PDA

View Full Version : Няколко въпросчета към атеистите?



commando1
08-16-2011, 22:05
Тук в тази тема бих искал да задам няколко въпроса които са доста лесни според атеистите за отговаряне.
Тъй като атеистите имат претенции да са най-знаещи и най-умни а всички вярващи християни според атеистите и неверниците са тъпи,кухи,глупави и прости. Реших да изпитам тяхната воля.
Та обръщам се към вас многознаещи и просветени в истината о,вие мъдри и начетени атеистични хорица бихте ли споделили с нас грешно-заблудените и измамени от християнството хора как се е зародил живота на земята (искам и подробност за зараждането)

1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?

2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой?

3. Как е създадена Вселената.........? И кой я е създал?

4. Как е бил създаден въздуха, водата, светлината, тъмнината, горите, цветята и цялата жива и нежива материя?

5. След като няма Бог,кой ни управлява.......? Извънземните ли? А тях кой ги е създал?

6. А преди Вселената какво е имало в свободното пространство?

7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?

8. След като вярвате в баба яга, извънземните, таласъмите, духовете, вампирите, феите, самодивите и др. митични същества,защо не вярвате в Бог?

9. Защо когато спорите с християните си противоречите по много въпроси? Нима не можете да формулирате правилно тезите си?

10. Ако се окаже че грешите и наистина има Бог, ще повярвате ли или ще продължавате да твърдите обратното дори когато вече не сте прави?

11. Ами ако Бог помогне на някой атеист да влезне в правият път и атеистът стане по добър човек от преди ще го упреквате ли че е поел по пътя на Бог и е станал християнин? Ще го вините ли за доброто?

12. На какви фундаменти се крепи вашата вяра че няма Бог,имате ли убедителни доказателства че наистина няма Бог? И къде са те?

13. Как ще си обясните стотиците хиляди случай на излекувани от нелечими болести хора?

14. След като не вярвате в Бог,защо тогава ВЯРВАТЕ в несъществуващи неща?

ZipFail
08-16-2011, 22:35
Не,не. :lol: :lol: :lol:

Кога ще те баннат тебе, не се умори да тролиш ?

commando1
08-16-2011, 22:46
Не,не. :lol: :lol: :lol:

Кога ще те баннат тебе, не се умори да тролиш ?

Когато някой атеист ми предостави убедителни доказателства че не съществува Бог съм готов да се предам. Чакам аргументите?

Pa3yMeH
08-17-2011, 04:59
1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?

Ами в галактиките имаше едни неща... Как се казваха... А да, прах и газове, от тях се получава планетата. Стивън Хокинг much ?

2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой?

Еволюция примерно ?

3. Как е създадена Вселената.........? И кой я е създал?

Големия взрив....

4. Как е бил създаден въздуха, водата, светлината, тъмнината, горите, цветята и цялата жива и нежива материя?

След Големия взрив са започнали да се образуват неутрони, протони и електрони. От тях атоми, вещества и после всичките неща, които изброи.

5. След като няма Бог,кой ни управлява.......? Извънземните ли? А тях кой ги е създал?

Ти май не можеш да си управляваш сам живота, затова търсиш Бог ?

6. А преди Вселената какво е имало в свободното пространство?

За да се получи Големия взрив, най-вероятно газовете, които са причинили взрива.

7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?

Тези са от атеистите, които са си просто тъпи. Нещо като теб и християните.

8. След като вярвате в баба яга, извънземните, таласъмите, духовете, вампирите, феите, самодивите и др. митични същества,защо не вярвате в Бог?

Защото вярвам само в извънземните, не в другите. Пък и като не ми се е случвало нищо, което да ме подтикне да вярвам в Бог, защо да вярвам ?

9. Защо когато спорите с християните си противоречите по много въпроси? Нима не можете да формулирате правилно тезите си?

Можем, просто ти си тъп и си вярваш на своето. Нали се сещаш, на простия човек не можеш да му обясниш защо е прост.

10. Ако се окаже че грешите и наистина има Бог, ще повярвате ли или ще продължавате да твърдите обратното дори когато вече не сте прави?

Ако се докаже и има, пак няма да му се подчинявам или нещо такова. Не позволявам на някого да ми контролира живота.

11. Ами ако Бог помогне на някой атеист да влезне в правият път и атеистът стане по добър човек от преди ще го упреквате ли че е поел по пътя на Бог и е станал християнин? Ще го вините ли за доброто?

Защо да го виня, животът си е негов, ако ще да вярва, не ме бърка.

12. На какви фундаменти се крепи вашата вяра че няма Бог,имате ли убедителни доказателства че наистина няма Бог? И къде са те?

Ебати логиката, къде са ти доказателствата, че има Бог ? Ти си ебати фейл трола.

13. Как ще си обясните стотиците хиляди случай на излекувани от нелечими болести хора?

Ще си го обясня с липсата на Бог.
Просто тези болести съществуват, и някой се е разболял от тях. Какво толкова има ?

14. След като не вярвате в Бог,защо тогава ВЯРВАТЕ в несъществуващи неща?

Като какво ? Извънземни ? "Къде са ти доказателствата, че несъществуват ?"



Аре радвай, сега се направи на фейл трол и се заяждай :)))))

gandalfepi4
08-17-2011, 05:22
1 по начина в учебниците за първи клас

2 това което е в учебниците за първи клас

3 това което... май започвам да се повтарям а?

4 =/=

5 ах! нещо различно. ми никой, защо ТРЯБВА да си нечия играчка?

6 олеле, пак се почва - това което е дадено в учебниците за първи клас

7 майната ти бе морук, ТОЧНО християни сега ни увещаваха за края на света :x перковци всякакви, спри да наричаш хора които не харесваш атеисти на общ принцип

8 а кой ти каза че ние вярваме в тях? щото аз принципно не вярвам примерно

9 пример?

10 защо ми е да твърдя че няма нещо което вече е доказано? това го правят олигофренясали фанатици главно - пр. : не е доказана еволюцията/стара земя etc.

11 da fuck????

12 ти не знаеш какво е АНТИтеист нали? баси тъпака, спори с хора чиято позиция бърка с тази на други хора :razz: :razz: :razz:

13 как ще обясниш стотиците хиляди случаи на здрави хора които са си умрели ей така? или пък стотиците николко случая на зараснали крайници?

14 примерно? спри да ме/ни обвиняваш в нещо без да се обосноваваш!!!!

със същия успех мога да те питам "защо християните лапат пишки и си ебът децата всеки ден бе мой?" а по-правилно би било да го подрепя със статистика която показва (да, има такава) и тогава да те питам

не бъди задник

gandalfepi4
08-17-2011, 05:25
а РаЗумЕн няма да е лошо да барнеш уикито за малко между другото :D

газове са създали гоуем взрив? лол

playy
08-17-2011, 05:25
7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?


тука фейлна жестоко......до колкото си спомням,последното 'увещение' за края на света беше тая година на 21 май от някой си радио евангелист,така че атеистите са далеч от виновни



1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?

Тук има и друго тълкуване,че не са буквално 7 дена а 7 ери,т.е не става въпрос за 168 часов период от време...

dark_angel3
08-17-2011, 06:47
7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?


тука фейлна жестоко......до колкото си спомням,последното 'увещение' за края на света беше тая година на 21 май от някой си радио евангелист,така че атеистите са далеч от виновни



1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?

Тук има и друго тълкуване,че не са буквално 7 дена а 7 ери,т.е не става въпрос за 168 часов период от време... Зад всеки '' край на света'' стои един такъв вярващ :Д и до сега нито един не е познал, защо ли :Д

commando1
08-17-2011, 07:57
И пак избягвате упорите въпроса ми къде са ви аргументите и доказателстава за несъществуването на Бог? Защо не докажете че Бог не съществува? Май не можете а?

Нелогично и направо смешно е да се твърди че Вселената е създадена от някакви газове носещи се в пространството!!! Това си е направо глупаво твърдение. Второто още по-глупаво и смешно твърдение е това на ония глупак и олигофрен дарвин чиито бълнувания твърдят че човекът е произлязъл от маймуната. :razz: Това е още по-смешно обяснение за произхода на човека.Всъщност цялата "научна философия" основана на базата на атеизма и нихилизма е безсмислена,нелогична и глупава. Атеистите не могат да измсилят качествена и свястна теория свързана с тези въпроси и увъртат до посиняване повтаряните обичайни глупости.

commando1
08-17-2011, 08:16
Тъпотията и неграмотността на тия атеисти ме учудва. Ебахти тъпаците дето сте честно,виждал съм всякакви идиоти но такива които не могат да обяснят на каква основа лежи атеизма им са много зле психически. Слава Богу че не съм някой тъп и прост атеист

ScarlettS
08-17-2011, 08:32
Прав си много са зле атеистите. Аз вярвам в таласъмите, защото в една книга пишеше, че съществуват... докажи ми, че не съществуват!

playy
08-17-2011, 08:36
алоуу,Командец,къде ти изчезна морала и етиката?!?!''Прости,тъпи.олиг офрени",какви са тези думи?

1.Ти изповядваш тука да сме смирени,а ти самия не си такъв.

2.Както има прости атеисти,така има и прости християни,така че който не споделя твоите виждания и светоглед,далеч не означава че е прост,тъп,неграмотен,кухог ав и т.н.

