PDA

View Full Version : Английско училище- въпроси



krisinox
08-17-2011, 03:44
Здравейте. След половин месец започвам първата си учебна година в английско училище. Ще съм year 10. Четох в интернет там некви неща, но и така не останах достатъчно информиран. Та.. някой, който знае нещо по въпроса, може ли да ми разкаже за английската гимназия. Общо взето искам да ми разкаже.. А иначе имам само 2-3 въпроса. Ето ги: :)

1. От къде да разбера къде ми е класната стая, и съответно класа по време на първия учебен ден?
2. Ще уча ли на първия си учебен ден.. тоест да си нося ли раница и там прочие?
3. (само за пълнеж) Задължително ли през голямата почивка да съм в закусвалнята? Тоест.. може ли спокойно да си изляза.. да хвърля един фас, да отида то Теско, да се натъпкам.. да се върна вкъщи да изгледам един епизод на Futurama... мисля, че ми схванахте мисълта.. :razz:

Та.. с удоволствие ще прочета вашите мнения, освен ако не са от типа "Как ще правиш секс без презерватив ве, куче необразовано...?!?!" :D

blahblaah
08-17-2011, 17:45
не съм запозната точно с това училище, но предполагам че стаята ще можеш да си я разбереш като отидеш там на място на първия учебен ден, никой не учи на първия учебен ден, освен ако не ти е някъв психопат класният и често казано не съм чувала в някое училище да задължават да си стоиш в сградата

Lucho
08-17-2011, 20:53
Не знам до колко ще съм ти полезен, но все пак: В повечето английски училища е осигурен обядът от училището и почти никой не си ходи у тях да обядва. Естествено, има изключения и никой не може да ти забрани да си отидеш до вас, стига да искаш.

За пушенето нямам информация, но едва ли ще ти разрешат в района на училището.

И още нещо - английските училища са заградени и се охраняват. Там не са от типа "разграден двор" (всеки по всяко време влиза и излиза свободно), както у нас.

Надявам се да си намериш стаята. Успех.

DesireToFire
08-17-2011, 21:47
не съм запозната точно с това училище, но предполагам че стаята ще можеш да си я разбереш като отидеш там на място на първия учебен ден, никой не учи на първия учебен ден, освен ако не ти е някъв психопат класният и често казано не съм чувала в някое училище да задължават да си стоиш в сградата
Като не знаеш защо се обаждаш? И съм съгласна с последното мнение.

krisinox
08-19-2011, 22:34
Въобще някой, който е запознат с английската учебна система, писал ли е в темата?

sisinata
08-20-2011, 11:29
Това в чужбина ли? Ако да, какво правиш тук? Имам предвид има си английски форуми. Иначе-пита се. Нещо ми замирисва на гнила работа.... :-o

krisinox
08-20-2011, 12:55
Това в чужбина ли? Ако да, какво правиш тук? Имам предвид има си английски форуми. Иначе-пита се. Нещо ми замирисва на гнила работа.... :-o

Опа.. хвана ме.. :shock: Как пък разбра гнилата работа.. чудя се.. Но да.. опитвам се да ви намеря Ип-тата и да дойда да ви ограбя.. :?

Пс: много пропаднали :D

Lucho
08-20-2011, 13:50
Въобще някой, който е запознат с английската учебна система, писал ли е в темата?

Ако не бях запознат поне малко дали щях да пиша?



Пс: много пропаднали :D

Затова са такива българските форуми. И наистина - като ти трябва информация за Англия - питай в английските форуми! Като не знаеш какво да правиш на първия учебен ден - ще отидеш предишния ден до училището и ще попиташ. Ето ти типичен отговор по български, или казано на кратко: Оправяй се! Елементарно е.

blahblaah
08-21-2011, 22:03
аа извинявай, аз прочетох английската гимназия и реших че става въпрос за софийската, иначе не знам .. но наистина едва ли някой тук ще е много запознат