PDA

View Full Version : Фитнес или плуване



vesko555
08-17-2011, 23:12
Искам да се запиша на някаъв спорт и съм се спрял на фитнес и на плуване. Само че едни хора ми казват че фитнес е по хубав,'щото развива всичко,други ми казват същото и за плуването :D Кажете вие к'во мислите ?

Kitty93
08-17-2011, 23:15
плуване .. но може от време на време да посещаваш и фитнеса :)

Rolezzz
08-17-2011, 23:18
И 2те.
Може би е тъпа идеята: 1 ден фитнес, 1 ден плуване ;-) но все пак аз бих я опитал... :D

Kitty93
08-17-2011, 23:22
И 2те.
Може би е тъпа идеята: 1 ден фитнес, 1 ден плуване ;-) но все пак аз бих я опитал... :D
подкрепям :oops:

vesko555
08-17-2011, 23:34
Е,разбира се,че двете е най-добре :D но все пак струват пари :?

ZipFail
08-17-2011, 23:35
Ква ти е целта ?

vesko555
08-17-2011, 23:38
Целта ми е да се стегна и да натрупам малко мускули :)

ZipFail
08-17-2011, 23:47
Тогава фитнес.

Chacho
08-17-2011, 23:50
Чакаме да се формира секта от плувци с бог Плуване.

Ако искаш тяло - фитнес.

Greennight
08-18-2011, 00:24
Фитнес...

FantaMen
08-18-2011, 01:30
Във Фитнеса трябва да правиш упражнение за всеки мускул за да го развиеш... А в плуването с 4 стила развиваш всичко от врата до петите ти...Тренирал съм плуване над 1 година.. и повярвай ми наистина можеш да направиш тяло...А и друго си е като отидеш на почивка...Влизаш си плуваш да кажем 1 км излизаш и само виждаш погледите на каките към теб 8) От личен опит ти го казвам :-D

Chacho
08-18-2011, 01:56
Някои билдърски програми налагат да се правят упражненията за всеки мускул по отделно. Това не значи, че в залата не можеш с няколко упражнения да натовариш цялото тяло. В басейна обаче няма как да следиш килограмите, които вдигаш; много трудно можеш да им влияеш; много по-бързо се забавя прогреса в плуването (говорим за ваене на фигура).

Ако имаше по-бърз и качествен метод, никой професионален бодибилдър нямаше да стъпва във фитнес залата.

Vagabond
08-18-2011, 09:46
Фитнес

Naik1
08-20-2011, 14:34
пак ще се повторя ама ... ако искаш да натрупаш мускул, който да ти върши работа, освен за фукане - плуване. Ако искаш просто да имаш тяло за пред хората - фитнес.

SonataArctica
08-20-2011, 14:55
Започваш с плуване и после комбинираш и двете. :)

PROVOCATIVE
08-20-2011, 15:37
Според мен плуване... Или ако не искаш, по-добре ги съчетай. Мисля, че така е най-добре ..

tuncho0o
08-20-2011, 23:32
Пиши на кирилица!
ShtrudeL

zero
08-21-2011, 07:15
Бих тръгнал на плуване !
От фитнеса само по-прост се става :lol:
Е, да .. и хубаво тяло се прави :) но и плувците нямат лоши тела :)

jumpin
08-21-2011, 09:17
От фитнес тялото ти много се вдървява .. плуването ще ти е много полезно.Развива всички мускули на тялото(освен на пишока).

Chacho
08-21-2011, 09:24
От фитнес тялото ти много се вдървява .. плуването ще ти е много полезно.Развива всички мускули на тялото(освен на пишока).

Кво значи вдървява се? Можеш ли да обясниш защо се вдървява? Защо е по-различно при плуването?

jumpin
08-21-2011, 09:35
Демек,артък,сиреч .. значи,ти става по-неподвижно тялото.Защо бай ти Колман и другите му приятелчета върввят като Робокоп?Докато при плуването имаш свобода на действие => тялото става по-устойчиво и по-подвижно.Got that?

Chacho
08-21-2011, 09:52
Демек,артък,сиреч .. значи,ти става по-неподвижно тялото.Защо бай ти Колман и другите му приятелчета върввят като Робокоп?Докато при плуването имаш свобода на действие => тялото става по-устойчиво и по-подвижно.Got that?

