PDA

View Full Version : Колко ви е "издръжката"?



babity
08-18-2011, 12:18
Много пъти съм коментирала с приятелки, че за да изглеждам и да се чувствам добре за месеца ми са нужни едни добри парички. Интересно ми е, да сравним коя колко и за какво дава, като можем да краднем идея от някоя, където се подстригва по - евтино на по - ниска цена или просто да споделим идеи за някои домашни процедури, от които можем да спестим, вместо да дадем прилична сумичка на козметичката, да речем. Та така... смятайте, какви са ви козметичните разходи за месеца, в най - груб вариант. И аз ще се разпиша малко по - късно.

musiic
08-18-2011, 12:39
Амии, не съм смятала точно колко пари харча за козметика за 1 месец. Попринцип козметиката, която си купувам ми стига поне за 2-3 месеца. Относно домашните процедури, ако и домашните маски спадат към тях мисля, че са по-добър и по-евтин вариант от купените, повечето от които са бъкани с какво ли не. :?

darrie
08-18-2011, 12:46
И аз не мога да кажа колко ми излиза само за козметика, понеже всеки месец си купувам различни неща. Понякога ми излиза по-скъпо, понякога по-евтино. Но честно казано не си и купувам особено скъпа козметика.
Триковете за спестяване май всички ги знаем. Домашни маски, вместо купени. Да си направиш педикюр и маникюр сама или приятелка да ти направи. Имам приятелка, която не си купува ексфолианти, а ползва само утайка от кафе. И за тялото си и за лицето. Сама да си оформяш веждите. Ако не смяташ да сменяш прическата да си обереш връхчетата сама. Сигурно има и друго, за което не се сещам.

08-18-2011, 12:54
проблем ми е само парфюмите. всеки месец си вземам нов и е колкото една козметика :D

babity
08-18-2011, 13:02
Имах предвид задължителните неща, които всички си правите. Спестяването, ясно. Интересно ми беше как се движа с парите, в сравнение с другите.

blueberryyy
08-18-2011, 13:09
Ами нещото, за което харча пари всеки месец, е кола маската. Приблизително по 50-100 лева на весец, в зависимост от това колко съм използвала епилатор...
Иначе няма други неща, за които харча пари ежемесечно, защото повечето неща ги използвам 2-3 месеца. Подстрижката също не ми е всеки месец.
Аз също не си купувам ексфолианти, ползвам захар, защото чисти по-добре. Вместо лентички за черни точки си ги махам с желатин и прясно мляко.

Hilary_
08-18-2011, 13:14
При мен всеки месец е различно. В някои се скъсвам от пазаруване на всевъзможни неща, други се кротвам.
Това, което обаче съм харесала да си купя (от към козметика) възлиза на една доста прилична сума.
Грубо ако след време почна работа за 500лв. (примерно) първите 3-4 заплати твърдо знам къде да ги вложа!! (:
А за козметични процедури стига да имам парите бих ходила ежемесечно на кола маска, маникюр, педикюр, всякакви процедури свързани с лицето също! 8-) Много обичам да прекарвам времето си по такива места!

babity
08-18-2011, 13:15
^Това имах предвид!

Аз всеки месец си "затварям" поне 50лв в залата за тренировки, като си прибавя и пътните и стават някъде към 100-120 лв. 20 лв са за козметичката ми, ако ходя на маникюр, и там оставям 20, макс 30лв месечно, подстрижката ми е евтина и не я правя всеки месец. Но почти всеки месец оставям и едни 30 до към 50 лв в козметика, 'щото постоянно е се купува нещо ново и евентуално някоя дрешка, ако я сложим пак в тези рамки и... направо ми се врътва акъла с мойте разходи.

kalpazanka
08-18-2011, 13:22
Нямам мания за пазаруване като цяло, съответно и разходите ми за козметика са скромни. Лаковете ми са от евтинките, спиралата се ползва, докато едва ли не засъхне и не става, с очната линия е същото, а сенките ползвам, докато свършат или изтече срокът на годност. Червила и гланцове почти не слагам- събират прах и не купувам нови. Маникюристка/масажистка/козметичка не посещавам. Справям се с проблемите в домашни условия. Е, че нямам декорацийки по ноктите все някак го преживявам, но, да уточня- през по-голямата част от годината нямам право на маникюр. :D Посещавам фризьорката два пъти годишно.
Слагам 30 лв на месец разходи.

SmilezZz
08-18-2011, 13:27
Маникюр ,педикюр и веждите си ги оправям сама. Понякога ходя на кола-маска,но най-често и него си го правя сама. Моливи за очи купувам през два месеца. Очна линия също.
За косата си купувам ,каквото трябва: шампоани ,лакове, балсами , сега съм си намислила да си купя термозащитен спрей. Също така всеки месец посещавам фризьор. Да кажем,че на месец харча около 30-35 лв.

Maaggiiee
08-18-2011, 13:42
На мен всеки месец ми дават различни пари който харча всичките и нямам определен разход за месеца. :D

Infinity
08-18-2011, 13:43
Не съм се замисляла честно казано .. :-o
Грубо :
- фризьор - 20/50лв. в зависимост от това дали трябва да си правя кичури / на два месеца ги подновявам тях /
- козметик х2 месечно - 40лв.
- маникюр - не ходя често, най-много два пъти месечно - 30лв.
- за козметика давам доста пари, средно около 100лв. месечно.
- дрехи - зависи от сезона , но да кажем средно около 150-200лв
.. това се сещам в момента, но може и още да има :-o
____________
Total : 350-400 лв. на месец. :oops: 8-)

zlatit0o
08-18-2011, 14:27
Като цяло почти не използвам декоративна козметика освен спирала, коректор и лакове за нокти.
От бялата козметика всеки месец си купувам лосион за тяло, хидратиращ крем за лице и др. неща, които като цяло правят 20/30лв. месечно (на 2-3 месеца повече). Ходя да фризьор през 2-3 месеца и изобщо не е скъпо (6лв.). Кола маска си правя сама на 2 седмици на триъгълника, но за краката, ръцете и останалите части на тялото ползвам епилатор, а лятото за краката използвам бръснача понякога. Лакирвам се сама и това не ми излиза почти никакви пари.
Шампоани, балсами, готови маски, душ гелове, сапуни и т.н. използваме общо с майка ми.
За веждите ходя 1 път месечно на кола маска при козметичката, през другото време си ги пооправям сама.
За дрехи... има месеци, в които дори не се купувам дреха, но пък има и такива, че в един ден мога да изхарча 100лв за дрехи.
Друго не мога да се сетя в момента 8-)

ГРУБО казано на месец за козметика ползвам 50-60-70лв. А за дрехи, както казах, винаги различно. Като цяло гледам да не затруднявам много много нашите.

lifelesscorpse
08-18-2011, 15:30
Хмм...

Продуктите за почистване на лице и тяло (кърпички за грим, тоалетно мляко, ексфолианти, скраб за тяло, шампоан, балсам, маски, лак за коса, душгел, крем за лице, олио за тяло и още някакви неща) ги взимам на 2-3 месеца, а може и повече, в зависимост от срока на годност на съответната опаковка и количеството.

Гледам да взимам по-големите опаковки, ако има, за да не ходя всеки месец до магазина, защото винаги се купува нещо, което не ти трябва реално :lol: :lol: - Да речем към 30 лв. средно за месец.

За декоративната козметика - ползвам само очна линия, спирала, балсам и понякога червило. Сенки рядко купувам. - 10 лв. на месец( опаковките пак стигат за по 2-3 месеца съвсем спокойно ползване.)


За маникюр и педикюр не давам почти никакви пари, защото си ги правя сама. Веждите - сама; подстригване - сама през няколко седмици връхчетата и веднъж на 2 месеца за 6 лв. ; боядисване на коса - сама и става идеална! ; епилатор за цялото тяло. - За всичко това давам около 25лв. +боята за коса, лак за нокти и ток за епилатора.

За дрехите е относително. Различно е. Понякога купувам доста за един месец, понякога - изобщо.

ОБЩО - закръглено е 70лв. на месец.

tonie__
08-18-2011, 16:44
зависи имам ли си гадже или не :lol:

ако сама си се оправям на месец си купувам поне по чифт обувки,маникюра ми е 5 кинта на ходене + пътни го сложи 7 лева (в Асеновград е) х2 пъти на месеца-14 лева,с обезмосмяване се оправям сама вкъщи с епилатор или кола маска(2-3 лева мисля,че е),нямам карта за фитнес,защото ходя при баща ми и логично не ми искат 8-) подстригвам се на 2 месеца някъде,защото съм с къса коса и иска повече поддръжка-по 7 лева ми е само подстригването,иначе ако ми трябва прическа-20;за козметика пръскам пари постоянно,може би към 30-40 лева на месец,зависи си от сезона.отделно давам пари за цигари,по 10 лева на седмица ако се стискам;за излизане петък и събота през учебно време ми трябват към 40 за двете вечери,може и повече.иначе за дрехите е като козметиката-зависи от сезона,но постоянно си купувам нещо.

ако имам гадже,си спестявам горе-долу всички разходи :D

абе 200 лева ако се стискам наистина много ще ме оправят(това е за през учебната година).инае за да се чувствам аз добре-може би към 400

Poivre
08-25-2011, 18:34
Това ми е болна тема и на мен, просто ми е невъзможно да изчисля колко пари пръскам, но е очевадно, че става въпрос за някакви страхотни суми.. :(
Да се чуди човек какво толкова ми трябва .. възхищавам се на хората които успяват да се вместят в 100 лева на месец, при мен това граничи с научна фантастика .. което ми създава проблеми постоянно, но някак не ми се ще да се лишавам от моите си глезотийки .. ще видим до къде ще се стигне.

