PDA

View Full Version : ПОМОЩ



Sapunji
08-16-2011, 23:29
Вече незнам какво да правя....

Преди два дена си взех ново захранване защото старото беше 255В.
Всичко точно - сложих го както трябва, ПЦто работеше както преди самоче по тихо. Дотук добре....

Днес ( вече вчера ) към 6 часа трябваше да дойде новата видео карта и аз към 5:30 понеже нямаше какво да правя, реших да си намеря някоя свежа тема за ХП.

Дръпнах Виста тема направена за ХП, инсталирах я и изписа че трябва да ребуутне - ОК

Ребуутва както нормално НО забива на Listing PCI Devices или нещо такова - ПАНИКА!!!

Вече 5ти час НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ - ВСИЧКО ОПИТАХ

-Смених захранването с старото - Нищо
–Пробвах да преинсталирам ХПто - Забива на Boot From CD/DVD:
-Махнах батерията на биоса - пак НИЩО
-Пробвах с стар рам - НИЩО
-Друга клавиатура - НИЩО
Единствена промяна имаше когато махнах кабелите от ХДДто - Изписа че няма такова, да сложа и да ребуутна


ПОМОГНЕТЕ МИ!!!!!!!!!!!!!!

GregoryHouse
08-16-2011, 23:41
Къде ти забива когато опитваш да преинсталнеш?? Най-вероятно е от темата, но кажи къде точно.

Sapunji
08-16-2011, 23:53
Значи там на тоя екран: Listing PCI Devices - от доло пише press any key to boot from CD/DVD натискам, екрана става черен и до там.


ЕДИТ: Забравих да кажа че колкото и да помпя Ф8 да влезна в Сейф Моуд - не ми дава :(

ЕДИТ 2: Сега пак го пуснах, минава екрана дето показва как да влезна в биоса и тн, сташа черен екран и до там, вече дори до там дето бях стигнал не ми дава!!!! :booooomb: :booooomb: :booooomb:

DarkAngelOfHope
08-17-2011, 06:23
пробвай с heren's boot cd дали ще ти зареди нещо ... live cd например, ако нямаш важни неща на C направо си пусни някоя програма за управление на дяловете и трии C и после го направи на ново, а не само Format ... :)

Cybershot
08-17-2011, 08:30
Виж да не си забравил някой диск в сд-ром-а и оправи в БИОС първото буутващо устройство да ти е харда. Ако се докопаш до дивайс мениджъра виж дали има някакви странни неща...

Sapunji
08-17-2011, 09:09
За какви програми говорите, стигам до там където ми показва какво да натисна за да влезна в биоса и тн. и до там - Черен екран

ЕДИТ: Пробвах да преинстална Уиндоуса но стига до: Press any key to boot from CD, натискам и пак черен екран но чувам че диска се върти

Requisition
08-17-2011, 09:20
Това със черния екран ми се случва и на мен когато клокна процесора. При мен се получава заради nForce-ко дъно и ATi видеокарта. При мен се оправя само като задам дефолт настройки на биоса.

gadgetsbg
08-17-2011, 09:21
Здравей,
Разкачи всичко излишно от дъното - всички PCI карти, ако имаш вградена видео карта - махни тая която си сложил, разкарай CD, Floppy, допълнителни хардове. Остави само най-важното. Ако тръгне така ги мятай 1 по 1 и разбери кое прави проблема.

Поздрави

Cybershot
08-17-2011, 09:23
@gadgetsbg то опции много, ама той твърдоглав!

Случайно да имаш външна звукова карта??

Sapunji
08-17-2011, 09:29
Значи снощи пробвах да махам неща единствената промяна беше когато махнах харда - изписа че нямам хард, да сложа и да ребуутна. :(

Cybershot
08-17-2011, 09:31
Значи снощи пробвах да махам неща единствената промяна беше когато махнах харда - изписа че нямам хард, да сложа и да ребуутна. :(

Имаш ли външна звукова карта?!

Sapunji
08-17-2011, 11:27
Не.

Sapunji
08-17-2011, 22:42
Възможно ли е да е пастата на процесора? Да е, незнам - загоряла, изгоряла загнила. От както имам ПСто не съм отварял слота за процесора.

GregoryHouse
08-17-2011, 23:17
Темата ти е омазала нещо и ти не можеш да влезеш в биоса...това е проблема според мен. Твърде невероятно е точно след като си инсталирал тема и да ти гръмнен нещо компа...

gadgetsbg
08-17-2011, 23:21
Къде хукна при процесора?! Ако е той - изобщо няма да видиш никакви буквички на монитора... Казах ти какво да направиш, ти не каза какво е станало (ако изобщо си го направил). Сега като гледам до къде стигат знанията ти, ще ти препоръчам професионална помощ (сервиз).

Поздрави

Sapunji
08-17-2011, 23:25
Къде хукна при процесора?! Ако е той - изобщо няма да видиш никакви буквички на монитора... Казах ти какво да направиш, ти не каза какво е станало (ако изобщо си го направил). Сега като гледам до къде стигат знанията ти, ще ти препоръчам професионална помощ (сервиз).

Поздрави

Още сунтринта ще го закарам. Все пак мерси на всички за идеите, някой мод може да заключи темата. :-D

straus
08-18-2011, 07:35
Hiren's Boot CD, и дано имаш включен system restore