3.Аз не съм казал,че няма Бог.Има Бог и не виждам за какво да те оборвам,щото няма да спечеля нищо от цялата работа...

gandalfepi4
08-17-2011, 09:38
И пак избягвате упорите въпроса ми къде са ви аргументите и доказателстава за несъществуването на Бог? Защо не докажете че Бог не съществува? Май не можете а?

аз съм Атеист не АНТИтеист баси тъпака малоумен си




Нелогично и направо смешно е да се твърди че Вселената е създадена от някакви газове носещи се в пространството!!! Това си е направо глупаво твърдение. Второто още по-глупаво и смешно твърдение е това на ония глупак и олигофрен дарвин чиито бълнувания твърдят че човекът е произлязъл от маймуната. :razz: Това е още по-смешно обяснение за произхода на човека.Всъщност цялата "научна философия" основана на базата на атеизма и нихилизма е безсмислена,нелогична и глупава. Атеистите не могат да измсилят качествена и свястна теория свързана с тези въпроси и увъртат до посиняване повтаряните обичайни глупости.

дори не знаеш какво е нихилизъм нали? като не ти харесва науката бегай у гората!

лапе с лапе, норман борлауг eдин милиард хора е спасил с тая еволюция глупава, ваксините още повече


отностно долният ти пост пък просто думи нямам - да ти вадя ли цитати отностно ругаенето или ти стига толква анално изнасилване от темата за злото?

... ама и аз съм един тъпак да си играя с тролове
:?

MilanowPz
08-17-2011, 11:40
И пак избягвате упорите въпроса ми къде са ви аргументите и доказателстава за несъществуването на Бог? Защо не докажете че Бог не съществува? Май не можете а?

Нелогично и направо смешно е да се твърди че Вселената е създадена от някакви газове носещи се в пространството!!! Това си е направо глупаво твърдение. Второто още по-глупаво и смешно твърдение е това на ония глупак и олигофрен дарвин чиито бълнувания твърдят че човекът е произлязъл от маймуната. :razz: Това е още по-смешно обяснение за произхода на човека.Всъщност цялата "научна философия" основана на базата на атеизма и нихилизма е безсмислена,нелогична и глупава. Атеистите не могат да измсилят качествена и свястна теория свързана с тези въпроси и увъртат до посиняване повтаряните обичайни глупости.



ama ti si edna maimuna da ti kaja ....
dobre be ... ti ne wijdash li shodstwata mejdu maimunite i choweka a ??? kioraw li si kuw si ??

te imat po golqm cherep ,,,, imat sushtite ruce kato nas s 5 prusta , pochti sushtoto teloslojenie ,,, samo deto krakata ni sa izmenili ...

Gledai malko animal planet tam za maimuni ... i wse 2 snimki .. 1 na chowek i 1 na maimuna i gledai ....

ama mai mejdu Tvoq gospod i nas nqma priliki nali ?? shtooto toi e nakude si tam w maika si putkata i ne se poqwiwa nikude i nqma negovi snimki ... a puk nie xorata sme tuk !!!


abeti fake trolla si chesno ....

commando1
08-17-2011, 12:39
Ако някой от този форум е произлязъл от маймуните или има роднински връзки с маймуни нека да си каже няма да му се подиграваме.........много.
:D

commando1
08-17-2011, 12:42
И пак избягвате упорите въпроса ми къде са ви аргументите и доказателстава за несъществуването на Бог? Защо не докажете че Бог не съществува? Май не можете а?

Нелогично и направо смешно е да се твърди че Вселената е създадена от някакви газове носещи се в пространството!!! Това си е направо глупаво твърдение. Второто още по-глупаво и смешно твърдение е това на ония глупак и олигофрен дарвин чиито бълнувания твърдят че човекът е произлязъл от маймуната. :razz: Това е още по-смешно обяснение за произхода на човека.Всъщност цялата "научна философия" основана на базата на атеизма и нихилизма е безсмислена,нелогична и глупава. Атеистите не могат да измсилят качествена и свястна теория свързана с тези въпроси и увъртат до посиняване повтаряните обичайни глупости.



ama ti si edna maimuna da ti kaja ....
dobre be ... ti ne wijdash li shodstwata mejdu maimunite i choweka a ??? kioraw li si kuw si ??

te imat po golqm cherep ,,,, imat sushtite ruce kato nas s 5 prusta , pochti sushtoto teloslojenie ,,, samo deto krakata ni sa izmenili ...

Gledai malko animal planet tam za maimuni ... i wse 2 snimki .. 1 na chowek i 1 na maimuna i gledai ....

ama mai mejdu Tvoq gospod i nas nqma priliki nali ?? shtooto toi e nakude si tam w maika si p****ta i ne se poqwiwa nikude i nqma negovi snimki ... a puk nie xorata sme tuk !!!


abeti fake trolla si chesno ....


Ти кога разбра че имаш общ род с маймуните,ходиш ли на гости при роднините си в джунглата. Предполагам чичо ти или леля ти са те научили да скачаш от клон на клон. Ами гледал съм анимал планет и да ти кажа доста твои роднини в зоопарковете съм видял. Предполагам си горд с маймунските си корени. Я кажи как скачаш от клон на клон? :D :D :D :D

commando1
08-17-2011, 12:47
алоуу,Командец,къде ти изчезна морала и етиката?!?!''Прости,тъпи.олиг офрени",какви са тези думи?

1.Ти изповядваш тука да сме смирени,а ти самия не си такъв.

2.Както има прости атеисти,така има и прости християни,така че който не споделя твоите виждания и светоглед,далеч не означава че е прост,тъп,неграмотен,кухог ав и т.н.

3.Аз не съм казал,че няма Бог.Има Бог и не виждам за какво да те оборвам,щото няма да спечеля нищо от цялата работа...

В общи линии съм много смирен даже прекалено смирен,но колкото повече смирен съм толкова повече вие обиждате и ругаете и после когато някой ви нарече идиот и изписвате хиляда коментара с обидни квалификации и се сърдите когато някой ви е нарекъл идиот а вие иначе се радвате когато обиждате. Вие обиждате като селяндури,пък после твърдите че ние сме ви обиждали без да сме казали и една ругатня в интерес на истината. Е няма да стане на вашата,ние вярващите да си мълчим а вие да кълнете,обиждате и псувате като каруцари. Лъсна ви лицемерието и двойният стандарт,показахте че не уважавате никого най-вече себе си. Ако си мислите че с псувни и обиди ще надвиете в споровете си да ви кажа нищо няма да постигнете. И къде са ви аргументите в подкрепа на теориите ви. Чакам?

playy
08-17-2011, 13:47
Кои са тези 'Вие',бе сладур?Казах ти 15 хиляди пъти,че не съм атеист,но ти си знаеш твоята :D Както и да е...от цялата тема ти най-много обиди изсипа,а това не е мирянско!Ако целта ти е да просветиш хората във форума,поне бъди примерен.Вярно е,че и другите те обиждат,но ти би трябвало да отвръщаш с прошка,колкото и да ти се иска да ги сад-фейснеш. 8)

NomNomNom
08-17-2011, 15:02
Добрем , хайде да паднем на нивото на командото да видим дали ще има смисъл. То няма да има, ама ми е скучно някакво .



1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?Човек , черни дупки, сблъсъци между небесни тела, етц. Планети се получават по най-разнообразни начини. Пък и не я е създал за 7 дни , много е глупаво и повърхностно да мислиш в дни и да тълкуваш дословно, имало се е в предвид, че на 7 етапа се е получила земята такава, каквато е днес.

2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой?
Ам, защо да е бог, може да са розовите слонове ? В смисъл, сериозно ли ;д

3. Как е създадена Вселената.........? И кой я е създал?
Розовите слонове. Защото в библията не пише за друго , освен за нашата слънчева система . Харесва ми варианта, където си е съществувала винаги вселената . Нямаш доказателства за бог, както нямаме за нищо . Но на фона на другите хипотези, бог, като процент на вероятност губи.

4. Как е бил създаден въздуха, водата, светлината, тъмнината, горите, цветята и цялата жива и нежива материя?
Ам, губят ти се нещо физиката, химията, биологията, математиката , от този въпрос личи, че си необразован.

5. След като няма Бог,кой ни управлява.......? Извънземните ли? А тях кой ги е създал?
Управляват ни масоните, тежките мафиоти с дебели вратове и т.н. Примерно. На бог принципите му куцат.

6. А преди Вселената какво е имало в свободното пространство?
Питай бог, нали той всичко е направил.

7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?
Не само атеисти, какви ли не хора , с различни религии

8. След като вярвате в баба яга, извънземните, таласъмите, духовете, вампирите, феите, самодивите и др. митични същества,защо не вярвате в Бог?
Защото за част от тях има доказателства. Конкретно за извънземните.

9. Защо когато спорите с християните си противоречите по много въпроси? Нима не можете да формулирате правилно тезите си?
Ти си противоречиш.

10. Ако се окаже че грешите и наистина има Бог, ще повярвате ли или ще продължавате да твърдите обратното дори когато вече не сте прави?
За когото и да е било няма да си пратя мнението по дяволите, ако ще 50 бога да има . Не одобрявам политиката им, нито противоречивите им "закони". Да си гледат работата, по-готина съм от тях, лолз.

