PDA

View Full Version : Растеж на вежди...



SimonaD
08-17-2011, 10:33
Здравейте, търсих друга такава тема, но не можах да открия, затова ще попитам тук :) Предии близо 2 години постоянно сменях козметичките си, защото все нещо не ми харесваше във формата на веждите, която ми правеха. Та, веднъж попаднах на една козметичка, която уж ми я бяха похвалили, но не стига че ми направи веждите прекъснати, ми и оттогава спряха да растат.. :(
От година и нещо вече съм си при моята козметичка, ходя при нея за почистване на лицето и т.н, но не пипаме веждите, понеже са има-няма 20 косъма на кръст :D С нея си мислехме, че с времето ще пораснат, че просто растат по-бавно, ноо за 2 години няма никакъв резултат :(
Та, искам да ви питам за някакви продукти, с които евентуално да спомогна за растежа им. Опитвах с Тривитаминол и рициново масло, но и от двете нямаше ефект. Вчера четох за някакъв Пантогел, някой ако го е пробвал, нека изкаже мнение.
Откакто не ми растат веждите всеки ден си ги рисувам с молив, вече свикнах де, но се чувствам много некомфортно. Примерно когато вечер си лягаме с приятеля ми, аз трябва да внимавам как се въртя, за да не се изтрият някъде. Или пък на плажа... същата работа :? Ииии перманентния грим не е решение, така че не ми го предлагайте :D Не бих се окипазила така ;d
Ако някой може да ми помогне, да пише.. и естествено ако има момичета с подобен проблем, може да споделите :P

LudotoDevoiche
08-17-2011, 10:49
Бадемово масло... има и още един начин но е доста миризлив... търкай ги хубаво със скилидка чесън 1-2 пъти дневно. Това мисля, че трябва да даде резултат.

billytalent
08-17-2011, 12:09
Бадемово или Рициново масло.
И от двете има ефект.

iiordanova
08-17-2011, 12:18
Рициново масло!

Sigrina
08-17-2011, 12:20
И аз мисля, че трябва да опиташ с бадемово масло. А защо не и със стимуланта за коса на Икаров, не мисля, че може да ти навреди, само внимавай да не ти влезе в очите :)

Exothermic
08-17-2011, 12:21
И моите растат бавничко. :?
Преди си правех масажи с бадемово масло и имаше някакъв ефект.
Знам, че чесъна помага при косопад, но не мисля, че е особено удачен за третиране на лицето,
тъй като кожата се зачервява и може да ти се появят нещо като петънца, ако прекалиш с втриването.
Най-добре масажирай веждите си с масла и хапвай протеини. :)

LudotoDevoiche
08-17-2011, 13:12
Тя е написала, че рициновото масло не и помага! Чесъна действа, пък вече ти си решаваш... няма да си мажеш цялото лице, а само веждите. Напиши в гугъл "Чесън за вежди" и сама се убеди колко доволни дами има.

SimonaD
08-17-2011, 13:44
За първи път го чувам това с чесъна, но сега изчетох разни теми в Google ии смятам да пробвам :) Ще мирише малко, ноо ще го преживея. Дано да има поне малък ефект, че направо съм забравила какво е сутрин да ставам и първата ми мисъл да не е "Тука ли са ми веждите, дали не са се изтрили" :D
Междувременно може да си взема и бадемовото масло. Мисля, че няма да ми се отрази зле, ако ги ползвам и двете... Стига да има ефект :)

LudotoDevoiche
08-17-2011, 14:03
^ Мисля, че ще има ефект, само трябва постоянство. :)

SimonaD
08-17-2011, 14:13
Тука в разни форуми пишат едва ли не че за 2 дена поникват нови вежди от тоя чесън :D :D Чак такива резултати не очаквам... Ще се мажа, пък да видим....дано има ефект :P Благодаря много! :)

marin4itu
08-17-2011, 14:28
Не съм много наясно, ама видях, че питаш за Пантогел. Аз си мазах пиърсинга на пъпа с него, така ми беше казал пиърсърът, така че едва ли е за растеж на вежди, защото аз не видях някакво допълнително окосмяване :D

