PDA

View Full Version : Менструални болки



siss98
08-18-2011, 18:16
Какво взимате против менструални болки и на каква цена?

Извинете ако има такава тема

Rikity
08-18-2011, 18:19
спасмалгон :) не е скъп

Anichkaxxwee
08-18-2011, 18:38
No spa :)

xPafx
08-18-2011, 19:56
какво ли не съм пробвала, но нищо не ми помага... боли ме 5-6 часа и после до края на цикъла ми съм файн

siss98
08-18-2011, 20:03
Благодаря на всички!

Colouring
08-18-2011, 20:05
Всякакви хапчета съм ползвала-нищо не ми помага.
Първия ден ми е пълен ад,много боли..
нататък вече съм добре.

arsenalllbaby
08-18-2011, 20:11
И мен ужасно много ме боли, особено отначало.. Ако не пия хапче, болките продължават и 2 дена.. Първо бях пробвала No spa, но ги пих само 2 пъти, защото не усетих никаква разлика. После пиех Бусколизин. Отначало ми помагаха, но от половин година взе да ме боли даже повече.. И сега съм на Папаверин. Много съм доволна, само като започне да ме боли, пия 2 хапчета и до 30 мин най-много спира болката. За цена не знам, все майка ми ги купува :? Но проверих в нета и пише 3лв. Не е много, а и си заслужават. :)

SimonaD
08-18-2011, 20:36
И моите болки са ужасно силни първия ден. Пила съм аналгин, но шпа, бузколизини, спазмалгони и нищо не помагаше, направо имах чувството, че нещо в корема ми си отмъщава и иска да ме довърши напълно :D Сега пия аулин всеки месец и да чукам на дърво в последните месеци не се сещам да съм имала такива силни болки, както преди. Само се чувствам малко дискомфортно, ама то пък си е нормално 8-)

Anichkaxxwee
08-18-2011, 20:40
Преди майка ми ми купуваше бузколизин, но вече не ми помага ( от доста време ) .. и сега пия No spa .. понякога и Аналгин [b]

kalpazanka
08-18-2011, 21:13
Герикапс. :P

SmilezZz
08-18-2011, 21:28
Рядко имам менструални болки. Но все пак ако ми се появят - ползвам НоШпа.

DragonLady
08-19-2011, 17:15
Бусколизин ( знам, че е слаба водка, но на мен лично ми помага като се наложе ).

kyon
08-19-2011, 18:23
Не е болка за умиране.. не се тъпчи с хапчета.

gab4ooo
08-19-2011, 19:57
^^ ако на теб не ти е болка за умиране повярвай ми имало е случаи в които съм ревала с часове от болка (за горния коментар) мен от всички хапчета на света само ибопром ми помага

maya884
08-20-2011, 13:34
какво ли не съм пробвала, но нищо не ми помага... боли ме 5-6 часа и после до края на цикъла ми съм файн

Вземи си едно прахче Aulin.
И аз имам същия проблем,нито едни хапчета не ми помагат.От болки мога да ревна чак,НО аулуна 15 мин и ще забравиш за болката :)

BrokenInnocence
08-20-2011, 20:42
Само Нурофен и Аулин ми помагат, но към второто прибягвам в много редки случаи, защото ми идва малко силно.

fakesmiles
08-20-2011, 20:50
на мен никакви хапчета не ми помагат,много е зле
само прахчета - Аулин или Фламексин около левче са

zlatit0o
08-21-2011, 09:44
До скоро нямах никакви болки, но вчера направо умрях! Два часа не можах да стана от леглото. После мама ми даде НоШпа, мина ми след +-30мин.

bloodyF
08-21-2011, 12:32
Не е болка за умиране.. не се тъпчи с хапчета.

хахах при теб ако не, някои от нас буквално имаме чувството че ще умрем от болки..
лично аз пия аулин, няколко пъти се е случвало да пропуска да ме боли..
а от известно време насам всеки път ме боли различно...тоя месец беше и преди да ми дойде, и след..аулинчето на 2 пъти оправи работата де..живи и здрави да са хората, които са го измислили :-)

vakanciqta
08-21-2011, 13:18
На мен ми помага кисело мляко колкото и тъпо да звучи ... А за лекарства .. Нош па ... Аналгин .. На всеки организма е различен ..

pandiflysche
08-30-2011, 11:14
какво ли не съм пробвала, но нищо не ми помага... боли ме 5-6 часа и после до края на цикъла ми съм файн

Вземи си едно прахче Aulin.
И аз имам същия проблем,нито едни хапчета не ми помагат.От болки мога да ревна чак,НО аулуна 15 мин и ще забравиш за болката :)

Момиче аулина въобще не е полезен! Особено ако авторката е на 16-17 год. Аулина е чист убиец на черния дроб! Вярно че успокоява болката, но черния дроб се влияе много от него! До авторката - на мен папаверин и ношпа ми помагат! :) :)

dami666
08-30-2011, 12:14
Аз пия Ношпа,Бускулезин,Спазмалго н..Но 1вия ден винаги си боли,независимо какво пия.

