PDA

View Full Version : Изправяне



musicbaby
08-17-2011, 09:34
Здравейте изправям си бретона със сешоар като първо го намокря. Искам да ви попитам по този начин съсипвам ли го и ако може да ми предложите и други начини при които на не го съсипвам :)

FuckingFreak
08-17-2011, 09:37
Защо го мокриш?!?!? Изправянето със сешоар става на суха коса, до колкото знам. Поне моята фризьорка така прави... може нещо и аз да съм в грешка.

infinitypeace97
08-17-2011, 09:39
При мен на суха коса като изправям със сешоар нищо не се получава, винаги се изправям на мокра коса :o

FuckingFreak
08-17-2011, 09:41
Ами то на мен и на суха не ми се получава 8-) Може би съм си саката.

association
08-17-2011, 09:48
Не си, на мен никога не ми се получава. :D
Със сешоар си избрала най-щадящият начин. Може преди това да се пръскаш със спрей за топлинна защита.;)

Hilary_
08-17-2011, 09:49
Косата е много "крехка", когато е мокра и се уврежда много по - лесно ..


Причните за некачественото изправяне според мен са:
- в сешоара;
- в това, че не ползваш термопротектор;

SmilezZz
08-17-2011, 10:38
Защо го мокриш?!?!? Изправянето със сешоар става на суха коса, до колкото знам. Поне моята фризьорка така прави... може нещо и аз да съм в грешка. Моята също. Първо я изсушава и после я изправя. Аз също в домашни условия правя така. И се получава. За бретон не съм пробвала. Но все пак наистина недей на мокра коса.

musicbaby
08-17-2011, 12:06
Взех си саяс за топлинна защита но когато го ползвам бретона се накъдря и не става нищо а пък пише че е за изправяне

vakanciqta
08-17-2011, 12:33
За пръв път чувам за такова нещо :Д :D
Просто си вземи преса има по евтини , които стават само за бретон ( като идеш в магазина и питаш ще ти кажат :)

musicbaby
08-17-2011, 16:05
За пръв път чувам за такова нещо :Д :D
Просто си вземи преса има по евтини , които стават само за бретон ( като идеш в магазина и питаш ще ти кажат :)

Имам възможности и мога да си купя и по- скъпа, но не там е въпросът. Не искам да си съсипвам косата а със пресата става точно това. :)

LuniChkaa
08-17-2011, 16:16
Щом си изправяш само бретона не виждам къде е проблема. И аз моя го изправям от 3-4 години всеки ден с преса, но понеже е бретон и се подстригва по-често и нищичко му няма, даже не цъфти. :)

zvezdiichkataa
08-17-2011, 16:22
За пръв път чувам за такова нещо :Д :D
Просто си вземи преса има по евтини , които стават само за бретон ( като идеш в магазина и питаш ще ти кажат :)

Имам възможности и мога да си купя и по- скъпа, но не там е въпросът. Не искам да си съсипвам косата а със пресата става точно това. :)

Ееее, като си изправяш само бритона, няма да си съсипеш косата .. нали ? Аз си изправям бритона всеки ден с преса и нищо му няма. Сешоар изобщо не ползвам, така че не мога нищо да кажа за онова с мокренето на косата. (:

marin4itu
08-18-2011, 08:13
Косата трябва да е леко влажна. Значение има сешоарът и четката с коя се изправя.

BooNBooN4eToo
08-18-2011, 09:18
Вместо да мокриш бретона ти препоръчвам да си купиш продукта на Victoria beauty - флуид за изправяне на коса. В dm го има и струва около 5 лв Аз го използвам и съм много доволна :) :) :)

Josefinne
08-18-2011, 09:54
А не става ли докато ти е мокра косата да си го оформиш с пяна и той да ти стои така до следващото къпане?

mayaaa
08-18-2011, 10:14
Аз сам си зала такъв сешоар
http://www.kozmetika.bg/showimg.php?filename=dx300_40131.jpg
и съм много доволна. След всяко къпане се изсушавам с него и държи доста време.

Sectumsempra
08-19-2011, 12:00
За да предпазите косата си от какъвто и да е вид топлинно напрежение като сешоар , преса итнт. Ползвайте Syoss Heat Protect много сам доволна -нанасяте върху косата а после я тероризирате както искате :):)

DesireToFire
08-19-2011, 15:00
За да предпазите косата си от какъвто и да е вид топлинно напрежение като сешоар , преса итнт. Ползвайте Syoss Heat Protect много сам доволна -нанасяте върху косата а после я тероризирате както искате :):) И после се оказвате с цъвтежи от корените до краищата на косата... :) Просто ви съветвам да го пробвате първо на приятелка или от сорта, защото и на мен всички ми го хвалеха и даже ми хареса на няколко пъти, а косата ми толкова брутално не е цъвтяла никога.

Pospalanka
08-19-2011, 15:17
За да предпазите косата си от какъвто и да е вид топлинно напрежение като сешоар , преса итнт. Ползвайте Syoss Heat Protect много сам доволна -нанасяте върху косата а после я тероризирате както искате


Взех си саяс за топлинна защита но когато го ползвам бретона се накъдря и не става нищо а пък пише че е за изправяне

Tя очевидно си е взела Syoss Heat Proоtect .. просто го е написала на БГ .. та явно не можеш да го приложиш правилно .. аз посетих сайта на syoss - www.syoss.bg и там потърсих .. ето на какво попаднах ;р

Как да предпазя косата си по време на изправяне или сушене със сешоар?

Експертът на Syoss:



За суха коса

1. Впръскайте спрей Syoss Heat Protect върху отделните сектори от косата преди употребата на преса за изправане.

2. Изправете косата с преса. 



За влажна коса 

1. Впръскайте спрей Syoss Heat Protect равномерно по цялата коса, преди сушене.

2. Изсушете косата със сешоар.

3. Изправете сухата коса с преса. - тук мога да вмъкна че можеш със сешоар да я изправиш .. дали цялата коса или само бретона

Важен съвет: Не използвайте преса върху влажна коса - това може да я увреди!

Дано да съм помогнала :-)

lovelysister
08-20-2011, 12:09
За пръв път чувам за такова нещо :Д :D
Просто си вземи преса има по евтини , които стават само за бретон ( като идеш в магазина и питаш ще ти кажат :)

Имам възможности и мога да си купя и по- скъпа, но не там е въпросът. Не искам да си съсипвам косата а със пресата става точно това. :)

Ееее, като си изправяш само бритона, няма да си съсипеш косата .. нали ? Аз си изправям бритона всеки ден с преса и нищо му няма. Сешоар изобщо не ползвам, така че не мога нищо да кажа за онова с мокренето на косата. (:


+1 :P