 2-3 хапчета дето трябва да пият , тези гласове спират , ако е божия реч , нали и след това ще го чува , няма хапчета-мапчета , но май се оказва психоза 8)

Ражда се дете и умира , какво е виновно то ? В момента се ражда , какво може да е сторило? С какво е заслужило? Това е само един пример , а колко други има.
Това е малко от мнението ми! На тази тема толкова може да се говори ,че не е истина , но според мен има повече доказателства и факти , че Бог не съществува. (дори като го пиша ми се иска да не е вярно , но май е така)

Едит: Живота е тук и сега и го живейте както искате вие самите , не си поставяйте стени. Не мисля даже ,че правя лоши неща(поне много лоши де) , но казвам остави това , че ако това-онова не правиш , ще намериш покой след този живот. Кой ми дава гаранция?Ами ако живота се окаже "падаш и умираш" и те заравят ей там като куче? Някой ще ми върне ли живота ? Така както аз съм искал да го изживея? И тоя , ония ти правят мръсно и те тъпчат да седиш там ли пак? Нищо да не правиш , да търпиш? Аз искам тук да ми е хубаво , ЖИВОТА да ми е хубав , не напразни обещания , където никой не е бил и никой не се е върнал и никак не е доказано.

fire_magic
08-20-2011, 04:50
Къде е бог , когато умират негърчетата от глад ? Те какво са виновни ?
8-)и аз тва викам? да ги нахрани с 1 риба всичките де :-o

ScarlettS
08-20-2011, 08:54
NightGuardian, за другото съм съгласна ама имам един въпрос: ако има съдба, която вече е определена, това означава ли, че изборите на един човек нямат особено значение? И че каквото и да правиш, животът си върви както е предначертано и не можеш да го промениш?

NomNomNom
08-20-2011, 09:52
Къде е бог , когато умират негърчетата от глад ? Те какво са виновни ?
8-)и аз тва викам? да ги нахрани с 1 риба всичките де :-o
С кости или без кости 8-)

Patriot
08-20-2011, 10:20
Къде е бог , когато умират негърчетата от глад ? Те какво са виновни ?
8-)и аз тва викам? да ги нахрани с 1 риба всичките де :-o
Престанете да изтъквате тоя безумен аргумент, научете се че основата на християнството е стремежа към постигане на небесно царство е задгробния живот, така че когато някой умира, това не винаги означава че смъртта му е наказание към него.

NomNomNom
08-20-2011, 10:28
Къде е бог , когато умират негърчетата от глад ? Те какво са виновни ?
8-)и аз тва викам? да ги нахрани с 1 риба всичките де :-o
Престанете да изтъквате тоя безумен аргумент, научете се че основата на християнството е стремежа към постигане на небесно царство е задгробния живот, така че когато някой умира, това не винаги означава че смъртта му е наказание към него.
да бе , верно ли?

Madi037
08-20-2011, 10:35
Вярвам в Бог,вярвам в доброто,вярвам в справедливостта ,вярвам,че времето поставя всеки на мястото му,вярвам в съдбата,и в това,което е писано да се случи.
Вярвам,че няма нищо случайно на този свят,и когато се случи нещо лошо на човек това не е случайност,и че има защо да му се случи,човек си плаща за миналите си грехове рано или късно,вярвам също така и в прошката,няма по-велико чувство от това да простиш.
Вярвам,че колкото и да е тежко положението на човек,има достоен начин да продължи живота си напред ,а не да се превърне в чудовище .
Вярвам,че има задгробен живот,и че починалите отиват на по-добро място,вярвам,че човек умира само физически ;)

Браво! Много хубаво мнение. Радвам се че надеждата не е умряла. Не знаеш колко си благословен човече. Ти имаш вяра,значи имаш всичко. Другите които нямат вяра са бедни духом и слаби психически.


Според мен-много точно казано!И аз съм на вашето мнение!

NightGuardian
08-20-2011, 13:03
NightGuardian, за другото съм съгласна ама имам един въпрос: ако има съдба, която вече е определена, това означава ли, че изборите на един човек нямат особено значение? И че каквото и да правиш, животът си върви както е предначертано и не можеш да го промениш?

тези твой избори са твоята съдба и ще те доведат точно до там , до където ти е писано. :)

Patriot
08-20-2011, 13:10
Къде е бог , когато умират негърчетата от глад ? Те какво са виновни ?
8-)и аз тва викам? да ги нахрани с 1 риба всичките де :-o
Престанете да изтъквате тоя безумен аргумент, научете се че основата на християнството е стремежа към постигане на небесно царство е задгробния живот, така че когато някой умира, това не винаги означава че смъртта му е наказание към него.
да бе , верно ли?
Ами такава е основата на християнството, да. Това че ти да кажем си атеист и не вярваш, че това е така е друга тема. Но не можеш да използваш това като аргумент.

ZipFail
08-20-2011, 14:09
Значи смъртта е награда за тях ? Да им завиждаме значи ?

Patriot
08-20-2011, 14:42
Значи смъртта е награда за тях ? Да им завиждаме значи ?
Не съм казал това. Можеш да прочетеш по-нагоре какво съм казал, но аз пък за всеки случай ще ти го повторя пак: Смъртта на един човек не значи непременно, че това е наказание към него.

За всеки християнин водещ е стремежа към постигане на небесното царство, така че в смъртта няма нищо особено притеснително.

Така стоят нещата от християнска гледна точка.

Concussion
08-20-2011, 14:46
Ами ако тези дечица не са имали никога възможността да разберат за християнството и да повярват в бог...?! Тогава не са християни и съответно смъртта е наказание.
:?

ZipFail
08-20-2011, 14:59
Няма нищо притеснително в това да умреш от глад, докато стомашните киселини разяждат собствения ти стомах, така ли ? Доста ще да е милостив тоя бог..

А 90% от въпросните африкански деца умират преди да са имали възможността да разберат какво е християнството => отиват в ада. Това също не е наказание, така ли ?

ScarlettS
08-20-2011, 15:53
Ако не беше грях, щяхте ли всички християни да се самоубиете и да се понесете към небесното царство? :D

kyon
08-20-2011, 17:11
Не вярвам и докато не го видя няма и да повярвам :lol:

Oton48
08-20-2011, 17:52
Няма нищо притеснително в това да умреш от глад, докато стомашните киселини разяждат собствения ти стомах, така ли ? Доста ще да е милостив тоя бог..

А 90% от въпросните африкански деца умират преди да са имали възможността да разберат какво е християнството => отиват в ада. Това също не е наказание, така ли ?
Глупости писани от човек, който не познава Християнството. Къде е казано, че всички, които не са християни ще отидат в ада? Виж, какво пише апостол Павел за езичниците

(понеже, когато езичниците, които нямат закон, по природа вършат това, което се изисква от закона, то, и без да имат закон, те сами са закон за себе си Римл. 2-14

И нека не забравяме, че точно християнски благотворителни организации заедно с правителствата на християнските държави помагат на гладуващите хора в Сомалия, страна с преобладаващо мюсюлманско население. А в същото време безбожници, които през целия си живот един път не са дали 10 стотинки на просяк непрекъснато изливат гнева си срещу Християнството и говорят, колко лошо е то.

Anja
08-20-2011, 18:08
НЕ, вярвам!

gandalfepi4
08-20-2011, 18:35
Няма нищо притеснително в това да умреш от глад, докато стомашните киселини разяждат собствения ти стомах, така ли ? Доста ще да е милостив тоя бог..

А 90% от въпросните африкански деца умират преди да са имали възможността да разберат какво е християнството => отиват в ада. Това също не е наказание, така ли ?
Глупости писани от човек, който не познава Християнството. Къде е казано, че всички, които не са християни ще отидат в ада? Виж, какво пише апостол Павел за езичниците

(понеже, когато езичниците, които нямат закон, по природа вършат това, което се изисква от закона, то, и без да имат закон, те сами са закон за себе си Римл. 2-14

И нека не забравяме, че точно християнски благотворителни организации заедно с правителствата на християнските държави помагат на гладуващите хора в Сомалия, страна с преобладаващо мюсюлманско население. А в същото време безбожници, които през целия си живот един път не са дали 10 стотинки на просяк непрекъснато изливат гнева си срещу Християнството и говорят, колко лошо е то.


a сега да си спомним и че католическата църква е тази която е пряко виновна за заразяването със спин на стотици хиляди хора?

а да си спомним че най-голямата благотворителна организация е на безбожник(бил гейтс)?

боли ли?

NomNomNom
08-20-2011, 19:07
Къде е бог , когато умират негърчетата от глад ? Те какво са виновни ?
8-)и аз тва викам? да ги нахрани с 1 риба всичките де :-o
Престанете да изтъквате тоя безумен аргумент, научете се че основата на християнството е стремежа към постигане на небесно царство е задгробния живот, така че когато някой умира, това не винаги означава че смъртта му е наказание към него.
да бе , верно ли?
Ами такава е основата на християнството, да. Това че ти да кажем си атеист и не вярваш, че това е така е друга тема. Но не можеш да използваш това като аргумент.
наистина ли :(

Oton48
08-20-2011, 19:29
1.Католическата църква има много програми за борба със Спин-а. А използването на презервативи е грях. И все пак не съм католик така, че тези неща си ги адресирай към папата.

