PDA

View Full Version : Най-добра приятелка



InloveAgain
08-18-2011, 16:21
Е,имате ли я?Всеки ден все повече се убеждавам,че става все по-трудно да откриеш този човек,да го приемеш такъв,какъвто е. И от друга страна всичко това да бъде желано и споделено :) Да заслужиш доверието на някой,да го накараш да ти повярва и да оправдаеш това доверие,да спечелиш едно приятелство-на думи може да е лесно,но борим ли се наистина достатъчно,за да го изградим,да го заслужим:)Според мен няма нищо по - хубаво от едно женско приятелство.Всички знаем ,че две момчета не могат да бъдат толкова добри приятели,колкото две момичета,или поне според мен е така.
Оттук идва моят проблем,но не толкова искам да пиша за него,колкото просто да видя мнения за ?съществуването? на една наистина 'най-добра приятелка'.Боря се с всички сили да докажа,че въпросния човек може да разчита на мен не само в хубавите моменти,но най-вече в лошите.Но не ми се получава.Понякога като че ли ме приема,но и често съм отхвърлена.Баси,не знам защо въобще пиша за това,никой не може да ме разбере.Искам да я спечеля,искам едно приятелство,за което винаги съм мечтала и ще се боря,колкото е нужно.
Ако имате да споделите нещо ще се радвам да видя. :)

SisiStrange
08-18-2011, 16:26
Имам точно 2. И двете са се доказали напълно. Хубавото е, че имаме сходни принципи и тъй като не пристъпваме някои прости правила, си пазим приятелството безпроблемно.

Soraq
08-18-2011, 16:34
Замисли се дали има смисъл д се бориш за това приятелство. Знам, че е лесно да се каже, но ще намериш приятелка, която наистина ще разчита на теб и на подкрепата ти. А според мен наистина няма смисъл да се хабиш толкова за това момиче, което не те приема !! :) :)

InloveAgain
08-18-2011, 16:42
Замисли се дали има смисъл д се бориш за това приятелство. Знам, че е лесно да се каже, но ще намериш приятелка, която наистина ще разчита на теб и на подкрепата ти. А според мен наистина няма смисъл да се хабиш толкова за това момиче, което не те приема !! :) :)

Аз не искам да се впускам в обяснения,по принцип не обичам много.
Не че не ме е приела,тя отдавна ме е приела,за да стигне всичко до тук,но просто чувствам,че това,което тя значи за мен,начинът ,по който я чувствам ... аз никога няма да бъда това за нея.И от това ме боли.Очаквам повече,защото просто давам ВСИЧКО,но..

Evterpa
08-18-2011, 16:54
Приятелството е симбиоза на интереси, колкото и грубо да звучи. Хората винаги търсим изгода за себе си, във всичко.
Не можеш да бъдеш приятел с някого, без да очакваш нещо от него - било то разбиране, приемане,подкрепа, компания за излизане... Като правиш услуга на някого, ти всъщност го правиш за себе си - за лично удовлетворение, за да се почувстваш полезен.
Това не е нито лошо, нито добро, то просто е факт.

gummybear
08-18-2011, 16:55
имаХ .. предадоха ме :-k Започнаха да се държат ужасно ..

Hilary_
08-18-2011, 16:57
Едничка, но достатъчна. Не я приемам като приятелка, а като сестра.
Познаваме се от пф .. сигурно има 12-13 години.
Тя е ЕДИНСТВЕНИЯ човек в живота ми, който познавам до болка и й вярвам безусловно! Не мисля, че друг човек може да я измести!

Много трудно (почти невъзможно) е приятелството между момичета.

kyon
08-18-2011, 17:30
Имам най - добър приятел. Жените sux.

siss98
08-18-2011, 17:33
Оуу на тази тема съм много уязвима! :( :( Имам 2 приятелки тоест сме далечни братовчедки на които разчитам ! Иначе на други не се доверявам! Много пъти са ме разочаровали!

KniGhT
08-18-2011, 17:42
според мен най-добрите приятелства стават между момче и момиче...а не между момче и момче...или момиче и момиче

xPafx
08-18-2011, 18:04
имам , и кво, u jelly?

Colouring
08-18-2011, 18:14
Мислех,че имам.Имах една приятелка,с която от малки се знаем,но се отчуждихме.Тя живее далеч,рядко се виждаме и вече не си пишем.Имах и най-добър приятел,но там прерасна в нещо сложно и отдавна е минало.Сега имам познати,но не и приятели.Вече трудно наричам хората така.Искам да имам някого,на когото да споделям,да ме разбира и да мога да се доверя,но уви.. разбирам,че мога да разчитам само и единствено на самата себе си.

onestar
08-18-2011, 18:21
Имам една такава истинска приятелка. Познаваме се от както се помня. Съседки сме -> нон-стоп заедно, в една детска градина, в едно у-ще, в един клас. хЪх 8-)

Имам и един истински приятел. Не се познаваме от 10 години, но с него мога да говоря за всичко, страшно дълбоко е надниквал в душата ми. Понякога дори имам чувството, че той ме познава повече от самата мен.

