PDA

View Full Version : Цената на Айфон



Fraximus
08-21-2011, 08:06
Здравейте.Разбрах че скоро ще излиза Айфон 5 и въпроса ми е дали цената на 4-ката ще падне?

Nam3less3
08-21-2011, 08:13
Според законите на пазарната икономика да, но наще оператори стоят над такива неща :-D

mlakniwe2
08-21-2011, 08:17
Кво толкова се кефите на тоя iphone не знам-никога не бих дал толкова пари за някъв телефон :-o моят си го взех за 220 и си има всичко, което го има и на iphone, тъй, че няма смисъл, пък и 4-ката има доста недостатъци, поразровете се в нета за да видите, не си струва парите

Nam3less3
08-21-2011, 08:27
Кво толкова се кефите на тоя iphone не знам-никога не бих дал толкова пари за някъв телефон :-o моят си го взех за 220 и си има всичко, което го има и на iphone, тъй, че няма смисъл, пък и 4-ката има доста недостатъци, поразровете се в нета за да видите, не си струва паритеИ аз преди бях с андроид за 220, ама сега съм с андроид за 920(галакси с2) и разликата е от небето до земята :-D
Разликата в дисплея, в камерата, в бързината, във функционалността и в това колко повече игри и програми ти тръгват без проблем е космическа.

mlakniwe2
08-21-2011, 08:32
Кво толкова се кефите на тоя iphone не знам-никога не бих дал толкова пари за някъв телефон :-o моят си го взех за 220 и си има всичко, което го има и на iphone, тъй, че няма смисъл, пък и 4-ката има доста недостатъци, поразровете се в нета за да видите, не си струва паритеИ аз преди бях с андроид за 220, ама сега съм с андроид за 920(галакси с2) и разликата е от небето до земята :-D
Разликата в дисплея, в камерата, в бързината, във функционалността и в това колко повече игри и програми ти тръгват без проблем е космическа.

Телефона го използвам само за разговори, и от време на време за музика, за снимки си и имам фотоапарат, за игри си имам комп, тъй, че...не бих дал 1000лв за телефон, като мога да ги изхарча за много по-смислени неща

Fraximus
08-21-2011, 08:44
Аз искам такъв телефон по причината че до училище пътувам около час и понякога когато няма познати става много скучно.А за цената и без това няма да го купувам от оператори при тях цената е много висока.А в онлайн магазините е много по ефтин-900лв.А в м-тел е 1300 най-ниската цена.А пък когато този телефон излезе мисля че беше горе долу на тази цена.

SurfSky
08-21-2011, 08:54
Кво толкова се кефите на тоя iphone не знам-никога не бих дал толкова пари за някъв телефон :-o моят си го взех за 220 и си има всичко, което го има и на iphone, тъй, че няма смисъл, пък и 4-ката има доста недостатъци, поразровете се в нета за да видите, не си струва паритеА какъв е твоя телефон?

mlakniwe2
08-21-2011, 09:56
Кво толкова се кефите на тоя iphone не знам-никога не бих дал толкова пари за някъв телефон :-o моят си го взех за 220 и си има всичко, което го има и на iphone, тъй, че няма смисъл, пък и 4-ката има доста недостатъци, поразровете се в нета за да видите, не си струва паритеА какъв е твоя телефон?

Не е нищо особено, но не е скъп и си има всичко,което ми трябва,а аз това търсих-нещо съвременно и не много скъпо тела ми е Xperia X8

SurfSky
08-21-2011, 10:38
Кво толкова се кефите на тоя iphone не знам-никога не бих дал толкова пари за някъв телефон :-o моят си го взех за 220 и си има всичко, което го има и на iphone, тъй, че няма смисъл, пък и 4-ката има доста недостатъци, поразровете се в нета за да видите, не си струва паритеА какъв е твоя телефон?

Не е нищо особено, но не е скъп и си има всичко,което ми трябва,а аз това търсих-нещо съвременно и не много скъпо тела ме и Xperia X8Е кажи какъв е,че и аз търся такъв :D

mlakniwe2
08-21-2011, 10:58
писал съм в поста сляп ли си? SE X8/от 2010 е/

UNITED2
08-21-2011, 12:15
Всички разбирачи,както винаги нито чули нито видели ама се изказват,че е нищо особено и т.н... АМАН БЕ !!!
Nam3less3 Поне има опит с нещата,ами другите с телефони от 200 лева,как разбрахте,че iPhone не струва,от клипчета в ютуб ли ? :shock:

Nam3less3
08-21-2011, 12:23
И айфона не е толкова скъп, това че българските оператори правят каквото си искат не означава, че реално се продава за такива цени. Всъщност дълго време държи висока цена, защото е единствения модел с iOS(като изключим айпод и айпад, но те са друга категория устройства)и защото още дълги години ще е ъпдейтван и ще му тръгват всички нови игри, за разлика от андроид устройствата, при които хардуера се развива 4 пъти по-бързо от софтуера, така както е при компютрите.
Предимството на айфона е оптимизацията(това е страшно важно, може и с 500 мгх процесор да е но да върви по-добре отколкото конкурентни устройства с 1гхз но неоптимизирани, а и игрите тръгват на оптимизираните устройства, не на мощните), а недостатъка му са ограниченията за които трябва джейлбрейк и не само.
Предимството на андроид е функционалността и разнообразието, а недостатъка фрагментацията за която описах в другата тема.
А предимствата на айфона са недостатъците при андроид и недостатъците при андроид са предимства при айфона, много е интересно всъщност :D
Иначе ако не обичах да си ръчкам толкова телефоните и да имам възможно най-много функции(сгс2 има най-много функции като брой)щях да си взема айфон(но щях да го джейлбрейкна че да не давам толкова много пари за софтуер(обичам да имам много програми и игри)и че не харесвам itunes макар че в иос 5 ще е по-независим айфона от него). Но искам айфона да има по-голям дисплей(може супер амолед), а галаксито по-голяма резолюция :D

ThomasCook
08-26-2011, 05:20
Ако ще ползваш телефона за игра по-добре си вземи SE XperiaPlay, мен много ме кефи този телефон, но пък аз не играя толкова много. Сега четох, че е излезнал и 3D телефон от HTC, пуснали са го в М-тел.

UNITED2
08-26-2011, 06:31
Аз пък си взех PSP и си играя на него,сега вече телефона ми е перфектен щото не изисквам от него игри и такива глупости (макар,е се справя перфектно с тях) :D :D :D