PDA

View Full Version : Повръщане и ниско кръвно



mkio
08-19-2011, 19:33
Здравейте! Онзи ден ми се случи нещо необичайно. Станах рано и се чувствах добре, закусвах набързо и реших да се изкъпя. Първите 10-15 мин в банята бяха ок, постепенно ми причерня пред очите и крайнците ми изтръпнаха, ушите ми забучаха-отвсякъде симптоми на ниско кръвно, излязох от банята и седнах на един стол, не се сдържах и повърнах закуската. Нещата се пооправиха, но няколко часа главата ми продължи да се върти. Чудно ми от какво е, нямам другите симптоми на летен грип, не съм яла нищо развалено, притеснявам се от бременност, макар че ми свърши едва преди няколко дни и от тогава съм го правила само със здрави презервативи. От тогава насам, вече втори ден не съм повръщала. Някакви идеи? :?

kalpazanka
08-19-2011, 19:44
За пръв път ли ти се случва? Сърцебиене имаш ли? Да си бледа, разсеяна, сънлива?
Повръщането беше ли предшествано от позиви? Дразнят ли те шум и светлина? Главоболие да имаш?

mkio
08-19-2011, 19:53
За пръв път ли ти се случва? Сърцебиене имаш ли? Да си бледа, разсеяна, сънлива?
Повръщането беше ли предшествано от позиви? Дразнят ли те шум и светлина? Главоболие да имаш?

Имам проблеми със сърцето, но тях ги лекувам отделно и от тях никога не съм повръщала-WPW синдром, ако си чувала. :) Нямам никакви други сиптоми-нито главоболие, нито дразнене от светлина и шум. Само отвреме навреме леки болки горе в стомаха.

kalpazanka
08-19-2011, 19:55
WPW синдром, ако си чувала. :)
Въй, това беше право в сърцето. :lol:

Случвало ли ти се е да излизаш от ритъм и да трябва да те връщат с медикаменти?

Повърнатото какво беше- опиши подробно- скоро приета храна или сокове с примеси, с какъв цвят и т. н.

mkio
08-19-2011, 20:02
Ами да, връщали са ме с медикаменти, дори наскоро ми направиха процедура заради този синдром и не би трябвало да имам повече проблеми. Повърнатото ми беше закуската-сандвич с кашкавал 8-) Имаше стомашни сокове, не бих го определила като слузесто, просто по-едри парченца от храната.

kalpazanka
08-19-2011, 20:19
Аблация на абнормния път ли са правили?

mkio
08-19-2011, 20:28
Доколкото разбрах въпроса, аблацията беше заради една допълнителна връзка и е правена на бавния път (според епикризата)

kitty02
08-20-2011, 09:00
На колко си? :-o

mkio
08-20-2011, 09:42
На 16, макар че не виждам какво значение има.

kalpazanka
08-20-2011, 09:45
От този случай насам ЕКГ правено ли ти е?

mkio
08-20-2011, 10:13
Не, след по-малко от две седмици съм на първия си контролен преглед след процедурата и евентуално тогава ще ми направят, но със сърцето не съм имала никакви проблеми. Единтсвено еднократното повръщане, което не зная на какво се дължеше :)

kalpazanka
08-20-2011, 10:18
със сърцето не съм имала никакви проблеми.
Е нали беше с WPW-синдром /за който не знаеше дали изобщо съм го чувала :D/ и ти е правена аблация?


Значи е от сърцето?
Ми надали щеше да е лошо да се направи една ЕКГ.

mkio
08-20-2011, 10:20
Значи е от сърцето?

mkio
08-20-2011, 10:44
Да де да, синдрома си го имам, имах предвид, че не съм получавала пристъпи. 8-) Иначе ще си направя екг при първа възможност, а ако пак повръщам-още в понеделник. Мерси много за отговорите :)