11. Ами ако Бог помогне на някой атеист да влезне в правият път и атеистът стане по добър човек от преди ще го упреквате ли че е поел по пътя на Бог и е станал християнин? Ще го вините ли за доброто?
Значи, щом говориш за добро и лошо, вече съжалявам, че изобщо си изгубих времето

12. На какви фундаменти се крепи вашата вяра че няма Бог,имате ли убедителни доказателства че наистина няма Бог? И къде са те?
Ми да , не съм го виждала . А ти виждал ли си го ?

13. Как ще си обясните стотиците хиляди случай на излекувани от нелечими болести хора?
Силата на мисълта, силната воля, хората като цяло имат закърняла опция да регенерират, как обясняваш йогите по света, които стоят без храна с месеци и са живи , или енергийните лечители и т.н.

14. След като не вярвате в Бог,защо тогава ВЯРВАТЕ в несъществуващи неща?
Вярвам в това, което съм видяла с очите си , усетила с кожата си и подсъзнанието си .

commando1
08-17-2011, 17:02
Добрем , хайде да паднем на нивото на командото да видим дали ще има смисъл. То няма да има, ама ми е скучно някакво .



1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?Човек , черни дупки, сблъсъци между небесни тела, етц. Планети се получават по най-разнообразни начини. Пък и не я е създал за 7 дни , много е глупаво и повърхностно да мислиш в дни и да тълкуваш дословно, имало се е в предвид, че на 7 етапа се е получила земята такава, каквато е днес.

2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой?
Ам, защо да е бог, може да са розовите слонове ? В смисъл, сериозно ли ;д

3. Как е създадена Вселената.........? И кой я е създал?
Розовите слонове. Защото в библията не пише за друго , освен за нашата слънчева система . Харесва ми варианта, където си е съществувала винаги вселената . Нямаш доказателства за бог, както нямаме за нищо . Но на фона на другите хипотези, бог, като процент на вероятност губи.

4. Как е бил създаден въздуха, водата, светлината, тъмнината, горите, цветята и цялата жива и нежива материя?
Ам, губят ти се нещо физиката, химията, биологията, математиката , от този въпрос личи, че си необразован.

5. След като няма Бог,кой ни управлява.......? Извънземните ли? А тях кой ги е създал?
Управляват ни масоните, тежките мафиоти с дебели вратове и т.н. Примерно. На бог принципите му куцат.

6. А преди Вселената какво е имало в свободното пространство?
Питай бог, нали той всичко е направил.

7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?
Не само атеисти, какви ли не хора , с различни религии

8. След като вярвате в баба яга, извънземните, таласъмите, духовете, вампирите, феите, самодивите и др. митични същества,защо не вярвате в Бог?
Защото за част от тях има доказателства. Конкретно за извънземните.

9. Защо когато спорите с християните си противоречите по много въпроси? Нима не можете да формулирате правилно тезите си?
Ти си противоречиш.

10. Ако се окаже че грешите и наистина има Бог, ще повярвате ли или ще продължавате да твърдите обратното дори когато вече не сте прави?
За когото и да е било няма да си пратя мнението по дяволите, ако ще 50 бога да има . Не одобрявам политиката им, нито противоречивите им "закони". Да си гледат работата, по-готина съм от тях, лолз.

11. Ами ако Бог помогне на някой атеист да влезне в правият път и атеистът стане по добър човек от преди ще го упреквате ли че е поел по пътя на Бог и е станал християнин? Ще го вините ли за доброто?
Значи, щом говориш за добро и лошо, вече съжалявам, че изобщо си изгубих времето

12. На какви фундаменти се крепи вашата вяра че няма Бог,имате ли убедителни доказателства че наистина няма Бог? И къде са те?
Ми да , не съм го виждала . А ти виждал ли си го ?

13. Как ще си обясните стотиците хиляди случай на излекувани от нелечими болести хора?
Силата на мисълта, силната воля, хората като цяло имат закърняла опция да регенерират, как обясняваш йогите по света, които стоят без храна с месеци и са живи , или енергийните лечители и т.н.

14. След като не вярвате в Бог,защо тогава ВЯРВАТЕ в несъществуващи неща?
Вярвам в това, което съм видяла с очите си , усетила с кожата си и подсъзнанието си .

Това твоето не е никакво обяснение. Просто избягваш въпросите ми.

NomNomNom
08-17-2011, 17:03
Ти също нямаш отговори.

bazingaaaa
08-17-2011, 17:05
commando1 Ти твърдиш, че има Бог и мислиш, че трябва ние да ти докажем, че няма. Аз например ще ти кажа, че света се управлява от един невидим-розов еднорог. Докажи ми, че невидимият-розов еднорог не съществува и не управляла света, и аз ще ти докажа, че твоят бог не същестува. Ти си пръв.
А колко до въпросите ти - Малоумно написани и елементарни.

NomNomNom
08-17-2011, 17:08
Ако може да се придържаме към версията със слоновете, повече ми харесва.

ScarlettS
08-17-2011, 17:11
И аз го пробвах това, само че с таласъмите.. :D

commando1
08-17-2011, 17:14
Таласъмите са от Сатаната както и хората които се интересуват от таласъми а не от Бог също са от Сатаната. Това води до морално и битово разложение. БОГ Е ВСЕМОГЪЩ!

ScarlettS
08-17-2011, 17:19
ох добре остави таласъмите, докажи, че няма такъв еднорог/ розови слонове :D

http://th06.deviantart.net/fs70/150/f/2010/103/e/8/Invesible_Pink_Unicorn_by_BeautifullyChaotic.jpg

bazingaaaa
08-17-2011, 17:23
Да, айде докажи че няма всемогъщи невидими розови слонове/еднорози и аз ще ти докажа, че твоят бог не съществува.

RipTheChain
08-17-2011, 19:42
1.Земята не задължително е създадена за седем дни!От дисковидна маса газ и прах,на латински solar nebula.
2.Животът на Земята е бил много прост в началото,ориентиран във водите.В последствие простоустроените едноклетъчни започнали да усложняват структурата си и в последствие излезли на сушата.
3.Вселените са много.Най-простото обяснение е различни измерения.Те се образуват при определено взаимодействие между атоми,тоест Вселене=Измерение...
4.Тъй като solar nebula са всъщност газове от Слънцето,на Земята е отнело няколко милиона години да се охлади.След охлаждането се появява водата.А атмосферата е нещо като дар Божий,колкото и неуместно да е използването на тази фраза. :D Растенията се появяват от хумуса отделен от мъртвите организми...Биология-4 клас с малко повече мисъл...
5.Теб те управлява мозъка ти,който първоначално (преди около милиард години) е бил просто нерви,каквато е тази на насекомите,тоест чисто инстинктивна.
6.Друга Вселена,която е била празна или тази Вселена,в която живеем е вечна.
7.Харолд Кемпинг-религиозен фанатик излъгал за датите на около 5 Апокалипсиса основно през 90-те години на ХХ-и век.
8.Това не е атеист,а сатанист или езичник...
9.Тези мога да формулирам на ниво студент,а съм на 14.Не знам какво да ти кажа по първата част от въпроса.Не виждам смисъл...
10.Да,ще повярвам.Уверявам те и се кълна.Честно казано много искам да знам,че има Бог,защото ме е страх от това,което ме чака отвъд живота...
11.Не,не виждам причина.Аз дори бих го последвал.
12.Научни факти,които ти посочих по-горе.А на каква база се крепи твоята вяра?
13.Анти-тела.
14.Същото като номер 8.Не знам кой атеист ти е казал,че вярва във фантасмагории.Това не го прави атеист,а езичник.

cigarettekisses
08-18-2011, 09:28
Това са вечните въпроси,а Бог е едното възможно обяснение,но не е задължително да е вярно.

RipTheChain
08-18-2011, 09:35
Това са вечните въпроси,а Бог е едното възможно обяснение,но не е задължително да е вярно.

По-горе съм ти дал факти,тя ми използва клишето "вечни въпроси"! :D

RipTheChain
08-18-2011, 09:41
И пак избягвате упорите въпроса ми къде са ви аргументите и доказателстава за несъществуването на Бог? Защо не докажете че Бог не съществува? Май не можете а?

Нелогично и направо смешно е да се твърди че Вселената е създадена от някакви газове носещи се в пространството!!! Това си е направо глупаво твърдение. Второто още по-глупаво и смешно твърдение е това на ония глупак и олигофрен дарвин чиито бълнувания твърдят че човекът е произлязъл от маймуната. :razz: Това е още по-смешно обяснение за произхода на човека.Всъщност цялата "научна философия" основана на базата на атеизма и нихилизма е безсмислена,нелогична и глупава. Атеистите не могат да измсилят качествена и свястна теория свързана с тези въпроси и увъртат до посиняване повтаряните обичайни глупости.

Да бе,по-логично е да сме създадени от калта в задния двор на Бог!Аз ти дадох отговорите на твоите въпроси!Научни факти-не science fiction!Освен това не е задължително атеистът да е нихилист...

RipTheChain
08-18-2011, 09:44
Таласъмите са от Сатаната както и хората които се интересуват от таласъми а не от Бог също са от Сатаната. Това води до морално и битово разложение. БОГ Е ВСЕМОГЪЩ!