Anesha17
08-25-2011, 19:05
Ами получавам едни парички от мама,за цялата седмица,обаче често има моменти,в които си и спестявам естествено.Ама от нищо не се ограничавам,особенно от гланцове,толкова съм ги насъбрала,че само събират прах в кутията.Досега не съм открила някой,от който да съм казала "УОУ",ама ако продължа с тази скорост да купувам,може и да открия.Купувам си и абсолютно всякакви други простотии - спирали,моливи,сенки, (сенки не използвам често и те така си седят в кутията).Ходя и на разни процедури и какво ли не още,общо взето не ми стигат много,много,ама не мога да издера кожата на майка ми :D:D

zoreto
08-25-2011, 19:42
като цяло не харча мн, гримове не ползвам и не купувам, шампоан/балсам / стимулант за коса или хининова вода към 10 лева на месец
душ гелове и сапуни (особенно) прекалявам ,мн обичам сапунчета..
дрехи/обувки според сезона ,ама не прекалявам
гледам да не съм в тежест на родителите си

около 30-50лв на месец зависи дали купувам дрехи/обувки

Runaway11
08-25-2011, 19:44
Аз съм ДОСТА скромно дете :lol: :lol: :lol:

Коректори, педри, ФДТ - не използвам.
Вежди - сама ... Ползвам си епилатор
Почти всеки месец си копувам нов продукт за лице - да кажем грубо по 15 лв за това отива.
Отделно всичко за коса като кристали, балсами и тн са ми към 20-30 лв, много зависи от марките. Често е и по-малко
На фризьор нямам определено време - грубо през 3-4 месеца и ми взима по 10 лв
За моливи, балсамчета, сенки, лакове и такива дреболии понякога пръскам над 20 лв, но понякога почти нищо, но да кажем 10 лв
За дрехи много зависи. Някои месеци не давам и стотинка, а други си копувам всичко наведнъж и даваме над 100 лева.
Абе..без дрехи към 40-50 лв 8-)

Tiin
08-25-2011, 20:45
По 3лв всеки ден,ако излизам не центъра или в Мол-а 5лв.
За подстрижка - 10лв
Маникюр - 15-20лв.
Козметика - различно да кажем,че 20лв
За дрехи - ако си харесам нещо,но някъде около 50-60лв (средно)

Sigrina
08-25-2011, 21:00
Леле, като ви прочетох, аз съм баси разсипницата :X
1 път на месец:
- 20лв - измиване, подстригване и сешоар
- 40лв кола маска цяло тяло
- 20лв - педикюр
- 20лв - шампоан
- 5лв - рол он
- 6лв - дезодорант
- 15лв - паста за зъби
- 2лв - лакочистител
Постоянно:
- хума /3-5лв/, етерични масла /станали са ми мания/ /20-30лв/, козметични трици за лице /2-3лв/, лак за нокти /поне 1 нов всеки месец, около 5лв/, спирала си купувам 1 път на месец и половина - два горе долу /30лв/ + още някви неща, ако си харесам и станаха около 200лв само за козметика, ужас :D
дрешки не си купувам често, защото гардеробът ми прелива вече, но да кажем, че ако си купувам по една-две блузки на месец, стават + 50-100лв. За съжаление доста често купувам обувки, бельо и чанти... там не ми се смятат просто парите, защото ме заболява сърцето... поне още 100-200лв. Излизания, кафета, барове, дискотеки, таксита... още 200-250лв :booooomb:
чак сега си дадох сметка колко пари харча :-x :-x :-x ужас!!!

vampire_girl_
08-25-2011, 22:39
Козметик
* Вежди - всяка седмица 5 лева /задължително/
* Масаж лице + маска 20 лева
* Почистване на лице 35 лева /задължително/
Фризьор - веднъж месечно подстригване + боядисване+ измиване 45 лева
Маникюр - 12 лева
Шейпинг - 52 лева ми е картата /задължително/
Фитнес - 40 лева /задължително/
--------------------------------------------------------
я,да видим,като дръпнем чертата...224 лева
Е,и по-зле можеше да е :D бих могла да спестя още малко от фризьор,но боята ми пада доста бързо,а връхчетата цъфтят...Не мога да се боядисам сама,нито да си ги пострижа,така че...евентуално,ако ме боядиса някоя приятелка,но пък никак не ми се рискува 8-) маникюра е едно от нещата,които мога да си спестя при теееежки кризи /за разлика от другите/,но никак не ми се иска,защото не съм от сръчните и не ми се отдава.За шейпинг и фитнес - няма начин...по-склонна съм да погладувам :D за козметика ми трябват още около 30 лева /шампоани,балсами,гланцове, акива неща/ . Значи,крайната сума е 254 :) е,ако имаше начин,не бих имала против да си ги спестя,ноо...

xoxi
08-26-2011, 05:09
Дали ще вържа и 10 лева на месец 8-)
Косата - само шампоани купувам. Преди ползвах и разни глупости за подсилване и по-бърз растеж УЖ, но се отказах, защото намерих много по-ефикасен, лесен и евтин начин. А на фризьор ходя през 3-4 месеца вече, само за обиране на връхчета. Тънко минавам.
Лице - веждите са ми оформени, никога не се е налагало да ги барам. Черни точки нямам, радвам се на доста изчистено лице като цяло. Гримове не ползвам, само спирала и то само когато става въпрос за официални събирания или нещо такова.
Тяло - харча пари само за интимни и душ гелове и лосиони за след баня.
Маникюр и педикюр - педикюр нямам, никога не съм харесвала. Мога да се похваля и с хубав и здрав маникюр, който не изисква много грижи. Сама си оформям ноктите, сама се лакирам. Веднъж само съм ходила на маникюрист и ми беше достатъчно да видя, че няма смисъл и от това.

Видях, че доста са споменали и дрехите, макар, че аз лично не ги причислявам към козметиката, но ще си кажа и за тях.. 8-)
Не пазарувам често, защото това е едно от най-неприятните ми задължение, но пък когато пазарувам, купувам много неща. Наистина много! Купувам от всичко по много и ми хвърчат луди пари. Може би давам толкова пари, колкото харчат всички за 1 година, като си купуват непрекъснато разни неща, с единсвената разлика, че аз купувам всичко на куп.
Също харча повечко пари и за обувки. Кецове, кубинки.. Слабост са ми. Но и с това не прекалявам всъщност, имам чувство за мярка.

angelinurmind
08-26-2011, 07:57
Веднъж месечно:
-шампоан,балсам,душгел - 15лв
-дезодорант-5лв
-ежедневки-4лв
-паста за зъби-3лв

Веднъж на 2 месеца:
-тоалетно мляко-2лв
-пяна за коса-4лв
-лак за коса- 5-10лв
-крем за лице-3-4лв
-лак/лакове за нокти -4лв
-лосион за тяло - 5лв
-хума-40ст.

2-3 пъти годишно:
-спирала-20лв
-лакочистител-2лв
-очна линия 10лв
-балсам за устни-1лв

1 път годишно:
-кристали за коса-15лв
-фондьотен-25лв

На козметик не ходя, обезкосмявам се с епилатор, оправям си веждите сама, маникюра и педикюра също.. просто гледам да се ограничавам с простотийките до минимум, понеже знам че има и по-наложителни неща :)

titinkaa
08-26-2011, 10:33
Като цяло не пръскам всеки месец за козметика.Купувам големи разфасовки-примерно шампоан и маска по 1л. и ми стигат за половин година,че понякога и повече.Гланцове и такива неща си купувам 2-3 пъти в годината,защото не слагам всеки ден.Подстрижка правя на 2-3 месеца,маникюр и педикюр си правя в нас-умея го,колкото за мен си.За дрехи пари давам само сезон за сезон ако се нуждая от нещо.А ако сложим някои дребни неща,които си купувам и сложим и излизането по кафета общо на месец ми са 100-150лв,а иначе през учебно време разходите ми са повече близо 250лв на месец.Иначе догодина,като почна работа,ще почна и на масажи да ходя и на маникюр и някои козметични процедури за лицето,но на тоя етап без работа не мога да си го позволявам,гледам да не ущещявам нашите и да не съм в тежест. :)

Mistalee
08-26-2011, 10:37
Ох, ами не съм мислила...
Не купувам всеки месец, а когато нещо ми свърши или имам нужда.
Използвам много дезодоранти, парфюми за всеки ден имам по няколко флакона, а иначе на всеки 2 -3 месецас си купувам на Нина Ричи парфюм, които е за излизане. Лосиони за тяло, тоници, маски, кремове, маски за коси, спрейове, шампоани, абе като всеки друг...
Чак да броя колко давам...

bloodyF
08-26-2011, 14:44
тука на повечето бащите им явно са тип ''рокфелер'' :o


за лицето си купувам продукти на 2-3 месеца, в зависимост от срока на годност и кога ми свършват..
паста за зъби, шампоани и балсами, душ гелове, майка ми купува но са горе долу 15 лева на месец
дрехи-не всеки месец, но примерно 30 лева, но има и месеци 100-200...зависи
декоративна козметика-рядко купувам, но всеки месец си взимам примерно няколко лака, гланц, спрей за коса или някоя и друга джунджурия
джобни-около 70 лева докато ходя на училище и 80 през лятото..
ии вече ако искам някой боклук по-скъп спестявам щото знам че нашите боклуци не ми купуват общо взето... ииииии така 8-)
едит: а на фризьор ходя рядко (мразя) ии си подкъсявам сама връхчетата, а за по-така няма как..козметик, маникюрист ползвам само за специални случаи...ама много специални т.е. много рядко 8-)

Bebolinkaf
09-11-2011, 13:42
На фризьор ходя всяка седмица.На козметик ходя също всяка седмица,а ако ми се налага по два пъти.
Правя си кола маска всяка седмица,почистват ми веждите,премахват ми пъпки или трънчета,ако имам и ходя да ми слагат подхранващи маски.
На маникюристка ходя по 1 път на седмица,а ако имам повод - 2 пъти.
Солариум ходя по веднъж на месец по 10 минути.
Грубо пресметнато ми излиза около 500 лева,но това е защото живея в Швейцария и ми се налага там да си правя процедури.Понякога харча и по-малко,понякога повече.

Vannesa
09-11-2011, 13:53
Странно, аз си правя самостоятелен Спа-ден веднъж седмично и елиминирам всякакви харчове по въпроса с козметици, маникюристи, педикюристи,кола маски и тн.
За козметика (просто не ползвам много) + дрехи получавам от 50 до 150 лв месечно, в зависимост от телефонната ми сметка, която някак все се оказва огромна... Ех, се ла ви.
Не включвам излизания, фризьор веднъж на 2 месеца, и вероятно други неща, за които не мога да се сетя в момента.

Не мога да кажа,че ми стигат за всичко, защото мога да харча до безкрайност (ами то всеки може де ;d ), но съм доволна и благодарна, и се оправям. =]

mynichka
09-11-2011, 14:10
На фризьор ходя всяка седмица.На козметик ходя също всяка седмица,а ако ми се налага по два пъти.
Правя си кола маска всяка седмица,почистват ми веждите,премахват ми пъпки или трънчета,ако имам и ходя да ми слагат подхранващи маски.
На маникюристка ходя по 1 път на седмица,а ако имам повод - 2 пъти.
Солариум ходя по веднъж на месец по 10 минути.
Грубо пресметнато ми излиза около 500 лева,но това е защото живея в Швейцария и ми се налага там да си правя процедури.Понякога харча и по-малко,понякога повече.
интересно как си правиш всяка седмица кола маска- като изникват косъмчета след 2-3 седмици..

Poivre
09-11-2011, 15:11
интересно как си правиш всяка седмица кола маска- като изникват косъмчета след 2-3 седмици..

При някои хора наистина се налага..

anonymous708973
09-11-2011, 15:38
Не съм се замисляла честно казано .. :-o
Грубо :
- фризьор - 20/50лв. в зависимост от това дали трябва да си правя кичури / на два месеца ги подновявам тях /
- козметик х2 месечно - 40лв.
- маникюр - не ходя често, най-много два пъти месечно - 30лв.
- за козметика давам доста пари, средно около 100лв. месечно.
- дрехи - зависи от сезона , но да кажем средно около 150-200лв
.. това се сещам в момента, но може и още да има :-o
____________
Total : 350-400 лв. на месец. :oops: 8-)

Сама ли се издържаш?!

zlatit0o
09-11-2011, 15:47
интересно как си правиш всяка седмица кола маска- като изникват косъмчета след 2-3 седмици..

