PDA

View Full Version : Препоръчайте ми телефон!!! (спешно!)



JustForFun
08-18-2011, 21:18
Здравейте. Търся си телефон, до 500-600 лв, с тъч скриин, повечко памет (до 16gb ,повече не ми трябва) Не искам втора употреба и т.н... Да има добра камера.. Разглеждах, но този който аз харесах има памет 158 мегабита... знам че може да му сложа карта с памет, ноо все пак..
И също така имам един въпрос :
http://go.aukro.bg/vzemete-izgodno-tphone4-3-5-2sim-tv-wifi-i1736996382.html
Може ли някой да ми обясни, защо този айфон 4 е толкова евтин - 160 лв?? Да не е някакъв китайски ли, краден ли е ...??? не че вие можете да разберете това, но някой по-компетентен да ме светне :o виждам, че не е отбелязано колко е паметта на айфона.. иии така като гледам коментарите за продавача, изглежда че е много коректен. Но понеже не разбирам много от тези неща, искам да разбера защо попринцип айфона си е по 1200 лв а този го продава за 160???????
Ако ми отговорите по-бързо, ще съм ви благодарна ;-)

WhereIsMyMind
08-18-2011, 21:41
защото е реплика(менте) и няма нищо общо с истинския..ако ще си взимаш телефон моя съвет е да бъде оригинален защото много ще се прецакаш с тоя китайски боклук! вземи си някоя нокийка или сони ериксонче :)

blahblaah
08-18-2011, 21:45
реплика е този I-phone ... повечето, даже не съм сигурна дали не са всички, които са с 2 сим карти са китайски реплики и на пръв поглед са перфектни, аз също за малко да се излъжа да си купя преди време защото си викам уау толкова малко пари пък си има всичко, но после се поразрових из форуми и разбрах че за нищо не стават така че да не се излъжеш, аз не съм се интересувала от най най последните телефони, така че не мога да те посъветвам по конкретно, аз съм с нокиа н8-00 и съм изключително доволна, предполагам че можеш да я вземеш за тея и по малко пари с някакъв договор ...

Requisition
08-18-2011, 21:48
Това (http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2214/) според мен е страхотен телефон за тези пари. Може да не е с двуядрен на незнам си колко мандахерца процесор, но пък надали за теб това има значение. Относно айфона - този е реплика, произведена в някой забутан китайски гараж, която ще се скапе на 2-рия ден и няма нищо общо с оригинала.

NomNomNom
08-18-2011, 21:51
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2094/nokia-c6-01
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2037/nokia-c6
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2110/nokia-c5-03
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2065/nokia-x6-8gb
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2269/sony-ericsson-xperia-mini-pro
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2268/sony-ericsson-xperia-mini
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/1964/sony-ericsson-vivaz
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/1983/sony-ericsson-vivaz-pro
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/1985/sony-ericsson-xperia-x10-mini-pro
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/1984/sony-ericsson-xperia-x10-mini
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/1922/sony-ericsson-xperia-x10
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/1835/sony-ericsson-aino
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2205/htc-wildfire-s

UNITED2
08-18-2011, 21:55
Само не си взимай нокиа,много са зле наистина.. Поне на фона на телефоните,които имат сега нокиа са много назад и не си струва освен можеби N8 ... Имам ОГРОМЕН опит с телефоните,както съм тръгнал от най евтиния и скапан телефон така съм стигал и до iPhone ,нокии,мотороли,самсунг,сон и ериксон, всичко...
За сега съм най доволен от iphone ама не ти стигат парите за нов а ти не искаш втора употреба :)
И мен ме е яд,че си го продадох сега съм с Motorola milestone та,както и да е.. Вземи си Samsung wave те са добри особено за момиче а и цената ще те устрои :)

Requisition
08-18-2011, 21:59
НИКОГА недей се набутва с нокиа, а бе изобщо не купувай телефон със симбиан(казвам ти от личен опит, ядовете са много). Според мен нео-то е правилния избор в случая. Ако имаше към 800 лева вече можеше да намажеш някое заключено айфонче. :)

NomNomNom
08-18-2011, 21:59
На твое място щях да дам повече пари за новите експерии, с андроид са и процесор 1гхц, за още повече - HTC . Няма смисъл от айфон.

Requisition
08-18-2011, 22:04
iPhone>ALL
kthxbai

Nam3less3
08-19-2011, 01:33
Sony Ericcson XPERIA Neo е най-добрия като цена/функционалност. Не ти трябва айфон нито нокиа, андроид е за всеки и няма да имаш проблеми и ограничения с него, нито ще трябва да го джейлбрейкваш както айфона и т.н.