2.Ми аз лично съм чел как Бил Гейтс пере пари чрез благотворителност. Но дори да оставим това Християнството е причина за много повече благотворителни акции, а атеизма не е причина за дарителствата на Бил Гейтс. Правителствата на Християнските държави непрекъсато помагат на гладуващите африканци за разлика от тези на КНДР, КНР, СССР и т.н.

3.Не, болка може да изпитам в реалния живот не от писане по форуми.

FuCKkK13
08-20-2011, 19:49
да.. вярвам в Бог.. това, че не можете да го докажете не значи, че не съществува.. много неща в тоя живот не могат да се докажат... а ако го няма Господ от къде идва примерно неугасващия (благодатния) огън в Йерусалим ?

Patriot
08-20-2011, 20:35
А 90% от въпросните африкански деца умират преди да са имали възможността да разберат какво е християнството => отиват в ада. Това също не е наказание, така ли ?
И аз ще ти го повторя, не всички които са християни отиват в рая и не всички които не са християни отиват в ада.
Когато някой човек е роден сред мюсюлмани например и няма никакъв начин да е разбрал и приел християнството, това се взема предвид и му се оценяват общочовешките качества.

А въпроси от типа на "Ако не беше грях това, щяхте ли да се самоубиете" са безумни.
Това е все едно да те питам, ако краставицата беше сирене щеше ли да я ядеш.

ScarlettS
08-20-2011, 20:42
Да, щях..аз ям и двете по принцип :D

Тоест ако е имал шанс приеме християнството, но не го е направил, не се гледат общочовешките му качества, а направо отива в ада, така ли?

Patriot
08-20-2011, 20:51
Да, щях..аз ям и двете по принцип :D

Тоест ако е имал шанс приеме християнството, но не го е направил, не се гледат общочовешките му качества, а направо отива в ада, така ли?
Ами това са неща, които не са напълно регламентирани. Все пак в християнството нещата не са като правото, където всичко е формализирано.
Всеки отделен случай е конкретен, може някой да е бил заблуден, може да е объркан и т.н.

Oton48
08-20-2011, 21:15
Бог най-добре знае, какво трябва да прави. Както прати на ниневийците пророк Йона така ежедневно дава на всеки човек по света една или друга възможност да се спаси. А, когато става въпрос за деца за себе си съм сигурен, че те винаги се спасяват.

ZipFail
08-20-2011, 21:16
И къде в Библията го пише това, само да ми покажеш ?

Oton48
08-20-2011, 21:18
И къде в Библията го пише това, само да ми покажеш ?
Кое?

ZipFail
08-20-2011, 22:17
И аз ще ти го повторя, не всички които са християни отиват в рая и не всички които не са християни отиват в ада.
Когато някой човек е роден сред мюсюлмани например и няма никакъв начин да е разбрал и приел християнството, това се взема предвид и му се оценяват общочовешките качества.

А, когато става въпрос за деца за себе си съм сигурен, че те винаги се спасяват.


Е тея двете простотии...

Oton48
08-20-2011, 23:32
Виж сега Библията не е и няма как да бъде сборник с отговори на всички въпроси, които интересуват човечеството. Има си Свещено Предание, Вселенски събори, произведения на Светите Отци и т.н. Това, което написах за децата е мое лично мнение на базата на много прочетени книги и разговори с мои приятели богослови и свещеници. Другото нещо не съм го писал аз, но ще си позволя да кажа, че то е в пълно съответствие със следните два цитата.

Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата. Мат. 21-7

понеже, когато езичниците, които нямат закон, по природа вършат това, което се изисква от закона, то, и без да имат закон, те сами са закон за себе си Римл.2-14

ZipFail
08-21-2011, 00:15
Ами кво стана с:
Да нямаш други богове, освен Мене.
Помни съботния ден, за да го светиш.
Не прелюбодействувай.

Що ми е струва, че мюсюлманите нарушават тея заповеди ?


И да, предполага се, че шибаната книга на създателя на вселената, която трябва да направлява живота на 6 милиарда души, не би трябвало да съдържа пропуски. Особено като става въпрос 10 милиона деца годишно.

Oton48
08-21-2011, 00:56
То и много от християните не спазват една или друга Божа заповед, ама не е речено, че ще отидат в ада.

А целта на Библията е да даде духовни насоки на хората, а не да задоволява нечие любопитство.

ZipFail
08-21-2011, 01:20
Окей, разбрахме. Явно е над достойнството на Библията да с занимава с разни умиращи от глад деца, щото все пак на кой му пука, еби го. Все пак Библията трябва да се концентрира над по-важни неща.


Като например как да се третира жена в цикъл.
"When a woman has a discharge of blood, which is her regular discharge from her body, she shall be in her impurity for seven days, and whoever touches her shall be unclean until evening." -- Leviticus 15:19-20

Или какво да правиш с лицевото си окосмяване.
"Ye shall not round the corners of your heads." -- Leviticus 19:27

Или как да пасат овцете.
"Don't let cattle graze with other kinds of Cattle" --Leviticus 19:19


Наистина доста по-важно от съдбата на страдащите и умиращите от глад, логиката е неуспорима.

Oton48
08-21-2011, 01:46
Ако научиш това няма да промени живота ти, нито ще помогне на децата, а само ще задоволи любопитството ти. В Библията е казано, че може езичници да се спасят, не виждам никаква логика това да не важи и за малки деца, които напрактика не са извършили съзнателно и един грях.

Patriot
08-21-2011, 08:18
@Zip Fail как може да разсъждаваш толкова плоско. Не може всичко да написано тотално точно и за всеки конкретен случай да има отговор.

Това като и на земята, по принцип убийството е престъпление, но ако след това се установи например, че човека е бил луд, направил го при самозащита или пък е било по непредпазливост може да бъде оправдан.

gandalfepi4
08-21-2011, 11:28
@Zip Fail как може да разсъждаваш толкова плоско. Не може всичко да написано тотално точно и за всеки конкретен случай да има отговор.

зип, ти наистина си ебати тъпака - тая книга к'во, да не би бог да я е писал?

в нея има стари митове от някои народи, малко изродени истории за йешуа и доста политическа агенда на църквата. това не ти ли стига?!


във всяка дрислива книжка мое да намериш божествена мъдрост, всеки ред от която те кара да коленичиш със сълзи в очи, навсякъде можеш да намериш лек за всички болести или знание недостъпно дори и за нас, камо ли пустинните изнасилвачи които са я писали


баси плоското мислене
:?

TheMightyNadenica
08-26-2011, 11:11
@Zip Fail как може да разсъждаваш толкова плоско. Не може всичко да написано тотално точно и за всеки конкретен случай да има отговор.

Това като и на земята, по принцип убийството е престъпление, но ако след това се установи например, че човека е бил луд, направил го при самозащита или пък е било по непредпазливост може да бъде оправдан.

Защо убийството да е престъпление?

ZipFail
08-26-2011, 11:14
Всички сме ти чели малоумните разъждения по темата по 10 пъти, можеш да си ги спестиш тоя път :)

TheMightyNadenica
08-26-2011, 11:19
Всички сме ти чели малоумните разъждения по темата по 10 пъти, можеш да си ги спестиш тоя път :)

Ммм...питам патриота!

S1lv3r
08-28-2011, 21:03
Ами кво стана с:
Да нямаш други богове, освен Мене.
Помни съботния ден, за да го светиш.
Не прелюбодействувай.

Що ми е струва, че мюсюлманите нарушават тея заповеди ?


И да, предполага се, че шибаната книга на създателя на вселената, която трябва да направлява живота на 6 милиарда души, не би трябвало да съдържа пропуски. Особено като става въпрос 10 милиона деца годишно.

Защо мислиш,че това са пропуски?Тези закони са дадени на Мойсей и тези,които ги спазват са еврейте,същото важи и за другите два пасажа които си показал.Те са от книгата Левити-книга в Стария Завет и тези закони,които са писани там трябва да се спазват само от евреите,тъй като те имат завет с Господ.Ние сме новозаветни християни,вярваме в Исус Христос и в това,че Той е нашата изкупителна жертва и ние нямаме нужда от това да спазваме всички тези закони.Ще ме попиташ "Ами ние тогава от къде да знаем какво да рпавим и какво да не рпавим?"След като Исус се възкачи на Небето,Господ изпрати Святия си дух и той живее в нашите сърца.Когато ти си изпълнен с духа на Бога не е нужно някой да ти казва какво да рпавиш и какво не трябва-ти го усещаш от вътре.Ако ти си покаян християнин,не е възможно ти да си способен да нагрубиш някой,да крадеш,да убиваш и т.н.Самия дух не ти позволява.Затова,ние,новоз ветните християни не живеем по закон а по убеждение.