И между другото - приятелство между момичета се осъществява много по-трудно, от колкото между момчета.

И още! Хубаво си помисли дали си струва да даваш ВСИЧКО за някого, а в зямана да не получаваш достатъчно...

SmilezZz
08-18-2011, 18:48
Имам най-добър приятел,но не и приятелка. Преди си мислех,че имам,но ме предаде за момче. Дълга история. Вече съм се убедила,че две момичета рядко могат да бъдат истински приятелки.

teen4o5000
08-18-2011, 18:59
Да,момичетата не могат да бъдат добри приятелки.Като ги затресат хормоните се предават,карат се,или ако едната отиде в друг град си намира нова BFF и се забравят.
Момчетата можем да бъдем много по добри приятели.Не бихме се предали за щяло и нещяло,като се съберем не си говорим само за гаджета,е и за гаджета де,момичетата много си завиждат една на друга,при нас момчетата не е така,почти сигурен съм.Когато ние момчетата се караме не се виждаме повече или си "уреждаме сметките",до като момичетата могат да се скарат и сдобрят безброй пъти.Имам сестра,която уж има/ше приятелка,която я заряза заради някакво момче,защото и двете го харесвали или нещо такова,тя скъсала след месец с това момче и пак си станали най добри приятелки.
Твоята "приятелка" използвала ли те е и след това да те зареже примерно?

iwwsynn
08-18-2011, 19:08
Много е трудно две момичета да имат истинско приятелство ;хх но въпреки това за момента има едно момиче което ми е най-добра приятелка ... до сега не ме е предава и си личи, че държи на мен :) надявам се да си останем така :) :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007

Anichkaxxwee
08-18-2011, 19:33
Много е трудно две момичета да имат истинско приятелство ;хх

Аз имам 1 и ми стига .. Никога не сме се предавали!!

Luidgie
08-18-2011, 19:47
Доста относително понятие....

WhereAreYouNow
08-18-2011, 20:36
Имам си една. Разчитам на нея и все пак понякога имам чувството, че има някакво чувство за надпревара и дори понякога лека завист между нас. Все пак това е нормално при две момичета. Нещата не са толкова прости, колкото при момчетата. Много често се караме и то за дреболии, но и двете си знаем, че се обичаме и почти веднага след това се сдобряваме.
Тя е човекът, на който знам, че мога да споделя всичко и съм плакала на нейното рамо, както и тя на моето.
Иначе и аз съм съгласна, че най-хубавото приятелство може да се създаде между момче и момиче. Там няма да има завист и няма възможност да се скарате заради момче (освен, ако не е гей, разбира се).

SimonaD
08-18-2011, 20:39
Имам една, но предостатъчна и наистина незаменима. :) Не сме заедно от детските си години като повечето, но смея да кажа, че от първия ден, в който започнахме да се движим заедно, усетих, че ще се превърне в някой много важен за мен и ще мога да разчитам на нея. Видях в нея нещо като сродна душа. И най-странното, но и хубаво, е че при нас го няма този момент на притеснение дали всичко не е само на думи.. Не сме от типа приятелки, които си пишат по профилите във Фейсбук или скайп "Незаменима", "единствена", "BFF" и сякви такива простотии :D Не сме ги писали и онези дъъълги романи с обяснения колко много значим една за друга.. Някак си.. просто го знаем :) Пред нея никога не съм се срамувала да бъда себе си, което е изключително важно за мен. Присъствала е на какви ли не мои срамни моменти, така че няма място за преструвки. :D Обичаме си се, дразним се понякога, но си имаме доверие. Знам, че няма да ме предаде или да направи нещо зад гърба ми. Карала съм се и дори съм прекратявала отношенията си с някои хора заради нея, но не съжалявам. Абе страшно съм благодарна, че я имам... на всеки пожелавам такова приятелство като нашето. :P
А има само нещо, с което не съм съгласна, в това, което си написала.. Не мисля, че приятелството между момичета е по-здраво от това на момчетата. Винаги съм твърдяла обратното.. Макар че съм момиче не мога да си изкривя душата и да кажа, че между нас няма злоба, завист и лицемерие най-вече.. Докато при момчетата няма скрито покрито.. Всичко се казва в очите. Може да се карат, да се бият, ама накрая пак са си приятелчета и най-малкото като погледнат в очите на приятеля си не виждат всичките приказки, които са наговорили зад гърба им и нямат смелост да им кажат в очите.. :)

antifashionshit
08-18-2011, 20:47
тази тема упорито напреда в ранглистата на темите с най-много клишета/

InloveAgain
08-19-2011, 09:31
Иначе и аз съм съгласна, че най-хубавото приятелство може да се създаде между момче и момиче. Там няма да има завист и няма възможност да се скарате заради момче (освен, ако не е гей, разбира се).