Бог е всемогъщ?!Слушай сега:
Ако е всемогъщ,значи може да създаде камък,който не може да вдигне.Но ако не може да вдигне камъка,значи не е всемогъщ,нали?!

commando1
08-18-2011, 11:47
Иисус Христос е номер едно. :wink:

commando1
08-18-2011, 12:07
Бог е всемогъщ?!


Прав си братко ТОЙ наистина е всемогъщ. АМИН!

dark_angel3
08-18-2011, 12:11
Бог е всемогъщ?!


Прав си братко ТОЙ наистина е всемогъщ. АМИН! Доколкото виждам, ти задава въпрос, умнико. Много сте добри в това да изопачавате нещата, така, както на вас ви изнася.
Атеистите били неграмотни, къде са ти препинателните знаци ?
Смешки.

commando1
08-18-2011, 12:19
Бог е всемогъщ. :wink:

RipTheChain
08-18-2011, 12:29
Бог е всемогъщ?!


Прав си братко ТОЙ наистина е всемогъщ. АМИН!

1.Това бе въпрос!
2.Току що ти дадох пример,който доказва,че не просто Той не е всемогъщ,но и че е невъзможно да си всемогъщ!Само дето много обичаш да изопачаваш нещата!!!

NomNomNom
08-18-2011, 14:04
за кво се говори тука, че ме мързеше да погледна като отворих 4395834 теми.

RipTheChain
08-18-2011, 18:14
Абе,командо,след като ти дадох научно издържани отговори на въпросите ти защо не редактираш поста???Или може би мислиш,че ако не го споменеш,никой няма да го види?Изглеждаш глупаво и всеки в тази секция ти се подиграва,не защото си християнин,а защото си изключително твърдоглав фанатик!

ScarlettS
08-18-2011, 18:28
не разбрахте ли, че е трол, не се занимавайте

Anja
08-18-2011, 20:55
1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя? След Големия взрив се образуват планетите и другите космически и небесни тела.

2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой? Ти да си чувал за цианобактерии...

3. Как е създадена Вселената.........? И кой я е създал? Големия взрив...

4. Как е бил създаден въздуха, водата, светлината, тъмнината, горите, цветята и цялата жива и нежива материя? Еволюция, приятелю, еволюция и природа...

5. След като няма Бог,кой ни управлява.......? Извънземните ли? А тях кой ги е създал? Искаш някой да те управлява?! Ти съзнание нямаш ли си?!

6. А преди Вселената какво е имало в свободното пространство? Свободно пространство.

7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години? Аз пък защо ли си мисля, че все чувам, че Бог щял да слезе на Земята и да накара хората да си платят за греховете. (Апокалипсис...)

8. След като вярвате в баба яга, извънземните, таласъмите, духовете, вампирите, феите, самодивите и др. митични същества,защо не вярвате в Бог? Защото не ми е угодно някой да ме наставлява, а таласъмите не ми казват кого да лъжа и от кого да крада...

9. Защо когато спорите с християните си противоречите по много въпроси? Нима не можете да формулирате правилно тезите си? Я прочети Библията и пак ми кажи кой си противоречи..?!

10. Ако се окаже че грешите и наистина има Бог, ще повярвате ли или ще продължавате да твърдите обратното дори когато вече не сте прави? Е ти ми докажи, аз ще си помисля...

11. Ами ако Бог помогне на някой атеист да влезне в правият път и атеистът стане по добър човек от преди ще го упреквате ли че е поел по пътя на Бог и е станал християнин? Ще го вините ли за доброто? Що реши, че това е доброто. Имате много странни представи за добро и зло. И ме питаш едно и също нещо хиляда пъти...

12. На какви фундаменти се крепи вашата вяра че няма Бог,имате ли убедителни доказателства че наистина няма Бог? И къде са те? А вашата вяра, че има Бог, на какво се крепи?!

13. Как ще си обясните стотиците хиляди случай на излекувани от нелечими болести хора? Чакам науката да го обясни, аз не съм по тази част.

14. След като не вярвате в Бог,защо тогава ВЯРВАТЕ в несъществуващи неща? Е не ме ли пита преди малко за таласъмите...

UNITED2
08-18-2011, 21:13
1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?

Едва ли земята е създадена за 7 дни,според мен е било нужно много повече,ти от къде си сигурен,че земята е създадена за 7 дни,защото го пише в библията ли ? :D

2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой?

Духове ? Извънземни ? Карма ? Духове? Таласъми ? Баба Ванга,ами природата...

3. Как е създадена Вселената.........? И кой я е създал?

От къде да знам ? Нямало ме е тогава за да знам,докажи ми,че Бог я е създал :)

4. Как е бил създаден въздуха, водата, светлината, тъмнината, горите, цветята и цялата жива и нежива материя?

Защо трябва да са създадени ? Те просто съществуват,част от природата са... Все едно да питаш вярващ в Бог,как е създаден Бог ? :D

5. След като няма Бог,кой ни управлява.......? Извънземните ли? А тях кой ги е създал?

Никой не ни управлява,какви са тия глупости ? Извънземни ? :D

6. А преди Вселената какво е имало в свободното пространство?

Свободно пространство,както каза Anja :D

7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?

Това,че фантазията на някои хора доста развита не означава,че те трябва да са прави и света да свърши..

8. След като вярвате в баба яга, извънземните, таласъмите, духовете, вампирите, феите, самодивите и др. митични същества,защо не вярвате в Бог?

Вярвам във всички тези неща,включително и Бог просто ми писна да слушам истории на разни дето са ги видели и т.н а аз да не съм виждал нищо такова и просто да си вярвам и да си вярвам... :D

9. Защо когато спорите с християните си противоречите по много въпроси? Нима не можете да формулирате правилно тезите си?

Ти си сляп,както искаш го приемай :)

10. Ако се окаже че грешите и наистина има Бог, ще повярвате ли или ще продължавате да твърдите обратното дори когато вече не сте прави?

Аз и сега вярвам,казах,че имам съмнения защото тезите на тези,които казват,че няма Бог са по убедителни,ако ми се докаже,че има Бог никога няма да се съмнявам и ще повярвам :)

11. Ами ако Бог помогне на някой атеист да влезне в правият път и атеистът стане по добър човек от преди ще го упреквате ли че е поел по пътя на Бог и е станал християнин? Ще го вините ли за доброто?

Който не вярва в Бог е лош човек така ли ? Много бъркаш..

12. На какви фундаменти се крепи вашата вяра че няма Бог,имате ли убедителни доказателства че наистина няма Бог? И къде са те?

Какви доказателства трябва да има човек за да докаже,че нещо не съществува бе ти слушаш ли се :D По скоро тези,които казват,че има Бог трябва да докажат,че го има..

13. Как ще си обясните стотиците хиляди случай на излекувани от нелечими болести хора?

Психика,искали са да живеят,настроили са се,че ще оздравеят и така..
Как ще обясниш хилядите болести,които сполитат "добрите" и вярващи хора ежедневно ? А,а,а,а,а,а,а ?

14. След като не вярвате в Бог,защо тогава ВЯРВАТЕ в несъществуващи неща?[/quote]

Вярвам в Бог и в несъществуващите неща,ти го каза те са несъществуващи и често се питам в к'во вярвам :lol:

bazingaaaa
08-19-2011, 13:08
commando1 Ти твърдиш, че има Бог и мислиш, че трябва ние да ти докажем, че няма. Аз например ще ти кажа, че света се управлява от един невидим-розов еднорог. Докажи ми, че невидимият-розов еднорог не съществува и не управляла света, и аз ще ти докажа, че твоят бог не същестува. Ти си пръв.
А колко до въпросите ти - Малоумно написани и елементарни.

bazingaaaa
08-19-2011, 17:50
commando1 Ти твърдиш, че има Бог и мислиш, че трябва ние да ти докажем, че няма. Аз например ще ти кажа, че света се управлява от един невидим-розов еднорог. Докажи ми, че невидимият-розов еднорог не съществува и не управляла света, и аз ще ти докажа, че твоят бог не същестува. Ти си пръв.
А колко до въпросите ти - Малоумно написани и елементарни.

bazingaaaa
08-19-2011, 17:52
commando1 Ти твърдиш, че има Бог и мислиш, че трябва ние да ти докажем, че няма. Аз например ще ти кажа, че света се управлява от един невидим-розов еднорог. Докажи ми, че невидимият-розов еднорог не съществува и не управляла света, и аз ще ти докажа, че твоят бог не същестува. Ти си пръв.
А колко до въпросите ти - Малоумно написани и елементарни.

Ще ми отговориш ли? Няма как да очакваш от нас да ти докажем, че твоя бог не съществува щом ти не можеш, да докажеш че розовия невидим всемогъщ еднорог-слон не съществува.

UNITED2
08-19-2011, 19:32
bazingaaaa Бог съществува обаче само в сериала,на който логото му ти служи за аватар 8) И там е гоуем пич :D 8)

Aeris
08-23-2011, 17:56
Съвсем случайно попаднах на темата и имам време да драсна няколко реда.
Така, командо, за начало аз съм агностик (всъщност всички са агностици, но не го признават). И като агностик не поддържам крайните възгледи.
Срещала съм както изключително невежи и ограничени, така и наистина начетени и интелигентни хора и от двата "отбора"- на атеистите и на религиозните. Изслушвала съм аргументите им търпеливо и винаги с уважение и никога не съм налагала собственото си мнение. Всъщност темата за Бог ми е една от любимите за разговор. Бих могла да бъда МНОГО обширна, но от личен опит знам, че дългите постове никога не се четат и за това, ще опитам да бъда кратка.
Според мен проблемът при религиозните, както явно и при теб, е че за всеки въпрос, каквито самият ти си задал, имат само 1 отговор- Бог, Бог, Бог и пак Бог.
Това определено потиска мисловиня процес. Ако всички хора бяха такива, които не се съмняват във вярата си, мозъците ни щяха да са закърняли и единственото нещо, което щяхме да правим е да спим удобно на възглавницата на илюзията, убедени, че знаем всичко.
Съмнението означава да се замислиш.
Изключително уважавам Иисус. Той е бил истински революционер, проповядвал милосърдие и доброта. Без съмнение е бил едни достоен човек. Но в човешката история е имало велики хора, както и при езичниците, така и при християните, и мюсюлманите, и атеистите, и агностиците и т.н. и т.н.
Ала аз не признавам никоя религия, в това число и християнството. На неговия престол седи фанатизмът- баща на насилието. Лесно ли човек може да си обясни как преследваните се превръщат в преследвачи, гонените- гонители и жертвите- насилници. Сякаш пътят от жертвата до палача е по-къс, отколкото от жертвата до човека. И така религията на "милосърдието и всеопрощанието" започва да насърчава насилието и да наказва другомислещите. Религиите убиват с догмите и каноните си свободната инициатива и смачкват всеки търсещ дух. И в това повечето религии си прилачат като братя. Защото навсякъде хората са еднакви. Само дето взаимно се порицават.
Но всъщност никой не знае Истината, нито атеисти, нито религиозни. Тя е неуловима, безкрайна. Всички философи са я търсили, но никой не я е намерил. И колкото по-убедени сме в това незнание, толкова повече всъщност се приближаваме до Истината.

П.П. Ако желаеш, би ми било интересно ти самият да отговориш на въпросите си. : ))

TheMightyNadenica
08-26-2011, 10:41
Защо никой да не знае истината?

Kaley
08-27-2011, 11:43
лелеее gandalfepi4 ти не се ли умори да успорваш мненията на християните? Не мога да разбера защо толкова години спориш за нещо, което дори не съществува според теб. Пълна безсмислица. Щом не съществува значи няма проблеми, остави ''заблудените'' :D

Auriss
08-27-2011, 11:52
^Шът ,хората с езически никове да траят.

JungleJaguar
08-27-2011, 13:35
Призовавам Аuriss и Аеris да се вземат аахахахах.
Аuriss тва е съдба бе брат ахахахах.

Auriss
08-27-2011, 16:40
Тц ,с прекалено сходен мироглед сме. Скучно ще ни е заедно :(

loveca777
08-27-2011, 17:09
1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?

2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой?

3. Как е създадена Вселената.........? И кой я е създал?

4. Как е бил създаден въздуха, водата, светлината, тъмнината, горите, цветята и цялата жива и нежива материя?

5. След като няма Бог,кой ни управлява.......? Извънземните ли? А тях кой ги е създал?

6. А преди Вселената какво е имало в свободното пространство?

7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?

8. След като вярвате в баба яга, извънземните, таласъмите, духовете, вампирите, феите, самодивите и др. митични същества,защо не вярвате в Бог?

9. Защо когато спорите с християните си противоречите по много въпроси? Нима не можете да формулирате правилно тезите си?

10. Ако се окаже че грешите и наистина има Бог, ще повярвате ли или ще продължавате да твърдите обратното дори когато вече не сте прави?

11. Ами ако Бог помогне на някой атеист да влезне в правият път и атеистът стане по добър човек от преди ще го упреквате ли че е поел по пътя на Бог и е станал християнин? Ще го вините ли за доброто?

12. На какви фундаменти се крепи вашата вяра че няма Бог,имате ли убедителни доказателства че наистина няма Бог? И къде са те?

13. Как ще си обясните стотиците хиляди случай на излекувани от нелечими болести хора?

14. След като не вярвате в Бог,защо тогава ВЯРВАТЕ в несъществуващи неща?
1 от мен
2 аз и маймуните
3 аз пръднах
4 оригнах се
5 Бойко БорисоФФФ и ДПС и атака
6 ти кажи.
7атеистите не вярват в такива краища
8 вярвам само в извънземните и енегрията след смъртта.. енергия,която вие наричате бог, но не е бог...
9ти спориш
10 , да , а ти .
11 ти тъп трол ли си или да
12 не ме ебе
13 .....ами хилядите умиращи невинни християнчета?
14 извънземните съществуват.

MrCreeper
08-27-2011, 17:23
1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?

2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой?

3. Как е създадена Вселената.........? И кой я е създал?

4. Как е бил създаден въздуха, водата, светлината, тъмнината, горите, цветята и цялата жива и нежива материя?

5. След като няма Бог,кой ни управлява.......? Извънземните ли? А тях кой ги е създал?

6. А преди Вселената какво е имало в свободното пространство?

7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?

8. След като вярвате в баба яга, извънземните, таласъмите, духовете, вампирите, феите, самодивите и др. митични същества,защо не вярвате в Бог?

9. Защо когато спорите с християните си противоречите по много въпроси? Нима не можете да формулирате правилно тезите си?

10. Ако се окаже че грешите и наистина има Бог, ще повярвате ли или ще продължавате да твърдите обратното дори когато вече не сте прави?

11. Ами ако Бог помогне на някой атеист да влезне в правият път и атеистът стане по добър човек от преди ще го упреквате ли че е поел по пътя на Бог и е станал християнин? Ще го вините ли за доброто?

12. На какви фундаменти се крепи вашата вяра че няма Бог,имате ли убедителни доказателства че наистина няма Бог? И къде са те?

13. Как ще си обясните стотиците хиляди случай на излекувани от нелечими болести хора?

14. След като не вярвате в Бог,защо тогава ВЯРВАТЕ в несъществуващи неща?

Еххх командооо :D
1 МЕждузвездните газове и междузвездния прах, събрани на 1 място са създали планетата Земя.
Как ще обясниш другите планети :D
2 Еволюция брато, еволюция.
Как ще обясниш скелетите на динозаври?
3 Големият взрив брато, Големия взрив.
4 За живата материя, еволюция, а за неживата ем химични реакции.
5 Ние хората се умравляваме сами. В момента управялят големите корпорации.
6 Имало е НИЩО едно голямо НИЩО.
7 За предишните години кой знае от къде са взимали информация и са правели неточни сметки, 2012 свършва календара на Майте, но не и животът ни ;)
8 Не вярваме в митичните същества, извънземните са нещо реално :D
9 Можем и го правим
10 Ако докажете, че има Бог ще повярваме, но искаме научно доказателство.
11 Мне, но какво е за теб правият път?
12 Еми Библията е просто една книга, няма никакви факти дали това е истина или измислица на древните хора, защото не са имали представа как е създаден светът, от къде идва дъждът и подобни.
13 Няма нелечими болести :D
14 Вярваме само на фактите :D

djipsito
08-28-2011, 22:57
Дай ми ти доказателство, че БОГ съществува, авторе.... Ти да не би да си присъствал при създаването на всичко ?

Не съм ти чела бръщолевиците, ама мернах някъде САТАНА.... аз съм по-склонна да вярвам, че има сатана, отколкото БОГ, защото нали уж бог е на небетооо... тааа, небето отдавна е изследвано и се изследва.. и къде го бог ? А до сега в ядрото на земята май никой не е стигал и никой не знае кво има там долу, сещаш ли се ?

И ми обясни нещо друго, за църквите, за какво служат ? Защо палим свещи ? Нали според думите на някой фанатик бог е навсякъде.. в стръкчето трева, в клоните, и не знам си къде, за какво са тия църкви тогава ??

Направо ми бъркаш в дванадесетопръстника с твойте глупости. Не разбра ли, че няма да можеш да си наложиш мнението на никого ?

MakaronUduSHvaCH
08-31-2011, 13:37
Защо никой да не знае истината?

Не се прави на тЪп, знам, че я знаеш :grin:

MakaronUduSHvaCH
08-31-2011, 13:39
^Шът ,хората с езически никове да траят.

Я,я,я даааааЙай пак, че нещо не схванахме, дълбокосмисленият ти пост, аз езически никове не виждам :razz:

MakaronUduSHvaCH
08-31-2011, 13:39
Тц ,с прекалено сходен мироглед сме. Скучно ще ни е заедно :(

То щото твоят мироглед е един широк, за това нали :lol:

Auriss
08-31-2011, 15:53
в момента съм много на кеф и ти предлагам да ти счупя врата ,навит ли си ? драсни ми едно ЛС да ти дам телефон и в очите да ми го кажеш ,дришняр.

gandalfepi4
08-31-2011, 16:29
http://tnation.t-nation.com/forum_images/9/9/99eb6_ORIG-Oh_he_mad.jpg

gandalfepi4
08-31-2011, 16:42
лелеее gandalfepi4 ти не се ли умори да успорваш мненията на християните? Не мога да разбера защо толкова години спориш за нещо, което дори не съществува според теб. Пълна безсмислица. Щом не съществува значи няма проблеми, остави ''заблудените'' :D



ти па откъде изпълзе бе :-o

а отностно въпроса ти:

1 - фън е да се ебаваш

2 - има вероятност да накарам някой да се позамисли

3 - скучно ми е


a oтностно патоса ти:

http://img594.imageshack.us/img594/4828/amyqmy1314811714.jpg

UNITED2
08-31-2011, 18:12
от постовете на gandalfepi4 всъщност аз доста се замислих и разбрах,някои неща колко смешно изглеждат всъщност а преди съм вярвал в тях ;) Така че има смисъл от постовете му :) 8)

TheMightyNadenica
08-31-2011, 20:59
в момента съм много на кеф и ти предлагам да ти счупя врата ,навит ли си ? драсни ми едно ЛС да ти дам телефон и в очите да ми го кажеш ,дришняр.