Що се отнася до Библията,някой горе каза,че тя не е писана от Бог.Тук грешиш,приятелю.Библията е писана в период от 1400 години и Бог е използвал негови пророци да я напишат,но нито едно изречение,нито една дума дори не е измислена от човека ("Цялото Писание е боговдъхновено и полезно за поука, изобличаване, изправяне и назидаване в правдата, за да бъде Божият човек съвършен и способен за всяко добро дело"Второто Послание към Тимотей 3:16.)Едно доказателство за мен е,че ако прочетете първата страница на Библията и после отворите на последната,стилът на писане е един и същ.Думите и изразите,начинът на писане е абсолютно 1:1.Това означава,че е писано от една личност.Бог е този,който е давал мъдрост и знание на пророците си за да я напишат.Ето и друго доказателство:Ако приемем,че Библията е книга,писана по самоинициатива на хора с техни си историй,мъдрости и поучения и няма нищо общо с Бог.Като се има в предвид силата на тази книга и влиянието,което тя указва,до сега тази книга можеше да бъде променена по какъвто начин ние хората искаме,можеше да бъде променена от организаций за да бъде използвана за техните цели и сега тези текстове щяха да са съвсем различни от това,което са били в началото.Но ето тук идва интересното,в Близкия изток и на други места са намирани ръкописи,някои от които дори са писани на кожи.Текстовете са сравнени и искам да ви кажа,че тези ръкописи,писани преди хиляди години и тази Библия,която ние в момента знаем са абсолютно 1:1 по съдържание.Това само потвърждава факта,че Библията не е просто книга,съдържаща митове на разни държави,поучения,притчи и историй от 1001 нощи,това е словото на Бог,неговото писмо към нас,наръчника и пътеводителя ни,който,като го четем,можем да сме сигурни,че тези думи са от Божието сърце към нас и никога не трябва да се съмняваме в достоверността им.Думи,които Той не е позволил да се изменят през вековете за да се облагодетелстват дадени организаций а по божествен начин ги е съхранил и това,което той е казал на пророците си рпеди хиляди години,достига и до нас,защото в Библията пише,че Бог е същия вчера,днеска и завинаги и той никога няма да се промени.Той ни обича като негови синове и дъщери и всеки ден,той показва огромната си милост и любов към нас като ни подканва да се приближаваме към него и да го познаем.Той е нашия небесен баща а както пише в писанието: "И тъй, ако вие, които сте зли, знаете да давате блага на чадата си, колко повече Отец ви, Който е на небесата, ще даде добри неща на тия, които искат от Него! "(Матей 7:11)Бог ни обича,и всеки ден той ни очаква с протегнати ръце да се завърнем към Него и да предадем животите си на него,тъй като не забравяите,този живот не е наш.Той е дар от Бога и както ни го е дал така и може да го вземе.Както виждате здрави,прави мъже и жени си отиват всеки ден,докато има баби и дядовци,които едва кретат,немогат нито да ходят,нито да виждат нито да чуват,но Господ още не ги е прибрал.Трябва да разберем,че ние не сме независими..Хитлер,Сталин,Л енин..все имена изградили империй но къде са сега?Нима те са по-велики от Създателя си и са го надживели?Всеки един от тях е в гроба и това потвърждава факта,че колкото и да си велик,каквото и да си постигнал в живота си,дори целия свят да е в ркаката ти,ти не си независим от Господ.Той винаги ще държи живота ти в дланта си.Твой избор е дали ще му го рпедадеш и ще го следваш или ще закоравиш сърцето си,докато накрая Господ не го вземе сам..

Защото истина ви казвам: Докле премине небето и земята, ни една йота, ни една точка от закона няма да премине, докато всичко не се сбъдне.(Матей 5:18 ) Мисля,че точно това и става :)

powerman
08-29-2011, 09:08
АЗ вярвам в Бог ,защото човек ,за да бъде щастлив трябва да вярва в нещо ,да има надежда от някой ,да се надява на помощ ,така че не виждам нищо лошо да вярваме в Бог :)

gandalfepi4
08-29-2011, 09:51
^ по твоята логика аз не съществувам... браво, много умно :?

MakaronUduSHvaCH
08-31-2011, 14:05
^ по твоята логика аз не съществувам... браво, много умно :?

А я ме определи аз дали съществувам, че гледам си навътре в матрЯла, че не можах да се самоУпределА кАм коя кЪтегориА спадАм . :grin:

Инак, по темЪтЪ, вярваш ли в себе си към аФтора ? :D

OKW
08-31-2011, 23:05
Аз лично не вярвам в Бог.
1.Той от къде се е създал , за да създаде нас хората и животните
2.Къде е ?? Като има такива технологии и хората ходат на луната , но там на "небето " никъде няма бог
3. Има сила но тя не е Божия , това е вярата ни в нас и психиката ни !!



Айде религиозните да ме разубедят , ако могат !

Правилно мислиш :)

IzabeLLL
09-09-2011, 13:49
Аз Вярвам! :)

gandalfepi4
09-09-2011, 13:53
Aбе що толкова хора пишете "Вярвам"?

Мислете си че като го капитализирате възможно най-много е по-вярно ли, или така му е по-гот на бог, или просто за тази конкретна вяра смятате че е по-правилно да се пише с ей такова в - В?

loveca777
09-09-2011, 14:02
Aбе що толкова хора пишете "Вярвам"?

Мислете си че като го капитализирате възможно най-много е по-вярно ли, или така му е по-гот на бог, или просто за тази конкретна вяра смятате че е по-правилно да се пише с ей такова в - В?
Човеко Вярвай :D




-----------------------------
По темата. Ами има сила. Но тя не е каквато я представят . Не е бог. АЙН ЩАЙН така е мислил.

gandalfepi4
09-09-2011, 15:57
            ▲
да Ⓑ Я̢͍̥̞̱̳͒ͭ͆̏͜р̨͈͈̩͇̻̜͐́̐̃̓в̫̣̳̬̦̪̦̥̏̓ͣ ɐM?
       ▲       ▲

що бе?

loveca777
09-09-2011, 16:44
какъв е този анунанцки език; :D

00kk11
09-09-2011, 21:37
религии има за да ги е страх хората от нещо и да не е пълен хаос

TheMightyNadenica
09-10-2011, 01:39
религии има за да ги е страх хората от нещо и да не е пълен хаос

За хаоса може да поспорим...

extreme16
09-12-2011, 16:19
религии има за да ги е страх хората от нещо и да не е пълен хаос

Хаос има на всякъде, дори и в главата ми!
Религиите разделят хората според тяхната вяра, но това Не означава, че не е хаос наоколо. Пример: мюсюлманите, които се опитват да взривят всичко останало, което се отличава от религията им. Хаос сред религиите.

TheBeatles
09-12-2011, 16:55
"Вярвам в Господ, но не като едно цяло, не като стареца в небето. Вярвам, че това, което хората наричат Господ е нещо във всички нас. Вярвам, че Исус, Мохамед, Буда и всичко друго е истина, просто преводите са се объркали." - Джон Ленън

Няма как да не се съглася с това твърдение.

gandalfepi4
09-12-2011, 16:58
^ има, помисли за пет минути само.

отделен въпрос е че буда не е, не е почитан като и никога не е претендирал да е бог или богоподобен.

TheBeatles
09-12-2011, 17:04
^ има, помисли за пет минути само.

отделен въпрос е че буда не е, не е почитан като и никога не е претендирал да е бог или богоподобен. Напълно подкрепям твърдението на Ленън. Няма какво да мисля, мислила съм доста. Мисля, че Господ наричаме доброто у хората. Какъвто и човек да си, все има добро в теб. Не вярвам, че Господ е създал Земята и всичко в нея.

gandalfepi4
09-12-2011, 17:14
^ ми тогава не може да вярваш и в това което казва ленън нали?

как така мухамед който "лично" създава корана в оригинал от директните думи на ангел "пообърква" посланието до толкова че да казва "бог създава земята, повечето хора ще бъдат измъчвани вечно и ако видиш християнин на улицата го бутни грубо и аллах е конкретна личност с конкретни характеристики" от изначалното "бог не е създал земята и всичко на нея, всичко ще мед и захар, обичай всички и аллах е някаква метафизична, антропоморфна персонификация на някакво обективно добро"

същото и с християнството и юдаизма

не става така майна



или вярваш в една, или в никоя; не може да кажеш че напълно противоречиви по послание и обвиняващи се една друга в лъжи и ерес книги или учения са все вярни


още повече че съм готов да си обръсна скортума ако си чела дори и библията, камо ли корана или някои източни текстове (особено след изказването за буда)

TheBeatles
09-12-2011, 17:26
^ Няма и не искам да споря с теб. Това е моето мнение. Ако сега тръгна да ти обяснявам защо съществуват различни "разновидности" на учения и богове, защо Господ, Аллах и Буда и всички други се различават, ще ми отнеме 2-3 страници.

TheMightyNadenica
09-12-2011, 17:31
^ има, помисли за пет минути само.

отделен въпрос е че буда не е, не е почитан като и никога не е претендирал да е бог или богоподобен. Напълно подкрепям твърдението на Ленън. Няма какво да мисля, мислила съм доста. Мисля, че Господ наричаме доброто у хората. Какъвто и човек да си, все има добро в теб. Не вярвам, че Господ е създал Земята и всичко в нея.


Я ми кажи кое е доброто у хората...

gandalfepi4
09-12-2011, 17:31
^ мнението ти би ми било интересно - аз самият мислех като теб преди много време

ако ти се занимава можеш да минеш на лично, в конкретния случай не споря злобно както обикновено

само пояснявах. но ако наистина не ти се занимава fine, живей си

TheMightyNadenica
09-12-2011, 17:35
^ мнението ти би ми било интересно - аз самият мислех като теб преди много време

ако ти се занимава можеш да минеш на лично, в конкретния случай не споря злобно както обикновено

само пояснявах. но ако наистина не ти се занимава fine, живей си

Щом искаш на лично...по-добре дай скайп или нещо от сорта...инак на лични е тегаво...

gandalfepi4
09-12-2011, 17:40
говорех на момето

TheMightyNadenica
09-12-2011, 18:05
говорех на момето

Ооо...много се извинявам...надявам се да ми бъде простено, преподобни алфе...

loveca777
09-12-2011, 18:11
говорех на момето

Ооо...много се извинявам...надявам се да ми бъде простено, преподобни алфе...
за кво става въпрост в тая дълга тема?

