PDA

View Full Version : бяла пудра за подчертаване на погледа



POLLINA
08-16-2011, 17:43
не съм убедена,че е пудра,но предполагам.Знам,че се слага под и около очите за подчертаване на погледа.Някой може ли да ми препоръча някаква марка и да ми каже г/д ориентировъчна цена :)

Inn0cenCe
08-16-2011, 18:27
Мм, за пудра не съм чувала, но аз лично постигам същият ефект с коректор, който е един тон по- светъл от фон-дю-тена ми. Ползвам MAYBELLINE AFFINITONE CONCEALER :)

anonymous708973
08-16-2011, 19:23
Аз пък днес чух за синя пудра, която се слага на клепачите.

Isabelle
08-16-2011, 19:25
и на мен ми е много интересно да си намеря такава пудра

bloodymirror
08-16-2011, 19:28
Това най-вече се прави с коректор,но ако нямаш под ръка-с по-светла пудра,просто си купи същата марка,която ползваш,само че в по-светъл тон..a иначе на L'oreal True Match са много добри.

blueberryyy
08-16-2011, 19:29
Да не говорите за прозрачна пудра?
Попринцип целта и е да матира лицето, но съв виждала да се слага около очите и на миглите преди спирала. Но това е след всякакъв друг грим.M.A.C. имат такава, но струва към 60 лева...
http://www3.images.coolspotters.com/photos/127953/mac-prep-prime-transparent-finishing-powder-profile.jpg

Isabelle
08-16-2011, 19:31
Това най-вече се прави с коректор,но ако нямаш под ръка-с по-светла пудра,просто си купи същата марка,която ползваш,само че в по-светъл тон..a иначе на L'oreal True Match са много добри.
не нее тя направо е бяла, миналата седмица бях на сватба и булката беше точно с ефекта , който POLLINA описа.Различна е .

Hilary_
08-16-2011, 19:34
Прозрачната пудра до колкото знам се слага, за да не остават прашинки под очите от сенките и НЕ изсветлява под очите.
Иначе това изсветляване знам, че се прави с коректор или по - светъл фдт .. :-o
Сигурно може да стане и с по - светла пудра, но за марка не мога да те ориентирам, защото отдавна не съм се интересувала .. :-o

Може би ArtDeco .. :-o

Sigrina
08-16-2011, 19:50
Бялата пудра обикновено се нанася само под очите и то преди нанасянето на сенки /но след коректора и фон дьо тена/. Прави се с цел да се предотврати размазването на падащите прашинки от сенките и същевременно тази зона от лицето да изпъкне. Понякога се слага и на други места по лицето, където има нужда от изпъкване/озаряване, но рядко. Доста хора използват транслуцентна или бебешка пудра вместо бялата :) След нанасянето на сенките тя се изчетква и отгоре може да се нанесе обикновена/минерална или транслуцентна пудра, за да не се набива на очи фрапираща разлика, но все пак да не се губи ефекта на "осветляване" един вид. Ох, много сложно го обясних, дано сте ме разбрали :)

anonymous708973
08-16-2011, 20:14
Може ли няколко примера за бяла пудра на масова марка? Тия дни ще слагам едни сенки, от които ужасно много ми пада на бузите и искам да не се размазват. Или да ми дадете някой друг вариант?

Hilary_
08-16-2011, 20:17
Може ли няколко примера за бяла пудра на масова марка? Тия дни ще слагам едни сенки, от които ужасно много ми пада на бузите и искам да не се размазват. Или да ми дадете някой друг вариант?
Вариант е да гримираш първо очите и после фдт, пудри и т.н. ..

Sigrina
08-16-2011, 21:47
Може ли няколко примера за бяла пудра на масова марка? Тия дни ще слагам едни сенки, от които ужасно много ми пада на бузите и искам да не се размазват. Или да ми дадете някой друг вариант?

Не съм виждала в България да се продава, иначе хубавите големи марки имат. Можеш като алтернатива да използваш бебешка пудра. Ако все пак имаш възможност да поръчаш на някой от Америка, ти препоръчвам тази http://www.coastalscents.com/cfwebstore/index.cfm/product/388/silica-powder-spheres.cfm
невероятна е <3