Хахахахаха :razz:

Сигурно ставаш и огнеупорен от това, че се движиш във водата. Айде не говори глупости. Бай ми Колман... като стане някой тинейджър като бай ми Колман ми се обади!

firstdiesel
08-21-2011, 09:58
Демек,артък,сиреч .. значи,ти става по-неподвижно тялото.Защо бай ти Колман и другите му приятелчета върввят като Робокоп?Докато при плуването имаш свобода на действие => тялото става по-устойчиво и по-подвижно.Got that?

аха ... тогава що бягам 50 метра за 6.0 сек ? що като забия един лой кик на тежката круша не може да се запре ? що мога да поваля 100кг атлет с борба ? що издържам 3 рунда по 5 минути без проблем на тежка круша ?

ама кво ти обеснявам и ти не знаеш кво говориш :D

Chacho
08-21-2011, 10:01
Пък по-подвижен.... Мога да си кача крака на врата, да ритна над главата си, да направя шпагат.

jumpin
08-21-2011, 10:05
Мерси,мерси вие сте моето просветление .. богове. =D>

Chacho
08-21-2011, 10:09
Мерси,мерси вие сте моето проствеление .. богове. =D>

Чувствата са взаимни ;-)

jumpin
08-21-2011, 10:19
Ше та черпа една бира уе пич ..

ZipFail
08-21-2011, 13:04
Бай ти Колман може да прави шпагат, ти можеш ли ?

Въобще тоя термин вдървяване винаги ми е бил интересен, не могат да си вдигнат ръцете ли, кво ? :-o

Chacho
08-21-2011, 13:06
Признавам си, че когато има момичета във фитнеса понякога се вдървявам.

firstdiesel
08-21-2011, 13:07
Признавам си, че когато има момичета във фитнеса понякога се вдървявам.

изпускат се щанги ... провалят се клекове ... майката си ебало :D

anonymous546178
08-21-2011, 13:52
^ мани бъзика, ама знаеш ли как се изпускат 30кг гири върху гръдния кош, при долна лежанка... само заради (не)правилно позициониране на погледа :D :D :D

firstdiesel
08-21-2011, 14:39
^ мани бъзика, ама знаеш ли как се изпускат 30кг гири върху гръдния кош, при долна лежанка... само заради (не)правилно позициониране на погледа :D :D :D

то тука един така се беше извратил с щангата зад врата ... че чак мен ме заболя ... ама и оная ми е дошла до свободните тежести да ми се разтяга :D

Mishoka93
08-23-2011, 16:53
Az li4no tazi godina 6te hodq na fitnes spored men e po dobre ot pluvaneto :)

zero
08-23-2011, 19:31
Демек,артък,сиреч .. значи,ти става по-неподвижно тялото.Защо бай ти Колман и другите му приятелчета върввят като Робокоп?Докато при плуването имаш свобода на действие => тялото става по-устойчиво и по-подвижно.Got that?

аха ... тогава що бягам 50 метра за 6.0 сек ? що като забия един лой кик на тежката круша не може да се запре ? що мога да поваля 100кг атлет с борба ? що издържам 3 рунда по 5 минути без проблем на тежка круша ?

ама кво ти обеснявам и ти не знаеш кво говориш :D
Хахахаха .. ти си някво ГМО хахахаа
Мн зависи как играеш в залата ;] капиш ?
Явно не си силов атлет, аз лично съм го изпитал тва "забавяне" (за 2-3 години зала) , но не е кой знае колко много :) Издържаш толкова понеже тренираш за издръжливост, а не за сила ^^
Р.С тоя 100 кг хич не ми го фали кой знае къв е льохман :D хахахах аз съм тръшкал по 5 човека наведнъж като ми скачат (набори сме) викаха ми Херкулес на др ден хахах (ех спомени, спомени ..) ама при мен е друго - имам дарба за борец иии по наследство ;) (до ся човек не ме е борил освен баща ми - кат бях пишлеме :Д ся и той не може, а не съм тренирал борба ...)
>> Мии прави си сметка бях 5-6 клас пишлеме, братовчед ми искаше да се боря с един борец от спортното 11 клас май беше :lol: и братовчед ми пари щеше да слага на мене :lol: :lol: :lol:

Chacho
08-23-2011, 19:37
Абе честно казано.. firstdiesel май почти само за сила тренира :D

musicinmyveins
08-23-2011, 19:37
Убеден съм,че пред тебе firstdiesel е никой твоятааааа мощ "херкулесе"....Дано правиш клек с половината от килограмите дето той прави :D :D :D

redbul2
08-25-2011, 16:15
Според мен,лятото плуване,а зимата фитнес.Зимата не е добре в студеното да плуваш. Може да се простудиш.А лятото хем ще разхлаждаш,хем ще спортуваш.
С фитнеса нещата са точно наопаки. Зимата е сезон за трупане мускулна маса,а лятото в жегите фитнесът не върви.

zero
08-25-2011, 16:56
Убеден съм,че пред тебе firstdiesel е никой твоятааааа мощ "херкулесе"....Дано правиш клек с половината от килограмите дето той прави :D :D :D
Зимата правих със 170 (което ми е личният рекорд на пълен клек)
Миналата седмица правих 2ра тренировка за крака от сумати време 150 си ги лепнах от воле >:)
На лег преса - 340 (едно време нямаше повече дискове в залата хахах)
Тяга само съм правил не повече от 3-4 пъти ии един от тези пъти 1 треньор по щанги ме ядоса щото се смеех на неговият щангист -> ма той верно за смях си беше .. че ми вика "ти тая щанга (160 кила) немойш я отлепиш ииии аз само тва чаках -> викам му сложи отще по една двайстка и кат най-големия отидох ии я вдигнах на тяга :Д ония ма гледаше кат полезно изкопаемо :)

Иначе на лег си признавам, че съм мн зле :) 110 .. тва ми е личният рекорд.
П.С можем да се срещнем да потренираме силово ако сте някъде наблизо :) щом е за спорт, а не за наркомания и други глупости -> аз съм надъхан :)

ZipFail
08-25-2011, 16:59
200 килограма тяга на първи опит..оокей.. :-D

zero
08-25-2011, 17:08
200 килограма тяга на първи опит..оокей.. :-D
Е ми аз нали ти казвам 3-4 пъти съм правил иии сериите си тогава си ги правих с по 140/160...
Апък ако не ти се вярва - от Добрич съм .. можеш да дойдеш
няма никви ядове.. предполагам, щом преди 2 години съм ги вдигнал - мисля, че сега няма да е никаф проблем да ги отлепя :) (ама с фитили и колан )
макар, че не съм правил от тогава
(като по-малък ходихме с 1 авер да вдигаме трабантчета и жигули :Д хахуяхуахяухауяху може от там да е хуяхуахуяхуахя )

musicinmyveins
08-25-2011, 20:17
И един мармот завиваше шоколад в станьол докато аз се бесех на кабела със захранването ....

firstdiesel
08-25-2011, 20:40
zero колко ти е телесната маса бе ? да направим едно съотношение ;)

340 лег ???? :D :D :D
то професионалните трибойци кат. 93КГ правят по 240 бе :D :D

zero
08-25-2011, 21:03
Лег преса ... такова дето лягаш и буташ с краката :)
Иначе в момента съм леко захлебен - 95 кг
И си мисля, че ако се изсера ще стана 94 !!!

vesko555
08-25-2011, 21:06
Т'ва ми напомня на един приятел,'дето супер много беше ял и ми вика "Леле,връщам се у нас и съм 69 кила,а кат' се изсрах станах 65" :lol: :lol:

musicinmyveins
08-25-2011, 21:06
zero колко ти е телесната маса бе ? да направим едно съотношение ;)

340 лег ???? :D :D :D
то професионалните трибойци кат. 93КГ правят по 240 бе :D :D Не се меси.След малко ше се събуди отвит в леглото и ше се окаже,че не може и 50 да бутне.

zero
08-25-2011, 21:25
zero колко ти е телесната маса бе ? да направим едно съотношение ;)

340 лег ???? :D :D :D
то професионалните трибойци кат. 93КГ правят по 240 бе :D :D Не се меси.След малко ше се събуди отвит в леглото и ше се окаже,че не може и 50 да бутне.
хахахха еее мн ме е яд, че имах от преди 2-3 години на лег преса към 280 кила ми бяха правили клип аверите ама ся не ми са рови из дисковете. пък и нямам зор да лъжа хахахха кво печеля аз от тва, че ви лъжа хахах май съм минал тази възраст в която да ми е интересно да лъжа насам-натам .. :-D Който не вярва - ако иска :}
Ся ако ви кажа, че преди 5-6 години както си вървях по улицата един треьор по борба в града ме спря без да ме познава без нищо - много искаше да ида да уча в спортното при него, отказах му .. после искаше поне да тренирам при него ... викаше ми "екипи, лагери, и бла бла всичко осигуряваме .." ма и аз простака с простак ...
Мн таланти пропилях, за което ме е яд най-много .. пфффф
:smt068 :smt068 :smt068 :smt068 :smt068

Е ся ако говорим за футбол - там изобщо няма да ви се меся :D макар, че съм бил вратар на даскалото -> признавам си не моа си умеря 2та леви крака :D Но 1 е сигурно: тенисът помага на вратаря !!!

firstdiesel
08-28-2011, 15:25
Лег преса ... такова дето лягаш и буташ с краката :)
Иначе в момента съм леко захлебен - 95 кг
И си мисля, че ако се изсера ще стана 94 !!!