Luidgie
09-13-2011, 17:37
Всички са агностици, някои просто се правят на интересни.

MakaronUduSHvaCH
09-13-2011, 19:02
Всички са агностици, някои просто се правят на интересни.

Става въпрос, за един човечец, които не е сигурно дали съществува, не е сигурно даже, че е човечец, не се знае дали не ни се смее от високо :D . Или пък дали не вярваш в това нещо, което по горе се опитах да обясня! А дано съм те просветлил в темата, защото ти не можа да си направиш труда да прочетеш заглавието на темата ...

Luidgie
09-13-2011, 19:21
Това, което описа се нарича агностицизъм. Да ти намеря дефиниция?

* Силен агностицизъм (също наричан „твърд агностицизъм“, „затворен агностицизъм“, „стриктен агностицизъм“ или „абсолютен агностицизъм“) се отнася до схващането, че въпросът за съществуването или несъществуването на Господ или божества и естеството на крайната реалност е неизвестна поради нашата естествена невъзможност да докажем каквото и да е преживяване без използването на друго субективно преживяване. Силен агностик би казал „Аз не мога да знам дали Господ съществува или не, но ти също не знаеш“.

* Слаб агностицизъм (също наричан „мек агностицизъм“, „отворен агностицизъм“, „емпиричен агностицизъм“ или „темпорален агностицизъм“) - схващането, че съществуването или несъществуването на което и да е божество е неизвестно, но не е непременно неузнаваемо, затова човек трябва да се въздържа от заключение докато/ако не се появи доказателство. Слаб агностик би казал: „Аз не знам дали някое божество съществува или не, но може би някога когато разполагаме с повече доказателства ние може да открием нещо“.

MakaronUduSHvaCH
09-13-2011, 19:25
Това, което описа се нарича агностицизъм. Да ти намеря дефиниция?

* Силен агностицизъм (също наричан „твърд агностицизъм“, „затворен агностицизъм“, „стриктен агностицизъм“ или „абсолютен агностицизъм“) се отнася до схващането, че въпросът за съществуването или несъществуването на Господ или божества и естеството на крайната реалност е неизвестна поради нашата естествена невъзможност да докажем каквото и да е преживяване без използването на друго субективно преживяване. Силен агностик би казал „Аз не мога да знам дали Господ съществува или не, но ти също не знаеш“.

* Слаб агностицизъм (също наричан „мек агностицизъм“, „отворен агностицизъм“, „емпиричен агностицизъм“ или „темпорален агностицизъм“) - схващането, че съществуването или несъществуването на което и да е божество е неизвестно, но не е непременно неузнаваемо, затова човек трябва да се въздържа от заключение докато/ако не се появи доказателство. Слаб агностик би казал: „Аз не знам дали някое божество съществува или не, но може би някога когато разполагаме с повече доказателства ние може да открием нещо“.

Това за мене ли е ? Че да почвам да го чета, защото ако не е за мен да не си правя труда :D .

Luidgie
09-13-2011, 19:26
За теб е. Нали ми каза, че не съм си направила труда да прочета заглавието. И аз ти показвам какво имам в предвид, когато казвам, че всички са агностици.

MakaronUduSHvaCH
09-13-2011, 19:36
Това, което описа се нарича агностицизъм. Да ти намеря дефиниция?

* Силен агностицизъм „Аз не мога да знам дали Господ съществува или не, но ти също не знаеш“.

* Слаб агностицизъм „Аз не знам дали някое божество съществува или не, но може би някога когато разполагаме с повече доказателства ние може да открием нещо“.

Не са много точни ... , първият "силният агностицик" не е отрекъл напълно теорията, че господ не съществува, но просто казва, на този етап на ответния, че и той не знае. Т.е не отрича на 100%, че господ съществува, и че господ не съществува. Просто казва, че той не знае, и ти също не знаеш, но не е отрекъл, че съществува или не съществува на 100%.

Второто също не е много точно ... това, че си ги копнал от Wikipediata, не е доказателство, че си навътре в нещата ... и ни оценяваш кой какъв .. и пък смисълът на темата не е този, но както и да е ....

Вторият вид агностицизъм, също не е точен той може да не знае, дали някое същество съществува или не, но не е сигурен, че някой друг няма такива сведения. Малко объркано стана ама, мисля, че общият смисъл се схваща.

Luidgie
09-13-2011, 19:39
Копнах го от уикипедията, защото ме мързи да пиша. Агностицизма са повече вида. Просто реших да копирам, точно тези два. По принцип в религията съм навътре. Не съм християнин, не съм и агностик. Правя се на интересна, като вярвам в словото на ЛаВей, който отрича съществуването на Бог и на Дявол. (също като Агностичния атеизъм) Просто е доказано, че по-голямата част от света са агностици.

ScarlettS
09-13-2011, 19:52
агностицик :D

kyon
09-13-2011, 20:18
a в дявола вярвате ли? :lol:

MakaronUduSHvaCH
09-14-2011, 15:30
а в задгробния живот вярвате ли ? 8-)

zein100
09-16-2011, 02:06
Мрете, чеда мои, мрете, срещнете Всевишния :Д. Патриот, да ти кажа, не знаеш нищо за атеистите и техните тези. Пляскате си наизуст, най-вече кондом, аа командо, извинявай. Прочели нещо и готови да наливат акъл на другите. Когато ми покажете налични доказателства, не само суха материя, за всичките глупости, които се изписаха, тогава ще повярвам.
---------------------------------------------------------
мъничък въпрос да се замислиш !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
какъв е смисълът,човешко съзнание от нищото да се роди?..за да живее !?..за да да се върне обратно в нищото ?? какъв смисълът е на живота тогава ?

КАКВО ще стане Ако Исус е прав?

zein100
09-16-2011, 02:18
Ако не знаех, че си трол, сигурно щях да реша, че си малоумен :D хората колко неща изписаха, ти най-гордо заяви, че не ги четеш, защото са писани от атеисти, но дори без да четеш ти установи, че вярваме във вампири, карма, духове и тн :D

В най-общи линии вярвате във всичко стига то да не е свързано с Бога.
Хората (атеистите) изписаха един куп простотии и лъжи,нямам желание да чета нещо което е написано от неграмотници със селски маниери.
Всъщност атеистите не могат да представят никакви аргументи за теориите си а просто си изливат комплексите.



nedei da govorish bez da znaesh .. ne e samo che ne wqrwame w gospod .. ami i w dqwola ne wqrwame .. ne wqrwame w takiwa neshta ... vampir .. ima tolkowa sekti .... i kakwi li ne prisajdaniq na zubi .. piqn jivotinska kruw i kakwo li ne .. tfa sa IZGUZICI ....


kak se e suzdal sweta li ... da si chuwal za fizicheski i himicheski haos .. ??? qwno ne si .. emi procheti malko !!!!!!

------------------------------------------------------------------------

мъничък въпрос да се замислиш !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
какъв е смисълът,човешко съзнание от нищото да се роди?..за да живее !?..за да да се върне обратно в нищото ?? какъв смисълът е на живота тогава ?

КАКВО ще стане Ако Исус е прав?

Stan4o123
09-16-2011, 04:55
Добре де,ами ако вярвам в бог,но не както е описан в Християнството,по-скоро в Будизма?Аз смятам,че бог трябва да се търси отвътре,не отвън.Отивам ли в ада,въпреки,че не правя "лошо" на останалите?Аз мисля,че нашите души са част от цялото,т.е. от този "бог",който е светлината и любовта,и сме на този свят,за да изживеем и открием себе си,за да можем да почуващваме щастието да сме завършени...и се прераждаме докато това не стане,т.е. умишлено се отделяме от "бог",за да можем пак да се завърнем при светлината.Адът е на земята,това е състояние на душата,не на тялото,толкова много празни хора има,точно те са попаднали там,но това не означава,че са загубени завинаги...просто трябва да осъзнаят защо живеят!

gandalfepi4
09-16-2011, 06:26
^ будистите са атеисти тъпак :D

това което описа е почти едно към едно оригиналните думи на иисус и истинските християни 8-)

gandalfepi4
09-16-2011, 06:52
мъничък въпрос да се замислиш !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
какъв е смисълът,човешко съзнание от нищото да се роди?..за да живее !?..за да да се върне обратно в нищото ?? какъв смисълът е на живота тогава ако не да си ближа себума и да си бъркам с пръстче в дупето и да си ближа акото?

ми просто - да живееш до толкова добре до колкото можеш и да оставиш света по добър от колкото си го заварил.

не звучи зле нали?



КАКВО ще стане Ако Исус е прав?

ми МНОГО зависи кретенчето ми, много зависи.

виждаш ли - според ТВОЯТА религия полудивият евреин който никога не е използвал тоалетна хартия а си е бърсал задника с камъни е казал или не е казал определени работи

резултата са тридесет и осем ХИЛЯДИ официални деноминации в момента - ако си от грешната отиваш в ада

шансът е много по-малък от процент нали го осъзнаваш това?



ами какво ако мохамед е прав?

