PDA

View Full Version : баща ми



CeLuVcHo0o
08-20-2011, 16:55
Не знам кой, но някой е вкарал мухи в главите на наще за "здравословен живот", затова те решиха да си купят две колелета и да излизат всеки ден да карат. Обаче наскоро оперираха майка ми и тя не може да излиза с баща ми. Затова той иска аз или брат ми да ходим с него. Един път отидох с него. Не знам защо но с майка ми си бяха направили такъв маршрут, че за да стигнат до морската градина минават покрай (тоест те направо си ги обикалят...) двете гимназии покрай нас (МГ и 5та за хората от варна). Около училищата обикновено има мои познати на които скъпия ми татко не спира да звъни със звънеца на колелото (звънеца е като на колело за 3 годишни).На ВСЕКИ човек, който видяхме независимо дали около нас или в морската той звънеше със тоя гаден звънец. Много се ядосах!!! Преди малко пак искаше да излизаме, аз му отказах. Като излезе сам майка ми ми се скара, че съм неблагодарна, че не го уважавам и т.н. Не знам защо се чувствам толкова неловко да излизам с баща си, но е факт! Утре пак ще иска да излезем, а на мен ми става гадно като му откажа, защото той е страхотен баща! Не ни лишава от нищо! И не знам какво точно искам от вас, може би съвет как да не се чувствам толкова неловко покрай него. Дори когато сме вкъщи не мога да издържа да сме 10 минути в една стая! Ако тръгнем да говорим за нещо, той веднага превръща темата в лекция "Какво не трябва да правиш и колко глупаво са постъпили "другите деца"Ако отговора ви е "да си говорим" по-добре не пишете, защото вече не мога да издържам тъпите лекции, които са ми повтаряни над 1000 пъти! Говори ми ги от малка! Пък и с него не сме имали смислен раговор от миналата година. И то за кво беше тоя разговор? Обесняваше ми едни неща по физика. Така че и тва не може да се сметне за смислен разговор.

alzheimer
08-20-2011, 17:05
Всички (поне така мисля) го имаме тоя проблем. Виж, така е..бащите са идиоти понякога, но това е защото са бащи, а ние си обичаме нашите идиоти. Когато излизаш с баща си, помисли си колко деца нямат тази възможност. Годините ще минат бързо и няма да усетиш колко ще се отдалечиш от него..и той от теб. Сега му е времето да прекарваш време с него. А когато ти чете лекция, просто му кажи да спре и му обясни, че знаеш за какво ти говри и че не си малка. Опитай се да намериш обща тема с него, НО не изпускай шанса който имаш сега. Бъди с баща си. Той те обича и прави всичко за твое добро :)

zarzamora
08-20-2011, 17:08
Оф, няма как да стане без да си говорите....Какво ще сте у вас и ще се разминавате като чужди хора.Кажи му това, което казваш и на нас - че е чудесен баща.Обаче понякога се чувстваш неловко, защото.....еди какво си.....Кажи му, че целта ти не е да го засегнеш, а да му споделиш своите мисли и чувства и така.
А относно звънеца може да го прави несъзнателно, не се впускай чак в такива неща.Просто кажи, че не ти е приятно - да звънне 1-2 пъти на човек, когото познава и това е.
Просто загладете нещата между вас, гадно е така. :( :-)

smilelady
08-20-2011, 17:25
Какъв е проблемът да смените маршрута? :)

sli73r
08-20-2011, 20:31
Изкърти звънеца :)

DeviL_AsS
08-20-2011, 20:50
Помоли го просто да не дрънка звънеца,като карате.

someonerandom
08-21-2011, 11:48
Кажи му,че не ти се обикалят училищаа,защото не ти харесва района и искаш да слизате направо в морската...

lili12
08-21-2011, 20:15
Защо това което си написала тук не му го кажеш :) Мисля че ще те разбере и ще спреш да се притесняваш да излизате заедно ;)

SmilezZz
08-21-2011, 21:12
Кажи това и на него ! Кажи му,че е страхотен - и като баща,и като човек. Обясни това,което те дразни в тези "здравословни разходки". Сигурна съм,че ще те разбере и ще се оправи проблема. :-)

DoubleDMG
08-22-2011, 04:22
Всички (поне така мисля) го имаме тоя проблем. Виж, така е..бащите са идиоти понякога, но това е защото са бащи, а ние си обичаме нашите идиоти. Когато излизаш с баща си, помисли си колко деца нямат тази възможност. Годините ще минат бързо и няма да усетиш колко ще се отдалечиш от него..и той от теб. Сега му е времето да прекарваш време с него. А когато ти чете лекция, просто му кажи да спре и му обясни, че знаеш за какво ти говри и че не си малка. Опитай се да намериш обща тема с него, НО не изпускай шанса който имаш сега. Бъди с баща си. Той те обича и прави всичко за твое добро :)ae ей смешен, как може да кажеш че бащите са идиоти бе? Ти като станеш баща и ти ще бъдеш идиот, да не говориме че никой не обича глезли като тая дето е писала темата, щото тряя да се радва , някой и т'ва нямат, ще дойде време и мама и тате няма да ги има, ще ревете много.

AutomatiC
08-22-2011, 09:36
нямате смислена тема, защото очевидно си още дете..

BrainlessROCKBABY
08-22-2011, 10:07
^ не е точно така.. баща ми е г/д същия.. има много теми, по които бихме могли да говорим, но когато се случи да се разприказваме, всичко се превръща в лекция. Не това е нормално общуване, все пак имам глава на раменете си и знам какво върша.

aLeXx4
09-11-2011, 21:46
^
Пръц,

Shturrrche88
09-11-2011, 21:56
Защо трябва да лъжете, да си намират фалшиви оправдания и прочие?
Толкова ли е трудно да кажеш "тате, моля те, недей да звънкаш на всеки минувач със звънеца". Сигурно го прави, защото му е гот, че кара с теб или де да знам, но е човек и ще разбере. Обясни му, че минавайки покрай гимназията минавате и покрай твои приятели и това звънене те кара да се чувстваш неловко!

heavytothebone
09-11-2011, 22:12
Е,тва не дай си Боже да ги поздрави на глас.Сигурно ще изпаднеш в истерия....

kitty02
09-12-2011, 07:45
Психолог

jump897
09-14-2011, 20:09
Е,тва не дай си Боже да ги поздрави на глас.Сигурно ще изпаднеш в истерия....
Пхаххаха :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: Абе кажи му , да не дрънка поне със звънеца толкова много..