PDA

View Full Version : Правила в училище



JustForFun
08-16-2011, 21:34
Така, не намерих такава тема, пък ако има или ви се струва тъпа , я изтриите.
Та сигурно всички знаят за правилата, които наложиха в училище. Всяка година четат инструктаж. (даже по няколко пъти)
В списъка се забранява лак, къси поли, дълбоки деколтета и дълги коси при момчетата.
Не знам за вас, но аз не съм забелязала някой да го спазва. Аз не нося тооолкова къси поли и дълбоки деколтета, но има момичета в нашето училище , които носят и никой не им прави забележка. Случвало се е да нося лак , но никой не забелязва. А относно това за момчетата и дългите им коси .. смисъл толкова дълги , че да се връзват на опашка.. Това не е ли както когато сме били с комунистите .. Ако косата ти е твърде дълга, ти я режат принудително.
Аз мисля, че поне това за косата е много гадно. Някой момчета просто обичат да са с дълги коси и това е стилът им. Това според мен е нарушаване на личното мнение на човек.. Така де, за дрехите може би съм съгласна.. не е добре да се носиш като простит*тка, а всъщност да си в 6-7 клас. Ноооооо все пак вие какво мислите за новите правила, спазват ли се и мислите ли че е честно ?

Anichkaxxwee
08-16-2011, 21:36
Така, не намерих такава тема, пък ако има или ви се струва тъпа , я изтриите.
Та сигурно всички знаят за правилата, които наложиха в училище. Всяка година четат инструктаж. (даже по няколко пъти)
В списъка се забранява лак, къси поли, дълбоки деколтета и дълги коси при момчетата.
Не знам за вас, но аз не съм забелязала някой да го спазва. Аз не нося тооолкова къси поли и дълбоки деколтета, но има момичета в нашето училище , които носят и никой не им прави забележка. Случвало се е да нося лак , но никой не забелязва. А относно това за момчетата и дългите им коси .. смисъл толкова дълги , че да се връзват на опашка.. Това не е ли както когато сме били с комунистите .. Ако косата ти е твърде дълга, ти я режат принудително.
Аз мисля, че поне това за косата е много гадно. Някой момчета просто обичат да са с дълги коси и това е стилът им. Това според мен е нарушаване на личното мнение на човек.. Така де, за дрехите може би съм съгласна.. не е добре да се носиш като простит*тка, а всъщност да си в 6-7 клас. Ноооооо все пак вие какво мислите за новите правила, спазват ли се и мислите ли че е честно ?

+

Greennight
08-16-2011, 21:56
Тия правила никой не ги спазва...

Requisition
08-16-2011, 22:02
В миналия ми клас, половината момичета бяха разголени ку**и и никой не ги предупреждаваше. Така вървят нещата в нашата страна, после защо всички недоволни...

bbadass
08-16-2011, 22:03
Правилата са ориентировъчни и се опитват да създадат (но не и напълно да наложат) строга атмосфера. Идеята е да се знае, че къси поли, твърде дълги коси, лакирани нокти... за всичко това има друго време и места ;) Колкото и да ти е досадно да слушаш правилника всяка година, полезно е той да се чува. Може да е старомоден, но етикетът си е етикет и е хубаво в по-голяма степен да се спазва, отколкото да се нарушава. По това се познава колко дисциплиниран е даден човек.

Biskfitka
08-16-2011, 23:18
Тия правила никой не ги спазва......защото са глупави.
Ако някоя е решила да ходи като курва,да си ходи.На бг образование то ва му е най-малкия проблем !
Още повече,че не мисля за номално някой да ми казва дали да нося лак,грим и т.н.

musicbaby97
08-17-2011, 05:45
Хора училищата с униформи имат по-малък проблем с това.В Турция всяко училище е наложило униформа,а и не само там.В Англия,във Виена почти навсякъде е така.И ела ми с лак или нещо такова.Няма бе,няма.Ама ние нали сме цвете....сме така :o

zlatit0o
08-17-2011, 06:37
Много тъпо.
И какво като сме лакирани? Не мога да разбера това какво пречи :-o . Това за дългите мъжки коси също е тъпо..
За късите поли и потничета, дълбоките деколтета съм съгласна, все пак отиваме да учим, а не на модно ревю.

BrainlessROCKBABY
08-17-2011, 07:42
за дълга коса при момчетата няма правило, нито за лак.. само "прилично облекло" :D

а чудех се кво биха казали, ако някое момче си пусне брада ;д ама брада-брада, като ShayCarl

Chacho
08-17-2011, 07:44
за дълга коса при момчетата няма правило, нито за лак.. само "прилично облекло" :D

а чудех се кво биха казали, ако някое момче си пусне брада ;д ама брада-брада, като ShayCarl

Ще кажат: "Ти ли си бе, Жоре?"

SonataArctica
08-17-2011, 07:45
При нас е забранена дългата коса. Викаха ме при директора 3 пъти миналата година заради нея. Накрая се наложи да я отрежа, въпреки че не беше чак толкова дълга.. до раменете...