ами какво ако б

vascomusic
10-02-2011, 15:21
Аз лично не вярвам в Бог.
1.Той от къде се е създал , за да създаде нас хората и животните
2.Къде е ?? Като има такива технологии и хората ходат на луната , но там на "небето " никъде няма бог
3. Има сила но тя не е Божия , това е вярата ни в нас и психиката ни !!



Айде религиозните да ме разубедят , ако могат !

Здравей, ето и моето мнение :

1. В библията пише, че тя е божието слово, чрез което Бог разкрива себе си и това , което е извършил и върши.(Тъй като не съм религиозен можеш да разчиташ, че не съм предубеден в нещата които говоря и се стремя да търся и известявам само истината).
В библията Бог описва себе си като личност извън пределите на времето, пространството изобщо над всякакви категории които някога са ни били познати.Той няма край, няма начало и няма как разберем в пълнота неговата същност, за това е важно да не взимаме прибързани решения относно Бог.

2.В библията Бог заявява, "Бог е дух" ... Той може да бъде навсякъде едновременно по различен начин, щом "държи цялото творение в ръката си".Ние не можем да го видим понеже Бог е Свят. В библията пише че никой никога не е виждал Бога приживе.

Моля те приеми този съвет, пробвай да попиташ сам Бог дали съществува или му се помоли да ти се разкрие, трябва само мъничко смелост и искренност :)

Concussion
10-02-2011, 15:47
пробвай да попиташ сам Бог дали съществува или му се помоли да ти се разкрие, трябва само мъничко смелост и искренност :)

В какъв смисъл да му се разкрие?! Какво да пита Бог дали съществува, той трябва сам да повярва. Някакъв знак ли трябва да му даде? Тези неща са духовни, човек трябва да повярва сам, не да му се покажат някакви чудеса и свръхестествени знаци и от това да си направи извод, че Господ съществува.

gandalfepi4
10-02-2011, 16:12
Какво да пита Бог дали съществува, той трябва сам да повярва.


по тази логика няма никаква разлика дали вярваш в нещо измислено или не нали?

ScarlettS
10-02-2011, 16:20
^
Ами всъщност те повечето до голяма степен знаят, че е измислено, но искат да вярват и това ги устройва... или възприемат бог като нещо абстрактно - като например доброто в хората и разни такива.

playy
10-02-2011, 16:25
Аз лично не вярвам в този Бог,който Библията описва и по-точно Стария Завет.Ква е тая любов братче,всяка 2ра глава някой заколил някого,2ри изнасилил не знам си кого,3ти избили не знам си кви народи... абе само кланета в тоя Завет...

За мен Бог е енергията,която съществува във всички нас,т.е всеки човек е Бог и творец и не мисля,че трябва да се ограничава в рамките на някакви ценностни системи на 1 книга,а трябва да се води по собтсвените си критерий и принципи.Естествено 1 книга като Библията може само да ти помогне,но не и да вярваш сляпо на всичко казано в нея и едва ли не да очакваш награда в задгробния живот.

gandalfepi4
10-02-2011, 17:15
^
Ами всъщност те повечето до голяма степен знаят, че е измислено, но искат да вярват и това ги устройва... или възприемат бог като нещо абстрактно - като например доброто в хората и разни такива.

знам. просто исках да видя как concussionката ке отговори

Concussion
10-02-2011, 17:23
^
Ами всъщност те повечето до голяма степен знаят, че е измислено, но искат да вярват и това ги устройва... или възприемат бог като нещо абстрактно - като например доброто в хората и разни такива.

Защо отговаряш вместо вярващите те как приемат това, в което вярват и какво ги устройва? Доброто и лошото в хората си ги има, вярата в божество е съвсем друго нещо.
Ами в конкретния случай, Гандалф, според мен, няма значение дали вярваш в нещо измислено или не. Доколкото съм чела мненията ти, си по-запознат с някои от принципите на християнството дори от някои християни, човек или вярва или не вярва, много лесно би било да помолиш Бог да ти се яви на сън, примерно, или да ти прати някакъв друг знак и ти да повярваш, че съществува.

gandalfepi4
10-02-2011, 17:34
Ами в конкретния случай, Гандалф, според мен, няма значение дали вярваш в нещо измислено или не.

тогава да станем пастафарианци - толкова по-забавно е ^_^

сериозно - ако няма значение защо не това? хората пак биха били по-добри И не биха казвали че религията им им казва да мразят педали, негра, жени, да си убиват децата, да пазят педофили, да трепят доктори и тн


Доколкото съм чела мненията ти, си по-запознат с някои от принципите на християнството дори от някои християни,

я дефинирай "някои". по голямата част от християните дори не са чели библията (не цялата, а изобщо) тъй че май изобщо не съм по-на ти с религията от "някои" християни само

(но само си виря чурката с това де, игнорирай го ако искаш)


човек или вярва или не вярва, много лесно би било да помолиш Бог да ти се яви на сън, примерно, или да ти прати някакъв друг знак и ти да повярваш, че съществува.

тогава защо толкова малко знаци? по принцип не бих имал проблем с това, но когато алтернативата е "гори завинаги" бих предпочел поне един мейл или sms братче

Concussion
10-02-2011, 17:53
я дефинирай "някои". по голямата част от християните дори не са чели библията (не цялата, а изобщо) тъй че май изобщо не съм по-на ти с религията от "някои" християни само

А, това е най-жалкото, че има толкова много "християни", които дори си нямат на идея какво всъщност представлява християнството и не са отгръщали друга Библия, освен тази с картинките... Какво да ти кажа... аз нямам толкова опит и знания за другите религии и не искам да влизаме в някакъв спор, щото най-вероятно ще ме обориш, но според мен, човек не вярва в Господ, за да не гори в ада един ден... има нещо друго. А знаци колкото искаш, но сам трябва да ги откриеш. За това беше и отговорът ми към vascomusic.

SummerHit
10-02-2011, 23:03
Не. Просто всяка религия си има Бог(Богове), няма как да се събрали на едно място и всеки да си контролира хората, които вярват в него.

gandalfepi4
10-03-2011, 06:29
според мен, човек не вярва в Господ, за да не гори в ада един ден... има нещо друго.

отностно "нещото друго" съм съгласен - така се става деист, натуралист, пантеист, спинозист и тн

но тези позиции и не пречат на атеизма нали?


според мен за да вярваш в нещо божествено понеже си вдъхновен от красота и търсиш смисъл е достойно малко или много.



НО ако тръгнеш да изповядваш религия (определен начин за почитане на персонификация на божественост) ти ТРЯБВА да го правиш по различни причини





ако смятам че има бог понеже съм почуствал нещо и твърдя че за това не ми трябват доказателства - ок

ако смятам че има бог и че той се казва мардук или митра или озирис или зевс или тор или едно от имената на абрахамския бог или някое от източните божества и тн И твърдя че за това не ми трябват доказателства - това не е ок


защо? защото със същия успех и пича с друга религия може да каже същото и рано или късно се оказва че докато си режете главите и се замеряте с ракети в името на бог и двамата сте прави

...

а все пак щеше и да е готино да стане така нали?

http://prikachi.com/images/531/3887531B.jpg



за вяра в божественото не ти трябва много, за вяра в конкретен бог ти трябват pics ... оr it didn't happen

Concussion
10-03-2011, 11:49
според мен, човек не вярва в Господ, за да не гори в ада един ден... има нещо друго.

отностно "нещото друго" съм съгласен - така се става деист, натуралист, пантеист, спинозист и тн

но тези позиции и не пречат на атеизма нали?



Не, аз говоря конкретно за християнството. За истинските, вярващи християни, а не тези които просто се водят такива, въпросът за вечността не стои по този начин. Те не искат да отидат на място наречено Рай, където на тях да им е хубаво и само да си почиват, да речем (това са пълни глупости), вместо това да отидат в ада на вечни мъки, истинският християнин не вярва в Господ защото го е страх че иначе ще бъде изпратен в ада един ден. Нали, те пак искат да отидат на небето, а не на другото място, но не заради някакви материални облаги. Те просто искат да прекарат вечността с Бог, както тук на тази Земя са се стремили "сърцата им" да бъдат близко до него, така копнеят за вечен живот в неговото присъствие. И съответно, който не е искал да се доближи до Бог през земния си живот, отива на място, отдалечено от Бога, единствено в присъствието на този, чийто път е избрал да последва, а това е мъчителното за вярващите, това е огъня, който ще мъчи душите им. Това е, в което вярват по-голямата част от християните.
А за доказателствата, зависи ти какво разбираш под доказателства за съществуването на Бог, снимките всеки може да ги фалшифицира и да си измисли какво ли не, пак казвам че тези неща са духовни.

gandalfepi4
10-03-2011, 15:52
Не, аз говоря конкретно за християнството. За истинските, вярващи християни, а не тези които просто се водят такива, въпросът за вечността не стои по този начин.

No true Scotsman fallacy

Imagine Hamish McDonald, a Scotsman, sitting down with his Glasgow Morning Herald and seeing an article about how the "Brighton Sex Maniac Strikes Again." Hamish is shocked and declares that "No Scotsman would do such a thing." The next day he sits down to read his Glasgow Morning Herald again and this time finds an article about an Aberdeen man whose brutal actions make the Brighton sex maniac seem almost gentlemanly. This fact shows that Hamish was wrong in his opinion but is he going to admit this? Not likely. This time he says, "No true Scotsman would do such a thing."
—Antony Flew, Thinking About Thinking







Те не искат да отидат на място наречено Рай, където на тях да им е хубаво и само да си почиват, да речем (това са пълни глупости),


сигурно искат другата опция тогава?


