PDA

View Full Version : Вашето семейство?



Dismember
08-19-2011, 08:05
Чудих се, дали да направя такава тема, ама какво пък - престраших се :)

В общи линии - представете семейството си с 2-3 думи, кажете защо ги обичате, с какво понякога ви ядосват и т.н. и т.н. :)

Майка ми се казва Джесика. Както писах в темата за името ми, е от американско потекло и по принцип е доста свестен човек. Разбира от домакинство(е логично е :Д), американската литература и кино. Обичам я и то много, защото с нея лесно можеш да поговориш - било то за новият филм или за проблемите в даскало :) Понякога много се дразня, защото си пада дребнава - особено по чистотата в дома :-D

Баща ми е българин и гордо носи името Иван :) И той е много разбран човек, особено по игрите и естествено железарията(е и т'ва е логично :Д) Фен е на хубавите сериали(e.g. Supernatural, CSI, House M.D, Entourage), на Discovery Channel и метълът във всичките му форми :) По принцип и той ме дразни, когато започне да ми говори саркастично, особено ако съм направил нещо тъпо :-D

Parents - can't live with them, can't live without them :D

Вие сте :)

SisiStrange
08-19-2011, 08:59
Живея с майка ми. Тя ми е и най-добрата приятелка. Може да се каже, че е свръх-интелигентна. Разбира от страшно много неща. Говорим си много често и все изниква нещо интересно. Споделям и всичко. Четем едни и същи книги, гледаме едни и същи филми, слушаме еднаква музика, даже се занимаваме горе-долу в една и съща насока (т.е. аз съм биолог, а тя е химик с огромни познания по биология). Изобщо много я обичам. :)

bloodyF
08-19-2011, 09:04
нашите са разведени, майка ми е женена 2ри път.
първия ми баща е кофти, не се грижи особено за мен.
майка ми е пич, обаче не винаги и повечето пъти само ме нерви
втория ми баща в повечето време е готин, угажда ми ...
това ми е семейството в общи линии
(нямам никакви братя/полубратя или сестри)

SmilezZz
08-19-2011, 09:47
Четиричленно семейство: татко,мама,брат ми и аз. Като цяло почти винаги ми угаждат,особено татко - винаги ми разрешава това,което искам и винаги ме подкрепя. Не му споделям много работи. На мама също. За някои неща не можем да се разберем и почти винаги спорим относно нещо. Но все пак си ги обичам.
Правят всичко за мене и за образованието ми,но понякога прекаляват с тези грижи и си мислят,че винаги са прави,но всъщност не са.

Colouring
08-19-2011, 12:22
^Абсолютно същото,само дето аз нямам брат.

kalito126
08-19-2011, 17:20
Моето семейство се състои от мен,майка ми,баща ми и малкия ми брат.Майка ми е много добра,мога да и кажа всичко и винаги ме разбира(Е...почти винаги!).Баща ми е мнооого строг и вечно сърдит.Обикновенно се прибира и се прави,че няма деца. :( Брат ми не е от най–послушните,но умее да пази тайна и те оставя на мира когато искаш.(Като изключим споровете по между ни)В общи линии,това е моето семейство. :)

Uncontrollable
08-19-2011, 17:49
4-ма човека сме - Баща ми, майка ми, брат ми и аз.
Баща ми е скучен, но ми дава много пари ;дд
Майка ми е пич, но дава малко пари ;дд
Брат ми само ме нерви и съм му направил един хранителен режим, по 2 тупаника изява сутрин, обяд, и вечер. :D :D
А, аз ... кфо да кажа.. ;дд дубре съм ;д

kyon
08-19-2011, 17:57
5 човека сме.. аз, брат ми, майка ми, баща ми и дядото 8-) в доста яка къща сме :lol:
Майка ми ми е най - добрата приятелка, както и брат ми (повечето пъти 8-)) Иначе всичките си ги обичам :smt007

Иначе много си обичам и съкровището, с което се надявам някой ден да си създадем наше семейство >.<

KatzRockNRolla
08-19-2011, 20:24
И моето семейство е четиричленно - аз, малкия брат, майката и таткото. Никак не се разбирам с тях и гледам да не си комуникираме много. Понякога и добре си изкарваме, ама като се почнат поученията (най-често завършващи с грандиозен скандал) ми се преобръща всичко отвътре! :booooomb: Иначе ги обичам, разбира се 8-) :smt007

kitty02
08-20-2011, 09:31
6 члена сме вкъщи..аз,по-малкият ми брат,мама,татко,Жако и Кики (те са папагали) .. Брат ми много ме дразни и го бия от време на време (ту заслужено,ту незаслужено ;дд) майка ми и баща ми ОСНОВНИТЕ ПРОБЛЕМИ СА ПАРИТЕ .. честичко им повтарям защо ми дават толкова малкоо,а те викат .. -"Аз нямам толкова пари да ти давамм" .. :( Кво да правяя,търпя ги .. :o

SmilezZz
08-20-2011, 10:03
^ Може би наистина нямат ? Всяко едно семейство минава през такъв период.