UNITED2
08-19-2011, 01:37
Да бе,в момента съм с Андроид 2.3,бива си го но пред iOS не струва нищо...
Айфона беше с толкова приятен интерфейс,толкова бърз (не,че андроида е бавен) толкова приложения ( и при Андроид не са малко ) толкова хубави игри (и при андроид има някои) толкова добър дисплей ...
Искам си го паак :(
Само,който е имал iPhone знае какво бижу е той и преди него всичко бледнее,а след него ти се иска да се застреляш задето си го махнал :D
Купи си iPhone дори и да е 2-ра употреба !!! :grin:
Дано никой не забеляза,колко жалък изглежда андроида със сравненията,които му направих.. :oops:

Nam3less3
08-19-2011, 01:51
Да бе,в момента съм с Андроид 2.3,бива си го но пред iOS не струва нищо...
Айфона беше с толкова приятен интерфейс,толкова бърз (не,че андроида е бавен) толкова приложения ( и при Андроид не са малко ) толкова хубави игри (и при андроид има някои) толкова добър дисплей ...
Искам си го паак :(
Само,който е имал iPhone знае какво бижу е той и преди него всичко бледнее,а след него ти се иска да се застреляш задето си го махнал :D
Купи си iPhone дори и да е 2-ра употреба !!! :grin:
Дано никой не забеляза,колко жалък изглежда андроида със сравненията,които му направих.. :oops:Аз пък бях с айфон 4 но го махнах след 1 седмица заради галакси с 2. Галакси С 2 има също приятен интерфейс(има такива неща като 7 начални екрана с мн уиджети, живи уолпейпъри, тъй че интерефейса му е по-хубав, а и може с 1 клик да го смениш целия), по-бърз беше от айфона откъдето и да го погледнеш(все пак най-бързия телефон в света), относно приложенията и игрите всичките до 1 му тръгват без проблем(макар че за айфон има повечко като брой), игрите почти всичките ги има и играя онлайн с други айфонаджии, дисплея е къде къде по-добър от тоя на айфона(супер амолед плюс е номер 1 в света като дисплей), та айфона е скучен, ограничен, без много опции и възможности(а не ща да го джейлбрейквам), галаксито с андроида е най-фунцкионалното устройство пълно с всякви нови технологии които ги няма при айфона.
Xperia Neo също е добър, макар че не е като галаксито, та ви препоръчвам само андроид, ултимативната ОС, докато на айфона ОС-а си има твърде много недвусмилици. Андроид е за всеки, почти няма недоволни от него.
А ако някой има айфон 4, да го продава, да вземе малко пари и да си купи галакси с 2, най-добрия смартфон в света, с най-добрия дисплей(и то не малък както е на айфона), най-добрата full hd камера, най-бързия, най-функционалния и т.н. А бъдещето е в Андроид.
Докато на айфона браузъра не мога да подкарам половината флаш клипчета, от браузъра на галаксито директно гледам full hd 1080p клипове от който и да се сайт :D