вместо това да отидат в ада на вечни мъки,

олеле, парадокс!


истинският християнин не вярва в Господ защото го е страх че иначе ще бъде изпратен в ада един ден. Нали, те пак искат да отидат на небето, а не на другото място, но не заради някакви материални облаги.

сигурно музиката горе им харесва повече просто


Те просто искат да прекарат вечността с Бог, както тук на тази Земя са се стремили "сърцата им" да бъдат близко до него, така копнеят за вечен живот в неговото присъствие.

глупости - бог е всеприсъстващ според библията. той е дори и в ада


И съответно, който не е искал да се доближи до Бог през земния си живот, отива на място, отдалечено от Бога, единствено в присъствието на този, чийто път е избрал да последва, а това е мъчителното за вярващите, това е огъня, който ще мъчи душите им. Това е, в което вярват по-голямата част от християните.

глупости, повечето християни са католици. нали се сещаш? вярват че има и отделен ад за абортирани деца и тн?

твоята позиция се нарича анихилизъм и е измислена от мартин лутър. просто не е вярна. както казва джизъс в библията "грешниците и невярващите ще бъдат хвърлени в огнено езеро където ще има плач и скърцане със зъби"

иначе как ще обясниш описанието на човека който е в един доста традиционен ад (горене, мъчене, писъци, изнасилване и тн.) в библията?


А за доказателствата, зависи ти какво разбираш под доказателства за съществуването на Бог, снимките всеки може да ги фалшифицира и да си измисли какво ли не, пак казвам че тези неща са духовни.

и пак казвам че за да си натуралист, деист, пантеист, спинозист и тн НЕ ТИ ТРЯБВАТ ДОКАЗАТЕЛСТВА

съгласен съм с теб

разногласието ни идва от там че ако направиш следващата стъпка - дадеш на това божествено присъствие име и история и нрави и традиции - ТИ ТРЯБВАТ ДОКАЗАТЕЛСТВА

иначе откъде знаеш че е яхве ами не ашера все пак?


ПС "снимките могат да се фалшицират" da fuck? ами ако се простне гигантска библия от диамант, с превод на всички езици, която леко левитира и излъчва вечна светлина кой ще каже че е фалшифицирано доказателство? някой който вярва в анунаците ли?

Concussion
10-03-2011, 17:12
ПС "снимките могат да се фалшицират" da fuck? ами ако се простне гигантска библия от диамант, с превод на всички езици, която леко левитира и излъчва вечна светлина кой ще каже че е фалшифицирано доказателство? някой който вярва в анунаците ли?

Дадох за пример снимките, тъй като съм виждала какви ли не снимки и измишльотини с разни "духове", включително такива с "Исус", но те не могат да бъдат никакво доказателство че Господ съществува. Това с гигантската диамантена Библия звучи добре, но тогава би било много лесно всички да повярват, че има бог, нали? Не става така. Човек сам трябва да потърси Бога, не да му се просват някакви свръхестествени доказателства от небето. И въпреки това, пак ще има хора които да не повярват и да кажат че е дело на човек. Което ми напомня на един библейски цитат, точно от частта с богаташа, който отиде в ада (предполагам нея имаш предвид):
30 А той рече: Не отче Аврааме; но ако отиде при тях някой от мъртвите, ще се покаят.
31 И той му каза: Ако не слушат Моисея и пророците, то и от мъртвите да възкръсне някой, пак няма да се убедят.
А аз въобще не отричам ада и горенето и физическите мъчения. Казвам само, че за много християни не това е плашещото, а че няма да прекарат вечността с Бог. Да, Бог е всеприсъстващ, но т. нар. "ад" е завинаги отдалечен от всичко свято и божието присъствие.
Като си разложил така изреченията ми на няколко части наистина звучи парадоксално, но се надявам че си разбрал какво имам предвид с цялото мнение.

gandalfepi4
10-03-2011, 17:49
Дадох за пример снимките, тъй като съм виждала какви ли не снимки и измишльотини с разни "духове", включително такива с "Исус", но те не могат да бъдат никакво доказателство че Господ съществува..

съгласен


Това с гигантската диамантена Библия звучи добре, но тогава би било много лесно всички да повярват, че има бог, нали?

да. това защо да е проблем?


Не става така.

кой ти каза? къде го прочете?


Човек сам трябва да потърси Бога, не да му се просват някакви свръхестествени доказателства от небето.

както на онези хора които са писали библията ли? бог явно няма НИКАКЪВ проблем да се явява наляво и надясно през онези времена и изведнъж като излизат фотоапаратите вдън земята попада.

защо може на мойсей да си покаже гъза даже (ако искаш цитат казвай), а на мен и един мейл да не ми прати?


И въпреки това, пак ще има хора които да не повярват и да кажат че е дело на човек.

все още не разбирам защо това трябва да е проблем


Което ми напомня на един библейски цитат, точно от частта с богаташа, който отиде в ада (предполагам нея имаш предвид):
30 А той рече: Не отче Аврааме; но ако отиде при тях някой от мъртвите, ще се покаят.
31 И той му каза: Ако не слушат Моисея и пророците, то и от мъртвите да възкръсне някой, пак няма да се убедят.

АХА а преди часове само казваше на някой да не говори за вярванията на други.


Ти пък кой си, че да определяш дали някой може да вярва или да не вярва в нещо?!

как смееш да проявяваш такава наглост?!

аз си казвам - ако ей сега получа идентичен мейл и смс във всичките ми пощи и двата телефона който е адресиран от бог и ми разкрива детайли от живота ми които и шпиони не биха могли да знаят ще повярвам.

сега какво?

лъжа ли?


ТРЯБВА да лъжа нали? все пак не съм повярвал на мойсей. КАК СМЕЯ да не вярвам на човека, който според историци говори за несъществуващи места и събития, как смея да не вярвам на един от стотиците тъпаци от това време които са говорили с тоз и онзи бог нали?

много нагло копеле трябва да съм аз нали?













защо да вярвам на мойсей или на другите убийци и изнасилвачи от стария завет, особенно когато ТВОИТЕ сърелигиозници толкова пламмено го отричат и наричат тривиален и иррелевантен?

или просто цитата беше чат-пат уместен и реши да го постнеш без да му мислиш много много? ако е така няма проблем


А аз въобще не отричам ада и горенето и физическите мъчения.

така ли? щото ми се стори че написа


Те просто искат да прекарат вечността с Бог, както тук на тази Земя са се стремили "сърцата им" да бъдат близко до него, така копнеят за вечен живот в неговото присъствие. И съответно, който не е искал да се доближи до Бог през земния си живот, отива на място, отдалечено от Бога, единствено в присъствието на този, чийто път е избрал да последва, а това е мъчителното за вярващите, това е огъня, който ще мъчи душите им.

сторило ми се е че си го написала просто. моя грешка


Казвам само, че за много християни не това е плашещото, а че няма да прекарат вечността с Бог.

http://www.yeahthatsfunny.com/wp-content/uploads/2010/06/50-cent-and-earnie.gif


Да, Бог е всеприсъстващ, но т. нар. "ад" е завинаги отдалечен от всичко свято и божието присъствие.

къде го пише това?


Като си разложил така изреченията ми на няколко части наистина звучи парадоксално, но се надявам че си разбрал какво имам предвид с цялото мнение.

ако говориш за онази шеговита част с ада и рая - да разбрах те

просто мисля (и написах защо смятам така) че грешиш

dPa3HuTeJl
10-17-2011, 02:49
Не.

chrisffo
10-29-2011, 07:20
Категорично ДА

TheVoyageOfBeliefs
10-31-2011, 19:10
ДА

nerwna
11-10-2011, 10:25
Категорично ДА :)

karnaWAL
11-12-2011, 20:29
мааааааа .... разбира сее, че ............. НЕ ... вярвам само в МЕН 8)

Alekssandyr
11-14-2011, 21:05
Вярвам, че има нещо там, има някой който ни е създал, но определено тва не е христос или буда! За мен БОГ е раса, някой който ни е подпомогнал да се развием и да сме това което сме днес, ама чак библии, 7 дни, бръмбари и пясъчни бури .. надали

gandalfepi4
11-14-2011, 23:31
^ Само да знаеш че Будата е човек. Будистите не го почитат като бог, по дефиниция будизма в чиста форма е атеистична религия.

TheMightyNadenica
11-17-2011, 19:00
То остави Буда...че не знае за него - не знае! Ами и Исус да ни е създал...що за необразованост...ето защо викат на християните неверници - защото възприемат пратеника за своя бог...

L31h4z
11-17-2011, 20:29
И Джизъса си е историческа фигура, но не виждам защо хората трябва да го обиждат, свързвайки го с Християнството.

По темата:
Вярвам в... да го наречем вселената, тъй като не искам да ме разберете погрешно. Но не и в религиозен bullshit. Кратък отговор на конкретния въпрос - твърдо не.

TheMightyNadenica
11-17-2011, 20:46
Кой е казал, че не е реална личност?