Snake22
08-20-2011, 10:06
Четиричленно семейство: татко,мама,брат ми и аз. Като цяло почти винаги ми угаждат,особено татко - винаги ми разрешава това,което искам и винаги ме подкрепя. Не му споделям много работи. На мама също. За някои неща не можем да се разберем и почти винаги спорим относно нещо. Но все пак си ги обичам.
Правят всичко за мене и за образованието ми,но понякога прекаляват с тези грижи и си мислят,че винаги са прави,но всъщност не са.



same..

musicbaby97
08-20-2011, 11:19
6 човека сме в къщата :lol: Общо взето се разбираме със всички 8-) :smt007

Honest
08-21-2011, 13:17
Ми четири човека сме у нас - наще и сестра ми, която е първокласничка. Разликата ни е голяма - 10 години, което доста пречи на взаимоотношенията ни. Когато ми дойдат приятелки на гости казва неща, които не трябва. Не се разбираме особено характерите са ни пълна противоположност. :(
За наще ... Не споделям почти нищо с тях освен нормалните неща тоест "Как мина даскало?" и отговора е "Добре.". Общо взето около това се върти цялата ни комуникация, но никога за това как се чувствам, имам ли проблеми, какво искам. Майка ми е доста затворена - готви, чисти, ходи на работа, която не включва контакт с хора. Не ме разбират и двамата. Когато искам да изляза вечерта след 7 - не ме пускат. Когато искам да изляза с определени хора също са против, понеже не са били подходящи. :? Баща ми е строг, консервативен, възпитан. Намира за ненормално носенето ми на къси панталонки. :x А и да момчемразци са.
Интересува ги бъдещето ми, страшно са загрижени за това. Да завърша нещо като право, за да печеля добре. Горепосочените забрани от тахна страна са с цел да не ми се случи нещо - страшно много се опитват да ме предпазят. За тях ние сме съкровища в сандък. Точно в сандък - затворени, не показващи се на бял свят, за да не ти откраднат или да не се напрашат или намокрят. Правят всичко за тези съкровища. Всичко, което поискат при положение, че те (родителите) са с тях. :) :)

zlatit0o
08-21-2011, 14:32
6 човека сме и живеем в къща. Баба, дядо, мама, татко, сестра ми и аз.
На горния етаж са всички освен мен :-D . Сестра ми е малка-2год. и е в една стая със тати и мама. Баба и дядо си имат своя и така.. На долния етаж съм аз, използвам само една стая, която ми е доволно голяма.
Като цяло със всички се разбирам перфектно, освен с дядо (с него никой от къщата не се разбира.. ама къщата се води на негово име и какво да се прави......... търпим) . Той винаги прав, дори да знае че някой друг освен него твърди нещо, което наистина е вярно, той пак казва обратното. Също си пада малко егоист и мисли само за себе си, ама айде. Баба постоянно ми мрънка, но съм свикнала вече. С тати и мама нямам почти никакви проблеми, е от време на време се караме, но не може винаги да се разбираме. Почти нищо не ми отказват, стига да имат възможност, разбира се. За сестра ми няма да споменава, защото все пак е малка.. много си я обичам, нда.
Като цяло това е.

association
08-24-2011, 19:34
Майка ми и баща ми се разведоха, когато бях на 5-6, веднага след като брат ми се роди. Първоначално аз живеех с тати, а брат ми - с майка ми. След дълго боледуване майка ми почина и брат ми заживя с нас. Татко работи на круизен кораб и пътува често. Аз се грижа за брат си, но понякога го оставям при баба.
Благодарна съм, че през всичките трудни години леля ми е била до мен. :smt007
Имаме куче - Чесльо се казва. :D
На 18 съм. Брат ми на 13. Татко на 40. Леля на 25. Чесльо е на 2.
Живеем петимата. :)

fenkaaa
08-24-2011, 20:02
3-ма сме вкъщи.Аз,майка ми и баща ми.

