PDA

View Full Version : Проблеми с цикъла - подранява редовно



DragonLady
08-19-2011, 16:13
Привет на всички. По принцип цикъла ми е редовен 28 дни, но юни месец ми подрани с 2 дни, юли с 3 дни, а този месец с цяла седмица, което вече започва да ме притеснява. Допълнително си утежних ситуацията като този месец изпих 2 ампули витамин Ц и 2 ампули витамин К , по време на цикъла, за намаляване на течението и скъсяването му ( имах си причини да го направя въпреки, че знам следващият месец какви последици ще има ).
Другият проблем е, че напоследък доста често ходя до тоалетната ( верно, че пия бая течности и понякога кафе, но започвам да се притеснявам ), сутрин като стана ми се гади и ми се вие свят, имах и един случай да повърна дори. Освен това ме боли и глава, а и гастрита се обажда. Не знам дали това със световъртежа и главоболието се дължи на ниското ми кръвно налягане ( по принцип ми е такова ), но всичките тея симптоми на куп ме навеждат на мисълта да не съм бременна не дай си боже ( ползвахме презервативи и съм 98% сигурна, че не е имало скъсан, а и бях в менструация ). Ще се радвам ако и ThisIsMe си изкаже мнението, изглежда ми доста ерудирана в тази област на здравните проблеми.

kyon
08-19-2011, 17:27
ThisIsMe няма как да те прегледа през компютъра, дори да е лекар/ка..

DragonLady
08-19-2011, 17:31
Наясно съм с това ;) Просто бих се радвала ако и тя се изкаже :)
Ще помоля да не се спами, темата ми е сериозна :)

DragonLady
08-20-2011, 19:15
Up

fakesmiles
08-20-2011, 19:48
аз бих казала да идеш на гинеколог ако се притесняваш
знам,че не е полезен отговор и е близко до ума,но мисля че е най-доброто,което може да направиш

vakanciqta
08-21-2011, 12:12
Тест за бременност?

DragonLady
08-21-2011, 12:17
Мога след една седмица чак. Нали имаше едно правило да се чака 14 дни и затова.

kalpazanka
08-21-2011, 12:38
Колко време ти е МЦ? Водиш ли си календарче? Ако да- кажи продължителност на най-дългия и на най-късия.
Някакви други здравословни проблеми да имаш- окосмяване/акне/мазна кожа/проблеми с теглото? Ендокринни нарушения да имаш? Ноктите ти чупял ти ли? Диария/запек имаш ли? А косопад?

DragonLady
08-21-2011, 12:57
Колко време ти е МЦ? Водиш ли си календарче? Ако да- кажи продължителност на най-дългия и на най-късия.
Някакви други здравословни проблеми да имаш- окосмяване/акне/мазна кожа/проблеми с теглото? Ендокринни нарушения да имаш? Ноктите ти чупял ти ли? Диария/запек имаш ли? А косопад?

28 дни течението продължава 7 дни
Не :oops: Преди водех ама ....
Други здравословни проблеми нямам.
Ендокринни нарушения - не
Ноктите ти чупял ти ли? - рядко
Диария - не; запек - не
Косопад - не

kalpazanka
08-21-2011, 13:00
Ми 28 е златната среда. Явно има фактори, които ти го изместват към 25-26 дни.
Аз си помислих да не би назад по календарчетата да имаш още подранявания и заради това да се тревожиш. :-D
Смятай опасните дни и се пази- презерватив+свършване отвън.

ThisIsMe
08-21-2011, 14:35
Дано не съм закъсняла много.Щом сте използвали презерватив и той не се е скъсал,изключваме възможността да си бременна,така че спокойно!
Не може винаги да ти идва,като по часовник(дори и да имаш менструация от повече от 2 години).Поради това,че лятото се приемат повече течности ,е нормално по-честото уриниране.
Това сутрешно гадене мисля,че се дължи на друго.
Като казваш,че имаш хипотония,вземи мерки!
Повече движение,разходки,шоколад, фикасен е и чаят от женшен,препоръчван точно на хора,страдащи от ниско кръвно налягане.