При някои хора наистина се налага..
Как така се налага? Като няма косъмчета как става работата?

Едит: сега ми хрумна, че по различно време си оправя различните части на тялото 8-) 8-)

Poivre
09-11-2011, 15:53
интересно как си правиш всяка седмица кола маска- като изникват косъмчета след 2-3 седмици..

При някои хора наистина се налага..
Как така се налага? Като няма косъмчета как става работата?

Едит: сега ми хрумна, че по различно време си оправя различните части на тялото 8-) 8-)

Това също, но при някой хора (мен) колата наистина държи около седмица, седмица и половина.

TheBeatles
09-11-2011, 15:56
За козметика пари не харча. За мен това си е чисто пропиляване на пари. Харча пари за храна и в началото на учебната година - за материали за училище. Един път на месец си купувам дезодорант. Оттам нататък - нищо повече. Родителите ми не ми дават пари, така че всичко е от спестяванията ми. И без това не мога да си го позволя, а дори и да можех - никога нямаше да пропилявам пари за козметика.

LadyDy
09-11-2011, 16:12
За месец няма как да изчисля с точност, тъй като повечето продукти, които използвам ми стигат за 2-3 месеца напред.>>>

Лосиони за почистване на лице (+за грим) => около 13лв за двете.
Шампоани, балсами, душ-гелове, лосиони за тяло => стигат ми за 1-2(3) месеца - приблизително 30лв.
На кола маска ходя веднъж месечно (триъгълник) => 8лв.
1 път на 2 месеца ходя и за оформяне на вежди (като вече не мога сама да поддържам добре) => 5лв.
За декоративна козметика отвреме-навреме пръскам доста пари, било то за червило, молив, спирала купувам на 3-4 месеца (15лв.).
Лакове също отвреме-навреме.... :)

zlatit0o
09-11-2011, 16:13
интересно как си правиш всяка седмица кола маска- като изникват косъмчета след 2-3 седмици..

При някои хора наистина се налага..
Как така се налага? Като няма косъмчета как става работата?

Едит: сега ми хрумна, че по различно време си оправя различните части на тялото 8-) 8-)

Това също, но при някой хора (мен) колата наистина държи около седмица, седмица и половина.
Добре, де. Нали за кола маска косъмчетата трябва да са дълги?!

Poivre
09-11-2011, 16:29
интересно как си правиш всяка седмица кола маска- като изникват косъмчета след 2-3 седмици..

При някои хора наистина се налага..
Как така се налага? Като няма косъмчета как става работата?

Едит: сега ми хрумна, че по различно време си оправя различните части на тялото 8-) 8-)

Това също, но при някой хора (мен) колата наистина държи около седмица, седмица и половина.
Добре, де. Нали за кола маска косъмчетата трябва да са дълги?!
Какво общо има това?
Както и да е, нека оставим обескосмяването настрана, че напълнихме темата с глупости :-D

Tiin
09-11-2011, 16:59
Почти всичко съм забравила да напиша в старото ми мнение:
Боядисване - 15лв + ако искам кичури още 20лв.
Маникюр - 15лв
Оформяне на вежди - 4лв
Шампоан,балсам,маска (неща за косата) - 30лв
Козметика (спирали,пудри,фдт,моливи и т.н) - 30лв
Лакове - 10лв :D
Дрехи - 70лв (някъде на месец може да се случи и по-малко,може и много повече)
Отделно за храна от 3лв до 10лв зависи си къде съм.

Pigeon
09-11-2011, 17:04
Кола маска ми стана невъзможно да си позволявам вече всеки път, когато се наложи, така че триъгълника с пинсета, всичко друго с епилатор.
Лосион за тяло - 10лв месечно.
Фризьор н 2 месеца - 8лв.
Дезодорант против изпотяване - 7 лева на 2 месеца
Шампоани - 15 лева на 2-3 месеца
Абе... всичко е на 2-3 месеца, но да речем, че месечно козметиката ми е 40 лв, грубо.

А дрехите.... ох, дрехите. Всичко, което ми попадне в ръцете отива там, но поне не си купувам кой знае колко скъпи неща...

NomNomNom
09-11-2011, 17:08
Купувам си шампоан на 2-3 месеца - от 5 до 7лв, зависи какво си взема.
Душ гелове ползвам Ейвънски , леля ми е дистрибутор и ми ги дава така..
Общо взето ексфолиантите , лосионите за тяло , парфюми , кремове , всичко ми е за без пари .
Ходя на фризьор веднъж на 6 месеца.
Купувам си боя веднъж на 2 месеца - 5-8лв.
Общо взето всичко си имам, само боя и шампоан си купувам.
Майка ми има машинка за кола маска за 40лв , патрончето е 2-3лв и ми върши работа за цялото тяло два пъти.

NomNomNom
09-11-2011, 17:11
За козметика пари не харча. За мен това си е чисто пропиляване на пари. Харча пари за храна и в началото на учебната година - за материали за училище. Един път на месец си купувам дезодорант. Оттам нататък - нищо повече.
После не питай защо си нямаш приятели и гадже.

Pigeon
09-11-2011, 17:19
За козметика пари не харча. За мен това си е чисто пропиляване на пари. Харча пари за храна и в началото на учебната година - за материали за училище. Един път на месец си купувам дезодорант. Оттам нататък - нищо повече.

http://i51.tinypic.com/2r3xi7s.jpg

Козметика е и лосионът за тяло... без който е твърде вероятно кожата ти да бъде гадна и напукана. Козметика е и балсамът за устни, без който биха били сухи понякога. Козметика е кремът за ръце...? Да продължавам ли? :D

TheBeatles
09-11-2011, 17:31
За козметика пари не харча. За мен това си е чисто пропиляване на пари. Харча пари за храна и в началото на учебната година - за материали за училище. Един път на месец си купувам дезодорант. Оттам нататък - нищо повече. Родителите ми не ми дават пари, така че всичко е от спестяванията ми. И без това не мога да си го позволя, а дори и да можех - никога нямаше да пропилявам пари за козметика.
После не питай защо си нямаш приятели и гадже. Никога не съм искала да имам гадже. А и освен това какво искаш да кажеш - че приятелите зависят от това дали харчиш пари за гримове и козметика?

TheBeatles
09-11-2011, 17:33
За козметика пари не харча. За мен това си е чисто пропиляване на пари. Харча пари за храна и в началото на учебната година - за материали за училище. Един път на месец си купувам дезодорант. Оттам нататък - нищо повече. Родителите ми не ми дават пари, така че всичко е от спестяванията ми. И без това не мога да си го позволя, а дори и да можех - никога нямаше да пропилявам пари за козметика.

http://i51.tinypic.com/2r3xi7s.jpg

Козметика е и лосионът за тяло... без който е твърде вероятно кожата ти да бъде гадна и напукана. Козметика е и балсамът за устни, без който биха били сухи понякога. Козметика е кремът за ръце...? Да продължавам ли? :D Не ползвам нито едно от изброените. Кожата ми никога не е била напукана.

Pigeon
09-11-2011, 17:36
Beatles, ти си прероденият дух на прабабата на некой от бийтълсите :) Надявам се, че ти помогнах да откриеш себе си :)

Colombia
09-11-2011, 18:23
Добре де...стига сте се карали и заяждали.Всеки има свободната воля да прави каквото иска с тялото си.
Ако има мерак момичето ще си купи нещо,ако не-не!

Със здраве :)

MegiBoOm
09-11-2011, 18:31
Омг, защо трябва да нападате момичето?Като е сметнала,че може да мине и само с това, от което според нея, тя има нужда, то я оставете. Всеки може сам за себе си да решава. Как мразя хора, които се опитват да накарат някой виновен ( в случая) че ен си купува козметика, колкото някой друг. Пфф....

Много съжалявам за спама.

Moderatorius
09-11-2011, 18:42
Ебаси. Очаквах да има лигли, ма чак толкова. Добре, даваш по 100-200+ лв на месец за тъпотии, ма не е нужно да обиждаш някой, който има мозък и няма толкова пари, че да харчи за парфюми и разни глупости. Уж сме толерантни и такива, ма тия обиди просто все едно сме на по 9-10години. Браво, бе. Евала, много яки се изкарахте. Аз съм шокирана, че още може да съществува такова ограничено мислене. :shock: :shock:

Иначе по темата - не ходя на козметици и такива глупости. Не ме мързи и сама да си свърша тая работа, а не да давам излишни пари. Не изкарвам аз парите, че да ги профуквам. Имам голямо разнообразие от козметика, всякакви лосиони за тяло, дезодоранти и какво ли не. Имам 2-3 парфюма, мисля, че са достатъчни, пък и без това не обичам да се пръскам. Предпочитам да се намажа с някой лосион, по-приятно ми е. Дрешки си купувам всеки месец почти, но не мисля, че прекалявам.

bloodyF
09-11-2011, 18:56
ЕВАЛА НА БИЙТЪЛС, ЧЕ НЕ ПРЪСКА ПАРИТЕ НА ТЕХНИТЕ ЗА ПЪЛНИ БОКЛУЦИ!!!! А ПЪК ТЕЯ С РОДИТЕЛИТЕ-МИЛИОНЕРИ И ХВЪРЛЯЩИТЕ ПАРИ ''В ТОАЛЕТНАТА'' , МИСЛЯ ЧЕ НЯМА НУЖДА ДА ВИ НАРЕЖДАМ, ДОСТАТЪЧНО ДЕГРАДИРАЛИ СТЕ :-)



Почти всичко съм забравила да напиша в старото ми мнение:
Боядисване - 15лв + ако искам кичури още 20лв.
Маникюр - 15лв
Оформяне на вежди - 4лв
Шампоан,балсам,маска (неща за косата) - 30лв
Козметика (спирали,пудри,фдт,моливи и т.н) - 30лв
Лакове - 10лв :D
Дрехи - 70лв (някъде на месец може да се случи и по-малко,може и много повече)
Отделно за храна от 3лв до 10лв зависи си къде съм.


значи (не съм смятала) даваш примерно 200 лева за боклуци, обаче 3 лева за храна!???! т.е. месеца го караш на 4 бутилки минерална вода....ХАХАХАХАХАХ ЕПИК ФЕЙЛ

мнението съм си го написала на 2ра страница...

Colouring
09-11-2011, 19:05
Малеее...лошо ми става като ви чета.
На козметик не ходя:
-веждите си оправям сама
-за краката не ходя на козметик,ползвам си епилатор
-лакирам се вкъщи-маникюр и педикюр
-на спа процедури не ходя.. от време на време си правя някакви домашни маски просто.

Не си купувам всеки месец козметика.Шампоан сменям през 1-2 месеца,душ гелове и др неща за баня-пак така..От гримовете ползвам само спирала,очна линия,пудра много рядко и някой гланц най-много да си купя.Парфюми не харча излишно-и те ми стигат за дълго време.Пък и не пръскам много пари за тях... безсмислено ми е.
За дрехи също не мога да кажа точно.Някой месец си купувам повече неща,зависи какво ми трябва.Но хайде да кажем,че си купувам по 1-2 парцалки средно.