SimonaD
08-17-2011, 15:01
Хахахаха еми не знам и аз гледах, че е за разни кожни раздразнения и заболявания, ама на няколко места бяха писали разни девойки, че били много доволни и им се сгъстили веждите от Пантогела :D
Абе ще си се мацам с чесънчето :D

mynichka
08-17-2011, 17:12
Хахахаха еми не знам и аз гледах, че е за разни кожни раздразнения и заболявания, ама на няколко места бяха писали разни девойки, че били много доволни и им се сгъстили веждите от Пантогела :D
Абе ще си се мацам с чесънчето :D
аз без да искам си бях направила дупка на веждата и не искаха и не искаха да пораснат там косъмчета и пробвам това с чесъна- не помня точно за колко време, но може би месец и ми се оправи

anonymous708973
08-17-2011, 17:38
Пф, аз пък искам моите да спрат да растат! Аман! За 2 дни и пак са там.
Някъв начин? 8-)

lqlq89
08-17-2011, 17:55
Хахахаха еми не знам и аз гледах, че е за разни кожни раздразнения и заболявания, ама на няколко места бяха писали разни девойки, че били много доволни и им се сгъстили веждите от Пантогела :D
Абе ще си се мацам с чесънчето :D
аз без да искам си бях направила дупка на веждата и не искаха и не искаха да пораснат там косъмчета и пробвам това с чесъна- не помня точно за колко време, но може би месец и ми се оправи

А миришеше ли? Аз имам един белег и там не иска да ми растее и много се дразня..

mynichka
08-17-2011, 18:01
миришеше да, ама аз си го слагах като се прибера вечер и никъде няма да ходя повече и до сутринта е изветряло, а и като се измиеш сутринта и всичко е наред

SimonaD
08-17-2011, 20:48
Момичета, току що се намазах с тоя чесън... не знам дали е защото днеска си чистих веждите отдолу и евентуално ми се е раздразнила кожата там, обаче щипе ужаааасно много :( На всичкото отгоре омирисах цялата къща :D Ама ще търпя, щом и mynichka каза, че има ефект... трай, бабо, за хубост! :P

Sigrina
08-17-2011, 21:25
Това с чесъна дали ще има ефект и върху косата?

Exothermic
08-18-2011, 00:00
Чесънът по принцип се използва за косопад.
Майка ми е имала преди голи петънца по главата, в следствие на стрес
и се е мазала с чесън и косата и` е поникнала отново, но ми е казвала,
че докато го е втривала в петънцето се е случвало да и падат косми около него,
понеже чесънът ги гори един вид.

mynichka
08-18-2011, 05:19
Sigrina, от фризиорката знам, че е много полезен и за коса, обаче там вече няма отмирисване

Sigrina
08-18-2011, 21:35
мисля утре вечер да пробвам да се намажа, защото съм много отчаяна вече :(
и понеже в нета търсих и намерих различни мнения от типа на - да се седи 30 мин до 2 часа, колко време трябва да се седи наистина? и някои го смилат и си го мажат по главата... трябва ли и аз така, или може просто да разрежа една скилидка на две и да се намажа и после още една и още една и така до края на света? :D
и има ли значение дали ще използвам български или китайски чесън?

SimonaD
08-29-2011, 22:17
Момичета, да ви се похваля.. цапам си се вече от има-няма 2 седмици ииии резултата е малък, но поне го има 8-) Тъй като ми растат супер бавно косъмчетата, но определено има ефект.. За косата не знам, но ако някой има като моя проблем, да се маже с чесъна. Няма да съжалява. :)

rosica.dinkova.angelova
05-26-2013, 14:36
Az puk si kupih bademovo maslo i mi porastnaha za 1-viq den ne mnogo i chakah sigorno 2 sedmici i poastnaha i reshih da otivam pri kozmetik,no mayka mi gi oskuba

strawberry88
05-26-2013, 17:34
Az puk si kupih bademovo maslo i mi porastnaha za 1-viq den ne mnogo i chakah sigorno 2 sedmici i poastnaha i reshih da otivam pri kozmetik,no mayka mi gi oskuba

Who cares?Трябваше ли да пишеш в толкова стара тема само, за да ни уведомиш.И кирилицата е задължителна!

dilena
02-13-2014, 13:00
А колко време трябва да се чака,за да пораснат веждите ?

tonique
02-15-2014, 04:57
от 2011 година е темата бате :lol:

и аз съм ползвал бадемово масло, щот бях си прецакал един път едната вежда и за 3-4 дена си беше екстра после.