DragonLady
08-21-2011, 15:24
Мерси за отговора. Поне да знам, че няма нужда да давам пари и за тестове за бременност.

ThisIsMe
08-21-2011, 15:44
Мерси за отговора. Поне да знам, че няма нужда да давам пари и за тестове за бременност.

Те презервативите не се слагат за красота :) .При успешна контрaцепция,няма налична бременност.

batkodoki
08-22-2011, 10:36
Привет на всички. По принцип цикъла ми е редовен 28 дни, но юни месец ми подрани с 2 дни, юли с 3 дни, а този месец с цяла седмица, което вече започва да ме притеснява. Допълнително си утежних ситуацията като този месец изпих 2 ампули витамин Ц и 2 ампули витамин К , по време на цикъла, за намаляване на течението и скъсяването му ( имах си причини да го направя въпреки, че знам следващият месец какви последици ще има ).
Другият проблем е, че напоследък доста често ходя до тоалетната ( верно, че пия бая течности и понякога кафе, но започвам да се притеснявам ), сутрин като стана ми се гади и ми се вие свят, имах и един случай да повърна дори. Освен това ме боли и глава, а и гастрита се обажда. Не знам дали това със световъртежа и главоболието се дължи на ниското ми кръвно налягане ( по принцип ми е такова ), но всичките тея симптоми на куп ме навеждат на мисълта да не съм бременна не дай си боже ( ползвахме презервативи и съм 98% сигурна, че не е имало скъсан, а и бях в менструация ). Ще се радвам ако и ThisIsMe си изкаже мнението, изглежда ми доста ерудирана в тази област на здравните проблеми.

Описваш приемливо,
забравила си да споменеш ВЪЗРАСТ, КИЛОГРАМИ, ДОЗИ!

след това "забравяне" написаните под поста ти мнения имат чисто "съчувствен" характер. Дори и за удивление - тези на Колегата "kalpazanka". Не е характерно такова недоглегждане....и точно заради пропуските нека огледаме безстрастно случая....странейки от моментната ми емоция дефинираща се като гняв!

batkodoki
08-22-2011, 11:06
Колко време ти е МЦ? Водиш ли си календарче? Ако да- кажи продължителност на най-дългия и на най-късия.
Някакви други здравословни проблеми да имаш- окосмяване/акне/мазна кожа/проблеми с теглото? Ендокринни нарушения да имаш? Ноктите ти чупял ти ли? Диария/запек имаш ли? А косопад?

ТОЧНО така!

Това бих питал и аз, но бих започнал с ВЪЗРАСТ, ТЕГЛО И ДОЗИ на упоменатите приеми?
Хайде да не намъквам всичко литерно: по същество пациента е с ясен пол, НЕясна възраст, НЕясни килограми, приемал е НЕясно количество фармако активни вещества, ЗНАЕМ пола на пациента и неговата версия гравитираща около "страх от бременност" .

Правилата сама знаеш (когато не са известни точните количества приемано в/во се пресмята в/у максимума).

И се очертава една любопитна картина: "абе нищо ти няма щото нищо ти няма" - незащитима с нищо обективно теза.

На тази пикла и ИМА нещо и още как: самото поменаване на произволен прием на "С+К" е не симптоматично, ами очевадно!
=> част от оплакванията имат обективна база, други - не, но не забравяй логото на един литературен герой - д-р Хаус "пациентите ВИНАГИ лъжат", което пък и дори твоите Родители са имали повод да докажат пред теб.