L31h4z
11-18-2011, 08:26
О не, не го казвам в отговор на думите ви, просто допълвам градивните коментари. :D

RagioL
11-18-2011, 10:07
Възприемам Бог по скоро като енергия познание, съвкупност от всичко, а не като антропоморфно същество било то от мъжки или женски пол. Възприемам го като нещо без човешки емоции.
А и Буда ако не се бъркам беше състояние, което всеки може да постигне, стига да го иска разбира се.Буда не означаваше ли пробуден от съня в който човечеството е потънал. Ако не се бъркам това беше смисъла и на будизма да се пробудиш, да станеш осъзнат.

L31h4z
11-18-2011, 13:01
Възприемам Бог по скоро като енергия познание, съвкупност от всичко, а не като антропоморфно същество било то от мъжки или женски пол. Възприемам го като нещо без човешки емоции.
А и Буда ако не се бъркам беше състояние, което всеки може да постигне, стига да го иска разбира се.Буда не означаваше ли пробуден от съня в който човечеството е потънал. Ако не се бъркам това беше смисъла и на будизма да се пробудиш, да станеш осъзнат.

Радвам се, че на фона на религиозната помия има и хора с такъв тип виждания за света във форума. :)

Приготви се религиозните тролове във форума да те обвинят за сатанист, though... :D

RagioL
11-18-2011, 13:42
Нищо ново под слънцето и преди са ме наричали сатанист.

evropeiski
11-18-2011, 13:47
мрън-мрън-мрън, кво сте заревали на седенката бе, будисти ли сте не ви знам кви сте. 8)

RagioL
11-18-2011, 14:11
Ами ти, какво на забавен ли се правиш, просветени християнино? :lol:
В детската градина не ти ли обръщат вече достатъчно внимание? Това ли е християнската култура, това което не можеш го разбереш да му се присмееш или да се опиташ да го унищожиш? Светата инквизиция е доказателство за добротата на тази религия.

RagioL
11-18-2011, 14:20
Да не говорим за останалите безсмислици, които я съпътстват.

playy
11-18-2011, 14:32
мрън-мрън-мрън, кво сте заревали на седенката бе, будисти ли сте не ви знам кви сте. 8)

ауу,какво вулгарно поведение за един християнин :shock:

Concussion
11-18-2011, 16:04
мрън-мрън-мрън, кво сте заревали на седенката бе, будисти ли сте не ви знам кви сте. 8)

Това ли е любовта, търпението и мъдростта, които ти дава Господ?

TheMightyNadenica
11-18-2011, 19:24
Не, не, не...аз не съм вЪзмутен, аз съм възмУтен от разочароващото държание на вярващите чАда...

cvetemoe
11-18-2011, 22:03
Светата инквизиция е доказателство за добротата на тази религия.

Светата инквизиция мисля, че е дело на Католическата църква, а не на Православната.

RagioL
11-19-2011, 13:07
Светата инквизиция е доказателство за добротата на тази религия.

Светата инквизиция мисля, че е дело на Католическата църква, а не на Православната.

Извинявай забравих че сме на територията на Източно "Православната" църква. Тук божите служители не се отнасят чак толкова жестоко с тези, които не са удобни.

justsimple
11-19-2011, 14:04
Да.
Както казва Вернер Хайзенберг, първата глътка от чашата на природните науки прави човека атеист, но на дъното на чашата го очаква Бог. Само твърде незрели и огорчени хора твърдят, че няма Бог, защото гледат на нещата от това както им е удобно и прекалено емоционално.

TheMightyNadenica
11-19-2011, 16:52
Да.
Както казва Вернер Хайзенберг, първата глътка от чашата на природните науки прави човека атеист, но на дъното на чашата го очаква Бог. Само твърде незрели и огорчени хора твърдят, че няма Бог, защото гледат на нещата от това както им е удобно и прекалено емоционално.

Само твърде незрели и огорчени хора могат да направят словосъчетанието justsimple...

Amellia
11-20-2011, 00:19
Не вярвам в бог.
Отделих около 15 минути за да прочета цялата тема. В момента се чудя как може някои хора да са толкова глупави.
Първото, което наистина ме заинтригува, така да се каже, бяха мненията на няколко човека, които постоянно повтаряха как всички атеисти, са глупави, неразумни, идиоти, хора пълни с предразсъдъци и, разбира се, изключително заблудени. Вие сериозно ли? Дори няма нужда да го коментирам.
Второ: Вярващи, повярвайте ми, че на атеистите сте им толкова странни и смешни с вманиаченото си вярване в нещо, което сте сигурни, че съществува, колкото и те на вас.
В крайна сметка защо трябва единият да съди другия за това, че вярва или не. Това е въпрос на личен избор.
Някой беше повдигнал темата за смисъла на живота. Защо трябва да има смисъл? Защо всяко нещо трябва да има смисъл? Защо, по дяволите, хората правят нещата по-сложни, от колкото всъщност са?
И защо ви е толкова странно, твърдението, че вселената е възникнала от нищото? Ами вашият бог от къде се е появил? Май че от същото място..
Лично аз мисля, че религиите и различните вярвания са породени от няколко неща: От това, че хората са минавали през трудности. Било им е нужно нещо, което да им помогне, на което да се опрат, което да обвиняват дори, че не вали дъжд или че няма храна. И от това, че когато хората са започнали да завладяват земи и народи им е било нужно по някакъв начин да ги обединят, за да е по-лесно да ги управляват. И в тия случаи най-удобно е да им насеят някакви вярвания, които с времето всички усвояват все повече и повече. При тях е било важно убеждението, не вярата сама по себе си.

Shturrrche88
11-20-2011, 06:01
^^ Слава на Тангра

sunity06
11-20-2011, 07:42
И аз не съм вярваща, айде сега религиозните фанатици да ме оплюят колко съм залупена :smt002 (...не ти боже, на лъжците, на безчестните тирани, не ти идол на глупците, на човешките душмани!...). А съм и 100% сигурна, че и т.н. Бог ни ме иска, щом ме кара да съм пред припадък, дори само когато преминавам покрай църквата до нас. Предполагам, че има някаква всевишна сила, но тя е в самите нас, а това го е казал и Христо Ботев в "Моята молитва"(О, мой боже, правий баже! Не ти, що си в небесата, а ти, що си в мене, боже,-мен в сърцето и в душата...).

evropeiski
11-20-2011, 09:01
И аз не съм вярваща, айде сега религиозните фанатици да ме оплюят колко съм залупена.

Аз съм вярващ, айде сега нерелигиозните фанатици да ме оплюят колко съм залупен.

Concussion
11-20-2011, 10:21
мрън-мрън-мрън, кво сте заревали на седенката бе, будисти ли сте не ви знам кви сте. 8)

Това ли ca любовта, търпението и мъдростта, които ти дава Господ?

RagioL
11-20-2011, 11:07
И аз не съм вярваща, айде сега религиозните фанатици да ме оплюят колко съм залупена.

Аз съм вярващ, айде сега нерелигиозните фанатици да ме оплюят колко съм залупен.
Да изповядваш някакви вярвания не е проблем, но да ги пробутваш на някой друг и да твърдиш че си по добър от него, ето това вече е досадно. Аз да не би да тикам своите вярвания в лицето ти?

TheMightyNadenica
11-20-2011, 13:18
И аз не съм вярваща, айде сега религиозните фанатици да ме оплюят колко съм залупена.

Аз съм вярващ, айде сега нерелигиозните фанатици да ме оплюят колко съм залупен.

Атеистите не се опитват да се налагат за разлика от религиозните типове...

playy
11-20-2011, 13:24
още по-смешно ми става,като твърдят че света е на 5-6 хил.,на фона на научно доказани фатки,които сочат че Земята е на 4-4,5 млр.г....Религията е хубаво нещо ако хората я ползват като духовно стъпало в тежък момент от живота,но ако базираш целия си светоглед на 1 книга и се опитваш да наложиш другите да вярват в това,не изкарва извън развновесия,защото просто не мога да си обесня как може да има толкова ограничени и заблудени хора. :(

cvetemoe
11-20-2011, 14:06
Религията е хубаво нещо ако хората я ползват като духовно стъпало в тежък момент от живота,но ако базираш целия си светоглед на 1 книга и се опитваш да наложиш другите да вярват в това,не изкарва извън развновесия,защото просто не мога да си обесня как може да има толкова ограничени и заблудени хора.

Защо мислите, а и виждам че успешно са ви е внушили, че вярата била за слаби хора или че вярата манипулирала хората да са в подчинение на властта и тем подобни заучени фрази. Извинявам се, но е точно обратното.
Също вярата не се налага насила, тя е свободен избор на душата. Сам Бог зачита свободната воля, иначе в един миг всички би ни направил вярващи независимо дали го искаме или не.

gandalfepi4
11-20-2011, 14:31
^ коментара ти успешно може да се изрази и по следния начин:

http://24.media.tumblr.com/tumblr_lho5hyAwYX1qdkc5fo1_250.gif

cvetemoe
11-20-2011, 15:00
^ коментара ти успешно може да се изрази и по следния начин:
Хахахаха много си оригинален, браво, браво, ти си супеееееееер.

Да те моля да повярваш ли.
Кой разбира, да разбира.

Concussion
11-20-2011, 15:02
Разбрахме ти позицията. Хайде да спреш да бълваш простотии вече.

cvetemoe
11-20-2011, 15:04
Разбрахме ти позицията. Хайде да спреш да бълваш простотии вече.