Не с лошо!

MakaronUduSHvaCH
08-31-2011, 21:21
в момента съм много на кеф и ти предлагам да ти счупя врата ,навит ли си ? драсни ми едно ЛС да ти дам телефон и в очите да ми го кажеш ,дришняр.

Миличък мой сладичък, пухкавичък, мекичък Auriss :smt008


Само ако знаеш на къФ кеф сам направо Ше ти доЕ сам да си го счупиш.

Аз ЛС-та не драскам, а ги пиша на хора, от които има какво да науча/попитам/извиня/предложа и т.н мисля, че не се вписваш в посочените от мен, категорий. В много редки случаи се случва да се погавря с такива на ЛС, обаче за теб не си струва :-) .

Другото, което е ако имаш мерак звънни ми ти, аз пари за кратки безмислени разговори нямам, ти като си такъв БОГаташ и имаш какво да ми кажеш допълнително с удоволствие бих те изслушал заблудено мое чАдо :) .

И по телефона ще ми е трудно да ти кажа каквото и да било в очите.

А за изостаналия като мене с селските лафове, Ше те помолА да ми обЕсниш, значението на думата, която използва предполагам за да се опиташ да ме засегнеш по някакъв твой си детски начин :lol: .

ScarlettS
08-31-2011, 22:41
Не съм ти чела бръщолевиците, ама мернах някъде САТАНА.... аз съм по-склонна да вярвам, че има сатана, отколкото БОГ, защото нали уж бог е на небетооо... тааа, небето отдавна е изследвано и се изследва.. и къде го бог ? А до сега в ядрото на земята май никой не е стигал и никой не знае кво има там долу, сещаш ли се ?

:lol: :lol:

ти сериозно ли ?

UNITED2
09-01-2011, 06:39
http://i28.tinypic.com/2vbq813.gif

Auriss
09-01-2011, 08:57
.........че е и путка.
Приятен ден ,путко.

TheMightyNadenica
09-01-2011, 12:07
.........че е и п***а.
Приятен ден ,путко.

Аааааа какви са тези обиди...това не го очавках...разочарован съм от теб... [-(

MakaronUduSHvaCH
09-02-2011, 20:33
.........че е и п***а.
Приятен ден ,путко.

Ае тебе наистина какво те е втрещяло бе ? :smt044

Rebirthing
09-04-2011, 08:47
1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?

Учените са отговорили на този въпрос достатъчно добре, да не говорим, че създаването на една планета за 7 дни, звучи крайно нелепо.



2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой?

Може би извънземните са ни създали, може би сме произлезли след естествена еволюция.


3. Как е създадена Вселената.........? И кой я е създал?

Не помня в Библията да пише, че Господ е създал Вселената ?! Все пак отговора на този въпрос е Големия взрив.


4. Как е бил създаден въздуха, водата, светлината, тъмнината, горите, цветята и цялата жива и нежива материя?

След големия взрив гореизброените неща са се сформирали.


5. След като няма Бог,кой ни управлява.......? Извънземните ли? А тях кой ги е създал?

Доста глупав въпрос. Защо трябва някой да ни управлява ? Всякаш ние не носим глава на раменете си...


6. А преди Вселената какво е имало в свободното пространство?

Мисля, че това е достатъчно добро обяснение: http://www.epochtimes-bg.com/2006-01/2006-04-27.htm




7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?

Не знам някога атеистите да са имали нещо общо с теориите за края на Земята. Това е по-скоро присъщо за вярващите които мислят, че един ден ще дойде Страшния съд.


8. След като вярвате в баба яга, извънземните, таласъмите, духовете, вампирите, феите, самодивите и др. митични същества,защо не вярвате в Бог?

Още през април тази година НАСА потвърди съществуването на извънземни. За другото не мога да коментирам. А и истината е, че повечето хора са се сблъсквали с гореизброените неща, но не и с Бог !


9. Защо когато спорите с християните си противоречите по много въпроси? Нима не можете да формулирате правилно тезите си?

Не съм аз тази която си противореча.


10. Ако се окаже че грешите и наистина има Бог, ще повярвате ли или ще продължавате да твърдите обратното дори когато вече не сте прави?

Нека първо се докаже.


11. Ами ако Бог помогне на някой атеист да влезне в правият път и атеистът стане по добър човек от преди ще го упреквате ли че е поел по пътя на Бог и е станал християнин? Ще го вините ли за доброто?

Един атеист винаги може да е по-добър човек от един християнин или от друг вярващ. Не е нужно да си вярващ за да правиш добро.


12. На какви фундаменти се крепи вашата вяра че няма Бог,имате ли убедителни доказателства че наистина няма Бог? И къде са те?

По въпроса е писано много. Има достатъчно книги на тази тематика. Да не говорим, че Библията ми звучи крайно нелогично.


13. Как ще си обясните стотиците хиляди случай на излекувани от нелечими болести хора?

Силата на ума. Вярата в това, че ще се оправят. Позитивно мислене. Има много алтернативни начини за лечение на "нелечими" болести. А и не е нужно да си вярващ за да ти се случи спонтанно излекуване.


14. След като не вярвате в Бог,защо тогава ВЯРВАТЕ в несъществуващи неща?

И кои са тези "несъщестуващи" неща ?!

TeddyGeorgieva
09-10-2011, 00:33
Абе ей,командосче не те знам на 7 ли си на 8 ли си ама яко се излагаш бро ;) Айде докажи,не на нас,на себе си докажи,че има Господ.Ок.Айде има.Кажи тогава къде е той при всичките тея войни които се водят и в 21 век.Къде е той когато деца измират от глад?Къде е той когато се извършват убийства над невинни хора?Къде е той когато шибани аутсайдерчета изливат яда си върху животните?Нали той управлявал света? Значи той причинява войните,цунамитата,торнада та и ураганите?! Значи си прави голяма ебавка с повечето.Щото,я се замисли-едни живеят охолно,позволяват си всякви изгъзици и луксове,като крадат,а хората които цял ден работят и са далеч от семействата си едвам свързват двата края.Знаеш ли колко молитви на ден се отправят към твоя всемогъщ Бог?И кво става-едно голямо НИЩО.Хората си умират,други се самоубиват поради липса на пари и това е.Айде като си много знаещ отговори ти на шибаните си въпроси,да те видим.По никакъв начин не заставаш зад мнението си.Искам доказателства,че има Господ.И какво повече искаш от отговорите на въпросите ти? Когато някой ти отговори правилно ти казваш "избягвате въпросите ми" хахаха явно докато не напишем "Господ е направил всичко" няма да се спреш.А я ми обясни ти кой е създал Господ?Ей така както си е било НИЩО хоп и Господ се появява в нищото и започва със всемогъщи сили да създава квото му дойде на ум.Айде Ти създай нещо дето не си виждал.Айде създай "расмха".Еми и супер сили да имаш не можеш да го създадеш щото не знаеш кво е.Така и твоя Господ не е създал камъните,хората и т.н щото не е знаел кво да създава ;] .Ако утре (дано не стане де,не ти го пожелавам) излезеш и те блъсне кола,но оживееш де-кво пак ли Господ ще е виновен или щом не е добро е виновен някой атеист? Имам толкова мн да напиша и да кажа по темата,ама просто ми се доспа от приказките ти ! Ай Излез ся в реалността-не е розова и там няма голям чичко който да те пази,но пък някак ще оцелееш (може би).

theseveredgarden
09-20-2011, 04:49
8-)

Horrificus
09-29-2011, 21:52
Тук в тази тема бих искал да задам няколко въпроса които са доста лесни според атеистите за отговаряне.
Тъй като атеистите имат претенции да са най-знаещи и най-умни а всички вярващи християни според атеистите и неверниците са тъпи,кухи,глупави и прости. Реших да изпитам тяхната воля.
Та обръщам се към вас многознаещи и просветени в истината о,вие мъдри и начетени атеистични хорица бихте ли споделили с нас грешно-заблудените и измамени от християнството хора как се е зародил живота на земята (искам и подробност за зараждането)

1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?

2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой?

3. Как е създадена Вселената.........? И кой я е създал?

4. Как е бил създаден въздуха, водата, светлината, тъмнината, горите, цветята и цялата жива и нежива материя?

5. След като няма Бог,кой ни управлява.......? Извънземните ли? А тях кой ги е създал?

6. А преди Вселената какво е имало в свободното пространство?

7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?

8. След като вярвате в баба яга, извънземните, таласъмите, духовете, вампирите, феите, самодивите и др. митични същества,защо не вярвате в Бог?

9. Защо когато спорите с християните си противоречите по много въпроси? Нима не можете да формулирате правилно тезите си?

