PDA

View Full Version : Facebook и Google+



rock101
08-20-2011, 12:54
Интересно ми е какво мислят останалите във форума за нашия скъп Facebook. :-D Мислите ли, че Facebook започна малко по-малко "да си отива" или само на мен така ми се струва? Все повече и повече хора се отказват и си изтриват акаунтите, вчера и аз направих това и честно казано - НЕ съжелявам. :) Прави ми впечатление, че интереса към друга социална мрежа Google+ лавинно расте, дали ще пребори конкуренцията от Facebook? Все още нямам акаунт в тази социална мрежа и доста се двуумя дали да си направя, ще се радвам да кажете вие имате ли акаунт, с какво е по-добро от Facebook, има ли смисъл въобще да си правиш акаунт или не. Надявам се модераторите няма да премахнат темата, не открих никъде тема за двете социални мрежи, в която да се обсъждат, а мисля има какво да се каже по този въпрос. 8-)

YoungBloodZ
08-20-2011, 12:59
Ами честно да ти кажа нямам търпение да истрият тъпия феисбук. Ако се загледаш в новините ще видиш, че постоянно говорят за него как еди си кой откраднал акаунта на друг как имало събития на които идвали хиляди хора а организаторите не били там и всичко се прецакало и т.н сам си прави сметка...

gadgetsbg
08-20-2011, 14:09
Моето лично мнение е, че фейсбук на никого не пречи. Забелязал съм, че доста често го хейтвате безпричинно. Не разбирам доводите ви и все още не съм видял такъв, който да ме грабне. Проблема който се опитвате да изопачите не е в социалната мрежа а в нас самите - хората. Мога веднага да ви дам пример с горното мнение - първо едва ли по новините ще обясняват за кражба на акаунт, но нека е така. Нека си представим случай в който няма facebook, този същия крадец има зъб на потърпевшия. Ако е поредната "мишка" би му откраднал мейла, който лично за мен е в пъти по ценен от акаунт в социална мрежа.
Следващото:

имало събития на които идвали хиляди хора а организаторите не били там и всичко се прецакало
Така... ако ги нямаше социалните мрежи, такива събития изобщо нямаше да се случват... Другото е, че това зависи от самия човек - ако той не е лидер, то никога не би повел група от хора. Това показва, че фейсбук има дори плюсове, като това просто да събереш потребители със сходни интереси или сходна цел. Понякога е достатъчна само искрица, за да постигнете нещо голямо, било то протест или благотворителна дейност.

YoungBloodZ, разбира се нямам нищо против твоето мнение, просто го използвах, за да ви разясня нагледно въпроса. Не целя да те обидя или нещо подобно. Всеки има право на мнение и право да го изкаже.

Моята лична полза от социалните мрежи се изразява най-вече във възможностите за връзка с приятели, колеги и бивши съученици. Ако смятате, че скайп е добър заместник - жестоко се лъжете. Много от съучениците които съм открил във facebook съм ги открил в списъка с приятелите на моите приятели. Нека погледнем и от друга страна: представете си, че смените населеното място или отидете в чужбина. Изведнъж социалните мрежи стават ценно място за споделяне на преживявания с вашите приятели.

Моето мнение е, че facebook има само плюсове, като минусите идват от потребителите - тях винаги си ги е имало.

Поздрави

YoungBloodZ
08-20-2011, 15:07
gadgetsbg до някъде съм съгласен с теб, но това за акаунтите не си го измислям може да не са казали по какъв начин или как, но казаха, че ги крадат! Колкото до другото ми изказване за това, че организатора не се появява ще ти дам един прост пример: Преди около 2 или може би вече 3 седмици гледах новините и там дадоха как някакво момиче имало рожден ден точно на този ден и объркало някакви неща в феисбука и вместо да покани приятелите си поканило всички и даваха сигорно 2-3 хиляди човека пред блока на това момиче, а то не беше там. Сега ще се опитам да го намеря в бтв сайта, за да видиш.