UNITED2
08-19-2011, 02:09
Да бе,в момента съм с Андроид 2.3,бива си го но пред iOS не струва нищо...
Айфона беше с толкова приятен интерфейс,толкова бърз (не,че андроида е бавен) толкова приложения ( и при Андроид не са малко ) толкова хубави игри (и при андроид има някои) толкова добър дисплей ...
Искам си го паак :(
Само,който е имал iPhone знае какво бижу е той и преди него всичко бледнее,а след него ти се иска да се застреляш задето си го махнал :D
Купи си iPhone дори и да е 2-ра употреба !!! :grin:
Дано никой не забеляза,колко жалък изглежда андроида със сравненията,които му направих.. :oops:Аз пък бях с айфон 4 но го махнах след 1 седмица заради галакси с 2. Галакси С 2 има също приятен интерфейс(има такива неща като 7 начални екрана с мн уиджети, живи уолпейпъри, тъй че интерефейса му е по-хубав, а и може с 1 клик да го смениш целия), по-бърз беше от айфона откъдето и да го погледнеш(все пак най-бързия телефон в света), относно приложенията и игрите всичките до 1 му тръгват без проблем(макар че за айфон има повечко като брой), игрите почти всичките ги има и играя онлайн с други айфонаджии, дисплея е къде къде по-добър от тоя на айфона(супер амолед плюс е номер 1 в света като дисплей), та айфона е скучен, ограничен, без много опции и възможности(а не ща да го джейлбрейквам), галаксито с андроида е най-фунцкионалното устройство пълно с всякви нови технологии които ги няма при айфона.
Xperia Neo също е добър, макар че не е като галаксито, та ви препоръчвам само андроид, ултимативната ОС, докато на айфона ОС-а си има твърде много недвусмилици. Андроид е за всеки, почти няма недоволни от него.
А ако някой има айфон 4, да го продава, да вземе малко пари и да си купи галакси с 2, най-добрия смартфон в света, с най-добрия дисплей(и то не малък както е на айфона), най-добрата full hd камера, най-бързия, най-функционалния и т.н. А бъдещето е в Андроид.
Докато на айфона браузъра не мога да подкарам половината флаш клипчета, от браузъра на галаксито директно гледам full hd 1080p клипове от който и да се сайт :D
Ааа така няма да се разберем 8)
Сравняваш ми iPhone 4 с Galaxy S II моля ти се,не съм тъп.. :D
iPhone 4 и Galaxsy S са конкуренция,когато излезе iPhone 5 тогава сравняваме двойката с него и ще си говорим за камери,дисплеи,интерфейси и щуротии 8)
Първо Super amoled + е най добрия дисплей в света според... ТЕБ ?
Ретина е къде,къде по изчистен с тази резолюция направо цепи мрака,да super amoled + е по ярък в това няма спор но да сложиш стандартна резолюция за по малки екрани на това ЕКРАНИЩЕ си е направо гавра !
НО ето,че и аз правя твоята грешка,когато излезе iPhone 5 ще ги сравняваме... :)
Кой ти каза,че бъдещето е в Андроид ? :D Бъдещето НЕ Е в симбиан и WP7 това значи,че Е в iOS и Андроид,и двете ОС се развиват шеметно и са много успешни,като за сега iOS е по развита ОТ КЪМ ПРИЛОЖЕНИЯ !
Да интерфейса при андроид е с много повече възможности но тук става въпрос за вкус,на мен ми е писнало от разхвърлените интерфейси на SAMSUNG ( имах WAVE II ) Sony Ericsson и т.н
iPhone ме кефи именно заради изчистения си интерфейс а ако искаш разхвърлен има сумати начини за модернизиране :)
Да,галакси S II е най бързия телефон в света,но на път е iPhone 5 :D
Да не забравяме,че iPhone 4 е телефон от 2010 и производителността му си е достатъчно голяма,докато GALAXY S II е от тази година и то от преди няколко месеца :)
И какво,като е най бързия телефон в света,като има по малко игри и приложения от,колкото iPhone ? Може iPhone да не е най бързия но игрите,които се правят са специално оптимизирани за него и си вървят перфектно повече са от колкото за андроид,така де,питам те какъв е смисъла от това да имаш най бързия телефон в света,който има същите та и по малко екстри от по бавен от него ? :shock:
[ Никой да не ме разбира погрешно,GALAXY S II е невероятна машина,най добрата на пазара в МОМЕНТА от устройствата с Android ]

Nam3less3
08-19-2011, 02:25
Айфон разчита на това да е семпъл и оптимизиран, докато андроид разчита на функционалност и фрагментация. Заради това последното, безброй производители правят безброй телефони с андроид, всеки с различен хардуер и софтуер върху андроида, което е огромен проблем за авторите на приложения. А и Андроид Маркет не е като Апп Сторе всичко да е платено, за това и печелят по-малко пари, за това все още андроид е зад айфон по брой на приложенията и игрите. Но в момента имам 30 заглавия на gameloft, и да ти кажа, ми стигат.
А айфон 4 е също много скъп, както е и галакси с 2, щом е толкова скъп, значи желае да се конкурира с него. Иначе другата причина да е скъп е, че е единственото устройство с айос и излиза по 1 на година, т.е. са монополисти в собствената си ОС и могат да поддържат висока цена.
Единственото, което ми харесва в айфона повече от галаксито(т.е. в айос повече от андроид), е че ги има всички игри(докато за андроид още някой не са излезнали), но андроид си има други предимства, които компенсират.
А Супер АМОЛЕД има най-много предимства и най-малко недостатъци като дисплей, чисто технически е по-добрия, а и според самите хора(и самите потребители на айфон) е по-добрия и красивия. Просто ЛСД-то не може да се сравнява с АМОЛЕД, освен ако в айфон 5 няма някакъв извънземен дисплей, не могат да се конкурират с него.
И последните 5 човека които видях с айфон 4, след като ги сравнихме при равни условия дисплейте, признаха, че на галаксито е къде къде по-хубав.