Poivre
09-11-2011, 19:10
значи (не съм смятала) даваш примерно 200 лева за боклуци, обаче 3 лева за храна!???! т.е. месеца го караш на 4 бутилки минерална вода....ХАХАХАХАХАХ ЕПИК ФЕЙЛ


Очевидно родителите й купуват храната, и подозирам че тези пари ги дава всеки път.

И хайде моля ви, не се излагайте!
Това, че някой не дава пари за козметика не е повод да му се подигравате, а това че ги дава - още по-малко.

BloodyF, хубаво е че не си деградирала, но това не означава, че хората, които могат да си позволят да се поглезят с хубава козметика са. Ако родителите им са с възможности, защо да не харчат тези пари, като не са в тежест на никого? Или всеки трябва да харчи като теб, независимо колко може да си позволи? Ти не беше ли пускала снимки на сомалийчета в тема за кожено палто? Не обичам форумните разправии, но този коментар е един от най-абсурдните, които съм виждала някога..

anonymous708973
09-11-2011, 19:20
Вероятно bloodyF има предвид, че не е нормално да се дават 400-500 лева за издръжка на непълнолетна пикла. Ако е пълнолетна - още по-добре, да си ги изкарва сама. Щото ако семейството е тричленно, стават по 1200-1500 за.. дайте да не се лъжем... не толкова нужни неща.

Какво като могат? Това не значи, че трябва.
Точно днес майка ми обясняваше на една приятелка как би искала да си вземем чистачка, която да чисти основно веднъж в седмицата, но как това няма да е възпитателно за мен и сестра ми. Еми, права е. Щото нито тя, нито аз искаме един ден да съм 25 годишна пикла, която не може една риза да изглади, една манджа да сготви или да изчисти прилично.

Както и да е, отклонихме се от темата.

Нямам против харченето на пари за каквото човекът си реши. Имам против, когато тия пари не ги е изкарал той.

Poivre
09-11-2011, 19:32
Нямам против харченето на пари за каквото човекът си реши. Имам против, когато тия пари не ги е изкарал той.

Защо? Освен ако не е в тежест на родителите си, разбира се, но предполагам, че родителите използват дори по-скъпи. Ами не смятам, че е правилно майката да се маже с Ла Мер, а дъщерята - с Нивея. Сигурно ще кажеш, че е възпитателно?
Има хора, за които парите, които цитира, не са проблем, това не прави децата им деградирали или пикли и т.н. И не виждам какво общо има чистачката, никой от писалите не е казал дали чисти, глади и готви.

choparkopar
09-11-2011, 19:44
В последно време съм се запалила по домашно приготвена козметика и разходите значително се свиха :grin: (добре, че е градинката на баба).
Не ходя на кола маска-оправям се с епилатора, но обмислям лазерна епилация. Ходя на 3 месеца на фризьор, взима ми 8 лв., все пак е в кварталния салон, нищо особено. Маникюр си правя сама, безцветен заздравител и изрязани нокти, понякога лак с телесен цвят. Веждите също си оправям сама. За дрехите съм пестелива, както казва мама чичо Скруч :oops:
Сетих се, че скоро гледах интервю с Дорис Дилова (мис плеймейт) и тя с голяма гордост каза, че дава по 1500 лв. месечно за външния си вид, според вас дали не са хвърлени на вятъра пари. :lol:

iiordanova
09-11-2011, 20:02
Сетих се, че скоро гледах интервю с Дорис Дилова (мис плеймейт) и тя с голяма гордост каза, че дава по 1500 лв. месечно за външния си вид, според вас дали не са хвърлени на вятъра пари. :lol:

А ти как може да си сигурна,че тя казва истината? Може някой чичко паричко да ги дава тези пари за нея,ама тя сама да си ги плаща,не мисля. Тя е една плеймейтка,която даже не стане известна. Какво работи някой знае ли?

bebzgirl
09-11-2011, 20:03
Иначе по темата - не ходя на козметици и такива глупости. Не ме мързи и сама да си свърша тая работа, а не да давам излишни пари. Не изкарвам аз парите, че да ги профуквам. Имам голямо разнообразие от козметика, всякакви лосиони за тяло, дезодоранти и какво ли не. Имам 2-3 парфюма, мисля, че са достатъчни, пък и без това не обичам да се пръскам. Предпочитам да се намажа с някой лосион, по-приятно ми е. Дрешки си купувам всеки месец почти, но не мисля, че прекалявам.

Извинявайте,но може родителите да са с възможности,но това не значи да дават на някаква си пикла по 500 лв подръжка и тя да литне в облаците.Все пак един ден тея родители няма да ги има и тя няма да може да си избие разходите :(

Biskfitka
09-11-2011, 20:06
Не помня дали съм писала :)
за фризьор-боядисване и т.н. не плащам почти,защото фризьорката ни е много близка сем. приятелка :) иначе веднъж на 1-2 месеца,зависи от корените на косата ми :D
Маникюр и педикюр сама си правя мн. добре :)
За козметика-шампоаните,душ-геловете и балсамите са ни общи с майка ми (понякога и сестра ми) и не ги купувам аз :D ноо ако трябва да смятам някъде около 3-4 пъти на месец си купуваме шампоан,най-често Елсев-значи около 24-5 лв. Професионален балсам -най-много около 15 да беше,не помня...
Лосион си купувам много рядко,последно си взех на Gosh за 5,30 (много е хубав ;д ) :)
Дезодорант/рол-он -4-5 лв. на около 2 седмици-10 лв на месец...
За гримове рядко търся пари от нашите,купувам си я сама,но не всеки месец,защото имам страшно много :X За лакове около 10лв . на месец ...
Парфюм също много рядко си купувам и всеки път различно,та не знам колко ми трябва..
Дрехи,зависи от много неща ,но да кажем около 100лв. и даже не си купувам всеки месец,защото имам толкова мн. ;д
На козметик не ходя :)
Маските за лице съм си ги купила преди няколко месеца ,заедно с кремовете,но вече си правя маска вкъщи и не ми трябват ;д


Не им излизам скъпо на нашите де,даже за повечето неща не им искам пари :D

choparkopar
09-11-2011, 20:08
Сетих се, че скоро гледах интервю с Дорис Дилова (мис плеймейт) и тя с голяма гордост каза, че дава по 1500 лв. месечно за външния си вид, според вас дали не са хвърлени на вятъра пари. :lol:

А ти как може да си сигурна,че тя казва истината? Може някой чичко паричко да ги дава тези пари за нея,ама тя сама да си ги плаща,не мисля. Тя е една плеймейтка,която даже не стане известна. Какво работи някой знае ли?

Ами няма значение кой ги дава , въпросът е, че толкова пари не могат да я направят по-красива и по-малък крокодил и само се излага с това фукане.

iiordanova
09-11-2011, 20:12
Сетих се, че скоро гледах интервю с Дорис Дилова (мис плеймейт) и тя с голяма гордост каза, че дава по 1500 лв. месечно за външния си вид, според вас дали не са хвърлени на вятъра пари. :lol:

А ти как може да си сигурна,че тя казва истината? Може някой чичко паричко да ги дава тези пари за нея,ама тя сама да си ги плаща,не мисля. Тя е една плеймейтка,която даже не стане известна. Какво работи някой знае ли?

Ами няма значение кой ги дава , въпросът е, че толкова пари не могат да я направят по-красива и по-малък крокодил и само се излага с това фукане.

Да,това е доказателство,че парите не правят човека. В случая външния вид на човека. 8-)

bloodyF
09-11-2011, 21:06
Poivre, виж сега моето момиче
първо, който има пари му желая от все сърце да си ги харчи със здраве и късмет
второ, да, аз пуснах снимка на умиращо от глад детенце, в тема в която 12 годишна пикла, пускаше единия ден тема ''имам айфон,айпад,айтач, ай не знам си какво, обаче нямам последен модел еди какъв си телефон за 2000 лева, как да накарам дъртите да ми го купят'', на другия ден ''имам 93891839128 милиона парцали, обаче искам шлиферченце за 200 лева'' ай сиктир
трето, в тая тема на първо място е че много се лъже, а останалото е че хората, които наистина пръскат парите на мама и тати по дяволите пишат тука едва ли не за да се хвалят с това...и не, не мисля че едно 13-15 годишно момиче е нормално да дава чужди пари за свои изгъзици
примерно miminko, уважавана от мен ЖЕНА, работеща, с деца и т.н. също съм чела из темите че дава пари за масажи, спа, маникюри, фризьори, дрехи и козметики и тнт , обаче тука е важен фактора работа и другия фактор общи сметки със съпруг, който също вкарва пари в семейството..а някакви си пикли, които утрешния ден и гъза сами няма да могат да избършат, камоли деца да гледат и на мъж да готвят, ми се правят на коя съм аз, с добрите родители...
еми не, не завиждам, просто такива като тях ме дразнят..

както и наскоро чух мнение :''ако взимам заплата 1000 лева, от които 500 отиват за наем и сметки, другите 400 ще ги давам за парцали, пък 100 най-много ще ми трябват за храна, '' , което всяко НОРМАЛНО момиче го знае много добре, но точно такива мамини глезанки, така ще страдат после че...

както и да е ,откарах я в много друга посока, така че спирам да пиша в тая тема, вие си пишете по темата
(извинете за спама)

nymphadora
09-11-2011, 21:08
Не харча много,а и нашите нямат по 300 лв на месец само за мен.

Декоративна козметика купувам на около 3 месеца.
Обескосмявам се сама вкъщи с епилатор,или самобръсначка и се подстригвам 3 пъти в годината.
Аеробиката ми е 8лв на месец,ако ходя редовно.
Шампоаните+балсамите на месец ми излизат +/-8лв
и дрешки ако си купя зависи какви са
джобните ми за месец са ми 90 лв,но те са ми за ежедневни разходи

но на месец за мен харча по около 60 лв,но това включва и ако излизам някъде вечер

nymphadora
09-11-2011, 21:15
а забравих и боята за коса на месец ми излиза 5 лв.

давам повече пари за сладки изкушения и пиене,отколкото за козметика и пак мога да кажа,че нищо повече не ми трябва. :-D

ledenakrasota
09-11-2011, 21:15
Много увъртате! :P Кажете го просто!