А в колко процента от тези приятелства,чувствата не преминават в нещо повече в един момент.Според мен в много малко ..

@SimonaD Разбира се уважавам твоето мнение,но завист има навсякъде.Дори те да не го показват толкова често като нас момичетата,дори да не постъпят лицемерно,съществува и при тях.Нима не им прави впечатление и на тях,когато дадено момиче хареса единия от тях.Прави им и оттам започва и конкуренцията.Хубавото е,че много рядко(поне според мен)момчета приятели се карат заради момиче.Не съм срещала момчета ,които да поставят гаджето си до толкова висока степен над приятелите си,докато ние момичетата често го правим и после съжаляваме.Но все пак мнението ми е друго. :)



Твоята "приятелка" използвала ли те е и след това да те зареже примерно?

Ами радвам се да кажа,че това не се е случвало.От всичко,което съм направила за нея до сега,не мога да кажа,че се е възползвала от нещо,а после е постъпила лошо.Напротив,оценява нещата,но просто има нещо в това наше приятелство,което не стига :) Дали по-скоро от нейна страна или грешка от моя,но все пак времето е пред нас.

SuperBadSuperFresh
08-19-2011, 10:39
Имам няколко приятелки на които наистина имам доверие,но една си ми е най 8-).Познаваме се от около 14 години,нещо не мога да си се представя без нея.Карали сме се,разбира се.Караме се рядко,жестоко и болезнено,но нищо не остава след това.Избиваме напрежението и започваме "на чисто".Ако някой ми каже "не казвай на никой",казвам на нея,колкото и клюкарски да звучи.Няма начин,няма как да скрия нещо от нея.Що се отнася до момчетата,нямаме еднакъв вкус,въпреки че по едно време харесвахме един и същ.Не сме се карали,обърнахме го на смях и си въздишахме заедно.И заедно го забравихме. :)

Наистина е малко смешно как някви мацки са БФФ,изведнъж се скарват и после се подминават.Нас никой не се е опитвал да ни раздели,не че някой смее :D Като ме види някой сама и ме пита "Как сте",знам за кой говори :D

П.П.Ноно,ако някой ден като ми се ровиш в мненията,видиш тая тема,знаеш че малко преувеличих и бях твърде мила,ама нищо...после чак на рождения ти ден :D

kalito126
08-19-2011, 17:53
Аз лично загубих най–добрата си приятелка наскоро(тя си намери нова дружка)Останах сама,но до мен дойдоха три съоченички.Така да се каже сформирахме си групичка. :) След това се запознах с едни момичета в Фейса и се сприятелихме,макар че живеем в различни крайща на България и сме на различна възраст. Така че,според мен най–добрите приятели са тези,които сами дойдат при теб! :)

elysunny
08-19-2011, 18:38
имам си, все пак съм jesus

SuperBadSuperFresh
08-19-2011, 20:26
. Така че,според мен най–добрите приятели са тези,които сами дойдат при теб! :)

Ако действат всички на тоя принцип,никой при никой няма да отиде...никога.

fenkaaa
08-19-2011, 20:41
1-на имам аз,, и след толкова време ми остава такава :)

nikchity
08-19-2011, 20:52
Имам 3 .. Имали сме своите трудни моменти, но сме ги преживели. На есен ще учим в друг град.. с едното момиче ще живеем заедно, с другото ще сме отново в един клас, а с третото момиче ще сме просто в едно училище. Много ги обичам и вярвам, че ще си останем толкова близки колкото сме сега! Доказали са ми, че мога да им вярвам безрезервно :) :-)

InloveAgain
08-21-2011, 17:53
. Така че,според мен най–добрите приятели са тези,които сами дойдат при теб! :)

Ако действат всички на тоя принцип,никой при никой няма да отиде...никога.

да,на това мнение съм и аз. грешката е ,че винаги чакаме.чакаме някой да ни потърси,чакаме да ни покаже,че му пука.само очакваме нещо,а трябва да се действа.

pandelka
08-25-2011, 15:36
Приятелството трябва да е споделено,ако не ,е то тогава може ли да се нерече приятелство?
Каквото и да правиш за един човек съветът ми е-не прекалявай :)

teen4e55
08-25-2011, 16:23
Имам си 1 - незаменима!!!!! :smt007 До сега никога не ме е предавала и винаги е била до мен, независимо обстоятелствата :) Много си я обичам и дано да си останем приятелки за цял живот!! (не ми пука че е банално, аз пак си се надявам ;PP)

passionn
08-25-2011, 20:31
Имам си 1 - незаменима!!!!! :smt007 До сега никога не ме е предавала и винаги е била до мен, независимо обстоятелствата :) Много си я обичам и дано да си останем приятелки за цял живот!! (не ми пука че е банално, аз пак си се надявам ;PP)


Аз също имам една незаменима приятелка и искам да сме приятелки за цял живот и никак не е банално даже ... Много си те обичам !

martina22961
08-25-2011, 20:51
еми и аз имам...с нея много сме се карали, но въпреки това си се обичаме и не можем една без друга... 8-) :smt052

djipsito
08-25-2011, 22:15
Приятелка мога да нарека единствено майка ми. И никоя друга няма да заеме мястото й като такава.