Майка ми много си я обичам,макар че понякога ме дразни прекалено много 8-) Не се оплаквам от нечистота или че яденето например не ми харесва,напротив,едно от нещата,които най обичам в нея е това как готви.. лелее 8-) Даже комшиите я викат по празниците,ако няма много работа :-o Е.. това е че от няколко месеца баща ми си стои все по село,а мама не разполага с много пари и малко се лишавам,иначе като има и в множко ми дава 8-) Мога да говоря с нея за всичко.. в общи линии това :)

Баща ми.. не е много приказлив,пада си леко "темерут" с околните 8-) Но за мене си умира.. с него много се караме,много се бием 8-) Иначе той е човека с паричките 8)

JustForFun
08-24-2011, 20:19
Семейството ми е 4-членно.
Баща ми е голям симпатяга ,много е забавен и готин. Има голяма обща култура и наистина е един готин баща. С него се чувствам защитена, сигурна. Знае как да ме успокои и да ми даде точния съвет. Въобще не се панира лесно и винаги е готов да излезе с мен, да играем и т.н. Аз мноооого приличам на него :-D
Какво не ми харесва в него - понякога се държи като лапенце и се сърди без причина. И понякога се бъзика жестоко с мен. Попринцип аз нямам никакви пъпки, но когато ми излезе някоя, дори и мъъъъничка баща ми почва с бъзиците "оо къф е тоя цирей, тресат те яко хормоните , дрън дрън.." и понякога много ме дразни.
Мама - тя е много грижовна, мила, добра, перфектна. Не се сърди за дълго. Винаги прощава. Страхотна готвачка и винаги дава добри съвети за всичко. Тя ми е най-добрата приятелка, споделяме си всичко. Много е притеснителна понякога, но иначе умее да успокоява хората. Винаги мога да разчитам на нея и хиляди пъти съм се убеждавала, че за нея невъзможни неща няма.
Брат ми е страхотен с една дума. Той е по-голям от мен и ме е научил на толкова неща.. Момчешки игри и т.н. така че никога н съм се чувствала излишна докато съм при момчетата, знам за какво да си говоря с тях. Много е мил и прилича на майка ми - грижовен е и мисли за мен. Много. Винаги , когато аз го помоля за нещо го изпълнява. Проблемът му е, че е много мързелив :-D Но като цяло, семейството ми е перфектно и не искам да променям нищо в него.

elysunny
08-24-2011, 20:21
живея с мама и татко и брата ;д
постоянно, ама като казвам постоянно имам впредвид, че поне веднъж мна два-три месеца се наводняваме ;д съседите ни мразят. Както и да е. Много яко семейство сме си. Баща ми се ебава със всичко, а майка ми от известно време мисли позитивно и не ми се кара за нищо. Брат ми е пичага. ГотЯни сме 8-)

wenii
08-24-2011, 20:34
Моето семейство се състои от 3-ма души :) ..(мама, тати и аз ..ъъ +хамстерчето ми :smt007 ) Като цяло се разбирам прекрасно с нашите .. Кофтито е че нашите и особено баща ми .. имат големи очаквания за мен ии :? и се притеснявам да не ги разочаровам :) :smt007

yeeee
08-25-2011, 06:17
My family:Аз,Мамето :д Баба,Дядо,Брат ми и сестра ми
Мама е мила,добра,голяма е шматка постоянно се бъзика с нас :lol: Обачее понякога много ме дразни ако не ми разреши нещо...
Баба е печена,разрешава ми всичко..когато мамето е до късно на работа баба ми не ми казва нищо дори ако се прибера към 1:00 през ноща...като се прибера само ми вика:Ооо Сисее ти сега ли се прибираш,Бабе..айде отивай да ядеш..аз: о не не лягам си :lol:
Брат ми е супер готин въпреки,че много се караме ако му кажа да направи нещо за мен,някоя услуга той никога не ми отказал.Когато му споделям не казва на абсолютно никой.
сестра ми е малка,обичам да прекарвам времето си с нея..през деня се разхождаме постоянно говори някакви щуротий а аз се смея 8-)
тате е добър човек...чуваме се по скайпа every day :D

carmelo
08-25-2011, 16:05
Моето семейство:аз,бащатко ми,брат ми,жена му и техните две лапета(имам и сестра ама не живее в бг).Като най-малък винаги са ме глезели и са се въртяли около мен.
Баща ми много пътува,през 1 седмица,обаче като си е у дома все гледа да ми отделя време.Майка ми почина преди време и татко все си мисли че нещо ми липсва.Не че навсякъде ходя с него 8-) обаче ходим да тичаме,да ритаме,ей такива работи.Много е точен,не ми се бърка в работите и ме оставя сам да си взимам решения.Трудно ми отказва каквото и да било.Май съм му слабост.
Брат ми от друга страна е един купонджия.Случвало се е петък вечер той да е на дискотека с жена му,а аз да им гледам децата :D Много разчита на мен да съм бавачка.Никога не сме се карали,сигурно защото имаме по-голяма разлика в годините. (12г) Иначе и той е точен,не казва на татко като върша щуротии и ме прикрива :D А пък аз му подбивам авторитета пред лапетата и те не го слушат :-D