10. Ако се окаже че грешите и наистина има Бог, ще повярвате ли или ще продължавате да твърдите обратното дори когато вече не сте прави?

11. Ами ако Бог помогне на някой атеист да влезне в правият път и атеистът стане по добър човек от преди ще го упреквате ли че е поел по пътя на Бог и е станал християнин? Ще го вините ли за доброто?

12. На какви фундаменти се крепи вашата вяра че няма Бог,имате ли убедителни доказателства че наистина няма Бог? И къде са те?

13. Как ще си обясните стотиците хиляди случай на излекувани от нелечими болести хора?

14. След като не вярвате в Бог,защо тогава ВЯРВАТЕ в несъществуващи неща?

Тва е най-тъпото нещо, което съм чувал през живота си.

SummerHit
10-02-2011, 23:07
Един от първите коментари гласеше "учебниците от първи клас", не бих казал точно, но пък да кажем, ако отвориш учебник за втори клас ще намериш повече информация.

yorabbitt
10-24-2011, 12:09
Хаха . :-o На всеки един от въпросите тук е отговорила науката . !! Пример : 2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой? Хората ,кактоо повечето хора смятат :D , са произлезли от маймуните 8) и т.н. :D Но хората са различни (: Някои вярват в Бог , други не . :) Аз например не съм кръстена и не вярвам в Бог . Не се и смятам за атеист :P ноо както казах ,според меен науката дава отговорите и тва ,че Бог е сътворил земята,хората и т. н. не ми се връзва :D :smt043

Arclight
10-24-2011, 12:40
Бих искала да дам един пример, с който се надявам да изкажа своето становище по въпроса. :)

Да кажем, че Гошко обича математиката и горе-долу се справя с нея, но понякога среща задачи, които не може да реши. За да не му се смеят в училище обаче, той преписва условието и прави геометричен чертеж, после обръща сборника отзад да види отговора. След това си измисля някаква несъществуваща теорема, и записва следното:

"По теорема на Гюнтер, това е равно на една трета от онова, следователно отговорът е еди-какъв-си."

Неудобните въпроси относно теоремата на Гюнтер ги отклонява с подканата да проверят в някой плесенясал немски сборник от 1840 година (Библията), там се споменавала въпросната теорема.

А ако случайно разбере как се решава задачата или пък кака му му обясни, той представя решението като доказателство на теоремата си.


И каква е разликата между Господ и теоремата на Гюнтер? Всеки, който буквално тълкува митологичен сборник, за мен е Гошко. :)

gandalfepi4
10-24-2011, 13:00
^ wut?

ScarlettS
10-24-2011, 15:08
Arclight, чакай аз не схванах много точно аналогията... може ли пак? :D

Arclight
10-24-2011, 15:28
Абе използвайте сивите си вещества! :D

Когато религиозните фанатици не знаят нещо:
"Бог (Гюнтер) го прави. Чети Библията/Корана/теорията от 1840 и ще разбереш."

Когато въпросното нещо получи обяснение:

"Ами ние ви казахме, че Бог (Гюнтер) го е направил, не сме казали как точно. Ето, намерили сте как, браво."

BrainlessROCKBABY
10-25-2011, 07:16
тук не става въпрос за доказателства. никой не те кара насила да ставаш атеист, нали? въпрос е на лични убеждения, сама съм намерила отговорите за себе си ;д

DummyBlock
11-26-2011, 11:00
тук не става въпрос за доказателства. никой не те кара насила да ставаш атеист, нали? въпрос е на лични убеждения, сама съм намерила отговорите за себе си ;д

Много вярно! Всеки има право на избор относно вярата си. Отдавна са минали времената, в които хората са приемали религията като средство за приобщаване. Все пак 21-ви век сме.

По темата - доказателства има ли тогава за създаването на Земята от Бог? Не! Нито едната теорема не е доказана, следователно спора е малко безсмислен. Учени и вярващи от хилядолетия се опитват да докажат едно от двете, до сега резултат - нулев.

TheMightyNadenica
11-26-2011, 14:12
^Е прав си...само за това, че не е доказано, че земята е създадена от бог...виж за обратното вече е друга работа...

DummyBlock
11-26-2011, 16:24
^Е прав си...само за това, че не е доказано, че земята е създадена от бог...виж за обратното вече е друга работа...

Поправям те - права съм.

За обратното кое, ако мога да попитам защото не схващам?

TheMightyNadenica
11-26-2011, 16:29
^Е прав си...само за това, че не е доказано, че земята е създадена от бог...виж за обратното вече е друга работа...

Поправям те - права съм.

За обратното кое, ако мога да попитам защото не схващам?

Извинявай за пола!
Еми доколкото разбрах искаш да кажеш, че сътвориението не е доказано, че е от бог, и че не е доказано също така и че не е бог?

DummyBlock
11-26-2011, 16:40
няма проблем.

Да точно това исках да кажа, но нека не забравяме, че теоремите не са 1 или 2.. Всеки луд излиза със своя номер!

Иииии май оспамихме много лошо!

TheMightyNadenica
11-26-2011, 23:45
няма проблем.

Да точно това исках да кажа, но нека не забравяме, че теоремите не са 1 или 2.. Всеки луд излиза със своя номер!

Иииии май оспамихме много лошо!

Се там...всеки спами тоя раздел вече...което не изключва и мен...отдавна вече не се старая да съм сериозен! Разни типове просто с техния спамерски характер те убеждават, че няма смисъл...няма мисъл срещу теб, а роботи подвластни на стадната психика опитващи се да те осмеят понеже те са част от стадото без дори да се замислят и грам...но за това не са виновни само те!

Auriss
11-27-2011, 02:29
Някаква люспеста конспирация е цялата работа.

Питайте тайфата гекони ,предвождани от лорд Амурокотофоки - Комодският варан. Отседнали са в една пещера наблизо.

MartiniicA666
11-27-2011, 11:17
Ти не си с всичкия си да задаваш такива въпроси :D
Защо някой трябва да е създал всичко това ?
Искам ти да ми отговориш на един въпрос да видим дали можеш ? :-o
Аз защо съм атеист защото не вярвам в бог а в себе си,
та за мен това е обидно да ми викат атеист представи си ако религията не съществуваше щеше ли да съществува и думата атеист помисли малко !
Атеист съм защото вярвам в себе си и не чакам ония който не съществува да слезне и да ми помогне !
Ако нашата раса вярва че бог е най-висшето божество, тогава той в какво вярва ? :D Beat that !

Alekssandyr
12-03-2011, 21:22
1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?
- Идеалистиката на космологията.

2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой?
- От хора? Мъж + жена .. чат пат и доктор.

3. Как е създадена Вселената.........? И кой я е създал?
-Би ми било много интересно да науча отговора на въпроса!

4. Как е бил създаден въздуха, водата, светлината, тъмнината, горите, цветята и цялата жива и нежива материя?
-Част от факторите за живот са били създадени докато се е оформяла планетата с течение на времето.

5. След като няма Бог,кой ни управлява.......? Извънземните ли? А тях кой ги е създал?
- Ние си се управляваме.. ние ше се погубим!

6. А преди Вселената какво е имало в свободното пространство?
- Тъмна материя, предполагам.

7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?
- Хора.. идиоти !

8. След като вярвате в баба яга, извънземните, таласъмите, духовете, вампирите, феите, самодивите и др. митични същества,защо не вярвате в Бог?
- За съответните създания има приказки, поверия, мъдрости, чат пат факти ..

9. Защо когато спорите с християните си противоречите по много въпроси? Нима не можете да формулирате правилно тезите си?
- Нямам мнение по въпроса.

10. Ако се окаже че грешите и наистина има Бог, ще повярвате ли или ще продължавате да твърдите обратното дори когато вече не сте прави?
- Когато го видя ще повярвам!

11. Ами ако Бог помогне на някой атеист да влезне в правият път и атеистът стане по добър човек от преди ще го упреквате ли че е поел по пътя на Бог и е станал християнин? Ще го вините ли за доброто?
- Не.

12. На какви фундаменти се крепи вашата вяра че няма Бог,имате ли убедителни доказателства че наистина няма Бог? И къде са те?
- Убедителни доказателства нямам, но пък и няма убедителни доказателства, че има ;)

13. Как ще си обясните стотиците хиляди случай на излекувани от нелечими болести хора?
- Плацебо, примерно?

14. След като не вярвате в Бог,защо тогава ВЯРВАТЕ в несъществуващи неща?
- Защото са далеч по-интересни и провокативни от Него.

Pa3yMeH
12-04-2011, 18:47
а РаЗумЕн няма да е лошо да барнеш уикито за малко между другото :D

газове са създали гоуем взрив? лол

/bump

Тъй като ти си най-гениалният тук, искам да те попитам какво е станало ? Доколкото знам, науката не може да отговори на този въпрос, тя се простира само до няколко секунди по-късно. Това съм го чел в една енциклопедия като малък и докато не ми дадеш по-свестен отговор, ще си продължа да си вярвам :)

gandalfepi4
12-04-2011, 23:12
^ Първо искам да уточня че не съм най-гениалния тука. Най-гениален съм си по принцип.

