PDA

View Full Version : Въпрос за бързина



dadasa7
08-19-2011, 02:09
Здравейте
Бихте ли споделили дали знаете упражнения за по бърз удар,а може и дори да не е удар, а само изтласкване на ръцете от начална позиция.
Казаха ми да пробвам така
заставам пред телевизора примерно и започвам да изтласквам ръката все едно хващам нещо върху телевизора и я връщам пак в начална позиция
и това го повтарям доста пъти.
Вие какво бихте казали
Въпроса ми е малко нескопосано зададен,но не знам как по точно да се изразя.
Благодаря предварително за помощта

FantaMen
08-19-2011, 02:38
До колкото разбирам искаш бърз удар с ръка..Все едно тренираш бокс но движенията са ти придвидими и за това искаш по бързо да удряш....
В Магазини за 2-ра употреба дрехи и т.н съм виждал да продават тежести за крака...използват се от спортисти за по голямо натоварване...Ти само че ще ги използваш за ръцете...Слагаш си ги и започваш да удряш (просто замахвай ако нямаш круша или нещто от рода) Прави го това в рамките на примерно 2-3 седмици.Накрая след това време пробвай да замахваш без тежестите ... повярвай ми ударът ти ще е като куршум :) Защото ще си свикнал с тежестите и свалиш ли ги ще се чустваш като перо..


П.п Въпросните тежести можеш да си ги направиш и сам...Просто малко плат пясък и си готов..Правиш си размер точно за китките ... изсипваш пясъка в плата (който вече си отрязъл и зашил по размер на китката ) и си готов ...

Chacho
08-19-2011, 02:38
Едвам гледам, но ако се разтърсиш назад (май доста назад) из форума, ще намериш тема за бързина на удара. Plyometrics и експлозивна сила са други две неща, за които можеш да разгледаш (в google)

Много хора тренират с тежести, но честно казано не вярвам да помагат толкова. Хилядите повторения на даден удар са за мен най-добрият начин.

Бързината зависи и от техниката.

Лека нощ!

dadasa7
08-19-2011, 02:43
Леле за това не се бях сетил.
Знам ги тези за краката.
Тези дни ще си направя за ръцете,леле как не се бях сетил :D
А нещо колко тежки да ги направя да кажеш....
И много ти благодаря за идеята :)





До колкото разбирам искаш бърз удар с ръка..Все едно тренираш бокс но движенията са ти придвидими и за това искаш по бързо да удряш....
В Магазини за 2-ра употреба дрехи и т.н съм виждал да продават тежести за крака...използват се от спортисти за по голямо натоварване...Ти само че ще ги използваш за ръцете...Слагаш си ги и започваш да удряш (просто замахвай ако нямаш круша или нещто от рода) Прави го това в рамките на примерно 2-3 седмици.Накрая след това време пробвай да замахваш без тежестите ... повярвай ми ударът ти ще е като куршум :) Защото ще си свикнал с тежестите и свалиш ли ги ще се чустваш като перо..


П.п Въпросните тежести можеш да си ги направиш и сам...Просто малко плат пясък и си готов..Правиш си размер точно за китките ... изсипваш пясъка в плата (който вече си отрязъл и зашил по размер на китката ) и си готов ...

Chacho
08-19-2011, 02:47
2,5кг, може и повече, зависи как ще тренираш. Почвай от малко, за да не претовариш ставите.

За ръцете обикновено се ползват гири, но има и такива с пясък. 3к, 5кг


Все пак, това че като ги свалиш си по-бърз не означава, че и 20 минути по-късно ще се чувстваш по-бърз. И забавените движения не виждам как могат да се отразяват добре на белите мускулни клетки, дори и да е добавено съпротивление. Има методи във фитнес залата, има методи за собствено тегло, има и чисто ритане и шамарене, които според мен са много по-ефикасни.

ZipFail
08-19-2011, 02:49
И защо ти е да тренираш единствено за бърз удар ?

SolomonIceberg
08-19-2011, 07:48
Поредната тема ала-бала... :D

Бързина или по-правилно експлозивност на удара може да тренираш и гониш едва след като си научил правилно да правиш самия удар !
Това означава трениране, трениране и пак трениране...на удари :)
След това идва ред на специфична физическа подготовка, която не е тежести за ръце, ами почва със силни и експлозивни крака...тежести за ръцете след няколко годинки стаж в залата, след няколкостотин тренировки и като за начало(ама чак тогава) - 500 грама.

айде и умната всички тука 8-)