SmilezZz
08-17-2011, 08:41
При нас като цяло се спазват,тъй като сме с униформи.

Anichkaxxwee
08-17-2011, 08:50
При нас като цяло се спазват,тъй като сме с униформи.

И ние сме с униформи, но пак никой не спазва тези правила

BrainlessROCKBABY
08-17-2011, 08:50
за дълга коса при момчетата няма правило, нито за лак.. само "прилично облекло" :D

а чудех се кво биха казали, ако някое момче си пусне брада ;д ама брада-брада, като ShayCarl

Ще кажат: "Ти ли си бе, Жоре?"

:lol: :lol:

TheBeatles
08-17-2011, 08:51
В нашето даскало ги спазват, защото иначе охраната няма да ги пусне да влязат. Преди около година имаше една мисля че 10 клас, която си беше сложила фон дьо тен по цялото лице, като я видя охраната директно я заведе при помощник-директорката. Мисля само че има едно правило, което никои не спазва - да не си лакираш ноктите. Почти всички момичета са с лак, но никой не им обръща внимание.

iiordanova
08-17-2011, 08:53
Тези "правила" никой не ги спазва. Те проблемите в образованието,ако опираха до тези "правила"...
Според мен трябва да има ограничение в облеклото на 5-6-7 клас. Само ги погледнете с какви дрехи ходят и лошо ще ви стане. В гимназията вече е друго. Малко или много там момичетата имат акъл и се обличат нормално. Поне в моята гимназия е така. А лакирането .. глупост от всякъде. Какво пречат ноктите на ученето? А за дългата коса при момчетата мога да кажа,че не харесвам момчета с дълги коси. Обаче съм съгласна с авторката,че това си е нарушаване на личния избор.
И да ги коментираме,и да не ги коментираме тези "правила'' за някои девойки от 5-6-7 клас не важат.

RainbowGirl
08-17-2011, 09:55
Не е истина как съм се нервила на директорките заради тоя правилник.
Един ден бях отишла с коса на вафлички (не ми беше направена цялата, а само за малко обем) и една директорка влиза в часа и едва ли не щеше да ме накара насила да си измия косата на чешмата или да се прибера до нас, да се изкъпя и чак тогава да дойда на училище :shock: .. и това през зимата! :? :razz:
Същото и за лака (обаче със заместничката).. каза ми да ида да си купя памук и лакочистител. :shock: :lol:

Абее.. направо нямам думи. Не съм няква кифла, че обема да ми е до небето, нито бях с тъмен и лесно забелязващ се лак. :?

Audiophile
08-17-2011, 12:49
Нали знаете, че в България всяко чудо за 3 дни?


Преди 2 години го въведоха този 'ред' и много се шумеше около него. В крайна сметка нищо не се промени - има си по-разголени момичета, има си и момчета с по-фрапираща визия. Тва е положението.

DesireToFire
08-17-2011, 15:21
Баща ми примерно не ми дава да ходя с лак на училище :Д Дългите нокти преди и тях не одобряваше, но вече не му е проблем, защото искам не искам не трябва да си пускам дълги нокти :Д Иначе сега ги питах дали имат нещо против да си направя пиърсинг на хрущяла на ухото и първата му реакция беше "Ама на училище ще можеш ли да ходиш така?". Като бях по-малка беше решил, че трябва да съм и със вързана коса, въобще преди наистина са се спазвали правилата.

Colouring
08-17-2011, 15:49
Това за лака специално е много глупаво.Аз с лак си ходя винаги,даже обичам да се лакирам доста цветно.Не съм забелязала някой да ми напрви забележка или пък да му преча с това,че съм си лакирала ноктите. :lol:
За късите поли,дълбоките деколтета и високите токове съм напълно съгласна.Ходи с пола,като искаш,ама защо хората трябва да се чудят това сега пола ли е,колан ли е? 8-) Или пък да тракаш по стълбите с 10 сантиметрови токчетата.И все пак можеш понякога да сложиш някоя по-официална обувка с токче,но недей да се правиш на чалга звезда,която ще изнася концерт.

thegreenzombie
08-17-2011, 15:57
правилата са хипер смотани!! подкрепям това за късите поли и деколтетата, но да ми забранят да си нося шапките и смъкнатите дънки... е това ми дойде в повече :-x ужасно е .. не може някакъфф дъртофелник да ми забрани да бъда това, което съм :? а и + това надали ще успее 8)

mlakniwe2
08-17-2011, 16:03
В нащо даскало не пускат, с токчета, анцуг, къси гащи, чехли, сандали, каси ръкави, блузки и разни други-само със синя риза на раета и сини дънки и нъче забрави да влезеш+показване на лична карта на входа, на момичетата им забраняват а идват с дмски чанти, разрешено е само с раници

diksi
08-17-2011, 16:10
и при нас е така, но никой не може да ме накара насила да правя нещо

sladkish_14
08-17-2011, 16:29
Не знам за вас, но аз не съм забелязала някой да го спазва.Аз не нося тооолкова къси поли и дълбоки деколтета, но има момичета в нашето училище , които носят и никой не им прави забележка. Случвало се е да нося лак , но никой не забелязва.