А сега по въпроса ти.След BB са се получили гигантски количества хелий и въглерод, струва ми се че за това си спомняш. А колкото до причината - само спекулации. String theory, теорията че идва от singularity (не знам как е на бг) и други. Не ми е известна никоя от тях да споменава "газове" като причина. За да съм най-честен се поразрових преди да напиша това и не можах да намеря никакво споменаване. Наистина, приеми ми предложението за 15 секунди уикипедия не мисля че ще ти навреди.

ПС и остави /bumpin', sagin', nokoin' и тн. Аз го правех преди известно време и след това се чуствах като идиот с малка пишка

Pa3yMeH
12-05-2011, 04:59
В интерес на истината, сега погледнах в една моя книга и там не се споменаваше какво го е причинило. И като цяло има логика в това, защото след като приемаме ВВ като начало на времето, не може да се знае какво е било преди това. Предполагам, че в тая енциклопедия са пробутвали някаква пропаганда/бил съм твърде малък и тъп и не съм схванал.

Така де, в грешка съм.

gandalfepi4
12-05-2011, 06:39
Голем ташак, малък си бил, запомнил си грешно.

HolyShit
12-05-2011, 15:02
Баси яката тема сериозно. :D :D

Тия неща никой не може да ги отговори :D

А за вярващите,зависи в какво вярвате.

npp
12-06-2011, 13:14
някои хора даже и културистите ги изпреварват в Божието Царство свен че в това отношение ги изпреварват също/включително и сексулно разюзданите и бизнесмените

"Исус им рече: Истина ви казвам, че бирниците и блудниците ви изпреварват в Божието царство." Матей 21: 31

thunderstruck5
12-06-2011, 16:59
Автора на темата е трол :D

HolyShit
12-06-2011, 17:25
Като учил религия мога да кажа 2-3 неща по принцип,защото не са само измислици,но има и факти за съществуването.(JESUS)

koshtramba
12-08-2011, 11:46
Плащеницата му ли? Ххахахаха!

koshtramba
12-08-2011, 13:01
1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?

А Бог кой го е създал?

2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой?

The black hole.

3. Как е създадена Вселената.........? И кой я е създал?

Мисля, че въпросът ти се повтаря.

4. Как е бил създаден въздуха, водата, светлината, тъмнината, горите, цветята и цялата жива и нежива материя?

Близко е до акъла. Верижна реакция от черната дупка и the big bang.

5. След като няма Бог,кой ни управлява.......? Извънземните ли? А тях кой ги е създал?

Митьо-Пищова

6. А преди Вселената какво е имало в свободното пространство?

Трябва ли да е имало нещо?

7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?

Нещо май въпросът ти не е много въпрос.

8. След като вярвате в баба яга, извънземните, таласъмите, духовете, вампирите, феите, самодивите и др. митични същества,защо не вярвате в Бог?

Щото не ми е кеф

9. Защо когато спорите с християните си противоречите по много въпроси? Нима не можете да формулирате правилно тезите си?

WTFF?!

10. Ако се окаже че грешите и наистина има Бог, ще повярвате ли или ще продължавате да твърдите обратното дори когато вече не сте прави?

Пак ще си отричам.

11. Ами ако Бог помогне на някой атеист да влезне в правият път и атеистът стане по добър човек от преди ще го упреквате ли че е поел по пътя на Бог и е станал християнин? Ще го вините ли за доброто?

Той сам ще си е помогнал, така че... застреляй се от упор.

12. На какви фундаменти се крепи вашата вяра че няма Бог,имате ли убедителни доказателства че наистина няма Бог? И къде са те?

О, да, имам, ама трябва ли да ги изброявам?

13. Как ще си обясните стотиците хиляди случай на излекувани от нелечими болести хора?

Шанс.

14. След като не вярвате в Бог,защо тогава ВЯРВАТЕ в несъществуващи неща?

И кои са те?



Са ще отговоря на другите.

r6k
12-14-2011, 18:30
1. След като според вас няма Бог които е създал земята за седем дни,как тогава е била създадена тя?
Земята не е единствената планета! И другите ли "бог"(умишлено с малка буква) ги е създал !?Но все пак да ти отговоря на въпроса...Химия ,Биология...както казах има и други планети за които до сега не ни е известно да има живот...може би просто просто при тях процеса не се е получил все още.И защо реши че всичко е станало за 7 дена ?!Заради една приказка а.к.а. библията,която е написана за сплотяване и по лесно управление на народа хмм доста наивно...

2. А хората след като не са създадени от Бог тогава кой ги е създал-извънземните,кармата,духов ете,таласъмите,баба ванга...........кой?
Отново...Химия и Биология и дълги години в протичане на процеси...Еволюция.И като казвам еволюция не говоря за маймуни.И аз не съм съгласен с тая теория...не виждам логиката маймуните да са си все още маймуни...

3. Как е създадена Вселената.........? И кой я е създал?

Повтарям се ..."И кой я е създал?" дори не мисля да коментирам този въпрос...


4. Как е бил създаден въздуха, водата, светлината, тъмнината, горите, цветята и цялата жива и нежива материя?
От въпрос 1 до сега питаш за все един и същ отговор :/
Кислородът се произвежда от цианобактерии, водорасли и растения по време на фотосинтезата.Да приемем че растенията са се зародили първи...защо да е нямало вода хаха вашия бог откъде е дошъл?!да правилно замълчи и аз така ще направя на този въпрос...светлина и тъмнина Оо физика може би...земята се върти около слънцето или чакай искаш да кажеш че бог е създал и слънцето :/ доказано е че при шанс 1 на колко милиона или милярда не помня е възможно да се създаде живот от нищото...
5. След като няма Бог,кой ни управлява.......? Извънземните ли? А тях кой ги е създал?

В момента ни управляват политици.Това ли ти беше въпроса ?!

6. А преди Вселената какво е имало в свободното пространство?

Бог?!

7. След като разни атеисти ни увещават че светът ще свърши през 2012 г. защо не е свършил още когато са ни уверявали че това ще стане през 1111 г, 1212 г, 1345 год, 1467 год, 1789 год, 1890 год, 1990 год. и много други години?
Атеисти?! Аз като един атеист мога да те уверя,че ние не вярваме в това :/ всичките тези филми идват от вас.Ама то е елементарно един атеист няма да търси послание от бог върху камък ...

8. След като вярвате в баба яга, извънземните, таласъмите, духовете, вампирите, феите, самодивите и др. митични същества,защо не вярвате в Бог?
Споменаваш извънземните като митични същества ? Оо Защо реши,че те трябва да представляват нещо по различно от човек от друга планета ?! И това ли ви казва бог?Да си мислите,че сте единствения разумен живот в цялата вселена...Малко сведения ли има за "извънземни"?! НЕ! има сведения за тях още преди да има Християнство...има сведения,че точно тях са наричали богове,защото са имали знания които тогавашните народи са нямали.И като споменах пък християнство...Колко религии има преди него?!защо реши,че точно пък бащата на вашия бог е създал света?! за момент ако си представим,че вярвам в думата бог...Защо да не е бил бащата на някой египетски бог ?! или пък шумерски?!


9. Защо когато спорите с християните си противоречите по много въпроси? Нима не можете да формулирате правилно тезите си?

Защо вие искате само отговори от нас,а вие не давате нито един.Всяко ваше доказателство идва от книга с неизвестен автор :/

10. Ако се окаже че грешите и наистина има Бог, ще повярвате ли или ще продължавате да твърдите обратното дори когато вече не сте прави?
Прати ми го да си поговорим и ще повярвам ...Не съм атеист по инат,такъв съм защото съм човек предпочитащ да вярва в несъвършенни теории отколкото в съвършенна приказка!

11. Ами ако Бог помогне на някой атеист да влезне в правият път и атеистът стане по добър човек от преди ще го упреквате ли че е поел по пътя на Бог и е станал християнин? Ще го вините ли за доброто?

Защо си мислиш,че религията има нещо общо с това дали човек е добър или лош...по времето на кръстоносците какво се е получавало?! Те са водили войни,избивали са хора(къде невинни,къде виновни,но сещаш се кои са били повече) всичко в името на бог!Чакай малко кой е той да решава тези хора да умрат (нали той е вашият бог,но не и техния хмм ) и какво накрая...те са християни,те са добри ми да ви пикая на лицемерието...Всичко е било както е и сега,САЩ си търсеше причина да влезе за нефта...така е било и тогава търсели са си причина да влезнат да грабят скъпоценности и са ползвали религията

12. На какви фундаменти се крепи вашата вяра че няма Бог,имате ли убедителни доказателства че наистина няма Бог? И къде са те?
Доказателства трябва да представи човека,които казва,че има!Ако пък все пак искаш да чуеш мойте:Не съм го виждал,не съм го чувал :)Достатъчно убедително ли е

13. Как ще си обясните стотиците хиляди случай на излекувани от нелечими болести хора?
"Неличими болести"?Имунна система,нагласа(мозъка казва какво ще става с тялото ти).


14. След като не вярвате в Бог,защо тогава ВЯРВАТЕ в несъществуващи неща?

Не вярвам в несъществуващи неща...

playy
12-14-2011, 19:03
Спрете да отговаряте на първия пост,защото въпросният потребител който създаде темата беше жестоко разгромен от аргумент в спор с атеистите от форума и си подви опашката като бита мастия.

dreamwalker
12-15-2011, 18:59
Аз мислех, че съм попаднала в раздел "Философия и религия", а не в "Глупост и комедия".