хубавицеееее

ZipFail
11-20-2011, 15:12
Чакайте, искам и аз :D

цветемое, еби се в г'ъза :)

evropeiski
11-20-2011, 15:13
Гандалф4о, вашите са вярващи, баба ти всяка неделя ходи на църква, а пък ти на кой си се метнал такъв. Тц-тц-тц! :)

Concussion
11-20-2011, 15:27
Това ли ca любовта, търпението и мъдростта, които ти дава Господ?

evropeiski
11-20-2011, 15:32
Това ли ca любовта, търпението и мъдростта, които ти дава Господ?

Ами старая се да съм добър самарянин, ама се подавам на слабости и признавам си, ама важното е старание да имам.

RagioL
11-20-2011, 16:16
^ коментара ти успешно може да се изрази и по следния начин:
Хахахаха много си оригинален, браво, браво, ти си супеееееееер.

Да те моля да повярваш ли.
Кой разбира, да разбира.
Забравил си въпросителните моето момче, направи си услуга и ни лиши от присъствието си. Мисля че вече стигна лимита на досада, която можеш да причиниш.

RagioL
11-20-2011, 16:21
Честно казано вече ми писна от религиозни смешници, които знаят всичко за живота че и отвъд.

npp
11-20-2011, 16:32
Истината е че никъде в Библията вярата не е посочена за задължителна, но професионалната/сериозната вяра е дадена единствено за да се ползва от истинските духовници и сериозните вярващи, още от самото начало на "Закона"(сиреч, Св. Закон на вярата), в Библията са посочени две основни категории хора, първата е онази на духовниците и сериозните вярващи, а пък другата е онази на невярващите/нерелигиозните/неокултистите или казано накратко: онази на потребителите, първите там(т.е. в Библията) са наричани "юдеи", а другите "езичници", точно както няма защо всеки човек (да бъде задължаван) да става лекар, защото и по-малкият процент от човечеството, които са лекари, е достатъчен да обслужва здравно останалите човеци, така и няма нужда от това всеки да става духовник, защото и малкият определен от Бога процент такива са достатъчни за да обслужват Спасението на цялото човечество и дори цялата вселена, или, как ви се струва/вижда ако всеки човек (трябва да) стане/бъде президент, кмет, министър, или др. високи постове?!, ето защо Исус е избрал само неповече от 12 човека за (най-)главни духовни служители на Новият Завет

"Вие не избрахте Мене, но Аз избрах вас, и ви определих да излезете в света и да принасяте плод и плодът ви да бъде траен; та каквото и да поискате от Отца в Мое име, да ви даде." Йоан 15: 16

cvetemoe
11-20-2011, 16:42
които знаят всичко за живота че и отвъд.

ние не знаме, ние знаме само толкова колкото Бог е сметнал за нужно да ни открие със словото Си.

TheMightyNadenica
11-20-2011, 16:46
Религията е хубаво нещо ако хората я ползват като духовно стъпало в тежък момент от живота,но ако базираш целия си светоглед на 1 книга и се опитваш да наложиш другите да вярват в това,не изкарва извън развновесия,защото просто не мога да си обесня как може да има толкова ограничени и заблудени хора.

Защо мислите, а и виждам че успешно са ви е внушили, че вярата била за слаби хора или че вярата манипулирала хората да са в подчинение на властта и тем подобни заучени фрази. Извинявам се, но е точно обратното.
Също вярата не се налага насила, тя е свободен избор на душата. Сам Бог зачита свободната воля, иначе в един миг всички би ни направил вярващи независимо дали го искаме или не.

Я погледни през средновековието например...

RagioL
11-20-2011, 16:58
които знаят всичко за живота че и отвъд.

ние не знаме, ние знаме само толкова колкото Бог е сметнал за нужно да ни открие със словото Си.

Да не би да се стресира, че чак сгреши правописа?

gandalfepi4
11-21-2011, 05:22
Гандалф4о, вашите са вярващи, баба ти всяка неделя ходи на църква, а пък ти на кой си се метнал такъв. Тц-тц-тц! :)

...

Знаем ли колко е лошо да се лъже пич? Сериозен съм. Ако си забравил пасажите от библията които оприличават лъженето като нещо лошо ще ти ги припомня, нямам проблем.

И не излизай с номера "Ще си бия чикии върху бебета, ще лъжа като евреин в джамия и ще крада уайрлес ама после ще кажа че съм опитал да не правя така значи всичко е наред"

ПС Дори и да беше вярно щеше да е ТОЛКОВА жалък опит да направиш каквото и да е било. Чак ти се чудя толкова ли ти харесва да лъжеш що ли

gandalfepi4
11-21-2011, 06:01
които знаят всичко за живота че и отвъд.

ние не знаме, ние знаме само толкова колкото Бог е сметнал за нужно да ни открие със словото Си.


И странно защо всички си противоречите.

Не бог ви говори а Биг Брадър. И както в книгата дори не той ви говори, а вие самите.

СТРАННО и ИЗНЕНАДВАЩО но в момента в който нещо ви се иска да е вярно и то бива казвано не от вас, а от бог - тапата си вярва в прераждането, npp че бог е някакъв спящ ктхулху, eдиния е креационист, другия хомофоб, всички не се съгласявате за нещо за повече от 2-3 коментара, но БОГ го е разкрил на всеки поотделно, както и е разкрил правотата на индуси, мюсюлмани, евреи, шинтоисти, бушмени по голи задници - всичките ЛИЧНО бог/овете са ви казали това и онова и вие за това го знаете.


Същото както с хилядите религии, десетките църкви, десетките хиляди деномниации, милионите мнения измежду деноминациите и тн и тн и тн.





Aз мога да ви разбера глупостите. Сериозно, мога. Човешко е, все пак сме си тъпи маймуни.






Това което не мога да разбера е следното:



Как може някой религиозен (№1 )да се прави на литерат, НО след като му покажеш че книгата му е греши супер яко за история, геология, археология, биология, теология и какво ли още не...

да започва да регресира до позиция само на теизъм (№2)и започва да защитава изначалната си позиция с това че въпросният Θεός бил доказан следователно позиция №1 е вярна, НО...

когато започнеш да го притискаш откъде знае че въпросният бог е истински и защо аджиба да му се вярва на него, а не на другите билиони религиозни стигаме до позиция №3 - някакъв деизъм (№3)"Аз вярвам в това понеже в живота ми има някакви мъгляви, рядко ако изобщо споменавани, гъвкави "доказателства" за това че позицията ми е правилна" и следователно позиции №-а 1,2 & 3 уж са били правилни




А ВЕЧЕ когато наистина го настъпиш като червей с грайфер, когато спреш да използваш като инструмент за дискусия науките, философията, логиката и моралът и му кажем доброто старо [i]"Ми виж ей тези диви негра дето се разхождат по пишки казват че си говорят с боговете П'клищринджу и К

npp
11-21-2011, 10:53
не че просто някаква книга, но именно правилната вяра е разкривала хиляди пъти на хиляди Светии Истината за Бог, и тя е че в цялата вселена няма друг Господ Бог освен един единственият Бог Отец плюс един единственият Исус Христос, и че няма друга Истина/Правда освен Тяхната, като все пак Тя е съвършенната, поради което и позната на всички Праведни независимо дали са вярващи или невярващи, защото и сред невярващите винаги е имало праведни люде, а всички останали богове/христосовци са фалшиви и въобще не са никакви богове/господари, нито пък словото им е Истинно/Праведно, но (е) лъжливо, правилната вяра винаги е разкривала това, имайки предвид че именно неправилната/погрешната вяра/духовност е грехът, за който се говори в цялата Библия, ева и адам последвали/започнали да упражняват именно неправедна вяра слушайки "другия" "бог" сиреч дявола, така че, няма никаква полза от другите богове/христосовци, нито пък от тяхното слово, нито пък си заслужава да им обръщаш внимание слушайки/следвайки ги

"Кой е лъжец, освен оня, който отрича, че Исус е (единственият) Христос(Господ)? той е антихрист, който(т.е. който действувайки по верчески/духовен път) се отрича от Отца и от Сина. Никой(т.е. никой духовник/вярващ), който се отрича от Сина(т.е. от Исус Христос), няма нито Отца; а който изповядва Сина, има и Отца. А колкото за вас, онова, което сте чули отначало(т.е. което сте Разбрали от/чрез правилната вяра), нека остане у вас. Ако остане у вас това, което сте чули отначало, то и вие ще пребъдете в Сина и в Отца. И обещанието, което Той ни даде е това - вечен живот. Пиша ви това поради тия, които желаят да ви заблудят; а колкото за вас, помазанието(т.е. "помазанието" на/от правилната вяра), което приехте от Него, остава във вас, и нямате нужда да ви учи някой; затова, както Неговото помазание ви учи за всичко, и е истинско, а не лъжливо, пребъдвайте в Него, както ви е научило да правите. Дечица, и сега пребъдвайте в Него, та когато се яви, да имате дръзновение, и да се не посрамим пред Него в пришествието Му. Ако знаете, че Той е праведен, знайте, че и всеки, който върши правда, е от Него роден." 1 Йоаново 2: 22-29

[quote=gandalfepi4]А ти защо не ходиш да се факаш и не ме оставиш да си вярвам в П'клищринджу и К

koshtramba
12-08-2011, 13:29
Тоя npp спи с Библията, братче!