PDA

View Full Version : Кога гласът става мъжки?



ark
08-21-2011, 09:38
Здравейте! Вече съм на 17, а гласът ми не е мъжки, не е и детски (нещо средно). Промени се малко след 14 годишна възраст и така си остана. Притеснява ме това, че моя глас е по-тънък от повечето ми връстници. Някой знае ли кога повторно се променя гласа и се оформя като на възрастен? Един ми каза, че той сам си го е променил (изкуствено го е направил по-дебел и е свикнал така да говори) и препоръча и аз така да направя. Прав ли е?

mlakniwe2
08-21-2011, 09:53
кво толкова, аз като бях 7-мчи клас гласът ми много се промени-стана много дебел някъв мъжки и после се поопрай и вече е нормален, щом си на 17 значи такъв ще ти е гласът, няма да се променя, всеки има разлиичен глас, пък и не е хубаво да ти е много дебел гласът, средно е най-добре

SonataArctica
08-21-2011, 10:06
Мутирането на гласа завършва в най-късния период на пубертета ;)

Joc
08-21-2011, 11:10
споко, аз познавам един дето си има дете ама пищи като японска балерина

Immortalbeloved
08-21-2011, 11:42
Мисля, че при всеки е индивидуално. След като вече си на 17 може би повече няма да загрубява. Не мисля, че това трябва изобщо да те притеснява и не се мъчи да говориш дебело.

mrtn
08-21-2011, 13:32
Еми по принцип, при мъжа гласовите връзки са по-дълги и се удължават през пубертета и това води до мутация на гласа. И след 20 годишна възраст, започва вкостяване на хрущялите на гръкляна и така се запазва гласа, ама при момчетата това става по-рано, тоест 18-19 годишна възраст.

JuStElly
08-21-2011, 20:07
Ами вече си голям няма да ти се променя повече,обаче аз лично не понасям дебели и гадни гласове.Късметлия си !! :-P

FuCKkK13
08-22-2011, 07:37
споко, аз познавам един дето си има дете ама пищи като японска балерина :razz:
по темата: много дебел глас не ти трябва, щом си на средно ниво не се притеснявай :)

ark
08-22-2011, 10:34
Благодаря на тези, които писаха коментари, но явно някои от вас не са ме разбрали. Гласът ми не е просто тънък мъжки, той е полудетствен! Не може това да ми е гласът, с който ще говоря като по-възрастен (около 20 години и след това). Вие сами ще се убедите ако ме чуете. Това за мутацията го знам, че е около 14-15, но питам след това има ли при някои хора още една промяна по-късно или не?

jghgh
08-22-2011, 13:03
Запиши си гласа на мп3 и дай да чуем... втф.
И съм сигурна, че си въобразяваш и преувеличаваш за гласа си : )

Това не е най-важното в един човек. Някои хора имат странни гласове, но с всичко се свиква. Искам да кажа, че дори на някои хора гласът ти да им се стори странен, това определено не е най-важното, което забелязват в теб. Личността е в пъти по-важна и човек не определя другия по това какъв глас има.
Просто няма абсолютно никакво значение какъв ще ти е, никой досега не е спрял да уважава някой друг заради това, че гласът му е еди-какъв-си.
Може това да прави впечатление, но изобщо не е формиращо за отношенията ти с хората.

ark
08-23-2011, 11:28
Много добре знам, че личността е по-важна и т. н., но аз не пиша тема, свързана с това. Темата е във връзка с физическото развитие и затова питам ако някой е знае нещо повече. Ако се наложи ще питам доктор, който разбира от тия работи-да ме чуе и да каже има ли нещо или не.

jghgh
08-23-2011, 11:41
И какво ще ти каже докторът?
Нищо ти няма, освен че си доста комплексиран (и то за глупости).

againstyou
08-23-2011, 21:51
Пфф, не го мисли въобще.