PDA

View Full Version : Вярвате ли в кармата?



ScarlettS
08-16-2011, 21:52
Преди смятах, че всяко наше действие има съответните последици, и всичко се връща. Докато го вярвах сякаш винаги наистина така се получаваше спрямо мен и спрямо хората наоколо.После реших, че просто когато съм правела нещо, което аз съм считала за "лошо" и съм се чувствала виновна, може би подсъзнателно сама съм правела така, че да се самонакажа чрез действията си, за да потвърдя пред себе си, че кармата е истинска.

Добра постъппка ли е например да направиш нещо добро, вярвайки, че непременно ще ти се върне и в крайна сметка ти ще спечелиш
от това? Или пък когато нещо лошо се случи на някого, това би трябвало да означава, че си го е заслужил, което според мен е пълна глупост. Както и да е аз самата се отказах се да вярвам, че всичко се връща.
Въпросът ми е, вие вярвате ли в кармата и че изобщо има някакъв такъв вид баланс или закономерност във вселената, и защо?

commando1
08-16-2011, 22:05
Това пак са сатанинските глупости на неверниците.
Кармата е от Сатаната.

Бог е този които направлява живота ни.

MilanowPz
08-17-2011, 00:00
Otgovora se krie w wuprosa ti :)

.После реших, че просто когато съм правела нещо, което аз съм считала за "лошо" и съм се чувствала виновна, може би подсъзнателно сама съм правела така, че да се самонакажа чрез действията си





bog e s tashacite mi ... !!! mi gi durji da ne padnat do zemqta e tam e bog !

Pa3yMeH
08-17-2011, 05:41
Да, вярвам. И не смятам, че сам си го правя, защото понякога са ми се случвали неща, независещи от мен :)

gandalfepi4
08-17-2011, 06:09
nope

commando1
08-17-2011, 09:02
Кармата се намира в главите на болните мозъци и шепата олигофрени между които и вие се нареждате. Но няма какво да се учудвам, вие сте си олигофрени и тъпаци,то си е нормално за вас да си вярвате на глупостите.

MilanowPz
08-17-2011, 11:26
Кармата се намира в главите на болните мозъци и шепата олигофрени между които и вие се нареждате. Но няма какво да се учудвам, вие сте си олигофрени и тъпаци,то си е нормално за вас да си вярвате на глупостите.


sushtata boza si i ti kato wqrwash w taq glupost narechena gospod bog isus i nekfi drugi tam

ZipFail
08-17-2011, 14:09
Да.

commando1
08-17-2011, 14:18
http://i1211.photobucket.com/albums/cc436/crazy_redy_barret/Darwin_as_monkey.gif Чарлз Дарвин маймуната. :D :D :D :D :D :D :D Братчеда на маймуноподобните атеисти. :razz:

ZipFail
08-17-2011, 14:23
Ако вярваш в кармата, едва ли си атеист :lol:

commando1
08-17-2011, 14:29
Ако вярваш в кармата, едва ли си атеист :lol:

Щом не вярваш в Бог, дори и да вярваш в дядо Коледа все си е атеизъм. :D :D :D

Hecate
08-17-2011, 14:33
Понякога вярвам друг път ми се струва пълна глупост, зависи кога ме попиташ.

ZipFail
08-17-2011, 14:33
100%.

И мюсюлманите са атеисти.

cigarettekisses
08-18-2011, 10:22
Вярвам.
Може да няма карма,но много често се получава така,че като направиш нещо лошо на някого и после ти се налага и на теб да минеш през същото и разбираш какво наистина си му причинил и точно в такива моменти човек трябва да се учи от грешките си и да не ги повтаря.
И все пак ако се държиш винаги добре с хората и се раздаваш,те също така ще се държат с теб.Логично..

commando1
08-18-2011, 12:44
Не вярвам в кармата, не вярвам в кърмата, нито в казармата, нито в катарахтата, нито дори в кавърмата (макар че обичам кавърма :D ) не вярвам дори в кантармата. Вярвам само и единствено в Господ Бог Иисус Христос. :wink:

RipTheChain
08-18-2011, 14:32
Ако вярваш в кармата, едва ли си атеист :lol:

Щом не вярваш в Бог, дори и да вярваш в дядо Коледа все си е атеизъм. :D :D :D

Отново доказа тъпотата си!Атеизъм идва от теос-бог.Тоест,ако за мен Дядо Коледа е божество значи не съм атеист,тъй като вярвам в моя си Господ Дядо Коледа.Знам и какво ще ми отговориш,за това ще те изпреваря-аз мога да си вярвам в каквото си искам и не е нужно да съм наивен глупак като теб и да вярвам в тези измислени "всемогъщи" божества...

npp
08-23-2011, 19:22
всичко онова за нещото наричано "карма" е пълна сатанинска лъжа, това просто са лъжепророчества измислени от много мъдри лъжепророци, целта на дявола е да погубва хората/одушевените и ако може да ги затрие напълно, ето защо е и цялата тази дъндания около неща като "кармата", дявола и неговата армия от неправедни/лъжливи духовници дори успяха да превърнат част от лъжепророчествата си в реални факти - пазете се, много са опасни такива вероучения/вероизповедания/религии, в които се говори за "карма" или за подобни неща, това са най-вече вероученията/вероизповеданията/религиите от индийски тип, такива като: йога, кришнаизъм, шиваизъм, хиндуизъм, будизъм, сикхизъм, джайнизъм, ведантизъм, и пр., такива учения са крайно опасни

"Ако има човек ухо нека слуша. Ако някой завежда в плен, и той в плен ще отиде; ако някой убива със сабя, и той трябва от сабя да бъде убит(сиреч, това е сатанинският закон на кармата, който (закон) дявола се опитва да наложи на цялата вселена). Тука е нужно търпението и вярата на светиите." Откровение 13:9-10,

"И когато заминаваше, видя един сляпороден човек. И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп? Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му(т.е. в истинският Бог няма/не съществува такъв грях, сиреч "карма"), но за да се явят в него Божиите дела. Ние трябва да вършим делата на Този, Който Ме е пратил, докле е ден; иде нощ, когато никой не може да работи. Когато съм в света, светлина съм на света. Като рече това, плюна на земята, направи кал с плюнката и намаза с калта очите му; и рече му: Иди, умий се в къпалнята Силоам (което значи Пратен). И тъй, той отиде, уми се, и дойде прогледал." Йоан 9:1-7

antifashionshit
08-23-2011, 20:03
^ bist du geistlich behindert, oder was?

npp
08-24-2011, 09:00
andst

Auriss
08-24-2011, 10:42
^ bist du geistlich behindert, oder was? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

TheMightyNadenica
08-26-2011, 01:17
На мен ли ми се струва, или този коммандо затъпява всеки изминал ден?

Anja
08-26-2011, 07:37
На мен ли ми се струва, или този коммандо затъпява всеки изминал ден?

Не... не ти се струва само на теб...! :razz:

По темата: Не, не вярвам в карма, не вярвам в Бог, не вярвам във всякакви такива недоказани, измислени, промиващи мозъците на хората неща. :wink: Вярвам, че няма съдба, т.е. още с раждането ти да е предначертано какво ще ти се случи, а всяко следващо събитие в твоя живот напълно зависи от стечението на предишните. Не вярвам, че ако си сторил добро на някого, непременно ще получиш това добро в замяна. Не вярвам, че ако си сторил лошо, ще бъдеш наказан (доказателство са стотиците хора, избиващи деца, които дори не влизат в затвора и продължават да живеят на свобода.) И не ми казвайте, че дори да не са наказани приживе, лошите ще бъдат наказани след Смъртта им, защото това пък съвсем не го вярвам. След Смъртта си ще почиват в Земята, ще гният и после ще ги изядат червеи. :smt011

shadyxxfan
10-23-2011, 19:20
Животът е такъв какъвто си го направиш..Живеем в реалността на нашите мисли.По-склонна съм да вярвам в това,отколкото че всичко е предначертано. ;)

npp
10-27-2011, 12:15
с този начин на мислене и двамата сте по-праведни в сравнение с онези, които вярват в кармата, изключвайки онова, което anja казва по отношение на причиняването на зло и относно онова че всяко следващо събитие зависило напълно от предишните