4o4ina
08-30-2011, 13:07
Какво ли не съм пила,сега съм на Ношпа,но ги пия по 2 :D

Gerityyy08
08-30-2011, 18:43
Лично аз пия един Спазмалгон . Вечер като примерно си легнеш или, когато имаш възможност напълни едно шищенце с топла вода и си го сложи на коремчето. Не го дръж прекалено, за да не изстине и да стане лошо. Завий се с одеалце и си пусни хубав филм. Хапни нещо да ти се отметне вниманието :D :D аз така правя !

FuCKkK13
08-30-2011, 18:49
нимезил.. от него ми минава.. и още едно, но не помня как се казваше.. :)

p0rt0kalkaa
09-01-2011, 10:29
аз пия прахчета Flamexin само те ми помагат .. около 1 лев са

Hayashi
09-02-2011, 00:40
Пробвах абсолютно всички болкоуспокоителни, които ми дойдоха на ум. Нурофен, Но шпа, Спазмалгон (от който после ми стана много зле).
И аз съм от тези умиращите от болки, но доскоро не пиех нищо, щото така или иначе не помагаше.
Но открих магическото решение - мастика.
Сега ще си речете, че съм най-големия пияница, обаче отвратната мастика наистина помага. Обмислям да си купя анасон от аптеката (въпреки че силно се съмнявам да е по-малко гадно от мастиката).
Помага много, наистина!

kyon
09-02-2011, 00:43
^^ ако на теб не ти е болка за умиране повярвай ми имало е случаи в които съм ревала с часове от болка (за горния коментар) мен от всички хапчета на света само ибопром ми помага

Аз имам страхотни болки, но предпочитам да ме боли пред това да се тровя.
Толкова вредни неща взимате.. нямам думи просто.

09-02-2011, 01:02
Защо всички питат за менструалните болки, а никой за овулационните. Вмомента имам чувството, че яйчниците ми ще се пръснат и никой не може да ми помогне :-o

kalpazanka
09-02-2011, 08:53
^Ами може би защото овулацията им е безболезнена/прагът им на болка е по-висок. Поне при мен дискомфортът е поносим /дори не казвам болка/. Старая се в този период да не вдигам тежко и избягвам да се къпя с много топла вода.

sapphire5
09-02-2011, 11:01
но шпа, когато болката е по-малка /струва някъде към 3лв/, а когато е по силна -спазмалгон. :)

_InSaNe_
09-08-2011, 10:01
спазмалгон или когато наистина ама наистина много ме боли пия и по някой аулин... ама попринцип гледам да търпя и да не пия хапчета

Grell
09-08-2011, 10:26
Не е болка за умиране.. не се тъпчи с хапчета. Друг път.
На теб случвало ли ти се е да не можеш да мърдаш от болка?
Изобщо да не можеш да правиш нищо от болка?
Съмнявам се...
Принципно не ходя по 2-3 дена на училище, защото болките са супер силните при мен.
Пия Но шпа, но без особен ефект.
Мисля да си взема спазмалгон да видя дали той ще ми подейства.

granger
09-08-2011, 10:49
Не знам,едва ли съм само аз,но при мен спазмалгон, но шпа , нурофени и разни не помагат. Боли си ме всички 5-6 дни, но първите два не мога да ходя понякога,просто го крам по-тежко .Не исках да се блъскам с лекарства,амаа няма как просто, първите 2 дни не се търпи,просто се превивам от болки-пия си аулина и това е.След това от третия ден се търпи и не се тровя!

muhtesemfan
09-08-2011, 13:50
Не е болка за умиране.. не се тъпчи с хапчета. Друг път.
На теб случвало ли ти се е да не можеш да мърдаш от болка?
Изобщо да не можеш да правиш нищо от болка?
Съмнявам се...
Принципно не ходя по 2-3 дена на училище, защото болките са супер силните при мен.
Пия Но шпа, но без особен ефект.
Мисля да си взема спазмалгон да видя дали той ще ми подейства.

Не е болка за умиране??!!Как няма да е?Ако при теб,не е-при някои хора е! :? Например аз не можех да стана от леглото,като стана,направо щях да припадна,не можех да си седя на краката :o
П.П:пия "Аулин" и до 30 мин.,ми минава :)

SunnyBrown
09-09-2011, 01:01
Пробвах абсолютно всички болкоуспокоителни, които ми дойдоха на ум. Нурофен, Но шпа, Спазмалгон (от който после ми стана много зле).
И аз съм от тези умиращите от болки, но доскоро не пиех нищо, щото така или иначе не помагаше.
Но открих магическото решение - мастика.
Сега ще си речете, че съм най-големия пияница, обаче отвратната мастика наистина помага. Обмислям да си купя анасон от аптеката (въпреки че силно се съмнявам да е по-малко гадно от мастиката).
Помага много, наистина!

виното също помага 8-) една чаша червено вино и след 1 час сеедно нищо не ми е имало :)