UNITED2
08-19-2011, 02:34
Айфон разчита на това да е семпъл и оптимизиран, докато андроид разчита на функционалност и фрагментация. Заради това последното, безброй производители правят безброй телефони с андроид, всеки с различен хардуер и софтуер върху андроида, което е огромен проблем за авторите на приложения. А и Андроид Маркет не е като Апп Сторе всичко да е платено, за това и печелят по-малко пари, за това все още андроид е зад айфон по брой на приложенията и игрите. Но в момента имам 30 заглавия на gameloft, и да ти кажа, ми стигат.
А айфон 4 е също много скъп, както е и галакси с 2, щом е толкова скъп, значи желае да се конкурира с него. Иначе другата причина да е скъп е, че е единственото устройство с айос и излиза по 1 на година, т.е. са монополисти в собствената си ОС и могат да поддържат висока цена.
Единственото, което ми харесва в айфона повече от галаксито(т.е. в айос повече от андроид), е че ги има всички игри(докато за андроид още някой не са излезнали), но андроид си има други предимства, които компенсират.
А Супер АМОЛЕД има най-много предимства и най-малко недостатъци като дисплей, чисто технически е по-добрия, а и според самите хора(и самите потребители на айфон) е по-добрия и красивия. Просто ЛСД-то не може да се сравнява с АМОЛЕД, освен ако в айфон 5 няма някакъв извънземен дисплей, не могат да се конкурират с него.
И последните 5 човека които видях с айфон 4, след като ги сравнихме при равни условия дисплейте, признаха, че на галаксито е къде къде по-хубав.
По хубав от гледна точка на яркостта !
Резолюцията му е много ниска за такъв голям дисплей,докато при iPhone 4 резолюцията е ненормално висока и дисплея е просто кристален !!!
Къде пък в App store всичко е платено ? Има толкова стойностни безплатни приложения...
Докато всичко безплатно в Андроид е боклук,някакви авторски приложения от деца дето са си играли да ги правят,всичко стойностно е платено... :?
iPhone 4 е скъп защото си заслужава парите,от миналата година до сега си държи цена и все още се продава,като топъл хляб какъв е смисала от намаляне на цената ? Докато всички останали видове телефони след премиерата и започват да спадат с цените (не казвам,че ме устройва телефоните да са скъпи,изтъквам причини просто ) .
Не знам,кои са предимствата на АНДРОИД,които компенсират липсата на игри и ги няма във iPhone ...

Nam3less3
08-19-2011, 02:40
По хубав от гледна точка на яркостта !
Резолюцията му е много ниска за такъв голям дисплей,докато при iPhone 4 резолюцията е ненормално висока и дисплея е просто кристален !!!
Къде пък в App store всичко е платено ? Има толкова стойностни безплатни приложения...
Докато всичко безплатно в Андроид е боклук,някакви авторски приложения от деца дето са си играли да ги правят,всичко стойностно е платено... :?
iPhone 4 е скъп защото си заслужава парите,от миналата година до сега си държи цена и все още се продава,като топъл хляб какъв е смисала от намаляне на цената ? Докато всички останали видове телефони след премиерата и започват да спадат с цените (не казвам,че ме устройва телефоните да са скъпи,изтъквам причини просто ) .
Не знам,кои са предимствата на АНДРОИД,които компенсират липсата на игри и ги няма във iPhone ...Не само яркостта, ами контраста, ъгли на виждане, работене при слънчева светлина, дълбочината на черното, АМОЛЕД дисплейте са идеални за телефони, докато ЛСД-тата са по-скоро за монитори. Не случайно Самсунг направиха революция с тях и толкова много хора ги искат.
Да, резолюцията е единствения проблем, но приготви се за новия нексус от самсунг с новата версия на андроид(която работи без бутони изобщо, т.е. целия телефон отпреде ще е само дисплей), и с екран Super AMOLED PLUS HD - супер амолед с резолюция 1280x720, какво ще кажеш за това :D
При Андроид си има всякакви приложения, и хубави, и лоши, и има безброй добри и безплатни, а платените за да си ги сложиш просто теглиш апк-то от нета, а не трябва да джейлбрейкваш и т.н.
При Андроид падат цените, щото през 3 месеца излизат по-добри и по-добри модели, а айфон има 1 на 1 година.
А ето ти едно предимство компенсиращо липсата на всички игри - телефона ти може да е с по-голям дисплей, а не с малкия 3.5 инчов :D
А и може да си купиш телефон със супер амолед, на който игрите изглеждат по-красиво.