perfect_stranger
10-28-2011, 15:43
Нпп Така както го казваш излиза че един християнин убиец е по праведен от мирен индус . Но стадния инстинкт на човека явно си казва думата и продължава да се вслушва в догмите само и единствено от страх . Ние сме си свободни да правим каквото пожелаем . И ако се държим грубо и нахално едва ли ще получим мил и лщбезен отговор .Карма има и във физиката дори само че я наричат трети принцип на механиката .кармата може да бъде преживяна , сега преживяваща се и неузряла - засъжаление не помня санскритските термини . Самия закон не се нарича карма а дарма но се пише (dharma) .Kармата е последицата от него най просто обяснено . Причина и слествие .

npp
10-28-2011, 16:07
Нпп Така както го казваш излиза че един християнин убиец е по праведен от мирен индус . Но стадния инстинкт на човека явно си казва думата и продължава да се вслушва в догмите само и единствено от страх . Ние сме си свободни да правим каквото пожелаем . И ако се държим грубо и нахално едва ли ще получим мил и лщбезен отговор .Карма има и във физиката дори само че я наричат трети принцип на механиката .кармата може да бъде преживяна , сега преживяваща се и неузряла - засъжаление не помня санскритските термини . Самия закон не се нарича карма а дарма но се пише (dharma) .Kармата е последицата от него най просто обяснено . Причина и слествие .
виж какво пише в Библията относно кармата:

"Ако има човек ухо нека слуша. Ако някой завежда в плен, и той в плен ще отиде; ако някой убива със сабя, и той трябва от сабя да бъде убит(сиреч, това е закона на "звяра"/"666"/"кармата"). Тука е нужно търпението и вярата на светиите(т.е. при такова положение е нужно духовника/вярващия да има правилна(-та) вяра в истинският Господ Бог, а също и, всетърпение)." Откровение 13:9-10

никъде в Библията не е представен такъв "трети принцип на механиката", там има, например, просто предупреждение за това че ако някой причинява зло на друг(-и) човек(-ци) без да спре, така рискува да бъде "напляскан" от всеобщият Баща наричан Бог, Той не е просто механичен рикошет, но Все-Разумно Същество

perfect_stranger
10-28-2011, 16:26
А не ми натрапвай ако обичаш Библията както не ти натрапвам Ведите и Упанишадите . Я иди и ритни със все сила стената да видим няма ли да те заболи . Получава се ефекта the wall strikes back . отвори си учебника по физика за 8 клас .

npp
10-28-2011, 16:39
А не ми натрапвай ако обичаш Библията както не ти натрапвам Ведите и Упанишадите . Я иди и ритни със все сила стената да видим няма ли да те заболи . Получава се ефекта the wall strikes back . отвори си учебника по физика за 8 клас .
едно е някакъв закон на механиката, а съвсем друго (е) Живият ВсеРазумен Господ Бог, как ти се вижда докато учените-човеци са с такъв огромен разум, (а) в същото време Бог да е само един глупав (механичен) рикошетен механизъм?! - например, по-добре ли би било ако вместо родителите да се отнасят към децата си разумно, просто поставят един глупав робот, който съвсем безмилостно да им причинява всичко, в което те грешат, който даже да им причинява злини каквито те не са си и помисляли?!

perfect_stranger
10-28-2011, 17:01
Явно тогава има много богове защото колкото хора толкова и акълища. Децата се нуждаят от подкрепа , любов и внимание , което няма нищо обюо нито с боговете , нито с кармата нито с религията .

DummyBlock
11-26-2011, 12:10
Ако вярваш в кармата, едва ли си атеист :lol:

Щом не вярваш в Бог, дори и да вярваш в дядо Коледа все си е атеизъм. :D :D :D


Не искам да съм груба, но ти си фанатик. Ако да вярваш в дядо Коледа е атеизъм, то тогава половината, да не кажа и повече, хора в света са атеисти..
До колкото помня сме в 21-ви век и хората са малко по - напред с материала. Бурите не ги предизвиква Бог, гръмотевиците също!
Естествено всеки има право на мнение, но мисля че ти се опитваш да натрапиш своето. Окей разбрахме, че си мноооого вярващ, но не забравяй, че всеки има свобода на словото и на мисленето.