Значи твоето училище просто отбива номера. Не си мисли, че във всички училища е така. В моето се спазва правилникът и това е не само благодарение на училището, а и на нас - самите ученици. Второ - това за лака не е съвсем така, цитираш едва ли не правилника, а самата ти не го знаеш. Нямаш право да се лакираш с ярки цветове или курвенското червено, както и металско черно. И това, че ти самата не спазваш правилника.., ами тогава защо говориш за другите?


А относно това за момчетата и дългите им коси .. смисъл толкова дълги ,че да се връзват на опашка.. Това не е ли както когато сме били с комунистите .. Ако косата ти е твърде дълга, ти я режат принудително.
Аз мисля, че поне това за косата е много гадно. Някой момчета просто обичат да са с дълги коси и това е стилът им. Това според мен е нарушаване на личното мнение на човек.. Така де, за дрехите може би съм съгласна.. не е добре да се носиш като простит*тка, а всъщност да си в 6-7 клас. Ноооооо все пак вие какво мислите за новите правила, спазват ли се и мислите ли че е честно ?

Слушай сега. Нещата стоят така - щом момичетата не могат да се лакират, не могат да носят поли, не могат да носят отворени блузи, тогава трябва да има правила и за момчета. Институцията (училището) забранява неприличният вид на момичетата или така просто казано да изглеждат, като ку*ви, затова пък и момчетата не трябва да са неприлични, да ходят със смъкнати дрехи и коси по-дълги от на момичетата или така наречените изявени металисти.
Няма нарушаване на личното мнение моето момиче. Ако говорим за правила и комунизъм всички трябва да сме само с безцветен лак за нокти, момчетата да са с прилични коси, момичетата на опашки и всички с униформи, но училищните институции са отпуснали краищатата и сега всички им се качват на главата. Не допустимо е да се ходи на обществено място, още повече на училище във полуразпаднал се вид - приличаш сякаш идваш от магистралата или сякаш до сега си се дупчил със спринцовки.

Мисля, че се спазват правилата, като цяло, но само е така наречените 'елитни училища'. Другите го карат леко 'пропаднали'. Както мисля за правилата - харесват ми. Трябва да се спазват и всеки, които не ги спазва трябва да получава съответното наказание. Почти в цял свят има наказание за учениците нарушаващи правилника, а тука няма такива неща, затова всеки си прави каквото иска. Като сгафиш и дойдеш с пола, от която ти се вижда женският полов орган след училище отиваш и боядиваш оградата или метеш двора. Утре дали ще дойде пак с такава пола? Според мене - не.

Не искам да коментирам коментарите на някои деца преди мене.Ако не знаете да ви кажа - така както се носиш и държиш в училище - така ще си и след 10 години на работното си място, а пропадняци никой не взима насериозно или на работа. ;)

JustForFun
08-17-2011, 21:41
Всъщност, аз наистина нося само прозрачен лак. Затова казвам, че никой не забелязва и не ми правят забележка. Но предполагам, че сега в гимназията , правилата наистина ще се спазват.

Pamaa
08-17-2011, 22:30
Ами аз попринцип нося само светли лакове, които не се забелязва или единствено безцветен :) .
Правилата са напълно нормални, поне за мен... Ходя с блузи с деколтета, ама не и половината цици да са ми отвън :? , много къси поли не обичам да слагам, а токчетата въобще не ми отиват на годините (14).

DesireToFire
08-18-2011, 07:42
Е специално за дългите коси при момчетата, това е безгранична глупост :lol: Вся едно мимиче да не може да е с къса коса.. На някой хора така им отива. Да не говорим и че те след като завършат искат, не искат ще трябва да се подстрижат ако искат да си намерят работа *за повечето места*, така че да се радват, докато могат :Д

JustForFun
08-18-2011, 21:21
При нас само класната ни правеше забележки за дълбоките деколтета - едно момиче винаги се носеше така.. но никога не го спазваше, докато един ден госпожата се разболя и един учител я замести. Той направо ни разказа играта- който не спазваше правилата - при директора!! И когато той беше с нас, момичетата носеха блузи с поло :-D

FantaMen
08-18-2011, 21:46
Най-голямата грешка беше че Комунистите ни взеха а не Чърчил !!! От там се почва всичко!Комунистическите примери можеха да доведат само до добри неща по онова време но сега вече за нищо не стават !!! Кой ще ми казва как да се обиличам?С дънки или с шорти ?Опитват се да запълнят дупките в потъващият кораб наречен образование...но как да стане като сами пробиват пътя на водата?

Anichkaxxwee
08-19-2011, 07:19
Най-голямата грешка беше че Комунистите ни взеха а не Чърчил !!! От там се почва всичко!Комунистическите примери можеха да доведат само до добри неща по онова време но сега вече за нищо не стават !!! Кой ще ми казва как да се обиличам?С дънки или с шорти ?Опитват се да запълнят дупките в потъващият кораб наречен образование...но как да стане като сами пробиват пътя на водата?

+1