UNITED2
08-19-2011, 02:46
По хубав от гледна точка на яркостта !
Резолюцията му е много ниска за такъв голям дисплей,докато при iPhone 4 резолюцията е ненормално висока и дисплея е просто кристален !!!
Къде пък в App store всичко е платено ? Има толкова стойностни безплатни приложения...
Докато всичко безплатно в Андроид е боклук,някакви авторски приложения от деца дето са си играли да ги правят,всичко стойностно е платено... :?
iPhone 4 е скъп защото си заслужава парите,от миналата година до сега си държи цена и все още се продава,като топъл хляб какъв е смисала от намаляне на цената ? Докато всички останали видове телефони след премиерата и започват да спадат с цените (не казвам,че ме устройва телефоните да са скъпи,изтъквам причини просто ) .
Не знам,кои са предимствата на АНДРОИД,които компенсират липсата на игри и ги няма във iPhone ...Не само яркостта, ами контраста, ъгли на виждане, работене при слънчева светлина, дълбочината на черното, АМОЛЕД дисплейте са идеални за телефони, докато ЛСД-тата са по-скоро за монитори. Не случайно Самсунг направиха революция с тях и толкова много хора ги искат.
Да, резолюцията е единствения проблем, но приготви се за новия нексус от самсунг с новата версия на андроид(която работи без бутони изобщо, т.е. целия телефон отпреде ще е само дисплей), и с екран Super AMOLED PLUS HD - супер амолед с резолюция 1280x720, какво ще кажеш за това :D
При Андроид си има всякакви приложения, и хубави, и лоши, и има безброй добри и безплатни, а платените за да си ги сложиш просто теглиш апк-то от нета, а не трябва да джейлбрейкваш и т.н.
При Андроид падат цените, щото през 3 месеца излизат по-добри и по-добри модели, а айфон има 1 на 1 година.
А ето ти едно предимство компенсиращо липсата на всички игри - телефона ти може да е с по-голям дисплей, а не с малкия 3.5 инчов :D
А и може да си купиш телефон със супер амолед, на който игрите изглеждат по-красиво.
Да,игрите ще изглеждат по ЦВЕТНО но по красиво с малка резолюция ще изглеждат наръбени,докато с голяма изглеждат изваяни аз на това му викам красота 8)
И iPhone 5 се говори,че ще е само дисплей без никакви бутони,мен това не ме устройва не знам.. :D
Признавам,че това е вече адското такъв дисплей с такава резолюция леле мале.. :D Ама пък на път е iPhone 5 8) :lol:
Не знам човек,истината е,че всичко опира до вкуса на човека и това,кое него повече го кефи... Просто за мен интерфейса и вътре и вънка на iPhone е перфектен,приложенията са перфектни,дисплея е перфектен !
Абе не сте ли чували,че "никой не е перфектен докато не се влюбиш в него" :D подобно е и при телефоните,просто си харесваш един и за теб си е перфектен,това е !
Има много момичета с по хубави тела от моите,прави,руси,къси коси обаче аз съм си влюбен в моето и за мен то е перфектно,това е !
:D
А и от кога 3.5 инчовите екрани при телефоните станаха малки ? :shock: Това че телефоните започнаха да приличат на таблети си е друг въпрос.. 8)

Nam3less3
08-19-2011, 02:51
Да,игрите ще изглеждат по ЦВЕТНО но по красиво с малка резолюция ще изглеждат наръбени,докато с голяма изглеждат изваяни аз на това му викам красота 8)
И iPhone 5 се говори,че ще е само дисплей без никакви бутони,мен това не ме устройва не знам.. :D
Признавам,че това е вече адското такъв дисплей с такава резолюция леле мале.. :D Ама пък на път е iPhone 5 8) :lol:
Не знам човек,истината е,че всичко опира до вкуса на човек и това,кое него повече го кефи... Просто за мен интерфейса и вътре и вънка на iPhone е перфектен,приложенията са перфектни,дисплея е перфектен !
Абе не сте ли чували,че "никой не е перфектен докато не се влюбиш в него" :D подобно е и при телефоните,просто си харесваш един и за теб си е перфектен,това е !
Има много момичета с по хубави тела от моите,прави,руси,къси коси обаче аз съм си влюбен в моето и за мен то е перфектно,това е !
:DТъй е, и аз съм влюбен в андроид и по-специално в галакси с 2 :D
Иначе тая нова версия на андроид и на мене не ми харесва да е без бутони, хубаво че галаксито ми има, та като излезе ъпдейта, ще мога и с бутоните да управлявам. Единственото което ми липсва при галаксито е по-висока резолюция, ама чак октомври/ноември като излиза айфон 5 от самсунг ще пуснат тоя нексус(все едно галакси с 2 ама с хд резолюция и новия андроид). А за айфон 5 мисля, че ще има 4 инчов екран, 8мп фулл хд камера, и пак ще си има бутон отпред със зона около него която да реагира на жестове.

UNITED2
08-19-2011, 02:57
Да,нормално е да ти липсва резолюция,все пак дисплея е 3.7" но,както ти казваш ще го оправят :)
Колкото до iPhone 5,едва ли ще е с 4" инчов екран,Apple обичат да го карат бавно и едва ли от 3.5 ще скочат направо на 4" екран,можеби с iPhone 6 :D
По скоро ще е 3.7",говори се,че може да е 3D (което според мен си е само допълнителна гъзарийка итс но биг диъл )
Да,най вероятно ще е с 8 MPx камера и ще е още по тънък ( конкуренцията е доста напред в това отношение и няма да позволят да са по назад въпреки,че за мен прекалено тънък телефон не е много удобно особено,когато е тънък и голям)
Бутон май няма да има и ще се управлява само с жестове,но то ще си покаже :)
При всички случаи ще се налага конкуренцията да го гони,със сигурност ще го стигне но тогава ще е време за iPhone 6 и пак започва кръговрата :D