Следваме нишката: на стандартните въпроси следва все стнадартно "охи" =не.

batkodoki
08-22-2011, 11:15
Дано не съм закъсняла много.Щом сте използвали презерватив и той не се е скъсал,изключваме възможността да си бременна,така че спокойно!
Не може винаги да ти идва,като по часовник(дори и да имаш менструация от повече от 2 години).Поради това,че лятото се приемат повече течности ,е нормално по-честото уриниране.
Това сутрешно гадене мисля,че се дължи на друго.
Като казваш,че имаш хипотония,вземи мерки!
Повече движение,разходки,шоколад, фикасен е и чаят от женшен,препоръчван точно на хора,страдащи от ниско кръвно налягане.

Чест и почитания Госпожо (предполагам сте Жена),

но написаното от Вас е тотална ГЛУПОСТ и пълно безумие!

до Авторката на темата: Моме, ТЕСТ ЗА БРЕМЕНОСТ!!!! и
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВТОРИ ТЕСТ ЗА БРЕМЕНОСТ след прозоречният период"!!!

DragonLady
08-22-2011, 12:39
batkodoki не та знам какъв си и що дириш тука, но с какво право спамиш в темата ми и ме обиждаш? Нещо за голяма работа се имаш или какво?

batkodoki
08-22-2011, 13:34
batkodoki не та знам какъв си и що дириш тука, но с какво право спамиш в темата ми и ме обиждаш? Нещо за голяма работа се имаш или какво?

при съмнения - нормално би било да се пробваш да идентифициращ логовете ми като валидни!

че Ти нямаш допир до академичната общност - не е мой проблем!
че те води простотията и глупостта ти - е твой проблем!

Което пък плавно доказва твърденията ми!!!!

ThisIsMe
08-22-2011, 14:39
Окей,господин Перфектен."Моите адмирации'',че приемате за напълно грешно твърдението,че при успешна контрaцепция ,няма налична бременност.Разбирам,че е невъзможно да се спори с Вас.Лек ден!

bonbon4e_to
08-22-2011, 14:50
batkodoki смешен си,а и НЕ КАЗА НИЩО ПОЛЕЗНО,КАКТО ВИНАГИ.умираш си от яд,че не изтъкнаха теб ,нали?.Стига си се правил на бог,мненията ти изглеждат вулгарни,надменни и с доза завист.
Авторке,не си бременна.Вероятно се кaсае до друг проблем.

kalpazanka
08-22-2011, 14:58
batkodoki, приемам забележката.
Благодаря.

batkodoki
08-22-2011, 15:05
Окей,господин Перфектен."Моите адмирации'',че приемате за напълно грешно твърдението,че при успешна контрaцепция ,няма налична бременност.Разбирам,че е невъзможно да се спори с Вас.Лек ден!

опита за "измъкваНЕ" няма как да се получи!

по същество:

1/ пиклата има друг, много по сериозен проблем, пряко касаещ фертилните И способности;

2/ няма такова нещо като "успешна контрaцепция" - хеле пук глаголено от случайни маниачки!

DragonLady
08-22-2011, 15:59
Никаква пикла не съм ти ве Ало. За къф се мислиш а? За велик ли? Ами не не си! Поредният надут пуяк избиващ комплексите си в интернет! Аман от такива като тебе....

пс По темата днес говорих с личната си лекарка и тя ми каза, че няма повод за притеснение.

batkodoki
08-22-2011, 16:43
Никаква пикла не съм ти ве Ало. За къф се мислиш а? За велик ли? Ами не не си! Поредният надут пуяк избиващ комплексите си в интернет! Аман от такива като тебе....

пс По темата днес говорих с личната си лекарка и тя ми каза, че няма повод за притеснение.

малката невзрачна "пуйка" е всущност тази, която плаща за да прихване някой заблуден осеменител с голяма пишка!
иначе нямаше защо да се помпиш с ампули Фитонадион +Аскорбинова киселина, всичко това с идеята да си годна да те те пори момчешки Пенис вагинално в стремително точно време.

Глупавото е, че ще плащаш дълги години след това. Най-тъпото, е, че изобщо не разбираш за какво иде реч...

за мен темата е приключена!