PDA

View Full Version : Стоматология в чужбина!!!!!!!!!



nbaliv
08-20-2011, 19:36
Здравейте!!! Много се извинявам ако има такава тема,но аз не открих.
Искам да попитам относно кандидатстването в чужбина със специалност стоматология.Какво се взима из предвид при кандидатстването, имам предвид каква трябва да ми е дипломата за средно, езиков изпит(успех) и коя страна предлага най-добрите условия за студентите си.

Преместена.
kalpazanka

venivr
08-24-2011, 16:25
ти добре ли си я си седни на гъза в бг първо че ще ти излезе по-евтино и второ по-лесно ще влезнеш особено ако си момче те от чужбина идват тука да учат че им излиза по-евтино а ти пък си тръгнал там специално за стомотологията няма смисъл хем че къпо хем че ще ти е трудно забрави тук в бг стоматология има в софия пловдив и варна като софия и варна са със 1 конспект а пловдив друг макар че съм чувала че в пловдив са влизали и такива които са се подготвяли за софия това е мое мнение но както си решиш

Hayashi
08-24-2011, 17:32
Първо, много държави не позволяват на чуждите си студенти да учат медицина. Така че трябва да провериш изобщо там където искаш да кандидатстваш дали по законите на държавата имаш право. Но, има държави, които позволяват втората година да се преместиш по успех и да почнеш да учиш стоматология. Примерно, първо учиш биология, а после можеш да се преместиш стоматология.

Второ, всеки един университет има различни изисквания. Обикновено ти гледат общатата диплома и какво ниво на техния език имаш. Някои те викат на изпит, други на интервю. Различно е. И всяка една развита страна предлага добри условия на студентите си. Но зависи ти какъв език говориш и какво си се ориентирал. Иначе най-евтини и изгодни са университети в Германия, но съответно трябва да говориш перфектно немски.

venivr, доколкото съм чувала в България се влиза много по-трудно стоматология от колкото в чужбина.

mrtn
08-24-2011, 20:12
Нека да я караме по темата..
Поне кажи в коя страна си се ориенирал, за да занят хората на какво да отговарят. Лично в Англия, където си искат съответните изпити за езика .. искат и изяви по биология и химия, участие в олимпиади, съзтезания, кръжоци и подобни. :) Трябва да се ориентираш в коя страна, в кой университет, гледаш и четеш.. така можем само да гадаем.
А относно изказването на потребителя в България не се влиза никак лесно да ти кажа, даже във Франция приема е по-лесен, но там системата е друга.. с всяка изминала година отпадат студенти и остават най-добрите. За българите приема е солен във всеки медицински университет, но и така трябва да бъде. :)
Иначе и аз подкрепям идеята за това да учиш тук, защото дипломите специално за Варна се признават в Европейския съюз, дори и в Турция. Но всеки сам избира.. :)

stefko1996
08-25-2011, 08:37
писи ми лично сте ти помогна обещавам брат ми е студент медицина и има сайт за медицина но ми пиши лично!!!

venivr
08-25-2011, 09:01
Първо, много държави не позволяват на чуждите си студенти да учат медицина. Така че трябва да провериш изобщо там където искаш да кандидатстваш дали по законите на държавата имаш право. Но, има държави, които позволяват втората година да се преместиш по успех и да почнеш да учиш стоматология. Примерно, първо учиш биология, а после можеш да се преместиш стоматология.

Второ, всеки един университет има различни изисквания. Обикновено ти гледат общатата диплома и какво ниво на техния език имаш. Някои те викат на изпит, други на интервю. Различно е. И всяка една развита страна предлага добри условия на студентите си. Но зависи ти какъв език говориш и какво си се ориентирал. Иначе най-евтини и изгодни са университети в Германия, но съответно трябва да говориш перфектно немски.

venivr, доколкото съм чувала в България се влиза много по-трудно стоматология от колкото в чужбина.