Nam3less3
08-19-2011, 02:59
Да,нормално е да ти липсва резолюция,все пак дисплея е 3.7" но,както ти казваш ще го оправят :)
Колкото до iPhone 5,едва ли ще е с 4" инчов екран,Apple обичат да го карат бавно и едва ли от 3.5 ще скочат направо на 4" екран,можеби с iPhone 6 :D
По скоро ще е 3.7",говори се,че може да е 3D (което според мен си е само допълнителна гъзарийка итс но биг диъл )
Да,най вероятно ще е с 8 MPx камера и ще е още по тънък ( конкуренцията е доста напред в това отношение и няма да позволят да са по назад въпреки,че за мен прекалено тънък телефон не е много удобно особено,когато е тънък и голям)
Бутон май няма да има и ще се управлява само с жестове,но то ще си покаже :)
При всички случаи ще се налага конкуренцията да го гони,със сигурност ще го стигне но тогава ще е време за iPhone 6 и пак започва кръговрата :DНека да има конкуренция, иначе не съм с 3.7 инча, объркал си се, галакси с 2 е с 4.3 инча :D И е най-тънкия смартфон да, вече все по-тънки ги правят, направо не се усеща в джоба :D

UNITED2
08-19-2011, 03:04
Да,нормално е да ти липсва резолюция,все пак дисплея е 3.7" но,както ти казваш ще го оправят :)
Колкото до iPhone 5,едва ли ще е с 4" инчов екран,Apple обичат да го карат бавно и едва ли от 3.5 ще скочат направо на 4" екран,можеби с iPhone 6 :D
По скоро ще е 3.7",говори се,че може да е 3D (което според мен си е само допълнителна гъзарийка итс но биг диъл )
Да,най вероятно ще е с 8 MPx камера и ще е още по тънък ( конкуренцията е доста напред в това отношение и няма да позволят да са по назад въпреки,че за мен прекалено тънък телефон не е много удобно особено,когато е тънък и голям)
Бутон май няма да има и ще се управлява само с жестове,но то ще си покаже :)
При всички случаи ще се налага конкуренцията да го гони,със сигурност ще го стигне но тогава ще е време за iPhone 6 и пак започва кръговрата :DНека да има конкуренция, иначе не съм с 3.7 инча, объркал си се, галакси с 2 е с 4.3 инча :D И е най-тънкия смартфон да, вече все по-тънки ги правят, направо не се усеща в джоба :D
Да вярно,че си с 4.3 инча ами още по зле... :D
Аз съм с 3.7" :D
Не знам за к'во ги правят толкова тънки... какъв е смисъла ? 8-)

JustForFun
08-19-2011, 10:10
Мерси мноооооооооого за помощта . Той баща ми ме съветваше да си взема нокия, брат ми има и е доволен, но на мен просто не ми харесва... Мечтая си за айфон (бял ..............) Ще разпитам тук- там да видим колко струва.. В крайна сметка значи ми препоръчвате след айфона Samsung galaxy S ??? Aко може някъде точен линк да ми дадете към него , защото нищо не намирам. А иначе какво е това андроид (когато става думи за телефони и марки аз съм направо инвалид :-D )
Знам че задавам тъпи въпроси, но просто не съм компетентна, а така като гледам вие можете да ме посъветвате.

UNITED2
08-19-2011, 10:24
Samsung galaxy S си е чисто момчешки телефон :)
Истинските му екстри се преоткриват с много работа,инсталиране на модове,разни ромове... Не е за момиче :)
Докато айфона освен,че на външен вид е подходящ за момиче така и интерфейса му е приятен,чист и лесен за употреба и не се изисква голяма философия за да си инсталираш приложение,свалиш файл,стартираш приложение :)
Вземи си Айфон,GALAXY S е ненормално як телефон но не виждам,как ще се справи с него момиче а и за какво би трябвал на момиче :D

JustForFun
08-19-2011, 10:32
Аз държа да има яка камера :-D И не ми препоръчвайте от тея дето имат qwerty клавиатура, не искам тухли.. А иначе тоя самсунг прилича на айфона.. а аз искам и да е бял телефона ми, така че предлагайте такива.. а иначе Sony Ericcson XPERIA Neo http://ioomobile.com/iooimages/Momax%20i%20Case%20Pro%20for%20Sony%20Ericsson%20X peria%20Neo%20MT15i%20%20-%20White%20edge+T.%20White%2001.jpg нещо не мее кефи задната част на телефона..
а какви са тея андроити iOS и т.н. ??? :-D
Пък иначе айфона не знам къде мога да го намеря за 500-600 лв??? И ако може да ми разясните каква е разликата между айфон 4 , айфон 3 и айфон 2? Ясно ми е , че айфона все пак си е най- новия от всички е най-хубав, а и видях че айфон 2 няма нито светкавица, нито радио , gps и игри ... Затова главно се интересувам за айфон 3- доволни ли сте, добър ли е???