аз изоставам горе-долу с 10-15кг на клека, а съм 77КГ ... така че недей са хвали ;)

на лег бутам 115, може и повече ....

edit: мъртва тяга да не ти казвам, че ша се отчаяш ;D :D

wutthefuck
08-28-2011, 19:24
Аз лично съм за плуването, защото аз него избрах 8-). Да ти кажа плуването си има много положителни страни(не че да ходиш на фитнес няма). Всичките момичета дето съм питал, казват че харесват телата на плувците 8) . Аз лично съм бил и на фитнес и на плуване, затова ти препоръчвам да ги пробваш да кажем за 1 месец и двете и после да правиш това, което те кефи повече :)

zero
08-28-2011, 21:49
Лег преса ... такова дето лягаш и буташ с краката :)
Иначе в момента съм леко захлебен - 95 кг
И си мисля, че ако се изсера ще стана 94 !!!

аз изоставам горе-долу с 10-15кг на клека, а съм 77КГ ... така че недей са хвали ;)

на лег бутам 115, може и повече ....

edit: мъртва тяга да не ти казвам, че ша се отчаяш ;D :D
Чак пък да се уплаша :D:D:D
П.С тягата аз съм я правил преди точно 2 години и нещо (таман няколко месеца след като почнах фитнеса :) ) най-много като ми кажеш да ида утре в залата иии да се нафъргам максимално :]
( И без това идващата ми тренировка е гръб :РррР )
Ама на лег скоро няма да моа да те бия
:lol: :lol: :lol: 110 съм ги бутал, но това ми е личен рекорд все пак ..
Просто много контузии имам в рамената и китките иии мноо ме прецакват при бицепс/гърди/ и други упражнения, където има натоварване върху китката ... ;(((
А и не ми се ходи на лекар, защото имам страх от доктори 8-)

Редакция
Между другото базика базик брат - ако искаш ми вярвай познавам 55/7 кг човек дето кляка със 160 (говоря за пълен клек .. не да си мръднеш баджаците до кръста и да се изправиш) ... аз като го видях как клекна и колко е висок и колко е слаб напраоо станах мата хари :Д
Напрао ми напълни очите тва момче :) Бах го в изруда ... с 10 кила по-малко от мене бутна, ама тва си е дарба вече човече :)

firstdiesel
08-29-2011, 13:42
аз клякам много сковано ... и затва не мога да набера инерция, иначе ша изравня клека с тягата!
някак си не ми натурално движението ...

пп: пълния клек ми е по-лесен, но правя частичен ... клякам докато бедрата ми станат успоредни на земята ... за да избегна контузии в колената. Втория начин е по-труден, щото веднъж трябва да спреш на гадно място и пак да тръгваш нагоре, доколкото при пълния клек имаш упора в долната точка и така по-лесно тръгваш нагоре....

gegomego
08-29-2011, 13:48
и двете неща ти развиват мускулите, и двата спорта Са полезни. аз от септември почвам плуване с добавка сигурно два- три пъти седмично. хубаво е да съчетаеш и двете неща. така смятам и аз да направя ;) успех !

zero
08-29-2011, 14:51
аз клякам много сковано ... и затва не мога да набера инерция, иначе ша изравня клека с тягата!
някак си не ми натурално движението ...

пп: пълния клек ми е по-лесен, но правя частичен ... клякам докато бедрата ми станат успоредни на земята ... за да избегна контузии в колената. Втория начин е по-труден, щото веднъж трябва да спреш на гадно място и пак да тръгваш нагоре, доколкото при пълния клек имаш упора в долната точка и така по-лесно тръгваш нагоре....
Пълният крак е по-труден -> пробвай да видиш с много килограми е трудно изправянето, а и пътя е по-дълъг :)

gegomego
08-29-2011, 17:25
и двете неща ти развиват мускулите, и двата спорта Са полезни. аз от септември почвам плуване с добавка сигурно два- три пъти седмично. хубаво е да съчетаеш и двете неща. така смятам и аз да направя ;) успех !

