PDA

View Full Version : Семейство или успешна кариера



happybug
08-20-2011, 12:41
Здравейте! Ученичка съм в езикова гимназия и имам да подготвя проект на тема „Семейство или успешна кариера- кръстопътят на който стои модерната жена”. Поради тази причина искам да ви попитам кое бихте избрали семейството или кариерата и защо. Ще съм благодарна ако посочите възраста си, образованието, което сте получили и работите ли в момента и какво. Благодаря предварително! :)

MojoJojo88
08-20-2011, 16:55
На 22 (още малко...) години съм, завършила съм хуманитарен профил в софийска гимназия. Работя-няма да казвам какво, не мисля, че е от значение.
По темата ще ти кажа следното. Никога не съм била кариеристка. За мен не е важно да гоня постове, да получавам купища (не че е кой знае колко възможно) пари, да градя имидж на свръхамбициозна жена. НО, за да имам семейство, трябва да имам работа. Не просто някаква, от която да изкарвам просто някакви пари, а работа, която да ми гарантира стабилен доход и да знам, че заплатата, която получавам покрива всичките ми нужди и ми остава даже. Искам да имам стабилно семейство, деца дай Боже, да знам, че нямаме финансови затруднения. В този ред на мисли-не, не гоня кариера, гоня развитие сега, докато ми е време.

Violenza
08-21-2011, 06:08
Майка ми има една по-млада приятелка - жена, на която се възхищавам искрено. Има успешен и доходоносен бизнес, който сама е разработила, като човек е прекрасна, на външен вид също. Наистина е невероятна и определено за мен е идеалната жена. Но ето, че в любовта хич не й върви, на 32-4 е, а не може да си намери мъж. И като се замислих какво ли е всяка вечер да си лягаш сама, да се събуждаш сама, по празниците да си сама ... не е работа. Още по-страшното - да си остарееш сам. Тази мисъл доста повече ме плаши от това да не се развия професионално. Като бях на 16-17 все си мислех, че ако ми се наложи да избирам, ще избера да имам кариера, но сега съм убедена, че семейството е на първо място.

zarzamora
08-21-2011, 10:31
Аз също стигнах до заключението, че семейството е най-важно. За какво ще са ми толкова много пари, например, ако ще имам само тях без човек до себе си.
Да искам стабилна работа, но нямам мания за величие и високи постове. защото ако гониш само кариера, един ден ще се обърнеш и ще видиш, че си работил за другите, а за себе си не си направил нищо..... И ще бъде много жалко.
Завършила съм преди 3 години средното си образование с профил Химия. В момента съм студентка.

FrostHammer
08-21-2011, 11:00
Кариерата разбирасе :)

Chacho
08-21-2011, 12:12
Да гониш кариера не означава да гониш само пари. Може да се опитваш чрез делото си да оставиш своята следа в историята - я чрез строителство, я чрез проучване, я чрез благотворителност, я по някакъв друг начин.

Все пак ще избера семейството и бих правил жертви в негово име. Но се надявам да успея да балансирам нещата.

holdema
08-22-2011, 10:22
Според мен за мъжете е по важна първо кариерата, докато жените могат да си позволят да минат направо към семейството.Не сте ли забелязали, че е масова практика жените да се омъжват за по големи на години мъже?

ZloboMiR
09-22-2011, 16:04
Според мен за мъжете е по важна първо кариерата, докато жените могат да си позволят да минат направо към семейството.Не сте ли забелязали, че е масова практика жените да се омъжват за по големи на години мъже?
Това е защото моделът мъжът да поддържа финансите, а жената - семейството, макар и старичък е доказан.

Moderatorius
09-22-2011, 19:28
Е, мисля че семейството. Всъщност не мисля, а съм сигурна. Цял живот съм живяла с мисълта, че всичко, което правя е заради някой, в бъдеще. Тоест уча, за да имам по-голям шанс да се реализирам, защото искам след време семейство. Ако трябва да избирам, ще си избера семейството, няма даже и да се замислям. Имам госпожа, сигурно на към 60 е, обиколила е цял свят, ходила е навсяяяяякъде, има адски голям опит, но няма деца. Цял живот пътува, учи и т.н., а като се прибере вкъщи е самичка, ужас. Жал ми е за нея. Понеже няма деца, постоянно говори за племенницата си. Не искам на 60 да съм в нейното положение. Самотата ми е най-големият ужас. Мразя да съм сама!

marin4itu
09-28-2011, 20:41
О, семейството определено! И то не точно семейството, а децата ми. В такива времена живеем, че хората се развеждат всеки ден. Не знам един ден аз как ще съм, дали с щастлив брак, или не толкова, а може би и разведена ще се окажа, но за децата ми всичко ще дам и заради тях от всичко ще се лиша!

sh3_1s_7h3_0n3
09-29-2011, 20:41
Семейството. Кел файда, че ще си с процъфтяваща кариера, когато вечер след като приключиш работа се прибираш в тъмния апартамент, ще готвиш за един човек, ще гледаш филм (примерно) и ще лягаш в студено легло сама и ще се будиш сама.
Пари, пари... ама някои неща не могат да се купят с пари.

nnn1993
10-02-2011, 16:37
Без съмнение успешна кариера.

kalpazanka
10-02-2011, 17:41
Семейството. Кел файда, че ще си с процъфтяваща кариера, когато вечер след като приключиш работа се прибираш в тъмния апартамент, ще готвиш за един човек, ще гледаш филм (примерно) и ще лягаш в студено легло сама и ще се будиш сама.
Пари, пари... ама някои неща не могат да се купят с пари.
Мда, много на място казано. Никоя крайност не е добра.

AliceSw
10-02-2011, 17:44
на 21 години съм, студентка елитна специалност в добър университет и работя....ами това е, за мене е кариерата - знам се каква съм, познавам се добре; още поне 5-6-7 години нямам шанс да се впиша в картинка със семейство, прекалено много неща не съм направила...искам да имам деца някой ден, но не и докато не съм се наживяла и нямам с какво да ги накарам да са поне малко горди с мене.