UNITED2
08-19-2011, 10:42
Аз държа да има яка камера :-D И не ми препоръчвайте от тея дето имат qwerty клавиатура, не искам тухли.. А иначе тоя самсунг прилича на айфона.. а аз искам и да е бял телефона ми, така че предлагайте такива.. а иначе Sony Ericcson XPERIA Neo http://ioomobile.com/iooimages/Momax%20i%20Case%20Pro%20for%20Sony%20Ericsson%20X peria%20Neo%20MT15i%20%20-%20White%20edge+T.%20White%2001.jpg нещо не мее кефи задната част на телефона..
а какви са тея андроити iOS и т.н. ??? :-D
Пък иначе айфона не знам къде мога да го намеря за 500-600 лв??? И ако може да ми разясните каква е разликата между айфон 4 , айфон 3 и айфон 2? Ясно ми е , че айфона все пак си е най- новия от всички е най-хубав, а и видях че айфон 2 няма нито светкавица, нито радио , gps и игри ... Затова главно се интересувам за айфон 3- доволни ли сте, добър ли е???
Айфон за момиче,което си няма понятие от мобилни операционни системи е добро попадение ;) Има предостатъчно игри и приложения за него така,че си го вземи :)
Колкото до xperia има много видове xperia,xperia x10,xperia ark,xperia neo,xperia mini,xperia mini pro и т.н :)
iOS и Android са операционни системи,мобилни операционни системи,като за всяка отделно се създават приложения,екстри и т.н
iPhone 4 до 600 лева можеш да намериш 2-ра употреба но те изглеждат почти,като неупотребявани аз лично ако ще си взимам ще си спестя 600 лева и ще си го взема втора употреба :)
Бял ще ти дойде малко скъпичко а и се намират по рядко ...
iPhone 3G S (SPEED) е най добрия вариант за теб,има го и в бял вариант пак можеш да си го набараш на добра оферта :)
Щом нямаш и най общите понятия за тези телефони защо изобщо ги искаш ? Има много по красиви и по прости телефони,като за момиче :D

Nam3less3
08-19-2011, 10:44
Ако искаш яка камера, 3гс няма да помогне.

JustForFun
08-19-2011, 10:49
Не умея да избирам телефони, но иначе като имам, боравя добре с тях. Брат ми има nokia xpress music 5800 , и мисля че е хубав, не знам защо не сте доволни от марката. Ноооо иначе само брат ми разбира от марки и той ме съветва за нокиа, а аз искам айфон повече от всичко ;( Както и да е, мерси за съветите. Бихте ли ми казали минусите на айфон 3гс?

UNITED2
08-19-2011, 10:59
Не много добра камера,вече ти казаха :)
Но не е и много лоша все пак си е 3.2 Mpx с автофокус,много добър при това справя се много по добре от някои телефони с 5mpx например,като Motorola milestone например,xperia x10 mini pro и други :)
Аз iPhone дори без камера бих го взел :grin:
П.П-кажи на брат си,че е доста назад с телефоните и,че ако си мисли,че разбира от марки,като казва,че нокиа са the best жестоко се лъже :D (Без лоши чувства)

Nam3less3
08-19-2011, 11:03
nokia 5800 трябва да ми плащат за да го взема :D
Пародия на тъчскрийн и смешна операционна система.
galaxy s 1/2 / iphone 4 са светлинни години напред.
Като толкова не знаеш кво да си купиш и щом дизайна е толкова важен за тебе отиди в магазина и виж на живо. Но гледай само телефони с андроид и айфона, по-добри са от другите.

JustForFun
08-19-2011, 11:03
Сега намерих много оферти за по 400 лв на бял айфон 3г , запазен отлично..Днес ще се разходя по магазините на мтел да видим имат ли някакви оферти за айфон 4 но ако нямат, ще питам за айфон 3. Ако не ме устройват, ще поръчам по нета. Ще го преживея камерата да не е 5 мегапиксела, все пак ако искам мноого добри снимки, ще снимам с фотоапарата :-D Благодаря ви мноооооооооого за помощта ако имате още някакви съвети, моля споделете ги. Значи горе долу разликата между айфон 3 и 4 е главно в камерата , така ли ?