напротив нямаш си и на представа колко е паднал бала в бг тази година в пловдив първо класиране Mъже- 23.72 Жени-28.26 а в софия 28 за мъже и 31 за жени за варна нямам никаква представа да влезнеш за магитър вече не е толкова трудно както беше преди просто заради новите учебници които пише сумати излишни и неразбираеми неща се намалява желанието на децата да учат както и компютрите,наркотиците,алк охола и дискотеките а и самите вузов увеличават приема и намазват и най-слабо подготвените

venivr
08-25-2011, 09:10
народа изпростява но не се знае може да има и умни деца които да вдигнат бала но като гледам връстниците ми не изгарят от голямо желание да учат а и ако учат то е икономика

GGGXXX
09-03-2011, 19:59
народа изпростява но не се знае може да има и умни деца които да вдигнат бала но като гледам връстниците ми не изгарят от голямо желание да учат а и ако учат то е икономика
да народа наистина изпростява за жалост обаче не е лошо да ползваш препинателни знаци защото така затрудняваш читателя благодаря предварително :shock: :shock:

gabri3lla
09-04-2011, 14:27
Във Франкфурт има добър университет, но не съм се интересувала за влизането. Защо искаш толкова да учиш навън?

therichbitch
09-13-2011, 21:24
Знам, че в Хайделберг е един от най- добрите за медицина, предполагам, че и стоматологията е на ниво. Ако кандидатстваш с българска диплома, ти трябва успех 6, както и отлично взет DSD, но пак не съм сигурна, че точно в по- елитните приемат само с тези изисквания. Знам, че специално за тази сфера трябва да имаш много висок успех от чужда диплома, какво остава за българска.. Мисля, че в Тюбинген имат добър университет,в който няма чак такива изисквния. Разтърси се за отзиви за тези във Виена, та много лесно се влиза.
За съжаление мога да дам инфо само за немскоговорящите страни, но се надявам да съм била от помощ.

Vannesa
09-14-2011, 08:19
Ако се ориентриаш към северните, скандинавските страни - там също има добри унита за стоматология, и в повечето образованието е безплатно за ученици от ЕС.
За страни с официален английски език , в които се преподава на английски, ще ти трябва задължително IELTS (най-често, но някои приемат и други изпити) и 6-ица на диплома за средно образование , повечето искат и поне две препоръки от учители (и то такива, които те познават и са работили с теб дълго време, в случаи че решат да им се обадят да потвърдят препоръката), в плюс са също всякакви проекти и олимпиади в които си участвал/а, но трябва да са потвърдени с някаква , не знам, грамота, сертификат, нещо.
Избери си страна според това какъв език знаеш, извади си от гугъл списък на университетите със специалност стоматология и почвай да проверяваш един по един. Не се спирай само на един, набележи си няколко подходящи и кандидатствай за тях.
:)

radef20
11-23-2011, 00:43
В Шотландия имаше ,също и Холандия ако не бъркам. Изсискванията бяха 6.5 на IELTS , най-добре се свържи с някоя агенция, където ще ти дадат по - компетентен отговор. http://www.integral.bg/ тук става
Успех

thedentist
11-26-2011, 09:51
Приема в България е по-труден от този в чужбина,въпреки че е паднал бала,за да искараш 2 четворки,все пак трябва да си учил цяла година 400 и няколко задачи по химия и 70 теми по биология.
В повечето държави в чужбина влизането е лесно-влизат 500 и на първата година още половината отпадат,а при нас такова нещо няма-всеки завършва.Най-трудно при нас е да влезнеш,след това-с очите си съм се уверил,че е много трудно да прекъснеш.Вижвал съм туркиня,която почти не знае български,трудно разбира дори какво я питат,обаче сега вече е 5 курс.На 1 изпит я питаха да изброи слоевете на зъба от горе надолу и тя не можа...за щастие тогава я скъсаха,защото доцентката е достатъчно богата че да не продава изпита...обаче очевидно другите не са направили това.Аз се радвам че имам родител зъболекар,от който научавам нешатат в професията,че иначе ако разчитам само на университета.

Ermic
11-26-2011, 09:54
народа изпростява но не се знае може да има и умни деца които да вдигнат бала но като гледам връстниците ми не изгарят от голямо желание да учат а и ако учат то е икономика
да народа наистина изпростява за жалост обаче не е лошо да ползваш препинателни знаци защото така затрудняваш читателя благодаря предварително :shock: :shock:
тогава закво и ти не ползваш препинателни знаци :razz: