PDA

View Full Version : как да убедя майка...



drago0
08-18-2011, 21:06
Здравейте.. сега ще съм 9кл., миналата година влязох в механото в града ми, след 7кл., обаче там е пълен ужас.. не веднъж щяха да ме изключат, мислят се за ебати 'елитното' училище, а в нашата паралелка има човек с 19бал (минималния, демек само 3ки) и 1 свободно място.. тфа става дума за "елитна" паралелка.. пълно е само с цигани и турци, не че имам нещо против тях, ама се делят на групи и в дск само турска реч чуваш, сигорно до 12кл. ако изтрая ще науча турския.. та искам да се преместя в селското или автото, не че там не е същото, ако не и по-зле, ама там поне ще изляза в по висок успех, и няма да ходя редовно на училище, в момента един съсед 92 набор, завърши автото и изкара 4.90 по бг матурата и 4.60 по анг., и си влези в университет в Варна, а от Механото, колко не ги взеха.. то не че и от автото няма дето не са ги взели, ама са горе доло на едно ниво училищата, пък поне нема ходя на даскало..
Та как да навия майка да ме премести....

zenzatsionen
08-18-2011, 21:20
Няма нужда да я "навиваш" просто поговори с нея...започни така"Ами...мамо,искам да ти кажа нещо,ами нали...аз съм в онова училище и там всички са много различни...немога да се впиша там...всички са или цигани или турци...моля те...разбери ме...просто немога да остана там...моля те...искам да ме преместиш..."Е не е нужно точно таа...но при мен би подействало...Успех!

drago0
08-18-2011, 21:22
Няма нужда да я "навиваш" просто поговори с нея...започни така"Ами...мамо,искам да ти кажа нещо,ами нали...аз съм в онова училище и там всички са много различни...немога да се впиша там...всички са или цигани или турци...моля те...разбери ме...просто немога да остана там...моля те...искам да ме преместиш..."Е не е нужно точно таа...но при мен би подействало...Успех!И нейният отговор: "Е щото в автото или селското не са цигани и турци, даже и повече от колкото в механото" :D

zenzatsionen
08-18-2011, 21:23
"Да но там се вписвам по добре" :wink:

drago0
08-18-2011, 21:27
"Да но там се вписвам по добре" :wink:Не бих го казал това... :lol:

Chacho
08-18-2011, 21:55
Обясни и, че имаш по-големи шансове за университет и ще ти се отрази добре на бъдещето. Кажи и къде планираш да кандидатстваш, как би ти помогнало в другото училище и защо в това няма да се получи.

ПС: 4-ки на матурите не са добри оценки и, ако мислиш и ти за нещо повече, готви се самостоятелно.

jeezloxxy
08-18-2011, 22:05
"Да но там се вписвам по добре" :wink:Не бих го казал това... :lol:

Ем не го казвай и си стой там.
Трудно е у село...

SmilezZz
08-19-2011, 08:52
- Ти ако си тъп и в най- "елитното" училище да влезеш, ще си останеш такъв. Не ти е виновен училището - явно си направил нещо,че няколко пъти да си бил на ръба на изключването.
- Относно майка ти: поговори с нея. Обясни й защо искаш да се преместиш. И така.

JustBelieve
08-19-2011, 10:10
Тъпи турски фесове !

zarzamora
08-19-2011, 11:26
Автора, я пак повтори, че нещо не ми стана много ясно.
1. Пишеш, че искаш висок успех.
2. В другото училище било по-добре, щото нямало да ходиш редовно.
Мда, недей да ходиш изобщо и ще станеш професор... :lol:

mechetyy
08-19-2011, 11:37
просто кажи цялата истина за вашият клас и за училището че не толкова елитно и е неискаш да учиш там гледай да я убедиш защото бъдеш ли 10 клас пак в същото училище нямаш право да се местишcyan][/size]

Colouring
08-19-2011, 12:03
Кажи на майка си,че не ти харесва обстановката там,че не харесваш хората и че мислиш,че не можеш да се развиеш на такова място.. и че ще е по-добре за теб,ако се преместиш.Майка ти трябва да направи това,което е най-добре за теб и за образованието ти.

zero
08-19-2011, 17:17
Здравейте.. сега ще съм 9кл., миналата година влязох в механото в града ми, след 7кл., обаче там е пълен ужас.. не веднъж щяха да ме изключат, мислят се за ебати 'елитното' училище, а в нашата паралелка има човек с 19бал (минималния, демек само 3ки) и 1 свободно място.. тфа става дума за "елитна" паралелка.. пълно е само с цигани и турци, не че имам нещо против тях, ама се делят на групи и в дск само турска реч чуваш, сигорно до 12кл. ако изтрая ще науча турския.. та искам да се преместя в селското или автото, не че там не е същото, ако не и по-зле, ама там поне ще изляза в по висок успех, и няма да ходя редовно на училище, в момента един съсед 92 набор, завърши автото и изкара 4.90 по бг матурата и 4.60 по анг., и си влези в университет в Варна, а от Механото, колко не ги взеха.. то не че и от автото няма дето не са ги взели, ама са горе доло на едно ниво училищата, пък поне нема ходя на даскало..
Та как да навия майка да ме премести....
Недей човече ! В родният ми град механото също не е елитно училище и влизат самоо кавали, но автото ии механизацията сааа просто - отврат ...
Познавам доста хора влезли за висок успех в такова училище с цел 12 клас да имат само 6тици, но и те пропаднаха :|||
А бъди сигурен тоз дето е влязъл да учии в университет много скоро ще го изхвърлят от там ;) Знам за какво става въпрос, поне в механото ще те научат поне на мерните единици :lol: :lol: :lol:
Да не те мързи да учиш човече


Проблема на сегашното образование не е, че не се преподават добре уроците, не е и заради това дето не се учат !
Проблема идва в това, че не могат да разпалят интересът ти към наука.
Физиката например е страшна наука - спор няма, нооо трябваше да я уча насила, защото навремето не ми беше обяснено, че първата производна е скоростта, втората ускорението, къде намира приложение закона за запазване на импулса, на енергията :(
Учех някакви буквички по цял ден е файда си е след като разбереш за какво служат - отново да ги прочетеш, но този път с цялото си съзнание, ноо като веднъж намразиш науката - просто нямаш желание за работа да стигнеш до едно върховно ниво ...
Па, че и ние сме мързеливи - мързеливи сме, нооо това не е в основата на проГлема ;]

kyon
08-19-2011, 17:34
Кажи и че тези хора не ти допадат и не издържаш в училище.
".. чак ми се иска да не влизам в училище." - това ще я жегне.