Nam3less3
08-19-2011, 11:07
Сега намерих много оферти за по 400 лв на бял айфон 3г , запазен отлично..Днес ще се разходя по магазините на мтел да видим имат ли някакви оферти за айфон 4 но ако нямат, ще питам за айфон 3. Ако не ме устройват, ще поръчам по нета. Ще го преживея камерата да не е 5 мегапиксела, все пак ако искам мноого добри снимки, ще снимам с фотоапарата :-D Благодаря ви мноооооооооого за помощта ако имате още някакви съвети, моля споделете ги. Значи горе долу разликата между айфон 3 и 4 е главно в камерата , така ли ?Айфон 3г или 3гс?
Значи има четири айфона:
първия айфон - iphone 2G
втория айфон - iphone 3G
третия айфон - iphone 3GS
четвъртия айфон - iphone 4
Но защо си взимаш бял, хем е по-скъп, хем не е толкова красив, хем много по-лесно се цапа и става мръсен.
Айфон 4 има доста предимства пред 3GS, не е само камерата.

UNITED2
08-19-2011, 11:08
Сега намерих много оферти за по 400 лв на бял айфон 3г , запазен отлично..Днес ще се разходя по магазините на мтел да видим имат ли някакви оферти за айфон 4 но ако нямат, ще питам за айфон 3. Ако не ме устройват, ще поръчам по нета. Ще го преживея камерата да не е 5 мегапиксела, все пак ако искам мноого добри снимки, ще снимам с фотоапарата :-D Благодаря ви мноооооооооого за помощта ако имате още някакви съвети, моля споделете ги. Значи горе долу разликата между айфон 3 и 4 е главно в камерата , така ли ?
И дисплея,дисплея на iPhone 4 е кристален в сравнение с този на iPhone 3G [S] но не е,като да не можеш да го преживееш :)
В магазини,като М-тел и Глобул не ходи ще те оплетат някак да го вземеш iPhone и след 2 месеца ще научиш,че си направила доживотен договор :razz: [ Естествено няма да стане точно така ама ще е нещо подобно]
Търси си 3G S и това е :)
Nam3less3 2009 си взех 5800 тогава тя беше най разпространения телефон а и един от първите с тъч скрийн така,че за времето си беше невероятен хит а и звука,който вадеше... :D
Сега естествено е пълен боклук но съм сигурен,че след 3 години и iPhone 4 и Galaxy s2 ще са такива :D

Nam3less3
08-19-2011, 11:14
По времето на 5800 имаше iphone 3g(макар че нокиата беше по-евтина), за това им правя евала на епъл, че разпространиха качествените капацитивни мултитъчскрийни и добри интерфейси за тях. А нокиа с техния симбиан не са били пригодени за тъчскрийни.

JustForFun
08-19-2011, 11:24
Бял според мен е по-хубав. :-D Знам , че повечето хора от мтел са такива, но една от най-добрите приятелки на мама работи там, и поне тя може да бъде честна и да ми препоръча нещо наистина добро. А каква е разликата между 3г и 3гс?
Иначе ето офертите, които аз намерих -
айфон 4
http://iphone-bulgaria.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=30514
айфон 3г
http://iphone-bulgaria.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=30831
http://www.forplay.bg/forums/index.php?topic=5076.0
http://bezplatniobyavi.com/obyavi_751307_Prodavam__Apple_iPhone_3G_16GB_White _Ver_4_2_Unlocked_Jailbroken.html

UNITED2
08-19-2011, 11:28
Във м-тел не е до човек за да го вземеш изгодно за теб телефона,там работата на всички е да те накарат да мислиш,че взимаш най изгодното обаче винаги има уловка :)
Разликата между 3G и 3GS е в бързината и камерата... :shock: :razz:
Да,Ейпъл за това ги обичам,обаче тогава Nokia беше много мнооого по евтина от iPhone,цял месец молих нашите за iPhone така и не склониха и накрая се съгласих и на nokiata :-| :D

JustForFun
08-19-2011, 11:32
И кое е по-добро 3г или 3гс? предполагам, че 3гс, щом е по-нов.. ;(


бтв има някакъв samsung hello kitty добър ли е :-D

UNITED2
08-19-2011, 11:33
И кое е по-добро 3г или 3гс? предполагам, че 3гс, щом е по-нов.. ;(
3G S е по добрия вариант,да... :D

JustForFun
08-19-2011, 11:41
Ясно =((((((((((( Все пак ще разпитам и ще видим какво ще ми кажат :-# А вярно ли е , че в другите държави е по-евтин айфона, защото е излезнал по-късно ,отколкото в българия ??? :smt022

UNITED2
08-19-2011, 11:46
:o Да,по евтин е но често допълнителните разходи по доставянето на телефона са доста и ако нямаш близък,който да ти го вземе от чужбина си излиза почти на същата цена...
А и в момента 3GS не е особено скъп така че не знам,какво те притеснява...
И моля те на следващия си въпрос опитай да намериш отговор в гугъл и ако не го получиш,питай смело тука :)

JustForFun
08-19-2011, 11:50
Всъщност имам роднини, да. И мерси за всичко.