PDA

View Full Version : Проблем...



forxeP
08-19-2011, 18:08
Аз съм момче на 14 години , висок съм около 167 тежа около 75 кг . Проблема ми е следния , че имам коремче което не го искам... Тренирам футбол , на фитнес до сега не съм ходил не ми остава време... Искам да се променя , ако някой може да помогне как да го премахна да каже

forxeP
08-19-2011, 18:35
л-карнитин преди да ходиш на футболOт къде мога да го купя , каква му е цената и за какво помага ще може ли да ми обясниш ?

forxeP
08-19-2011, 18:55
от магазин за хранителни добавки те ше ти обяснат как да го пиеш пие се преди тренОк благодаря ти :) а някакво предположение колко ще е цената знаеш ли ? И след колко време д/г ще има ефект ...

forxeP
08-19-2011, 19:04
зависи от количеството и фирмата ... а и издръжливост също ти дава освен , че отслабвашДа благодаря ти :)

Ако някой има още предложения да дава :grin:

babity
08-19-2011, 19:11
Понеже съм мързелива и не ми се рови, някой може ли да ми обясни к'во точно съдържа туй чуденце и какъв му е механизма на действие. Т'ва, че с него се сваля по - бързо, отколкото без, единственият му плюс ли е? 'Щото позната твърди, че е пострадала от йо-йо ефект след т'ва...

anonymous546178
08-19-2011, 20:47
познатата ти може да е получила йо-йо ефект защото:

не е тренирала докато го е приемала и/или след като е спряла приема

се е хранила неправилно

гладувала е и като е видяла резултат се е намуала кат свиня

Chacho
08-19-2011, 22:07
Понеже съм мързелива и не ми се рови, някой може ли да ми обясни к'во точно съдържа туй чуденце и какъв му е механизма на действие. Т'ва, че с него се сваля по - бързо, отколкото без, единственият му плюс ли е? 'Щото позната твърди, че е пострадала от йо-йо ефект след т'ва...

Има важна тема за хранителните добавки по-горе и първата добавка, за която е писано, е именно l-carnitine.

babity
08-20-2011, 16:26
Чшшш, т'ва ми тря'а висше образование преди да почна да го приемам, ебаси. (погледнах темата по диагонала) Или нещо не съм разбрала. (клоним към второто) По - добре по консервативния метод, бавничко и славничко.

Chacho
08-20-2011, 17:41
Какво висше образование, прочети пак:

Какви са възможните вредни/странични въздействия при приема му?
L-Карнитинът е доста добре поносим от тялото, но все пак се срещат странични ефекти предимно при по-продължителна употреба. Те се изразяват в гадене, повръщане, стомашни крампи и диария.
Тук ще добавя, че до момента във форума никой не е съобщил за странични ефекти !!!

Под каква форма се продава ?
Продава се под формата на пудра(прах), таблетки(капсули), течен и ефервесцентен.

Примерен прием на л-карнитин:
За да се засили ефекта се приема при въмозжност на празен стомах. - added - 27.02.2008
Тренировъчен ден - приема се преди тренировка и вечер преди лягане
1-2 гр. 60мин преди тренировка и 1-2 гр. преди лягане
Не тренировъчен ден - сутрин след ставане и вечер преди лягане.
1-2 гр. сутрин след ставане и 1-2 гр. преди лягане

Времето на прием преди тренировка се определя от формата на л-карнитина - течна или на капсули/таблетки !
Приема се 1 месец и след това се почива 2 седмици т.к. организма се насища и просто карнитина спира да действа.

Л-карнитина се се комбинира успешно с почти всички фат бърнъри и др. такива продукти, като в този случай често самите продукти съдържат л-карнитин и трябва да се внимава за предозиране.

НАКРАТКО:
Минуси:
- страничните ефекти (както казах не се наблюдават, често ако има такива са най-вероятно от предозиране)
Плюсове:
+ играе важна роля в продукцията на енергия
+ подпомага загубата на тегло
+ транспортира мазнините в митохондриите където се използват за енергия
+ подобрява мисловната дейност
+ забавя ефекта на стареенето
+ намаля симптомите на депресията
+ подпомага сърдечно съдовата система




И аз ще добавя, че не съм чул досега някой да е получавал странични ефекти.

firstdiesel
08-21-2011, 08:02
всички скачат на добавки, па още не са почнали да тренират ... е тва не го разбирам

диетата е най-важна, ти яж по един хляб наведнъж, ако ще тоя л-карнитин да го разбъркваш с кисело мляко със съотношение 1:1 и да го ядеш, пак нищо няма да свалиш...

ти като достигнеш определено ниво на физиката, не става просто да зарежеш всичко и да очакваш, че всичко това ша си остане така... трябва поддържане, иначе се получава йо-йо ефекта.