По темата: Не вярвам. Наистина има неща, при които нямаш контрол над началото им, но от теб зависи как ще свършат. ( Лични мнение )

cvetemoe
11-26-2011, 12:18
Не вярвам в кармата. Вярвам в Божията справедливост и възмездие.
"На всеки според делата".

npp
11-26-2011, 12:37
няма "карма", нито "самсара"(цикъл на прераждания), няма злопаметност/отмъстителност в истинкият Господ Бог, но има това че който човек причинява зло на друг човек, рискува да бъде санкциониран от Бог и то единствено с цел да спре/да престане да причинява зло, а не заради злопаметност/отмъстителност от страна на Бог

"И когато заминаваше, видя един сляпороден човек. И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп? Исус отговори: Нито поради негов грях(т.е. никой не се ражда грешен, и никой няма (никакъв) грях отпреди раждането си), нито на родителите му(т.е. нито пък е възможно да се роди грешевн поради грях на който и да било от съгрешаващите/грешниците), но за да се явят в него Божиите дела(т.е. но и въобще истинският Бог не счита грях чрез злопаметност от Негова страна, но сега просто е време(-то) този човек да бъде изцелен). Ние трябва да вършим делата на Този, Който Ме е пратил, докле е ден(т.е. докле Светлината е с вас/човеците); иде нощ, когато никой не може да работи. Когато съм в света, светлина съм на света. Като рече това, плюна на земята, направи кал с плюнката и намаза с калта очите му; и рече му: Иди, умий се в къпалнята Силоам (което значи Пратен). И тъй, той отиде, уми се, и дойде прогледал." Йоан 9: 1-7

cvetemoe
11-26-2011, 12:51
Не вярвам в кармата. Вярвам в Божията справедливост и възмездие.
"На всеки според делата".
няма "карма", нито "самсара"(цикъл на прераждания), няма злопаметност/отмъстителност в истинкият Господ Бог, но има това че който човек причинява зло на друг човек, рискува да бъде санкциониран от Бог и то единствено с цел да спре/да престане да причинява зло, а не заради злопаметност/отмъстителност от страна на Бог

Не съм казал, че Божието възмездие е заради злопаметност, а за да възтържествува справедливостта.

npp
11-26-2011, 12:55
отговора ме не беше единствено към теб, но просто отговорих в темата като цяло, извинявай, чак сега го видях, без да искам съм кликнал бутон 'цитат' вместо 'отговор', оправих го, съжалявам за недоразумението

TheMightyNadenica
11-26-2011, 15:09
Не сакам да спорите...бийте се! Искам да виждам изпонападали зъби! Залозите при мен! Според мен цветето ще е по-агресивен, но нпп ще го победи с постоянство с ударите в главата! Но това е лично мое мнение!

npp
11-26-2011, 16:21
Не сакам да спорите...бийте се! Искам да виждам изпонападали зъби! Залозите при мен! Според мен цветето ще е по-агресивен, но нпп ще го победи с постоянство с ударите в главата! Но това е лично мое мнение!
да ти кажа никак не е препоръчително някой да остане без зъби, бъди сигурен че не е приятно, а може би за немалко хора е било (и) непоносимо, по-добре е човек да си има всички зъби, доброто сдъвкване на храната е много важно - учил съм науката за хранене(-то) дълги години

TheMightyNadenica
11-27-2011, 00:56
Не сакам да спорите...бийте се! Искам да виждам изпонападали зъби! Залозите при мен! Според мен цветето ще е по-агресивен, но нпп ще го победи с постоянство с ударите в главата! Но това е лично мое мнение!
да ти кажа никак не е препоръчително някой да остане без зъби, бъди сигурен че не е приятно, а може би за немалко хора е било (и) непоносимо, по-добре е човек да си има всички зъби, доброто сдъвкване на храната е много важно - учил съм науката за хранене(-то) дълги години

Нпп...започваш да ме кефиш... 8-)

