PDA

View Full Version : Пяна/лак преди къдрене?



kittenella
08-17-2011, 22:02
Здравейте, съжалявам, че правя нова тема, но никой не ми отговори в другата за косата, а ми трябва съвет спешно!Наложи се утре да използвам машата и днес си купих термозащитен спрей на Сайъс...нищо чудно, че косата ми е толкова изтощена, откакто имам преса се изправях много често и сега за първи път си купувам нещо, което да ми предпазва косата от изгаряне...уоу, наистина съм зле!Та както и да е, наложи ми се утре да се накъдря с машата и нали, когато се къдриш първо й слагаш пяна или лак/като в моя случай, не за друго ами по-бързо е от пяната/ и чакаш косата да изсъхне и тогава почваш да къдриш, но сега да ви питам като се напръскам със спрея, той върши ли същия ефект като лака?Или отделно и лак слагам?Защото гледах едно видео, където момичето се пръскаше с термозащитен и после направо почваше...
Моля ви отговорете, трябва ми отговор до утре сутринта!

Липсва описателно заглавие.
kalpazanka

DeviL_AsS
08-17-2011, 22:25
Еми то името си показва ТЕРМОЗАЩИТЕН,значи ти предпазва косата от топлината.Слагай него вместо лака.

Cucko0
08-17-2011, 22:36
лак след като завършиш прическата.
спрея ще предпази косата ти,а лак-а ще фиксира прическата ти .

blueberryyy
08-18-2011, 06:29
wtf :-o
Наясно ли си, че като нанасяш лак или пяна преди да се къдриш, можеш да се сдобиеш с доста стабилен кичур в ръката???
На опаковките си пише да НЕ СЕ използва преди третиране с преса/маша. #-o

Hilary_
08-18-2011, 07:59
А защо изобщо си слагала лак преди това? :shock:
Лакът е за фиксация СЛЕД къдрене/изправяне, а ТЕРМОзащитните продукти са за ПРЕДИ къдрене/изправяне .. :-o

FuckingFreak
08-18-2011, 08:54
Лак преди къдрене (може и изправяне) се слага на по-специални случаи, като абитуриентски бал, сватба или нещо такова, за което се очаква косата да държи двойно, че и тройно повече. Отделно след това се слага и накрая за фиксация. Не те съветвам да го правиш в ежедневието, защото много ще си изтощиш косата :)