И в тази криза не мога да повярвам от къде ги намирате тези пари?!? :-o :-o :shock:

Баща ми ми дава 100 лв. на месец. От тях 20 ми бяха за карта за градския транспорт. Но вече не съм ученичка. :D Около 15-20 за храна за домашния ми любимец ( гризач. Не казвам какъв). С останалите си плащам храната в у-ще ( максимум едно хранене 5-7 лв, защото съм по цял ден, но поне закусвах у нас). Купувам си и лещи. Едната е към 10-12 лв + разтвор за тях пак 10 лв поне. Това, че са 3 месечни, много ме улеснява.
Използвам спирала, коректор, фдт или пудра( 6 месеца издържат, всеки ден нанасяне като редувам). Понякога молив, който седи в хладилника и няма нужда от смяна след 3 месеца, а чак след 6. Гланцовете все още седят- 4 месец :D А за проблемната ми кожа се доверявам само на био-продукти, защото се уверих, че много скъпи продукти не помагат. Билка е любимата ми марка + захарта и утайката от кафе, маските от хума и специална спирулина, коята ми оправя лицето, цинкова маз, киселото мляко, някой по-силен антибиотик.
Маникюра и педикюра сама си ги правя, като ползвам втвърдител за меки нокти и се получава ефекта на френски маникюр. Любим ми е. Лаковете са в хладилника и обикновено мама ми ги използва. :-x Имам много парфюми подарък и един отива за месец най-много.
Ходя на кола-маска на триъгълника и вежди-15лв.( много е добра и работи вкъщи. Просто мечта).Другото с епилатора.
Фризьор- само краищата и бретона-12-15 лв.
Козметика за коса- само шампоан и кристали.
За дрехите си имам точно изградена система какво да взимам: най-качественото без значение парите, защото веднъж ги давам, но издържа години при редовно носене. А когато са в повече имаш разнообразие и нужда от рядко пазаруване.( Това ме подсеща, че пораснах и доста ще се разсипя с зимните покупки :-D ).

Тези суми не са буквални за всеки месец. А винаги си предвиждам нещата горе-долу и с времето започнаха да стават.

Вземах стипендия ( нищо, че е смешна :lol: :lol: ). + понякога помощ от мама. :D Както и любимата ми баба спестява дава някой лев, който отива в касата.
Успявам и да си позволя ваканция навън на мой разноски 8) Само за джобни ми помагат, ако съм отишла и на море през лятото.

И как успявам? Благодаря на родителите си за урока "Всеки си има каса" още, когато бях малка. Така, ако всеки месец си пъхате някъде парички или ресто, в една малка кутийка ще се учудите след време колко неща може да си позволите с добра стратегия с финансите. :)

Infinity
09-11-2011, 22:00
Не съм се замисляла честно казано .. :-o
Грубо :
- фризьор - 20/50лв. в зависимост от това дали трябва да си правя кичури / на два месеца ги подновявам тях /
- козметик х2 месечно - 40лв.
- маникюр - не ходя често, най-много два пъти месечно - 30лв.
- за козметика давам доста пари, средно около 100лв. месечно.
- дрехи - зависи от сезона , но да кажем средно около 150-200лв
.. това се сещам в момента, но може и още да има :-o
____________
Total : 350-400 лв. на месец. :oops: 8-)

Сама ли се издържаш?!
Не се издържам сама , родителите ми го правят, но искам да уточня , че определено не влизам в графата " мамини глезанки " както може би някой би ме определил, защото помагам ужасно много в биснеза на семейството си и спокойно мога да кажа, че съм си заслужила всичко. :) :oops:

FuCKkK13
09-11-2011, 22:11
съгласна съм с bloodyF ... не може родителите ти да не те лишават от нищо и накрая да искаш от тях още и още за някакви простотии... когато си изкарваш парите сам/сама си ги харчи за каквото искаш, но иначе не съм съгласна... както и да е .. сега по темата :
не се гримирам ежедневно ..само за случай т.е. 1-2 пъти е месеца... купувам си гримове на 4-5 месеца... абе ако нещо не е свършило, но срока му на годност е минал си купувам друго, но иначе не...и то гримовете на мен са ми спирала,фдт. и гланц, но гланцове имам в излишък :-D ... ноктите сама си ги рисувам (т.е за маникюр и педикюр пари не ми трябват) подстригвам си косата 2 пъти в годината и то само връхчетата...домашни маски за косата са ми ежемесечен разход.. т.е. бадемово масло и някакво друго там... всичко друго ми е домашно от баба ми... термозащитен спрей си купувам на 3-4 месеца г/д. ми стига, защото не си правя мн. мн. често косата с пресата..за лицето.. гарниер 3в1 на 3 месеца г/д. и още нещо за лице.. някакъв ексфолиант.. и някой лак ако си купя, но аз си купувам евтини, защото така или иначе ми засъхват бързо :? ... и при мен всеки месец различно... когато ми свършат нещата (грим и нещата, които ги купувам на 2-3 месеца) ми идва около 50лв. козметиката.. иначе около 20лв.... сиг. съм, че не е повече от 30 :) ... и да не ме нападнете, че не се поддържам и т.н. просто повечето неща използвам домашни.. примерно за черни точки сода за хляб + мед (перфектно ми е) ....домашна маска за коса,ноктите аз си ги правя,утайка от кафе използвам за тялото и т.н. ... :) това е от мен :)

FuCKkK13
09-11-2011, 22:16
ааа забравих.. и обезкосмяването навсякъде сама.. с кола маска и епилатор - нищо друго !

Lorein
09-11-2011, 22:30
Леле... Почувствах се доста неловко след като прочетох някои мнения в темата...
Изключително ми е неудобно да харча парите на родителите ми. На 19 години съм и не работя в момента, затова колкото и да ми е неприятно чакам на тях да ме спонсорират. Нищо лично, не се обиждайте, но за мен е ужасно много да се харчат по 100 и кусур лева на месец за поддръжка. Даже и това е много. Да, вярно е, че някои като имат възможност и не ги бърка колко харчат. Моите родители също ми дават достатъчно пари, но дори и да имам в повече, гледам да си ги спестя, а не да ги профукам при първа възможност. Всеки сам за себе си, но се замислете дали не можете да направите нещо повече с парите, които давате всеки месец за неща, които можете и сами да свършите. :)
По темата - преди ходих на кола маска редовно, но от доста време насам реших да си спестя тези разходи и сама се обезкосмявам навсякъде. Веждите също сама си оформям. Маникюр и педикюр - пак сама.
За косата, ходя на 2-3 месеца на фризьор, в зависимост от това колко ми е необходимо, но подстрижката ми е 10лв.
Шампоани, балсами и т.н. пазарувам, когато ходим с нашите на МЕТРО или тем подобни, така че тях не плащам от собствения си джоб, все пак всички вкъщи ги ползваме.
Използвам сравнително малко грим - само спирала, черен молив и сенки. А се е случвало и с един ФДТ да карам цяла година. Следователно изключително рядко си подновявам тези продукти. По-често си купувам лак, пяна за коса, кремове, защото бързо свършват. Някой друг лак от време на време за разнообразие. Напоследък си купувам повече аксесоари от рода на обеци и т.н., но от евтините. Купувам си само 1 парфюм, който ми е малко по-скъпичък (25лв), но пък дълго карам с него. Лосиони за тяло не ползвам, от време на време само малко бебешко олио. Продукти за лице имам, но бавно свършват, защото са по-големи опаковки.
Дрехи купувам най-вече когато наистина ми трябва нещо ново. Гледам да не се отпускам постоянно да си купувам разни неща, въпреки че естествено от време на време си купувам някоя дрешка или обувки без особено да имам нужда от тях. 8-)

Общо взето гледам да спестявам от всичко. Като цяло си слагам около 20-30 лв на месец, защото повечето си работи ги ползвам с продължение на месеци. В тази цифра не слагам дрехи, защото както някои бяха писали - понякога цял месец нищо не си купувам, а понякога правя по-обстоен шопинг.
Колкото до сметките за излизания, ядене, пиене и т.н. изобщо не ги включвам, защото всеки път е различно и много зависи от обстоятелствата.

SladkaZagadka
09-11-2011, 22:36
На месец:
- до 15-20 лв за дрехи (не си купувам всеки ден, а по няколко неща на сезон, понякога може и 80 лв да дам, но в следващите 3-4 месеца - нищо :d )
- до 15 лв за козметични продукти
- по 15 лв за храна в у-ще на седмица, като закусвам и обядвам там
- по 2 лв за подстригване (веднъж на 4-5 месеца при семейна приятелка)

Гримове имам, не си слагам много често и затова са почти неизползвани.
Веждите си оформям сама.
Кола-маската си правя в домашни условия от дом. продукти.
Лакове имам 3-4, не съм ги свършила, не ми и трябват други, маникюр си правя сама.
Шампоан и душ-гел до този момент не съм изразходвала на 100 процента, все ги сменям, а у нас има поне 10 :D
Балсам и маска за коса имам в големи опаковки - стигат за повече от половин година.
Парфюми също имам, повечето са подарък, пръскам се всеки ден, но не и лятото.

anonymous708973
09-12-2011, 05:47
LadyV1, като събереш всички пари, 100 лева ли ти излизат?

Дават ми по 35 на седмица, като дрехите и по-скъпата козметика (примерно спиралата) не си ги купувам сама. Това е 140 лв на месец, което са си бая пари, а аз нищо не успявам да спестя - всичко отива по кафета, заведения и прочее (дори на ходя на дискотека и не пуша). Фак. Колко съм широкопръста. Пък ти и ваканция си си позволила. Браво!

Какво като майката използва... еди-ква-си козметика? МАЙКАТА е над 30-годишна, това имате ли го предвид? И че същата тази майка, като е била на 16-17 години, едва ли е ползвала същото, което ползва щерка й сега.
Освен това, дайте да не се лъжем, млади сме, имаме хубава кожа, нямаме нужда от кремчета по 45-50 лв. Майка ми хвана за първи път колагенов крем и изобщо по-скъпа козметика (Юсерин и Лиерак) на скромната възраст от 37-8 години. Това значи ли, че и аз трябва да използвам същата? Смешно е.

lisi4ety
09-12-2011, 06:52
Леле... Почувствах се доста неловко след като прочетох някои мнения в темата...
Изключително ми е неудобно да харча парите на родителите ми. На 19 години съм и не работя в момента, затова колкото и да ми е неприятно чакам на тях да ме спонсорират. Нищо лично, не се обиждайте, но за мен е ужасно много да се харчат по 100 и кусур лева на месец за поддръжка. Даже и това е много. Да, вярно е, че някои като имат възможност и не ги бърка колко харчат. Моите родители също ми дават достатъчно пари, но дори и да имам в повече, гледам да си ги спестя, а не да ги профукам при първа възможност.

Същото. Аз съм на 17 и ми е изключително гузно да им искам пари за глупости. Маникюр, педикюр, боядисване - е, всичко това можете сами да си го направите вкъщи.
На мен ми се дават 100 лева на месец и се оправям с тях.

PullMeCloser
09-12-2011, 08:46
LadyV1, като събереш всички пари, 100 лева ли ти излизат?

Дават ми по 35 на седмица, като дрехите и по-скъпата козметика (примерно спиралата) не си ги купувам сама. Това е 140 лв на месец, което са си бая пари, а аз нищо не успявам да спестя - всичко отива по кафета, заведения и прочее (дори на ходя на дискотека и не пуша). Фак. Колко съм широкопръста. Пък ти и ваканция си си позволила. Браво!

