PDA

View Full Version : Увредена коса след многократно използване на преса



nelly111
08-17-2011, 19:10
Здравейте! :) След използването на преса и никакви предпазващи продукти,в момента косата ми е доста увредена - НАКЪСАНА и суха. :smt022 . Моля,някои,ако знае ефикасни продукти за такъв тип проблемна коса,а също така и препарати,които предпазват от изгаряне при ползване на преса, да пише... 8-[ :-k

Anichkaxxwee
08-17-2011, 19:18
които предпазват от изгаряне при ползване на преса

Аз ползвам кристали

kitty02
08-17-2011, 19:20
Прекрати до минимум използването не преса.И гледай да се къпеш през ден :P

RainOfHope
08-17-2011, 19:35
които предпазват от изгаряне при ползване на преса

Аз ползвам кристали
Кристалите не предпазват косата, а я заглаждат, за да не хвърчи. Предпазващ продукт е например Heat protect на Syoss, който е добър.
За възстановяване може да почнеш да си правиш домашни маски с тривитаминол. Вземи си възстановяващ шампоан за увредена коса, както балсам и маска. Една фризьорка ми каза - не можеш да имаш хубава коса, ако не ползваш маска (или не е по наследство такава). А и намали използването на пресата.
А за шампоана, балсама и маската ти препоръчвам да не си взимаш от масовите, които се продават във всеки магазин. Вземи си някой от фризьорски салон. Както се казва - скъпото излиза по-евтино.

Hilary_
08-17-2011, 19:38
Ако е толкова зле първо се подстрижи, за да спасиш това, което е останало! Иначе каквото и да си мажеш по главата НЯМА да ти помогне!

fenkatakrisi952
08-17-2011, 19:51
ПОДСТРИГВАНЕЕ :grin:

association
08-17-2011, 20:02
Подстрижи се едно хубаво, остави косата си да си почине известно време.......
Иначе преди да се изправиш използвай спрей за топлинна защита (например на Syoss)

Emma123
08-17-2011, 20:03
ПОДСТРИГВАНЕЕ

denid
08-17-2011, 22:56
И аз имам същия проблем .Изправям косата си вече от около едно година и не използвам препарат за предпазване от преса,не знам дали има продукт,който наистина предпазва косата от накъсване,но търся и искам да пробвам нещо,може пък да има ефект.А сега мисля да започна възстановителни процедури с маски.Но не знам каква точно да си взема,може и да е нещо скъпичко,но да има ефект върху изгорялата,накъсана и изтощена коса от преса.Споделете някакви впечатления за наистина добра маска срещу накъсване,благодаря предварително. =;

dqvolcheto9
08-17-2011, 23:04
Първо-подстрижка,после маски (било то домашни или купени ),ако ползваш пресата ползвай предпазни продукти...аз почти всеки ден я изправям и използвам продукти и си правя често маски и не мога да се оплача от нацъфтяла и накъсана коса :)

mynichka
08-18-2011, 05:17
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=421740 има си цяла тема

Sectumsempra
08-19-2011, 12:04
И аз съм за Syoss Heat Protect мнго съм доволна ползвам го от 4-5 месеца като се изправям по 1-2 пъти на седмица предпазва косата от накъсване и щади връхчетата :) не е мн скъп но все пак си мисля че зависи и от пресата моята е белисима креативити и съм много доволна .