Concussion
11-27-2011, 11:11
Не сакам да спорите...бийте се! Искам да виждам изпонападали зъби! Залозите при мен! Според мен цветето ще е по-агресивен, но нпп ще го победи с постоянство с ударите в главата! Но това е лично мое мнение!
да ти кажа никак не е препоръчително някой да остане без зъби, бъди сигурен че не е приятно, а може би за немалко хора е било (и) непоносимо, по-добре е човек да си има всички зъби, доброто сдъвкване на храната е много важно - учил съм науката за хранене(-то) дълги години

Интересно защо не подкрепи мнението си с цитат от Библията... :-D

NomNomNom
11-27-2011, 11:12
Вярвам в кърмата.

npp
11-27-2011, 13:22
Не сакам да спорите...бийте се! Искам да виждам изпонападали зъби! Залозите при мен! Според мен цветето ще е по-агресивен, но нпп ще го победи с постоянство с ударите в главата! Но това е лично мое мнение!
да ти кажа никак не е препоръчително някой да остане без зъби, бъди сигурен че не е приятно, а може би за немалко хора е било (и) непоносимо, по-добре е човек да си има всички зъби, доброто сдъвкване на храната е много важно - учил съм науката за хранене(-то) дълги години

Интересно защо не подкрепи мнението си с цитат от Библията... :-D
ти си разбрала :-D - изненадан съм

насистина в Библията не се говори много за тези неща, и не са те най-важните, и дори може и без тях, но все пак чрез тях човек също може да се подсигури, ето защо Бог ги е съветвал да спазват хранителни пости и да се хранят с определени храни през времето на стария завет, на което не се набляга така в Новият Завет, защото Новият е много по-съвършенният

"И като повика народа, рече им: Слушайте и разбирайте! Това, което влиза в устата, не осквернява човека; но това, което излиза от устата(т.е. но неправдите, които произлизат от човешката вяра/духовност), то осквернява човека. Тогава се приближиха учениците и Му рекоха: Знаеш ли, че фарисеите(т.е. че неправедните духовници) се съблазниха(т.е. се уплашиха/възнегодуваха) като чуха тая дума?" Матей 15: 10-12,

"Ето, давам ви власт да настъпвате на змии(т.е. дяволи(-те)/демони(-те)), и на скорпии(т.е. повреди(-те)), и власт над цялата сила на врага; и нищо няма да ви повреди." Лука 10: 19

gandalfepi4
11-27-2011, 13:28
ОК, кой друг ЗНАЕ че нпп е някакъв очилат, миришещ на коза, дърт негър от Харлем, който в замяна на хероин с лимонтозу eбe окаяни бели мъже и от 37 години не е спирал да trippin-ва на lsd, psp, rock и meth?

Всеки един негов пост просто го крещи този извод

Concussion
11-27-2011, 14:42
^ ;-)

gandalfepi4
11-27-2011, 14:54
Имало такова нещо като съдба значи!

Току-що трейснъх npp (щото съм 133t haxorz pwnz joo!!), намерих му координатите и ги въдедох в google maps - това е заснето от колата на гугъл пред неговата къща:

http://bp3.blogger.com/_Un4NSTUHJrU/RyU-jF5c67I/AAAAAAAAGd0/w-wpGR2coDI/s1600/P1020523.JPG

Не цъквай ако си под 18!

cvetemoe
11-27-2011, 14:59
npp поне е учтив и винаги се старае да бъде добронамерен, въпреки обидите. Поздравявам те npp. :)

NomNomNom
11-27-2011, 15:18
npp поне е учтив и винаги се старае да бъде добронамерен, въпреки обидите. Поздравявам те npp. :)
Ти си някаква монахиня, предавам се

gandalfepi4
11-27-2011, 15:20
^ Не е така. Момичета не са толкова тъпи.

TheMightyNadenica
11-27-2011, 18:14
Обаче наистина не можете да отречете, че нпп радва...не се ядосва, тоест не го показва де...е може на пък да го прави...но факта, че не обижда му дава много точки преднина!

Concussion
11-27-2011, 18:30
И кое по-точно те радва в него?! Малоумието му... :? Голям праз че не обижда, то т'ва да му е кусура...

TheMightyNadenica
11-27-2011, 18:38
Еми аз губя уважение към всекиго, който почне да псува и обижда...това говори за слабост и въпреки това опитвайки се да накърни другия...
Е, че пише глупости - пише...но ми се струва, че го прави нарочно...