Какво като майката използва... еди-ква-си козметика? МАЙКАТА е над 30-годишна, това имате ли го предвид? И че същата тази майка, като е била на 16-17 години, едва ли е ползвала същото, което ползва щерка й сега.
Освен това, дайте да не се лъжем, млади сме, имаме хубава кожа, нямаме нужда от кремчета по 45-50 лв. Майка ми хвана за първи път колагенов крем и изобщо по-скъпа козметика (Юсерин и Лиерак) на скромната възраст от 37-8 години. Това значи ли, че и аз трябва да използвам същата? Смешно е.

И аз съм ползвала козметика на Юсерин, следващия хидратиращ крем, който ще си купя е на Юсерин. Не виждам нещо лошо, при положение, че един крем ,който струва 30-35лв ме кара една година и повече. Крема е съвсем лекичък и страхотно хидратиращ.
Иначе...
Маникюр в последно време сама си правя, защото ноктите ми са ужас и ме е срам, пък и пари не ми се дават.
Козметик- спрях да ходя, вече сама кола маска/епилатор в къщи, веждите- също.
Козметика- тук... е много сложно. Започвам с бяла козметика. Кремовете за лице-имам няколко в момента, но само един (Виши) ползвам редовно, другите по-рядко ги слагам. Той сега е на свършване и ще го сменям с Юсерин. Измиващи гелове- сумата зависи от марката. Не всеки месец си купувам, не ги броя. Тоник пък не съм си купувала от отдавна, стигат ми за ужасно много време.Слънцезащитни продукти- стигат ми пак за много време, за едно цяло лято и повече. Лосиони за тяло си купувам всеки месец. Постоянно. Ужасно много са ми, слагам ги по 15лв на месец(в зависимост от количеството и цената, разбира се), душ-гелове- 20 на месец. Шампоани+балсами-20лв на месец, паста за зъби-10лв на месец :lol: Декоративна козметика- тук нещата ми ми свършват винаги различно- фон-дьо-тен до сега не съм изхабявала, спиралата я меням на 3-4 месеца. Коректора ми го сменям на...когато свърши, но този, с който съм в момента го имам от 10 месеца и имам за още. Не му е минал уж срока на годност, ама... :lol: Пудрата я сменам на 5-6 месеца. Очна линия на доста време сменям,5-6 месеца+, но аз не слагам всеки ден. Молив не съм изхабявала, но си купувам други. Та, ако всички тези неща не се налага да ги сменям в един месец, за разни глуповти като лаков за нокти, моливчета,спиралки и тн да са ми към 30лв на месец.
Парфюми... за тях не мога да не харча. Ако си купя парфюм, ми отиват още 100 лв. Но не си купувам всеки месец.
Дрехи-различно. Може и 50лв да дам, може и 500.
Нямам 18. Ще кажа само, че на родителите ми пари за тези неща НЕ им искам. Всичко си купувам с джобните ми. Майка ми ми подарява парфюми често, както и част от козметиката ми(не съм й искала никога). Бабите и дядовците ми ми оставят пари всеки месец също. За 17 годишно момиче ми оставят достатъчно пари, с които да си купувам всичко, от което имам нужда. Със сигурност не всеки месец харча над 100лв за глупости, но има месеци, в които харча ужасно много.

ledenakrasota
09-12-2011, 08:59
LadyV1, като събереш всички пари, 100 лева ли ти излизат?



А ти не четеш ли какво пише освен тези 100 лв?

:lol: :lol:

anonymous708973
09-12-2011, 09:21
Аз реших, че храната за гризача, кристалите за коса и другите щуротии се включват в тия 100 лева и гледах ей така :shock:

PullMeCloser, лично аз смятам, че лек и страшно хидратиращ е и кремът на Гарние, който струва 2-3 лв и че 20 лева за душгел е абсурдна сума, имайки предвид, че един Палмолив (или както там се пише) струва 4 лв и изкарва 4-членно семейство цял месец. Естествено, ако си купуваш от скъпите ароматизирани щуротии 20 лева са тамън. Но в това аз отново не виждам смисъл, тъй като ароматът им трае само в банята, а пък има безброй приятни лосиони за тяло на смешно ниски цени.
Както и да е, това е изцяло мое мнение. Шапка ти свалям, че си купуваш всичко сама.

ledenakrasota
09-12-2011, 09:39
Аз реших, че храната за гризача, кристалите за коса и другите щуротии се включват в тия 100 лева и гледах ей така :shock:



Да, влизат, но не ми костват много. Това са неща, които ми изникнаха от скоро. Кристалите много време издържат, както казах повечето неща са за около 6 месеца. Не нанасям всеки ден и не по много и не съм маниачка на тема козметика. Само каквото ми трябва. :)
А като примерно имаш някаква система и една постоянна сума изпитана от години не ми се отразява кой знае колко. Просто взимам и връщам. Отново си е същата и расте с годините. :) Все пак имам и други доходи от заработеното ми време, стипендии, награди от дадено събитие или помощ от мама и баба. Най-често сами ми дават. Но не приемам. Така се зароди идеята за моята спестовната каса, когато бях на 11-12 г. :D Всеки даден лев от тях, отива там. От малка имам респект към баща ми и ми е било неудобно да му искам пари, дори за учебниците в началото на годината. Но се радвам, че така се научих на самостоятелност и се оправям добре за сега. :)

mimybiby
09-12-2011, 10:21
Като цяло излизам към 50 лв. на родителите си месечно и то само защото ми дават джобни. :D

1. Вежди, кола маска, маникюр/педикюр, почистване на лице - с всичко това мама се справя, за което съм и много благодарна!
2. За дрехи не харча! ( Не, че нямам дрехи, а просто гардеробът ми е пълен и си купувам рядко :) :) )
3. Козметика: С майка ми ползваме едни и същи продукти :
- Шампоан
- Балсам
- Душ гел
- Паста за зъби
- Четка ( не ползваме 1 :D )
- Garnier 3 in 1 - веднъж на 2-3 месеца
Цени не знам - мама пазарува :D
4. На ден ми дават по 2лв. , а когато излизам - 5лв.
5. Процедури - Единственото за което харча е фризьор - 7лв. на 2-3 месеца.

Та общо взето - това е! :) :)

ColourMeBlind
09-12-2011, 10:31
Малеее...лошо ми става като ви чета.
На козметик не ходя:
-веждите си оправям сама
-за краката не ходя на козметик,ползвам си епилатор
-лакирам се вкъщи-маникюр и педикюр
-на спа процедури не ходя.. от време на време си правя някакви домашни маски просто.

Не си купувам всеки месец козметика.Шампоан сменям през 1-2 месеца,душ гелове и др неща за баня-пак така..От гримовете ползвам само спирала,очна линия,пудра много рядко и някой гланц най-много да си купя.Парфюми не харча излишно-и те ми стигат за дълго време.Пък и не пръскам много пари за тях... безсмислено ми е.
За дрехи също не мога да кажа точно.Някой месец си купувам повече неща,зависи какво ми трябва.Но хайде да кажем,че си купувам по 1-2 парцалки средно.

същата работа!! 8-)

SunnyWinter
09-12-2011, 11:00
Малеее...лошо ми става като ви чета.
На козметик не ходя:
-веждите си оправям сама
-за краката не ходя на козметик,ползвам си епилатор
-лакирам се вкъщи-маникюр и педикюр
-на спа процедури не ходя.. от време на време си правя някакви домашни маски просто.

Не си купувам всеки месец козметика.Шампоан сменям през 1-2 месеца,душ гелове и др неща за баня-пак така..От гримовете ползвам само спирала,очна линия,пудра много рядко и някой гланц най-много да си купя.Парфюми не харча излишно-и те ми стигат за дълго време.Пък и не пръскам много пари за тях... безсмислено ми е.
За дрехи също не мога да кажа точно.Някой месец си купувам повече неща,зависи какво ми трябва.Но хайде да кажем,че си купувам по 1-2 парцалки средно.

И аз съм по същия начин, само дето не ползвам пудра.
Не знам защо, не мога да трая много грим по себе си. 8-)

linzer
09-12-2011, 11:21
През учебно време - 20/30 лв. на седмица /с тези пари трябва да се прибера до вкъщи,защото ме карат на училище ,да закуся,да обядвам и много рядко да вечерям/.Ако ми дадат 20лв. ,5лв. са за автобус,и остават по 3лв. за храна на ден,ако ми дадат 30лв. ,5 за автобус,5лв.за храна на ден. Когато искам да си купя нещо гледам да спестя.Иначе аз не използвам много много грим...Гланц и понякога спирала...Взимам си на 2-3 месеца по 1 гланцче :D Дрехи си взимам според сезона,защото например имам повече зимни дрехи,отколкото летни :D .

През лятото - дават ми по 5-10лв. като ще излизам на мол,кафе,кино... /което е най-често по 2 пъти в седмицата/ :D .

На козметик ходя на около 3-4 месеца /20лв./
На маникюр и педикюр не ходя.
На фризьор ходя на около 2-3 месеца /15лв./
На урок по математика ходя на седмицата веднъж/понякога два пъти/ - 15лв.

По груби сметки през учебно време-повече от 100лв.
Лятото - около 60-70лв.

PullMeCloser
09-12-2011, 12:13
Аз реших, че храната за гризача, кристалите за коса и другите щуротии се включват в тия 100 лева и гледах ей така :shock:

PullMeCloser, лично аз смятам, че лек и страшно хидратиращ е и кремът на Гарние, който струва 2-3 лв и че 20 лева за душгел е абсурдна сума, имайки предвид, че един Палмолив (или както там се пише) струва 4 лв и изкарва 4-членно семейство цял месец. Естествено, ако си купуваш от скъпите ароматизирани щуротии 20 лева са тамън. Но в това аз отново не виждам смисъл, тъй като ароматът им трае само в банята, а пък има безброй приятни лосиони за тяло на смешно ниски цени.
Както и да е, това е изцяло мое мнение. Шапка ти свалям, че си купуваш всичко сама.

За кой крем става въпрос?
Иначе за душ-геловете... аз с тези 20лв не си купувам един само, а примерно 2-3. 8-)
А и аз като теб, от парите, които ми дават ( те хората явно разбират, че ми е неудобно да им искам пари и ми оставят достатъчно, за да могад а си купувам всичко) не успявам да спестя нищичко. :x Толкова ме е яд, че... Всичко общо-взето давам за излизане. За това харча най-много. :lol: Почти няма ден, в който да не изляза сега лятото.

Infinity
09-12-2011, 14:19
Аз пък за себе си мога да кажа, че стига да имам възможността да си позволя нещо по-скъпо, винаги бих го предпочела пред евтиното, дори и ако приемем, че на пазара има сравнително голям избор на качествени и същевременно евтини продукти.
Просто ... знам ли и аз, удоволствието да използваш нещо качествено и скъпо май не може да се сравни с това да използваш крем за лице от 10лв. Лично мнение , разбира се. :)
И да , само да уточня, че съм на този принцип, защото сама изкарвам парите си и знам, че не са ми паднали отгоре, потрудила съм се доста, за да си позволя някои глезотийки и може би оттам идва тоя начин на мислене .. :-o

anonymous708973
09-12-2011, 14:32
Няма как да знам в какво се изразява помощта ти в семейните дела, затова и няма как да споря :)
Не мисля, че заради едното удоволствие си струва да дадеш 20 лв отгоре, когато ефикасността на двата крема е еднаква.

