PDA

View Full Version : Минуси и Плюсове за IPhone



JungleJaguar
08-21-2011, 11:05
Здравейте.
Искам да си сменя телефона Nокiа 5800.
Зле си е да и то доста.
Е,все пак ми върши работа камерки,музичка,доста сърф из нета и т.н.,ама няма флаш,със отвратителният Симбиан е,дето е свръх зле със смешните си простовати приложения,малко рам памет и съм с таск мениджъри и програми за памет и постоянно ги пускам да чистят памет и т.н. знаете колко са зле Нокиите.

Имам Самсунг Галакси S,но Искам да пробвам и IРhоnе.
Въпроса е,че хич ме няма в IОS.

Имам френд с най-първия и стария Айфон и ми го показа и бях доста изненадан от бързината и лекотата,с която работи.А също и от приложенията-на светлинни години от простите на Симбиан.
Видеото също вървеше гладко.Дори клиповете и филмите в НD,а на моята смешна Нокия и след компресия забиват.
И това при най-стария Айфон !
Тоз 4 би трябвало да е доста добър,а новият 5 би трябвало да мачка наред,ама незнам и затова ще ви питам:

1.Струва ли си IРhоnе ?
2.Какви минуси има ?
3.Какви плюсове ?
4.Какво е Джейлбрейк, лесно ли се прави,вреди ли на телефона?
5.Приложенията в арр stоrе,които са безплатни струват ли си,или са същата тъпотия като при Симбиан ?
И въобще безплатните приложения за IРhоnе из нета по-добри ли са от на Андроид ?
6.Имам Самсунг Галакси S и макар да не е чак като Галакси S 2,издухва всички телефони около мен по бързина,функции и приложения.Има и пълен флаш,както и гладко гледам дори на FULL НD резолюция клипове и то без компресия.
Та искам да питам IРhоnе имат ли пълен флаш?
И ако не поне имат ли програми,или браузъри,които да показват пълен флаш?
Имат ли и добър софтуер за снимки,видео,забавление и т.н ?

И накрая:
Вярно ли е,че се повреждат бързо и лесно,правят много проблеми,били некачествени боклуци и т.н.?

Благодаря ви предварително.

Nam3less3
08-21-2011, 11:09
Аифон 4 е стар, скоро ще излиза 5.
Виж примерно Галакси С 2 е към 850 лева с тънък договор, но има тотална пълна флаш поддръжка(даже плейва фул хд клипове от ютуб в браузъра), записва фул хд, а айфона не може. Иначе въпросите за които пишат могат да доведат до 20 страници тема, тия работи толкова са дъвкани и тука, и в другите форуми че не ми се мисли.
Даже няма да влизам в темата повече да не се изкушавам да пиша, иначе имах айфон 4 за 1 седмица а сега съм с галакси С 2, ако имаш въпроси пиши ми ЛС.

Requisition
08-21-2011, 11:55
Човека горе е прав, 4-ката вече остарява(за жалост)... След около месец може би ще видим айфон 5-ца заедно с iOS 5. Можеш да изчакаш, да видим какви ще предложат от Ябълката. :)

Nam3less3
08-21-2011, 12:21
Човека горе е прав, 4-ката вече остарява(за жалост)... След около месец може би ще видим айфон 5-ца заедно с iOS 5. Можеш да изчакаш, да видим какви ще предложат от Ябълката. :)iOS 5 отдавна се знае кво има в нея примерно виж в gsmarena ревюто за нея, а айфон 5 ще е с 4 инчова ретина най-вероятно и с 8мп фул хд камера и двуядрен епълски чипсет. И някоя нова функциика.
СГС2 ги има тия неща, иначе с айфон 5 ще излезе самсунг гугъл нексус прайм, подобрена версия на сгс2 с хд резолюция на дисплея и с новия андроид който не ползва хардуерни бутони.

Requisition
08-21-2011, 12:27
Само го анаунснаха iOS 5 и ни разкриха главните неща. Ако се беше занимавал да качваш бета версийките щеше да разбереш, че в бета 1 имаше всичко показано на анаунса, но в бета 5 вече има доста промени и оптимизаций. За това чакаме официалния рилийз. А слуховете са си слухове. Apple винаги изненадват. :)

JungleJaguar
08-21-2011, 12:42
Добре поне кажете кои приложения са по-добри-при Андроид или при Айфон?

Nam3less3
08-21-2011, 12:48
Добре поне кажете кои приложения са по-добри-при Андроид или при Айфон?Едни и същи приложения и игри ги има и за 2та, но при айфон са повечко на брой(съответно някой хубави приложения и игри още ги няма за андроид), но андроид още расте, докато айфон е старши вече относно приложенията :D
При андроид също приложенията имат достъп до по-ниски нива на ОС-а, което води до по-голям брой възможни категории приложения, а и имат повече при персонализацията. Всъщност най-важната разлика е, че има някой хубави игри за айфон които още ги няма за андроид, но и за андроид има достатъчен брой хубави hd игри(но не всички са в маркета, някой производители ги продават от собствените си сайтове).

Но големия проблем при андроид идва и от голямото му предимство.
Плюса е, че има голямо разнообразие от модели на всякакви цени, на всякакви производители, с всякакъв дизайн, всякакви функции, различни процесори видеоускорители, всякакъв софтуер и интерфейси и брандирания върху андроид и т.н.
Това е много хубаво, но идва и големият минус:
Фрагментацията - това е най-голямото изпитание за авторите на приложения и игри - трябва да ги направят оптимизирани и съвместими за стотици телефони(т.е. различни резолюции, процесори, видеоускорители, версии на софтуера, софтуерни модификации и т.н.), та сами се досещате какво става :D
Но ако човек си купи популярен и изпитан модел(то се знаят кои са) няма да има много проблеми, със сгс2(и с 1 може) всичко тръгва, без няколко тежки игри които още не са available за хардуера на галакситата(но пък се подкарват с chainfire).
Но тъй или иначе игрите може да си ги купиш без проблем или да ги дръпнеш пиратски без да джейлбрейкваш, на геймлофт 95% от тях ми тръгват, иска ми се да подкарам само backstab, galaxy on fire и dead space(и още 3 игри които ги има само за айфон), но имам десетки други хубави, така че ще ги изчакам тия :D

Requisition
08-21-2011, 13:01
Честно казано ако ще си купуваш телефон от висок клас, но си нямаш напредстава дали да е iOS или андроид, отиваш в магазина, казваш им да ти извадят примерно айфон 4 и галакси ес, буташ ги 20-30 минути и сам си решаваш.

Nam3less3
08-21-2011, 13:03
Честно казано ако ще си купуваш телефон от висок клас, но си нямаш напредстава дали да е iOS или андроид, отиваш в магазина, казваш им да ти извадят примерно айфон 4 и галакси ес, буташ ги 20-30 минути и сам си решаваш.Тъй е, ако човек не ги разбира, докато сам не пробва колкото и да изчете няма да има ясна представа. Но тъй или иначе и 2та са добри телефона де :D