PDA

View Full Version : Травми..



AutomatiC
08-21-2011, 04:23
Всеки, който се занимава със спорт преживява някакви травми.. Целта ми е да споделяме какво ни се е случило, къде сме ходили да се лекуваме и имало ли е положителен ефект от това.. :)

UNITED2
08-21-2011, 04:35
Оня ден докато тичах с бясна скорост (не знам,какво ме прихвана просто бях ядосан а по принцип не тичам така) и при слизането на левия ми крак от тротоара ужасна болка ме скова от дясно на гъзЪ :D доло до задната част на коляното :? Никъде не ходих да се лекувам просто търпях болката,а даже не можех да стъпвам.. обаче започна да ми минава и мисля,че от утре пак започвам спорта 8)

zero
08-21-2011, 06:13
От тениса на маса дясната ми китка и дясното ми рамо са издухани ..
от вътрешната страна на китката (към дланта) имам едно топче което е меко ии ме боли като си пренатоваря китката ...
мой приятел го има подобно, но от горната страна 0.0
Иии коляното ми нещо пука, но не усещам болка в него може и да е от растежа, едва ли е от фитнеса :)

Chacho
08-21-2011, 08:05
По сериозните ми травми са:

Разтежение на десния крак при опит за женски шпагат. Чаках около половин година да си отмине само.

Възпаление на меки връзки в лакътя след канадска. Мазах го седмица-две с Мобилат гел и му дадох месец почивка.

Изкълчване на рамото при раменна преса. Вдигнах дъмбела много назад, натоварих ставата и го изпуснах. Взех си около седмица почивка.

Натъртвания (може би и пукнато) на кокълчетата на дясната ръка от удари в стената. Преминава за седмица и половина, но доста посинява. Човек трябва да си мери силата.

Навяхвания на глезена. Няма какво да обяснявам, освен че, ако е много сериозно, трябва да се ходи на снимка.

firstdiesel
08-21-2011, 08:13
PERSKINDOL, риванол, кофа с лед, горещи компреси и тва е :D

иначе травми бол .... китка, метакарпални кости, колената, врата, лакътя, пищялите .... абе медицинската папка е доста дебела :D

Това което не те убива те прави по-силен .... а това което те убие те прави безсмъртен :D

edit: колкото и да звучи странно от вдигане на тежести, да чукна на дърво, травми - никви! а аз си падам доста да вдигам максчета...

awerw
08-21-2011, 08:19
na men lqvoto mi ramo se eba ot edno silovo, mazah go, po4ivki my davah, ne minava i sega samo po-burzo se izmarq ot dqsnoto pri nqkoi uprajneniq ina4e moje da se kaje 4e si e dobre :D i dqsnoto ramo me boli pri kofi4kite, i pri nqkoi uprajneniq sus sobstvena tejest, dqsnata mi kitka puka postoqnno, ama ne znam ot kvo e i ne sum i po4ivka i daval :D kolenata su6to sa me bolqli i laktite pri prenatovarvane i edin put leviq glezen go bqh navehnal li kvo be6e, ama mi mina de :D be kato cqlo sum dobre :D

AutomatiC
08-21-2011, 13:29
след прекъсване на акробатика с 1 год застой реших да си продължа вкъщи някои упражнения..2 год нямах никакви проблеми, докато не се натоварих прекалено много и кръста ме заболя.. започна ходене по лекари докато се оказа, че имам дискова херния. правиха ми безкръвна операция и в момента не ме боли толкова.. лошото е, че ми остава за цял живот, а като се има предвид възрастта.. :?

Chacho
08-21-2011, 13:54
след прекъсване на акробатика с 1 год застой реших да си продължа вкъщи някои упражнения..2 год нямах никакви проблеми, докато не се натоварих прекалено много и кръста ме заболя.. започна ходене по лекари докато се оказа, че имам дискова херния. правиха ми безкръвна операция и в момента не ме боли толкова.. лошото е, че ми остава за цял живот, а като се има предвид възрастта.. :?

Има си хора, които получават на твойта възраст. Доколкото знам не е много голям проблем, стига да си внимателен (демек можеш и тежко да вдигаш, ако го правиш правилно). Един приятел му поставиха същата диагноза и му дадоха листче с инструкции, как да изпълнява определени движения.

firstdiesel
08-21-2011, 16:39
след прекъсване на акробатика с 1 год застой реших да си продължа вкъщи някои упражнения..2 год нямах никакви проблеми, докато не се натоварих прекалено много и кръста ме заболя.. започна ходене по лекари докато се оказа, че имам дискова херния. правиха ми безкръвна операция и в момента не ме боли толкова.. лошото е, че ми остава за цял живот, а като се има предвид възрастта.. :?

Има си хора, които получават на твойта възраст. Доколкото знам не е много голям проблем, стига да си внимателен (демек можеш и тежко да вдигаш, ако го правиш правилно). Един приятел му поставиха същата диагноза и му дадоха листче с инструкции, как да изпълнява определени движения.

изправяш гърба (гръбначния стълб) като изпъчиш задника максимално назад и така вдигаш .... било то телевизор, буркан :D или нещо на земята

Naik1
08-21-2011, 22:21
китките ме болят мошно мошно когато правя макс на лег, имам прещипан нерв (така и не успях да го опрая тоя гад) точно под дясната лопатка. Преди ми пречеше на тласкането, след едно псевдо-лечение остана само болката, когато го стегна, иначе няма проблеми.
Множество удряния с дискове, дъмбели, щанги, гюлета.
Също бая ме боли 1ния прешлен на гръбначния стълб - тоя, на който поставяш щангата при заден клек.
Болки в кръста при сериозни натоварвания.
На пръв поглед - все безобидни работи, ама бая мъчат, особено като се съберат заедно..