PullMeCloser, използвам ето този (http://www.google.bg/imgres?q=garnier+%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D1 %82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%89+%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0% BC+%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD&um=1&hl=bg&biw=1680&bih=912&tbm=isch&tbnid=8TNh-HD00I4xsM:&imgrefurl=http://www.ivis-bg.com/index.php%3FcPath%3D236_243&docid=4zCuBsf8ED-b9M&w=300&h=300&ei=jBduTpL0JbLY4QS7z73eBA&zoom=1&iact=rc&dur=456&page=1&tbnh=139&tbnw=142&start=0&ndsp=52&ved=1t:429,r:5,s:0&tx=91&ty=59) хидратиращ крем. Идеален е. Купувам си все малки опаковки, въпреки че така излиза по-скъпо (2 и нещо на опаковчица е), защото съм решила, че в голямата влизат повече бактерии заради продължителната употреба. Клепам се с промишлени количества от тоя крем 2 пъти на ден (сутрин след измиването на лицето и вечер след почистването на грима), стига ми за месец и нещо, а и разликата е осезателна. Въпреки че УЖ съм с мазна кожа, тя ми опъва адски много след измиване. Нанасям крема и си пея :)

Ankh
09-12-2011, 14:36
Сега не ми се занимава да правя изчисления, но гледам доста да се ограничавам и да си купувам най-нужните неща, за да не съм в тежест на нашите. Неудобно ми е да им харча парите, за разни изгъзици.
Може би най-много се отпускам, когато става въпрос за бельо.
Посещавам козметик за кола маска и от време на време за веждите (напоследък сама си ги оправям). Козметиката ми е на приемливи цени и така.

PullMeCloser
09-12-2011, 15:03
Аз пък за себе си мога да кажа, че стига да имам възможността да си позволя нещо по-скъпо, винаги бих го предпочела пред евтиното, дори и ако приемем, че на пазара има сравнително голям избор на качествени и същевременно евтини продукти.
Просто ... знам ли и аз, удоволствието да използваш нещо качествено и скъпо май не може да се сравни с това да използваш крем за лице от 10лв. Лично мнение , разбира се. :)
И да , само да уточня, че съм на този принцип, защото сама изкарвам парите си и знам, че не са ми паднали отгоре, потрудила съм се доста, за да си позволя някои глезотийки и може би оттам идва тоя начин на мислене .. :-o

Аз също предпочитам по-скъпи неща, честно да си кажа. Пък и според мен са и по-качествени. Специално кзометика и парфюми. Удоволствие ми е да си ги ползвам. Но пък не искам допълнително пари за това, де, харча си от парите, които те ми дават, сама си правя сметката какво купувам. 8-)

PinkPan7her, този крем н ти ли идва доста мазничък? Аз лично съм го имала, защото много м исе беше изсушила кожата и търсех по-мазно нещо и така жестоко ми я омазни... Имам и на Гарниер един розов, мирише на роза, не го знам какъв е. На Гарниер протсо изобщо не ми харесват , явно си е до кожа...А този розовия иначе го смесих с малко фон-дьо-тен току що и се намазах с него... исках да опитам, стои добре уж, съвсем минимално покрива, сега излизам и ще го видя след няколко часа как е. 8-)
Иначе съм фен на кремовете на Виши, Юсерин и Ивостин... определено за сега няма да сменям марките.

slynchicety98
09-12-2011, 15:09
Малеее...лошо ми става като ви чета.
На козметик не ходя:
-веждите си оправям сама
-за краката не ходя на козметик,ползвам си епилатор
-лакирам се вкъщи-маникюр и педикюр
-на спа процедури не ходя.. от време на време си правя някакви домашни маски просто.

Не си купувам всеки месец козметика.Шампоан сменям през 1-2 месеца,душ гелове и др неща за баня-пак така..От гримовете ползвам само спирала,очна линия,пудра много рядко и някой гланц най-много да си купя.Парфюми не харча излишно-и те ми стигат за дълго време.Пък и не пръскам много пари за тях... безсмислено ми е.
За дрехи също не мога да кажа точно.Някой месец си купувам повече неща,зависи какво ми трябва.Но хайде да кажем,че си купувам по 1-2 парцалки средно.

anonymous708973
09-12-2011, 17:24
Аз пък за себе си мога да кажа, че стига да имам възможността да си позволя нещо по-скъпо, винаги бих го предпочела пред евтиното, дори и ако приемем, че на пазара има сравнително голям избор на качествени и същевременно евтини продукти.
Просто ... знам ли и аз, удоволствието да използваш нещо качествено и скъпо май не може да се сравни с това да използваш крем за лице от 10лв. Лично мнение , разбира се. :)
И да , само да уточня, че съм на този принцип, защото сама изкарвам парите си и знам, че не са ми паднали отгоре, потрудила съм се доста, за да си позволя някои глезотийки и може би оттам идва тоя начин на мислене .. :-o

Аз също предпочитам по-скъпи неща, честно да си кажа. Пък и според мен са и по-качествени. Специално кзометика и парфюми. Удоволствие ми е да си ги ползвам. Но пък не искам допълнително пари за това, де, харча си от парите, които те ми дават, сама си правя сметката какво купувам. 8-)

PinkPan7her, този крем н ти ли идва доста мазничък? Аз лично съм го имала, защото много м исе беше изсушила кожата и търсех по-мазно нещо и така жестоко ми я омазни... Имам и на Гарниер един розов, мирише на роза, не го знам какъв е. На Гарниер протсо изобщо не ми харесват , явно си е до кожа...А този розовия иначе го смесих с малко фон-дьо-тен току що и се намазах с него... исках да опитам, стои добре уж, съвсем минимално покрива, сега излизам и ще го видя след няколко часа как е. 8-)
Иначе съм фен на кремовете на Виши, Юсерин и Ивостин... определено за сега няма да сменям марките.

Обикновено го използвам след сапуна на Акне Аут, който пък изсушава доста. Нещата стават тамън.

koshtramba
09-12-2011, 18:00
Аз май съм доста скромна като цяло. Мога да сметна за 3 месеца разходите си.

Почистване на лице - 39 лв.
Оформяне на вежди - 10 лв.
Фон дьо тен - 20 лв.
Спирала - 20 лв.
Някое и друго червило /3/ - 10 лв.
Лак - 3 лв.
Мицеларна вода - 20 лв.
Нещо друго, ако си харесам - 15 лв ги слагаме.
Молив за очи - 3,50 лв.
И стига толко. И това за 3 месеца. (даже фон дьо тена за поне 6) :)

140,5 :) По 40-50 лв на месец. Епа, перфе. :)
Язе съм си натурално красива и не се нуждая от много гримове. :lol:

anonymous708973
09-13-2011, 07:16
Eвала.

kyon
09-13-2011, 07:46
Колко много пари давате за козметици и тем подобни..
Сакати ли сте та не можете сами? :lol:

pinkarella
09-13-2011, 07:54
kyon, има момичета, които не могат да правят тези неща. Имах една съученичка, която не можеше дори да си накъдри косата. За най - малкото ходеше на козметик или фризьор. Аз съм от оправните. Ти също, щом се чудиш. Който има пари да дава за такива неща - защо не, все пак си е и глезене и е приятно.

Rebirthing
10-08-2011, 16:58
За месец не мога да говоря със сигурност...Но може би за 2-3 месеца...

Ежемесечно:
Индийски билки за коса и лице - 35 лв.
Растителни масла - доста субективно, понякога едно масло ми илиза 20 лв. друг път 5-6 лв.
Измиващ гел до 15 лв.
Тоалетно мляко - до 15 лв.
Маска за лице - 11 лв.
Душ гел и лосион за тяло - до 15 лв. всяко.

На 2-3 месеца:
Мицерална вода на 2-3 месеца - 23 лв.
Ексфолиант за тяло - до 20 лв.
Рол-они за кола маска - 20 лв.

и розова вода 2-3 пъти годишно - 16 лв.

Така че средно 2-3 месеца бялата козметика ми излиза 200 лв.

При декоративната козметика нещата стоят малко по-различно.
Фон дьо тени - 120-150 лв. годишно (по-малко от 20 лв. за фдт не давам).
Коректор - 12 лв. на 2-3 месеца.
Очна линия - 10-12 лв. месечно.
Спирала - до 30 лв. на 2-3 месеца.
Руж - 20 лв. на 2-3 месеца.
Пудра - 30 лв. пак на 2-3 месеца.

Сенки, гланцове и червила имам много и в различни цветове. Купувам още куп неща... Като цяло да кажем декоративната козметика ми е 80-100 лв. месечно.

По разни салони давам:
За фризьор - 30 лв. на 3 месеца.
Козметик - 30-40 лв. пак на 3-4 месеца.
Педикюр - 20-25 лв. месечно.

ОБЩО за козметика и козметични услуги - 150 - 200 лв. на месец.

ledenakrasota
10-08-2011, 17:13
Оле,оле... :shock:

Нямам вашите разходи.

Дават ми по 100 лв на месец. Ходя на вежди и кола-маска на триъгълника.(12-15лв). Карта за градския транспорт-21,50. Всичко останало е към спестяванията ми. Като студентка имам много по-малко разходи от колкото когато бях ученичка. :) Не се гримирам. Ползвам само фдт, пудра, спирала и гланцове. Сменям ги на 3-4 месеца, най-много 6. Като фдт, спиралата да са ми 30 общо, а пудрата по 10 лв. Останалите работи са веднъж на не знам колко време, но не ме притесняват. Не съм маниачка. :) За дрехи пак има и не съм маниачка.
Страст са ми книгите. :oops: Мога да дам трицифрена сума пари за такива. :oops: Обичам и екскурзиите. :oops: Сама си ги плащам. Ако имам нужда от помощ мама и тати помагат. Получавах и стипендия, така че съм си била доста добре. :)

Винаги си предвиждам нуждите и каквото искам. Просто спестявам и си правя добре сметките. От нищо не съм се лишила. Не пуша и не пия, ако има някакво значение :)

nnn1993
10-08-2011, 19:12
Получавам по около 150лв месечно джобни.От декоративната козметика използвам фон дио тен(1 брой),пудра(1),червило(4),глан цове(3),спирала(3),коректор(2), сенки(1),молив за очи(3) и балсами за устни(4).От бялата козметика използвам крем за лице(3),крем за ръце(2),лосион за тяло(1) и слуцезащитен крем(1).Купувам си ги веднъж годишо-стигат ми за цяла година.Харча за тях около 200 лева.Кола маска и педикюр си правя сама.Веждите също си скубя сама.Дрехи си купувам 2 пъти годишно 200-300 лева.Парите,които ми останат ги спестявам.

