PDA

View Full Version : BOOTMGR Image is Corrupt, the system cannot boot < ПОМОЩ!



NazuroFF
08-19-2011, 22:29
здравейте, имам проблем с компа :33 докато си стоя най-спокойно, минават 20 минути от както съм го включил и зацепва...от там не мърда и се налага да го рестартирам, когато го направя ми излиза това "BOOTMGR Image is corrupt, the system cannot boot" или "A disc read error occured, press CTRL+ALT+DELETE to restart" занесох го в сервиза на Multirama в Хасково, от там го пратиха в София, върнаха ми го след 1 месец уж във изрядност, след месец и половина пак същия проблем ... ако някой може да помогне pls да пише :( ... според мен има 3 възможности за проблема
1- IDE Cable (т.е кабела на захранването да не е свързан както трябва

2- HDD (хард диска) да не е свързан както трябва

3- (преди малко го разбрах) DVD ROOM да се е повредил и да не записва windows-a както трябва на хард диска..ако можете да ми помогнете ще се радвам :33 ;d благодаря предварително 8-)

gadgetsbg
08-20-2011, 13:42
Здравей,
С repair console се оправя за секунди. Все пак не си написал нищо за конфигурацията и за ОС.

Поздрави

xXxAngerfisTxXx
08-20-2011, 13:45
First Boot Device - CD ROM, пъхаш инсталационен диск на уиндос и и си готов

NazuroFF
08-20-2011, 23:23
Boot дискета имаш ли?
Явно прекалено често изключваш компютъра от щепсела.

не, компютъра НИКОГА не съм го изключвал от щепсела, винаги си го изключвам както трябва ...Старт меню>Изключване... и нямам Floppy Disc Drive 8)

--------------------------------------------------------------------------------------


Здравей,
С repair console се оправя за секунди. Все пак не си написал нищо за конфигурацията и за ОС.

Поздрави.

..ъ? за първи път го чувам това :oops: ...четох нещо за CMD /fixboot и т.н... четох и че имало нещо общо с регистъра, пуснах едно чистене на регистъра с Ccleaner .. но пак същото :? а конфигурацията е..
HDD: 640GB
процесор: DualCore AMD Phenom II 2x 545 processor 3.0 Ghz
видео карта: 1 GB Ati Radeon HD 4700 Series
RAM памет: 4.7 GB

O.S: Windows7 Ultimate x64 bit ... by the way с настолен компютър съм, не с лаптоп 8-)

--------------------------------------------------------------------------------


First Boot Device - CD ROM, пъхаш инсталационен диск на уиндос и и си готов

е такова упътване до сега не бях виждал..ти ми помогна най-много, благодаря ти!!! ... пич.. ами след това ?? какво да го правя тоя диск, нова инсталация, system restore, startup repair.. какво ? преинсталирах го 3 пъти, проблема не се оправя

************************************************** ***********
все пак благодаря за отговорите :)