С много малко момичета общувам, с повечето сме в много добри отношения ама титлата "най-добра приятелка" е много силна и скъпа за мен и не желая да я връчвам на никоя. Аз мога и искам (ако и другата страна го пожелае) да бъда най-добра приятелка. Ама не искам обратното..

Близка съм и с братовчедките си, ама не разчитам на тях. Не защото не мога, а просто не искам...

neeDaBosS
08-26-2011, 12:45
Имам си едничка и ми е достатъчна.По-добра от нея няма!

buzzzz
08-26-2011, 12:49
^ Да, абсолютно същото важи и за мен!!! :P и по-луда няма

slun4o2
08-26-2011, 15:16
Имам две и с двете сме нераздели. Показвали са ми хиляди пъти,че мога да разчитам на тях и тe на мен. И едно момче и с ръка на сърцето мога да каже, че наистина е много добър приятел, доказвал го е много пъти.

sapphire5
08-26-2011, 15:20
Имам една такава истинска приятелка. Познаваме се от както се помня. Съседки сме -> нон-стоп заедно, в една детска градина, в едно у-ще, в един клас. хЪх 8-)

ох.. и аз бях така с моята най-добра приятелка, но са тя се мести от моето училище ии .... много кофти :?

illiy
08-26-2011, 20:00
Ами не точно..винаги си я има женската злоба /или поне досега това съм разбрала/ ако аз съм с гадже а тя не се почва /детинско но е така/ ...Имам доста добър приятел .Нито аз изпитвам нещо повече към него,нито той към мен ;d

GossipGirl89
08-26-2011, 20:18
[quote="InloveAgain"Всички знаем ,че две момчета не могат да бъдат толкова добри приятели,колкото две момичета,или поне според мен е така.[/quote]

Да щото момчетата не си правят к*рвенски номера и не си въртят интриги 8-)

Иначе аз съм сменила много "най-добри приятелки" и съм останала с впечатлението, че момчетата могат да бъдат много по-добри приятели от момичетата. За момента имам приятелки доста, но най-добри - не. Момчета, които са ми адски близки имам - тях мога да нарека бест френдс.

Evie
08-26-2011, 20:25
Всички знаем ,че две момчета не могат да бъдат толкова добри приятели,колкото две момичета,или поне според мен е така.

Да щото момчетата не си правят к*рвенски номера и не си въртят интриги 8-)

Иначе аз съм сменила много "най-добри приятелки" и съм останала с впечатлението, че момчетата могат да бъдат много по-добри приятели от момичетата. За момента имам приятелки доста, но най-добри - не. Момчета, които са ми адски близки имам - тях мога да нарека бест френдс.

Същото..

Shturrrche88
08-26-2011, 20:37
Всъщност имам една единствена "най-добра приятелка".
Човек, с когото съм близка от ученичка. Който никога не е осъждал възгледите ми, макар да е на обратното мнение, с когото както сме правили глупости, така сме били и креативни.Поддържали сме се за всяко нещо, помага ли сме се, радвали сме се на успеха на другата (това е много важно, защото можеш да плачеш на много рамена, но да споделиш успехите си е трудно). За мъж никога не сме се карали, викали сме се една друга по нощите, и нито една от нас не е задала въпроса "ама защо толкова късно"-обличаме се и отиваме...
За мен тя е най-важният ми приятел. Познава ме повече от всеки друг, знае всяка моя тайна, всяка радост и всяка болка. Познава по телефона какво точно ми е настроението, независимо как звуча-дори и да съм приповдигната, тя знае, че имам някаква болка....
Адски много я обичам и съм готова човек да убия заради нея, както и тя заради мен. Доказвали сме лоялността си една към друга не веднъж!

otli4nika
07-23-2018, 23:21
Аз съм на 14 и имам опит с най-добрите приятелки с първата изгубихме връзка защото тя замина за чужбина, после имаше големи драми заради това че 2 те ми ми ндп ме зарязаха и аз поисках обяснение което беше че аз сум ги зарязала бяхме скарани около месец и нещо но сега се сдобрихме но този път аз ще им го върна и то тъпкано