Shia
10-08-2011, 19:36
6 до 13лв-Боя за коса
до 3лв.-Нов лак за нокти
7лв. оформяне на прическа при фризьор
10лв. парфюм,ако е от Рефан.
5лв. Лак за коса(стига ми за няколко месеца)

CupcakeMonster
10-08-2011, 19:57
Към 30,40 лв. Какви са тия вашите 400,500 лв,я се стегнете..

Phonique
10-09-2011, 12:10
50 лв. оставям във фитнеса (грубо сметнато) и пътни към 10 лв .
козметик веднъж в месеца оставям 25 лв. ... фризьор веднъж в месеца 10 лв,козметика-зависи от настроението на татко.За дрехи различно,има месеци в които не мога да си харесам нищо и съответно нищо не купувам (:

Rebirthing
10-09-2011, 12:42
Към 30,40 лв. Какви са тия вашите 400,500 лв,я се стегнете..

Е момичетата вкарват и дрехи, обувки, аксесоари, както и разходи за излизания по заведения в тези пари. То не всичко е само козметика.

Сега като се замислям обаче ако вкарам и другите разходи, ще стане ехеее. Като съм в чужбина само бензина ми излиза не по-малко от 100 евро месечно, а вечеря за двама не мърдат едни 40-50 евро. Ебаси финансовия колапс си е... :x

LetiCherry
10-09-2011, 12:52
Честно да кажа, зависи с колко разполагам. Живея сама в чужбина, като до преди няколко месеца наште ме издържаха. Тогава съм давала около 15-20 евро на месец за душ гел, маски за коса, лакове, нищо специално. Лакирам се сама, оправям си космите сама, вежди, всичко. На фризчор ходя като съм в БГ, тука подстригване БЕЗ да ми измият и изсушат косата струва 40!!! евро минимум...

Сега се издържам сама и от първата си заплата похарчих около 200 евро за маникюр, козметика, масажи и дрешки. Много обичам бижута и джунджурийки и не минава месец без да си купя нещо :-) Така че мога и 20 и 200 евро да похарча, зависи от ситуацията :)

Rebirthing
10-09-2011, 14:05
На фризчор ходя като съм в БГ, тука подстригване БЕЗ да ми измият и изсушат косата струва 40!!! евро минимум...


Говорим на един език май :D . И аз се подстригвам само в БГ. Впрочем във Виена са ви много скъпи ресторантите 8-) никога човек не може да мине тънко...

Mirage3
10-09-2011, 14:32
45 лв. на месец
- Всеки ден за даскало ми дават по 3 лв, но аз харча по-малко и от 2 = 1.50 харча значи закръглено
- В съботите, когато излизам понякога ми дават пари; допълват ми към тези, които имам = 5, 10, 20 лв. ( в зависимост дали ще си купувам нещо по-специално)
Значи остава така - 30 лв. + 15 лв. средно понякога
Хехе, чувствам се специална.

millmii
10-09-2011, 15:03
На мен ми дават 80 лв. месечно(или 4 лв. за всеки учебен ден) които трябва да ми стигнат за всичко - закуска(или обяд, зависи от смяната) в училище, козметика, дрехи, абе изобщо всичко. Общо взето всичко давам за храна и дори пак не ми стигат( за храната. Изчислих, че дори и по 10 да ми дават на ден, пак няма да ми стигат, защото ще свикна да ги харча за по - скъпи неща .. ) . В момента джобните са и много малко и протестирам, ама няма какво да се прави.. в семейна криза сме. ААаа, да за събота и неделя, молове, кино и други глупости не ми дават отделно пари (или поне рядко). Само ако ходя до провинцията (за събота и неделя) ми дават още 20, които включват и пътя- 10лв.

ПС: Не ме разбирайте погрешно, като цяло ако се лиша от 1 чипс, 1 Активия, МКД и други нездравословни и скъпи (не говоря за Активията, тя е само скъпа) глупости мога да си събера пари, така че да ми стигат . Имам си сравнително добра козметика, качествени дрехи (еми не са най - качествените- масово използваните марки по моловете). За шампоани и балсами, пасти за зъби и сапуни не харча ..Е, купувам си и мой, за когато пътувам нанякъде, (2 пъти годишно) ама общо взето използвам нещата които всички използваме вкъщи.. (С майка ми не ползваме едни и същи кремове и гримове). Ежедневно използвам само крем за лице, молив, спирала и коректор, които ми стигат за г/д 6 месеца, а може дори и за година(не говоря за крема за лице). Рядко фон-дъо-тен и сенки, които ми стигат за 1-2 години, а големите палитри сенки дори 3 :lol: Ежедневно си почиствам лицето с почистващ лосион, тоник и хидратиращ крем, както и с мокри кърпички и спирт. Тези неща си ги купувам на 2-3 месеца ( като свършат), както и крем Здраве, Парфюм, течен балсам за коса, лак за коса, лосион за тяло, крем за ръце и нещо против изпотяване. Лакирам си се вкъщи, правя си някакви домашни маски от време на време (една хума е 60 стотинки :lol: ) НЕ знам как ми стигат парите за всичко :shock: Но смятайте колко съм пестелива и не се лишавам от нищо (най- вече от нездравословна храна ) :) Приемам поздравления ( а може и подигравки да чуя от някого, но ще ги приема с усмивка) :P

blondeVIP
10-09-2011, 16:33
Значи дават ми 3 лв на ден в училище - 60 лв грубо сметнато на месец. Аз от тях използвам много голяма част за мои си разходи, понеже не харча особено в училище... Което ще рече, че дори когато съм си купила някоя дрешка + събота и неделя или излизане в София (което не си е малко ;д ) или на село ми стигат 10-15 лв за двата дни (кафета, нещо за ядене и напиване две вечери) 120-130 лв ме оправят идеално. Аз козметика много рядко купувам, така че не отделям някаква голяма сума за нея... :) Е вече ако искам да си купя нещо от рода на обувки/анцунг/яке ... бъркам малко по-дълбоко в джоба на мама и тате, но по природа съм си икономичен пакет :D много спестявам и мразя да им искам пари, защото за разлика от повечето ми набори съм изкарвала и сама и знам с какъв труд се печелят :)

Bebolinkaf
10-18-2011, 21:36
На фризьор ходя всяка седмица.На козметик ходя също всяка седмица,а ако ми се налага по два пъти.
Правя си кола маска всяка седмица,почистват ми веждите,премахват ми пъпки или трънчета,ако имам и ходя да ми слагат подхранващи маски.
На маникюристка ходя по 1 път на седмица,а ако имам повод - 2 пъти.
Солариум ходя по веднъж на месец по 10 минути.
Грубо пресметнато ми излиза около 500 лева,но това е защото живея в Швейцария и ми се налага там да си правя процедури.Понякога харча и по-малко,понякога повече.
интересно как си правиш всяка седмица кола маска- като изникват косъмчета след 2-3 седмици..
Интересно е също така,че когато се къпеш всеки ден,космите изникват много по-бързо.

Rebirthing
10-18-2011, 22:38
Поливаш ги и те растат ли растат :D .
Всъщност много ясно, че ще растат, нали все пак от топлата вода порите се разширят което спомага за по-бързото изникване на космите :) .

xxKiFlAxx
10-19-2011, 02:41
Нямам определена издръжка към нищо. Изпращат ми пари за месеца и аз си разпредем за храна,козметика,дрехи,и др.. за всичко

UniCoWN
10-19-2011, 11:06
Толкова много пари само за КОЗМЕТИКА И ПРОЦЕДУРИ? Къде 300 лв и нагоре... :shock:

На месец парите ми са 120 лв / 30 лв на седмица..
и това е за ВСИЧКО .. само тока и водата дето не си плащам с тях ...
( живея сама )
Всекидневни разходи /храна, закуски в даскало/, козметика (рядко купувам), сметката за телефон също влиза в тях.., автобуси и таксита (рядко), фризьор (всичко друго - сама вкъщи), интернет...
За дрехи си спестявам, или 20-те лв стипендия, която вземам.. рядко може да ми дадат +50 лв примерно за 2 дрешки

an0niimka
10-19-2011, 11:30
На козметик не ходя...
- Веждите си оправям сама.
- За краката не ходя на козметик,ползвам си епилатор.
- Лакирам се вкъщи - маникюр и педикюр

Не всеки месец харча много, но понякога се случва да похарчя доста... :oops: Зависи от това с какви пари разполагам. :) За лакове за нокти давам около 5лв. на 4-5 месеца. Кремове, душ гелове, гримове и такива неща ми стигат за около 1-2 месеца. За училище на месец ми трябват около 60лв. Около 100-150лв. ме оправят за цял месец... 8-)

Wannie
10-23-2011, 16:46
На козметик ходя 2 пъти месечно - по 5лв (общо са ми 10лв)
За козметика- мама взима шампоан,балсам,паста за зъби,рол-он и сапун , а отделно аз си взимам гланц,спирала,коректор,лак за коса, термозащитен спрей,някое кремче и нещо друго ако си харесам.Тези неща си ги ползвам докато не се свършат или им изтече срока на годност,а вкъщи имам толкова козметика,че не е истина :shock: 8-) Купувам всякакви глупости... трябва да се спра вече :D (за тези неща никакви пари не искам на наще,ако искам да си купя нещо спестявам)
За дрехи/обувки на месец към 30-40 лв , но зависи от сеэона и от какво имам нужда :)
За у-ще ми дават 2-3лв , ако излизам някъде (из центъра,на кафе,кино и др.) по 5-7-10 лв, попринцип нямам ограничения , питат ме от колко имам нужда и ми дават (е не ми дават 20 лв за закуска :D )
Някъде към 120-130лв месечно излиза всичко (лелее чак сега се замислям колко харча)
ПС: на фризьор ходя веднъж на 2-3 месеца 10лв :)

koshtramba
10-23-2011, 16:49
На козметик ходя 2 пъти месечно - по 5лв (общо са ми 10лв)


:shock: :shock: :shock:

Wannie
10-23-2011, 16:58
На козметик ходя 2 пъти месечно - по 5лв (общо са ми 10лв)


:shock: :shock: :shock:

??? :D

koshtramba
10-23-2011, 17:04
1-во - ходиш много често на козметик, което не е много полезно
2-ро - 5 лв да почистване на лице?! :D

strawberry88
10-23-2011, 17:07
Сигурно ходи за почистване на вежди,5 лв за лицето е невъзможно :shock: :D .

Little_Lady93
10-23-2011, 17:08
80 лв на месец, в които ми влизат:
-телефона
-всички козметики
-коламаска на триъгълника
-излизания дискотеки и пари за даскало, а и за подаръци за рд
Добре, че имам стипендия и заработвам отвреме навреме

koshtramba
10-23-2011, 17:11
Сигурно ходи за почистване на вежди,5 лв за лицето е невъзможно :shock: :D .

Аахахаа, верно, не се бях замисляла. :D

Wannie
10-23-2011, 17:13
Сигурно ходи за почистване на вежди,5 лв за лицето е невъзможно :shock: :D .
Дамм :)