Chacho
08-29-2011, 17:37
Хахахахахаха, gegomego ме разбива :razz: :razz: :razz:

firstdiesel
08-29-2011, 19:24
аз клякам много сковано ... и затва не мога да набера инерция, иначе ша изравня клека с тягата!
някак си не ми натурално движението ...

пп: пълния клек ми е по-лесен, но правя частичен ... клякам докато бедрата ми станат успоредни на земята ... за да избегна контузии в колената. Втория начин е по-труден, щото веднъж трябва да спреш на гадно място и пак да тръгваш нагоре, доколкото при пълния клек имаш упора в долната точка и така по-лесно тръгваш нагоре....
Пълният крак е по-труден -> пробвай да видиш с много килограми е трудно изправянето, а и пътя е по-дълъг :)

пробвал съм и то не един път ;) спирането на една тежест точно преди крайната мъртва точка е много по-трудно ...
затва трибойците пускат щангата до гърдите си и после я изтласкват на състезания и проби ..... а повечето от тях в тренировките си я пускат на 2 пръста от гърдите ;)
за пътя си прав, но почивката на мускула във втория случай е 0 сек!

пп: ако не използвате експлозивна сила (нар още ускоряваща или силова мощ) във вдигането (т.е. както правят бодибилдърите ... вдигат и пускат равномерно), моите писания не важат!!!! така и работната тежест е по-малка и мускулът се изморява по-бързо, защото е напрегнат за по-дълго време!

пп2: силата на един човек е сбор от различни видове сила! абсолютна, силова издръжливост, експлозивна сила, специфична сила, функционална сила ..........

zero
08-29-2011, 21:42
Много отклонихме темата, но съдейки по моят скромен опит върху лег пресата (не съм правил полу-клек) но като я правя нея до половината се чувствам много по-мощен отколкото кат мии падне товара отгоре иии аз да трябва да бутам.
В крайна сметка, кой както е свикнал :]

firstdiesel
08-29-2011, 22:09
Много отклонихме темата, но съдейки по моят скромен опит върху лег пресата (не съм правил полу-клек) но като я правя нея до половината се чувствам много по-мощен отколкото кат мии падне товара отгоре иии аз да трябва да бутам.
В крайна сметка, кой както е свикнал :]

на машината има и други фактори ...

а до клека ... аз не мога да сваля задника много надолу (а съм виждал хора дет гъза им опира в петите) ... без щанга, с щанга просто не мога, аз клякам някъде 5санта преди долната мъртва точка, просто за да не се напрегнат колената (ползвам огледало)

полуклека е до 45 градусов наклон на бедрата!

ZipFail
08-29-2011, 23:08
Имам един брутално тъп въпрос който ме тормози от известно време..
Защо да клякаш със 100+80кг собствена тежест е сравнително лесно, а да правиш лег преса със 180 е многократно по-трудно ? Движението е едно и също :D

anonymous546178
08-30-2011, 00:16
аз съм забелязъл точно обратното... на лег пресата мога да работя с по-големи килограми отколкото сбора на щангата и теглото ми

ZipFail
08-30-2011, 00:18
Значи явно проблема е в мене :D

firstdiesel
08-30-2011, 07:30
Имам един брутално тъп въпрос който ме тормози от известно време..
Защо да клякаш със 100+80кг собствена тежест е сравнително лесно, а да правиш лег преса със 180 е многократно по-трудно ? Движението е едно и също :D

поради размера на мускулите ... мускулите само на единия крак са ти по-големи и от двете гърди взети заедно :D

edit: в клека не влиза тежестта на цялото ти тяло!

ZipFail
08-30-2011, 11:09
Лег преса, демек туй http://www.insportline.bg/upload/image/S/in1149_GLPH1100_Body_Solid_Leg_press_hack_squat.jp g

anonymous546178
08-30-2011, 11:34
Лег пресата е по-лесно упражнение поради 2 основни причини..
Първо, не тигаш тежеста вертикално нагоре, а я дигаш под ъгъл, следователно реалните килограми, които избутват краката са по-малки
Всичко е много по-изолирано и статично и не хабиш потенциала на мускулите си, за да пазиш равновесие например (това ми е най-трудната част от клека, да запазя добро равновесие)

pencilwarrior
08-30-2011, 12:03
Ами на мен по принцип лег-пресата ми е доста по-лесна от клековете. клек правя със 100 за едно повторение и ми идва тежичко, на лег преса правя с 200 10 повторения. На лег пресата прилошава повече, заради положението предполагам, но като цяло ми е по-лесно за изпълнение, просто позата е по-удобна.