PDA

View Full Version : Проблем - прекалено мълчалива приятелка ..



mangotango
08-19-2011, 21:55
Такаамм.. имам една приятелка, която е прекалено мълчалива и понеже излизаме заедно някой път се случва да сме само 2те навън и е много скучно. Проблема е в това, че тя не говори.. винаги аз говоря, тя никога няма какво да ми каже (а и попринцип не е такъв човек когато и се случи нещо да го разказва), аз дори и да тръгна да и казвам нещо тя винаги ми отговаря с едно ''да'', ''така е'' и тва е ! :( Имам чувството, че нищо не я интересува, защото никога няма мнение (или поне не го изказва) по даден въпрос. Аз ако не започна разговор тя никога няма да ме заговори, да ме пита за нещо.. случвало се е и аз така от инат да мълча да видя дали тя ще се сети да ме заговори, нарочно и давам думата оставям я да видя до кога ще мълчи ии какво да ви кажа.. случвало се е да си мълчиме така по 1-2 часа .. защото аз ако не започна да говоря тя ще си мълчи така, на нея не и пречи :? на мен ми е омръзнало винаги аз да говоря, а от нея никакво внимание, интерес :( не знам.. за момчета пък абсурд да заговориме .. това като, че ли изобщо не я интересува.. аз ако не подхвана темата, тя никога няма да заговори .. никога няма да ме пита нещо свързано с момче ;х. Тя до сега с момчета не се е занимавала .. така да се изразя
:-D смисъл гадже не си е имала ии може би заради това да няма никакво мнение по някакъв въпрос за момчета и да не се интересува от това :-o нямам представа ..
Искам по някакъв начин да и помогна да стане по разговорлива, защото дори когато сме повече хора от нейна страна отново няма никаква активност.. седи, наблюдава и мълчи :( доста отегчително.. не знам дайте ми някакви съвети как да я накарам да говори.. знам, че просто тя си е такава, но трябва да има някакъв начин.. не знам как да подходя и за какво да и говоря като тя никакво мнение не изразява по какъвто и да е въпрос ...

P.S. - Не искам да ме разбирате погрешно.. не казвам всичко това с лоши чувства, защото тя ми е приятелка въпреки всичко .. и затова искам да и помогна .. за нея също мисля, че ще е по-добре да стане повече приказлива и по-малко мълчалива :) (на 17 е )

SmilezZz
08-19-2011, 23:04
Говорила ли си с нея по този въпрос ? Ако не си - направи го. Просто обясни това,което чувстваш. Може би е от притеснителните и срамежливите,знам ли. Но пък като се замисля,аз също мълча,но не винаги,само първия път,например,когато съм се запознала с някой. Само,защото не знам какво го вълнува,ала-бала ? А не си ли споделяте ? Тя на тебе ?

Blab
08-20-2011, 05:47
ето ти Нещо по темата, което обяснява нещата от позицията на приятелката ти:
https://magnetforfoolishness.wordpress.com/2011/08/16/introverts-vs-extroverts-it%E2%80%99s-time-to-set-the-record-straight/

и те уверявам, че тя няма нужда от помощ, за да се променя. може би би било добре да има около себе си някого, невглъбен в себе си и достатъчно отворен (приятелски и социално изобщо), който не мери всичко по калъпа си; успех!;

Auriss
08-20-2011, 07:08
Не разваляй момичето :( :( :(

kitty02
08-20-2011, 09:05
Мъчи ли я нещо?

alzheimer
08-20-2011, 09:08
И аз съм същата работа, но никой не иска да ми го признае. Вероятно приятелката има много мнения, но не ги изказва, или вероятно няма. Може да я е страх да ги изказва. Може да има семейни проблеми, може да е имала много несполучлива връзка. Абсолютно всичко може да е. Може даже да е лесбийка, в което няма нищо лошо, но вариантите са милиони. Може просто да я питаш какво и' има, а ако не желае да говори това си е няйна работа. Ако слушате еднаква музика, говори и за това. Или филми. Ако е срамежлива, предразположи я.

mangotango
08-20-2011, 14:03
Говорила ли си с нея по този въпрос ? Ако не си - направи го. Просто обясни това,което чувстваш. Може би е от притеснителните и срамежливите,знам ли. Но пък като се замисля,аз също мълча,но не винаги,само първия път,например,когато съм се запознала с някой. Само,защото не знам какво го вълнува,ала-бала ? А не си ли споделяте ? Тя на тебе ? Ами аз на нея и споделям всичко, тя на мен не .. и не защото ми няма доверие тя знае, че няма да тръгна да разправям на ляво и на дясно, ами защото просто си е такава.. не обича да говори, както споменах и в първото си мнение когато и се случи нещо тя няма да сподели с никого, трябва да и се вадят думите от устата с ченгел :? забелязала съм, че също така никакви емоции не изразява.. просто си седи и си наблюдава.. дори и с някое друго момиче да е пак е същата работа и когато сме в голяма компания пак така. И ако аз не я потърся да излеземе тя ще си седи у тях и нито ще извика някого нито пък нея ще я потърсят.. не знам просто ако не съм аз всеки път да я викам с менее.. :? иначе да, от срамежливите и притеснителните е ..

