PDA

View Full Version : училище в Австрия- Виена



vqra
08-17-2011, 20:31
Надявам се темата да не се повтаря не не открих точно това което търсех
Та така искам да питам ако някой знае как е във Виена. Какви са хората там. Да, разбрах че е много хубаво уникална природа, но не за това питам. Какви са учителите и децата? И дали въобще си струва да учиш там? благодаря предварително

Daisy11
08-17-2011, 21:53
В университета или ...?
За там нзн, но мога да ти кажа че виенчани въобще не обичат чужденци.
Адски са невежи и не знаят нищо за Бг, даже веднъж една съученичка ме попита дали говоря румънски . 8-) Има доста чужденци във Виена главно Турци и Югославяни . Предполагам да се учи в унито е добре, но нещата до 12 клас ги учат с 1-2 год по-назад от в Бг. Учителите са добри. Ако имаш други въпроси питай.

vqra
08-18-2011, 16:11
Благодаря ти много и да питах за до 12ти клас. Надявам се бързо да намеря някои "приятели" с който ще мога да общувам защото нищо незнам на немски.

Daisy11
08-18-2011, 22:38
Не знам дали занеш, но има и българско училище където се учат само български и литерутура и история и гегография в класовете където се учи за българия т.е. това което пропускаме в бг. Ти сега в кой клас ще си ?

vqra
08-21-2011, 20:59
ами сега ми предстой 7 клас

magdalenaaa
08-22-2011, 14:12
Да уча във Виена ми е мечта още от когато си подадох документите за гимназия. И аз знам, че има много чужденци, но все пак си чужденец в доста оредена държава, така че не се притеснявай!! Времето е пред теб, а Виена е прекрасна!!

Успех

vqra
08-22-2011, 19:06
благодаря много

linzer
08-24-2011, 11:07
А някой може ли да каже нещо за университетите? За мен е още рано,но ми е мечта да уча там след като завърша 12 клас...Какви специалности има ,какви университети и има ли университети ,в които се преподава на английски?

vqra
09-04-2011, 21:11
аз в момента съм във Виена и съм мяркала няколко университета. От вън изглеждат добре незнам нищо друго претполагам в интернет пише. Но и да не се преподава на английски съм обедена ше езикът бързо ще се научи.

Noja
10-28-2011, 22:16
И аз съм във Виена, виенчани ми казват, че са не чак толква приветливи, но с мен са ацки любезни явно е и как се държиш. Насякаде можеш да се оправиш и на английски, но някои път отговоарят на немски. Доста уредена държава да турци и югославяни има доста, като турците са разбрани доста според мен, прекрасен град общо взето, има и български магазин, но аз лично не съм го посещавал. Ако някои иска да се свържем или да попита нещо да драсне едно лично.

П.П. Да живее БЪЛГАРИЯ. :grin:

ThomasCook
11-02-2011, 17:21
Братовчед ми заминава догодина и може да се засечете с него, въпреки, че той ще е в Залцбург.Техните се консултираха с фирма, която им препоръча училище там. Междудругото колкото и странно да звучи не само на вуйчо ми ами и на братовчед ми му харесали хората от тази агенция и така го навили за Австрия иначе той мислеше пак за Англия. Хубаво е все пак човек да си знае + и - за себе си и всъщност е добре че се консултираха с фирма, за да му е по-лесен живота после.

Daisy11
11-12-2011, 21:52
И аз съм във Виена, виенчани ми казват, че са не чак толква приветливи, но с мен са ацки любезни явно е и как се държиш. Насякаде можеш да се оправиш и на английски, но някои път отговоарят на немски. Доста уредена държава да турци и югославяни има доста, като турците са разбрани доста според мен, прекрасен град общо взето, има и български магазин, но аз лично не съм го посещавал. Ако някои иска да се свържем или да попита нещо да драсне едно лично.

П.П. Да живее БЪЛГАРИЯ. :grin:
не е един магазин, а са поне четири има и няколко български кафенета и ресторанта :)

sunrisee6
11-13-2011, 19:21
А някой може ли да каже нещо за университетите? За мен е още рано,но ми е мечта да уча там след като завърша 12 клас...Какви специалности има ,какви университети и има ли университети ,в които се преподава на английски?


Във Виена има всякакви университети - технически, икономически, медицински, няколко за изкуства... има специалности и на английски, но това трябва да си го провериш в университета, който си харесаш :) аз също много искам уча там висше и сега проучвам всичко обстойно :)

Daisy11
11-13-2011, 22:29
има и такъв за туризъм :)