mangotango
08-20-2011, 14:05
Мъчи ли я нещо?Ами как да ти кажа, като не знам, тя не споделя нищо с никой :-o

08-20-2011, 15:32
и какво като не говори ..аз също мълча.някои хора са такива :D

TheNewReligion
08-20-2011, 17:21
Мъчи ли я нещо?Ами как да ти кажа, като не знам, тя не споделя нищо с никой :-o
Лошо тогава.
Може да изживява труден период. Даже е доста вероятно.

Другият вариант е, както предположи Блаб, да е интровертна личност. Просто си е мълчалива.
Но виж, може хем да е по-самовглъбена, хем да е в депресия.
Чак пък да не си изказва мнението по нито един въпрос...

SilverRain
08-20-2011, 17:25
Искам да го видя това момиче

LeprikonA
08-20-2011, 19:18
може това, което и е на главата да я тормози от вътре и да не иска да сподели - не всеки има навика да споделя, когато има нещо, което го тревожи.. а и каквото и да си говорим или мислим - не всяко нещо сме способни да споделим, някои неща просто ни е трудно сами да осъзнаем, да не говорим пък да ги обясним на някого.. а и както се каза по горе "не разваляй момичето"

mangotango
08-20-2011, 20:36
може това, което и е на главата да я тормози от вътре и да не иска да сподели - не всеки има навика да споделя, когато има нещо, което го тревожи.. а и каквото и да си говорим или мислим - не всяко нещо сме способни да споделим, някои неща просто ни е трудно сами да осъзнаем, да не говорим пък да ги обясним на някого.. а и както се каза по горе "не разваляй момичето"изобщо пък и нямам такива намерения да я ''развалям'' но щом сте го решили ваша работа .. :-D :)

LeprikonA
08-21-2011, 13:22
не с цел да те нападнем го казваме :) но аз лично станах свидетел на момичета, които едно време бяха тихи, мили, спокойни, а сега са курвите на града :?

zvezdiichkataa
08-21-2011, 16:46
Не разваляй момичето :( :( :(
Как ще я развали като я накара да говори ? Страшно тъпо е да седиш в шумна компания и да мълчиш кът бит гъз. Според мен това, което ще я накара да направи е много добро за нея. :)
Ами познавам няколко такива хора, ама чак пък да нямат мнение по никакъв въпрос .. ;хх А относно т`ва, че може да стане к***а .. според мен е АДСКИ ТЪПО мнение. Т`ва зависи само от момичето. Ако си изразява мнението по различни въпроси, защо да се разваля ? По-добре е да не млъкваш, отколкото седиш като пън, да гледаш кът гърмян заек и да мълчиш.

zvezdiichkataa
08-21-2011, 16:48
Искам да го видя това момиче

И аз .. според мен е невъзможно чак пък като те види нищо да не ти каже, при положение, че излизате и сте приятелки. Нещо преувеличено според мен има, но ако е истина, явно момичето е невъзпитано. :P

vesito95
08-21-2011, 17:34
Според мен, не се мъчи да я променяш.Щом тя е преценила, че се чувства по-добре мълчейки, защо нещо или някой трябва да променя решението й. Искаш да я промениш, за да ти е по - приятна на теб ли ? :? :? :? :? :?

Violenza
08-21-2011, 17:47
И аз познавам едно такова момиче, тя винаги слуша и дава някакъв кратък коментар от време на време, но никога не започва тя да разказва нещо. Не го намирам за нещо негативно.

Afterbirth
08-21-2011, 18:45
Искам да го видя това момиче

Нещо преувеличено според мен има, но ако е истина, явно момичето е невъзпитано. :P

Да, понеже не си проветрява устата постоянно е изключително невъзпитана.

Аз съм многословна и често усещам как говоря без да има смисъл, съответно уважавам хората, които могат да мълчат и които съвсем не изпитват нужда да плямпат и плямпат пред другите колкото да имат роля в компанията.Ако тя се чувства добре така, остави я.В този случай проблема си е твой, че не можеш да я приемеш.Разбирам, че ти е трудно да поддържаш приятелство с такъв човек, но тя няма да се промени само заради теб и не би трябвало.
Моя съвет е да споделиш с нея каквото те тревожи, за да разбереш дали няма нужда да говори или прекалено много се стеснява.Тогава ще ти стане ясно дали изобщо трябва да направиш нещо и да помагаш.